Регистрация    Влез    Форум    Въпроси/Отговори

Начало форум » ПФК ЦСКА - раздел само за ПРИВЪРЖЕНИЦИ на ЦСКА » История

Автор Съобщение
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Сеп 11, 2010 12:18 
легенда
Аватар

Велико. :cska01:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пет Сеп 24, 2010 11:47 
ветеран
ветеран

http://www.novsport.com/news113375_1022.html ВЕЛИК !!! :worship:

Не се бойте, момчета! Турция ке падне! Продължавайте боя! Приберете ми пушката!

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Ное 06, 2010 13:11 

http://www.novsport.com/news118759_1003.html
:worship: :worship: :worship:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Ное 06, 2010 23:45 

Все верни работи казва ама никоѝ не го слуша и затова сме на тоя хал.Тоѝ и Паро Никодимов са открили наѝ много български футболисти.От тези футболисти в ЦСКА са влезли много милиони а къде са сега е друга тема.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Дек 22, 2010 15:16 
гледа мача
гледа мача
Аватар

http://www.nottinghamunitedfc.co.uk/ind ... age489.htm - Я Пената станал почетен президент на Нотингам :D

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Дек 22, 2010 15:34 
гледа мача
гледа мача
Аватар

Само незнам защо..В блиц пише че след всеки мач Пената ще ходи до Англия, не мисля че трябва да се рискува със здравето на Пената ама.. :?

Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ДИМИТЪР ПЕНЕВ
 Мнение Публикувано на: Нед Яну 27, 2013 22:27 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Изображение

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Съб Апр 06, 2013 08:53 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Цитат:
Един от най-обичаните футболисти и треньори в историята на ЦСКА - Димитър Пенев, е направил огромен жест към клуба. Стратега се е отказал от колосалната за родните стандарти сума от близо 200 000 лева. Направил го е в името на ЦСКА, а конкретният повод е бил лицензът. На толкова са възлизали парите, които клубът е дължал на Пенев, според подписаните между двете страни договорни отношения. Тук се включват заплати и други възнаграждения, които специалистът от Мировяне има да получава от "червеното" ръководство и като бивш треньор на отбора, и като почетен президент, каквато е длъжността му в момента.

Трябва да се уточни, че доскоро заплатата на Пенев е била изключително голяма. От 1-и март обаче той е склонил да я намали в пъти и сега възнаграждението му възлиза на 5000 лева.

Ако Пенев бе отказал да направи компромис, ЦСКА със сигурност нямаше да получи лиценз. Той обаче не е подписвал документ за разсрочване, нито се е пазарил да му бъде изплатена поне част от парите на по-късен етап, а директно се е отказал от това, което му се полага по договор.

Според отговорни фактори в ЦСКА няма друг човек, асоцииран с клуба, който да е правил подобен компромис като Димитър Пенев, пише "Тема Спорт"

ИзображениеИзображениеИзображение

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Юли 12, 2013 08:53 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Честит рожден ден, Пена!

Да си жив и здрав и да ни радваш и помагаш още дълги години.
САМО ЦСКА!

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Юли 12, 2013 10:47 
гледа мача
гледа мача
Аватар

ЧРД чичо Митко!
Жив и здрав и много радости с любимия ЦСКА :thmbup:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Юли 12, 2013 11:08 
Пазител на славата
Аватар

ЧРД, Чичо Митко! Да си здрав и да ни радваш още дълго с остроумията си!!! :clapping:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Юли 12, 2013 11:36 
ветеран
ветеран

Жив и здрав още дъъълги години !

От Пената:

"Много се извинявам, че... ме търсите по това време (?!). В момента гледам Милан - Наполи. Вие си имате служба, така както и аз си имам служба и гледам мача. Много ви моля, затворете телефона, за да не ви го затворя аз! Много съм обиден!"

"Паднахме се срещу едни....ТНС ли бяха, ТКЗС ли бяха??"

"Този път няма да има бяло вино и цигулки, които да ме разсейват." (Димитър Пенев се заканва на журналисти да ги бие на мач на малки вратички); 11.2004

„На нас, треньорите, това ни е работата — да бъдем уволнявани.“

„Направихме това, което направихме“ (след 4-тото място на Световното първенство по футбол в САЩ — 1994 г.)

„Митко беше дечко, но го хвана немската мая.“ — относно развитието на Димитър Бербатов (2004)

„- Кременлиев, ти ще пазиш номер 11, Златков (б.а. всъщност Златко Янков) ти ще си с Кантона.
- Ама те са един и същ човек!?
- Тогава двамата ще се разберете някак си.“ (На разбор в съблекалнята)

„Момчета, тренировката ще се води от Краси Борисов, ако ви стане студено ще пуснем лампите“

„Момчета, днес ще играем по системата 4-4-3.“
Играчитe му правят забележка, че стават 12. Пенев отвръща:
„Абе сега ще играем или ще броим.“

„Знам го този хотел, тук правих комоция на книгата ми.“

"Казах на момчетата да играят бавно, но бързо. Тоест да си подават с къси пасове в центъра, но ако наш нападател се откъсне напред да го търсят с дълъг пас". (обяснения след мач)

„Какво ми се пръскаш със скъпи парфюми. Това да не ти е модна къща. И стига си ги баламосвал другите с истории за света и за райската империя. Мен не ме интересува дали знаеш кой е Цезар, Мезар или Пезар. Аз искам да играеш футбол, ако не ще те пратя да учиш в БАН.“ (Поредна критика към Иво Димов)

"Този футболист тича и се смее. И защо се смее? Защото е толкова нисък, че тревата го гъделичка по мадурите" (коментар за бившия играч на Нафтекс Момчил Желев)

"Знам ги много добре. Там са Марадоната и Каниджа. Те са европейски шампиони на Южна Америка" (на световното в САЩ преди мача с Аржентина)

"Познавам австрийците, много добър отбор. Бил съм и на стадионът им - "Кратера" (б.а. всъщност Пратера). Около него има много люлки" (Пената за Австрия)

"ЦСКА леко-леко лази" (обяснява успеха на червения отбор)

"Ами трябва да...от миналото да ни напомнят футболистите, че са ги победили...Закъснях с промените. Видя се влизането на тези двамата (б.р. Благо Георгиев и Янков) и на следващия третия (б.р. Христо Йовов). Трябва да благодаря на Жоро - вратаря, който спаси дузпа и още 1-2 гола." — след равенството 1:1 в евроквалификационен мач срещу Албания в Тирана; 17.10.2007

За какво ми е център-халф, като си имам четирима: Илиев и Тунчев от ЦСКА и Пажин от Левски(б.а Томашич). Отделно имам високия от Литекс (б.а. Пламен Николов) и оня, дето не го пускат да влиза в Левски (б.а. Топузаков). Караславов не съм го викал в националния тим. Само му се обадих да го чуя как е. На много хора звъня, но това нищо не значи. Никой не ми казва кой да взимам в отбора. С Насо (б.а. Сираков) не съм се чувал от месеци. Същото се отнася и до Лъчо Танев. (пред "Канал 3" по повод обвиненията, че селекционерът извикал защитника Асен Караславов, но после се отметнал)
„Не може 20-30 фала, които...пречеха на футболната игра. Не може да искаме дузпа в коляното и да демонстрира самият той, главният съдия. В една последна атака в 92-та минута, когато се откъсва наш състезател ... много груб фал, без последствия ... картон и никаква реакция от ... , дори и от страничния, от към нас където, който и да беше на пейката щеше да го види.” (2008, коментар на Пенев в gong.bg след мач на ЦСКА с Локомотив София)

Моето присъствие е като цяло от групата на ЦСКА, като целия отбор. А специално за предния мач много добре знаете историята – дузпи, картони. Не трябваше да завърши по така срещата. Един равен беше нормално. Нека не се връщаме напред. Защото нашият футбол върви бавно като цяло, не говоря специално за ЦСКА и това пречи на националния отбор.

Трябва да внимаваме, идват тежки мачове, със изпадащи отбори. Това са... Пирин, после във Марек със Станкѐ Димитро̀во...

В кой център? В центъра на София ли?

И при горещо време трябва да си подаваме по-бързо

Иначе играчите са добре. Усмихват се, но са уморени. Някой път трябва да сме сериозни, друг път - приятели.

Следващите Стоичков и Бербатов ще се родят, когато намалят цените и стеснят Студентски град. Младите да намалят посещенията в това градче.

Лично аз съм си взел последната заплата. При нас всичко е наред и даже ако имате нужда от пари, ще ви дам 1000 лева.

Ей на това момче Беконов трябва да му дам очила. Нищо не вижда и пуска голове. Явно и лекар ще му трябва.

Радостно е, че момчетата имаха желание за работа въпреки тези ненормални подвиквания от недобрите фенове.

Предложих на колегата Мъри да не играем мач в този студ и сняг, а да вадим червеното вино и да се почва. Аз черпя.

Пак казвам, че всичко върви, както съм го планирал. Добър съм в планирането и други такива неща като него.

Категорично заявявам, че мога да напусна ЦСКА и пак да премина в ЦСКА. Само това може да се случи. Запишете си го!

Много ви се моля, оставете ме. Такива въпроси (относно слуха, че напуска ЦСКА - б.р.) не приемам. Имате сайтове. На вас специално няма да ви кажа.

За съжаление минералната вода калцира мозъците на футболистите и не е никак лесно да работиш с тях.

Бях се настроил да гледам Черноморец и Левски на 1-ви януари, но все пак тогава футболистите няма да са се наспали.

Предполагам, че Херо вече е спокоен, след като пресата съобщи, че неговото място в Левски ще се заеме от Красимир Балъков. Това ще помогне на адаша ми да се концентрира върху мача. Ако Черноморец загуби, нищо чудно да има гръмотевици и градушка от негова страна.

Да пийнем по чаша вино, пък спонсорите - след Нова година

Добра загуба

„Борис Три“ — Димитър Пенев, чете един от четирите отговора, гласящ „Борис III-ти“, в телевизионното състезание „Стани богат“.

„Задръстването е голямо, отбий в лоялното” (напътствия към шофьора)

„Не е честно, ще подам констатация” (при игра на карти)

„Запознайте се с новия си другар. Иван Трифонов от Янтра. Абе незнам дали е Иван или Трифон, но трябва да му поогънем краката, щото са малко криви. Страх ме е да не му пробутат лесно топката между тях” (1988 година, представянето на новото попълнение в ЦСКА Трифон Иванов)

„Не са нищо особено. Имат само двама нападатели, близнаци. Единият е на 26 години, другият на 27. С тях трябва да се внимава” (Пенев за Динамо Минск)

„Пенев нарежда отбора: “Ти ще играеш в ляво, ти в дясно, ти в центъра”

Иво Димов: Ама Пена, ние станахме 12! Пенев: Щом толкова говориш сега няма да играеш” (разбор преди мач)

„Този футболист тича и се смее. И защо се смее? Защото е толкова нисък, че тревата го гъделичка по мадурите” (коментар за бившия играчна Нафтекс Момчил Желев)

„Младият Барбуков” (всъщност става дума за Бербатов)

„Казах на момчетата да играят бавно, но бързо. Тоест да си подават с къси

пасове в центъра, но ако наш нападател се откъсне напред да го търсят с дълъг пас”. (обяснения след мач)

„Средните хора на швеците са много добри” (коментар за съперника)

Нигерия ни скъсва с 3:0 в първата среща в нашата група. В съблекалнята всички са с наведени глави и не смеят и дума да обелят. Пената отива при Трифон и му вика: “Тия чернилки толкова много ли воняха, че нито веднъж с Хубчев не се приближихте до тях! Да ви бяхме взели от Министерството на отбраната по един противогаз!”

Остава един ден преди осминафинала с Мексико. Стратега уж е разузнал изцяло съперника. На пресконференцията го питат: “Г-н Пенев, как смятате да неутрализирате най-добрите играчи на мексиканския тим Луис Гарсия и Аспе?”

Отговор: “Лесно. И тримата ги познавам отлично от записите, които им гледахме! Луис е най-техничен, а Гарсия и Анте са бавни, но играят с умисъл.”

На загрявката преди четвъртфинала с Германия напрежението е обхванало целия отбор барабар с треньори и масажисти. Само Пената го раздава “перде”. Стратега поглежда към небето и се цепи: “Туй слънце какво е малко, а пък цялата земя огрява. Как стават тез работи, само учените знаят!”

След 1:2 от Италия на полуфинала Пенчо пак прави разбор. И за пореден път бърка името на Златко Янков: “Златков, що така му даваше на Баджо да прави каквото си поиска с топката? Да не ти е баджанак?! Насо (б.р. – Наско Сираков), ти добре изработи дузпата, ама онзи Костакурта ли е, Костахуйта ли е, само във врата ти дишаше…”

След поредната тренировка се бъзика с Румен Христов: “Ей, Ромарио, много те е хванало слънцето, бе! Я като се къпеш, се поизтъркай малко повече, че утре отиваме на лагер в Европата.

Есента на 1998 година. Жребият определя “Атлетико” (Мадрид) за съперник на ЦСКА в турнира за купата на УЕФА. Чул, недочул, Пената прави поредното си гръмко изказване пред отбора: “Испанците са опасни. Особено онова, къдравото, Киков (Кико). Имат и бразилче – Жмуньо (Жуниньо), който направо скрива топката. Затуй, получим ли записите, ще ги разузнаем подробно. Лулчев, не ми се прозявай, щото оня дингил, къдравия, ти ще го пазиш. Да видим ставаш ли за юнак и за златна ябълка, или змеят ще те изяде.”

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Юли 12, 2013 11:56 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Честит рожден ден, ЧИЧО МИТКО! Жив и здрав бъди, дълги години още!

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Юли 12, 2013 12:23 

Честит рожден ден ЧИЧО МИТКО! Много здраве и поводи за щастие с любимия отбор.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Юли 12, 2013 12:39 
Аватар

Честит Рожден Ден !!! Много здраве и щастие и незабравими моменти с любимия отбор :thmbup:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Юли 12, 2013 13:29 

Честит Рожден Ден :flag: :flag: :flag:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Юли 12, 2013 16:51 
Аватар

Честит Рожден Ден, чичо Митко!
За твоето здраве, Наздраве!

:flag: :flag: :flag:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Юли 12, 2013 17:07 
гледа мача
гледа мача
Аватар

Честит Рожедн ден,Чичо Митко!Да си ни жив и здрав още много,много,много години!
:nomer1: :flag:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Юли 12, 2013 17:36 
вдига купата
вдига купата
Аватар

mecho puh написа:
ЧРД, Чичо Митко! Да си здрав и да ни радваш още дълго с остроумията си!!! :clapping:

Наздраве!

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Юли 12, 2013 18:01 

Честит рожден ден на големия Димитър Пенев! Да не се отърве от здраве и да преживее още много велики мигове с любимия ЦСКА. :flag:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Юли 12, 2013 18:10 
ветеран
ветеран

Пена, да не заправиш да джиросаш една кола с разредител!

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Юли 12, 2013 20:50 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

Честит рожден ден на Пената.Да е жив и здрав и да ни радва все така.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Юли 12, 2013 21:33 

Честит рожден ден, Пена! :flag:

Изображение

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Съб Юли 13, 2013 12:21 
легенда
Аватар

ЧРД на Стратега.Тия дни си спомних 4е бях на изпращането му през 78-ма.Играхме с Локо-Сф,а аз странно защо бях в сектор А на националния :roll: ...даже метах ленти.
Беше дъждовно,но колко свършихме не помня.Май хикс.Както и да е .Да е жив и здрав! :flag:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Съб Юли 13, 2013 13:19 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Буферите ни биха с 1:0. Също бях, но в "Г". На почивката влязохме във "В" и катеричките се разбягаха.
Явно си забравил, ама както всички знаем - дърт си и ти е простено. :arms:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Съб Юли 13, 2013 13:22 
легенда
Аватар

благодарско...на мен ми се въртеше хикс,но нейсе.На толкова стотици ма4ове съм бил,4е дори и моята феноменална памет не може да побере све. :drunk:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Съб Юли 13, 2013 13:41 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Последният му мач беше през 1977 година, денят беше студен и мрачен. Мисля, че беше първия мач на Джеки като титуляр в София. А той дойде на 15 септември 1977 година. Бях пред "Армията", когато го докараха с една бяла "Авия". Вкараха го в стадиона, а шофьорът се разрева. После дълго време време говорихме с него. Симпатизираше ни, все пак, и казваше че сме взели голям футболист. Ние си го знаехме, защото правеше фурор в юношеския нац. отбор и Берое.
Великан беше Джеки! Призовавам Ви, когато го срещнете, поклонете му се! Истински капитан! Голям футболист!

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Съб Юли 13, 2013 14:29 
легенда
Аватар

да прав си...77-ма беше,сега се сетих 4е то4но бях по4нал работа в театъра Ив.Вазов.Както и да е,и Пената е велик,и Джеки тоже...само дето не им се отдава много артикулацията :lol:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Юли 14, 2013 09:11 
гледа мача
гледа мача
Аватар

Честит рожден ден на патерици, да е жив и здрав Пената и да ни радва и да ни носи късмет и успехи и титли и купи още дълги години!

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Съб Юли 12, 2014 11:47 
просто минава
Аватар

Честит Рожден Ден на Димитър Пенев!Или чичо Пенчо по нашенски... :) Да е жив и здрав още дълги години и да ни радва с неговите бисери :thmbup: :clapping:

Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Страница 2 от 3 [ 76 мнения ] Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Начало форум » ПФК ЦСКА - раздел само за ПРИВЪРЖЕНИЦИ на ЦСКА » История