Регистрация    Влез    Форум    Въпроси/Отговори

Начало форум » ПФК ЦСКА - раздел само за ПРИВЪРЖЕНИЦИ на ЦСКА » История

Автор Съобщение
 Заглавие: Цецо Йончев
 Мнение Публикувано на: Чет Мар 22, 2007 18:09 
Образцов съфорумец
Аватар

Съжелявам че няма инфо ама дори и в фуфала не намерих.
Иначе какво мислите за Цецо Йончев като играч и човек?

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Мар 22, 2007 18:16 

http://www.vbox7.com/play:ea136243

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Мар 22, 2007 18:20 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Супер играч и крило типично 7 номер , като Емо Костадинов вкарал много важни голове за нас срещу големи съперници Нотингам , Байерн Мюнхен, Реал Сосиедад доста голове в Евротурнирите изработваше повечето от половината голове за вашия щеф в школата Спас Джевизов така центрираше че топката кацаше на главата на Спас и на него не му оставаше нищо друго да я насочи в вратата , уникален играч за мен заедно с другите от това поколение СтойчоМладенов, Пламен Марков , Спас Джевизов, Джони Велинов , Георги Димитров , Краси Безински , Иван Зафиров, Георги Илиев , страхотно покоение , като тренер не успя беше ни и на нас и тогава са едни от най черните ни страници на нашата история за 3 мача загуби 1-7 от лески 1-5 от Юве и 1-3 от Славия това за 10 дена се случи и го изгониха , беше след това в Велбъжд треньор сега работи в САЩ с деца в отбора Чикаго Уингс !!!

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Мар 22, 2007 18:23 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

Цецо Йончев е голмайстор на ЦСКА в ЕКТ. Мисля, че това говори достатъчно

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Мар 22, 2007 18:27 
вдига купата
вдига купата
Аватар

А въртеше фалове като Янев сега , и да май е голмайстор в Евротурнирите мисля с над 15 гола , Цецо Йончев по крилото , стрелна се и на таблото , името му заблестя 2-ри гол за ЦСКА , но получи се картина не приятна за мнозина , славната Армейска чета , сгази сините джуджета ! - знаете ли я тази песничка ?

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Мар 22, 2007 18:27 
Образцов съфорумец
Аватар

Имаме едина касетка "Люлка на шампиони" и денс я гледах и гледах тоя гола дето е горе срещу Миунхен обаче гледах и още един гол топката съвсем бавно към некъв защитник и само Йончев се заслива с невероятна скорот вратя също се затичва но Цецо стига първи и му я мушка май между каката и като видях тея 2 гола и че е 7 номер( аз играя с номер 7) си казах това е идола ми.Просто ще се старая заради него и няма да се откажа.Не че другите играчи с номер 7 не са добри ама прсто Цецо Йончев ми остава в очите и най вече в сърцето. :)

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Мар 22, 2007 18:29 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Номер 7 при нас са били все добри футболисти Цецо Йончев, после Емо Костадинов, после Антон Димитров - Пирожката после , Христо Янев , сега гледам Сакалиев играе с 7 номер !

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Мар 22, 2007 18:29 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

Този със скоростта е пак срещу Байерн. Четвъртия ни гол! Ако можете да си намерите целия мач го гледайте...луд е

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Мар 22, 2007 18:34 
Образцов съфорумец
Аватар

Просто невероятен гол гледам и го превъртам и немога да повярвам че човек може да играе така.
Ще потърся мача само да попитам колко е свършил че нещо на касетката не показаха 4 -1 ли ?

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Мар 22, 2007 18:37 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

4-3 като до 15тата мин повеждаме с 3-0. Това е потресаващ резултат и футболистите и публиката ни се стъписват. Треньор е Паро Никодимов. помощник-Пената. Има спорове, че при 3-0 за нас е трябвало да направи смени за да успокои играта и да задържи резултата. И отбелязвам, че мачът е полуфинал за КЕШ (настояща Шампионска лига)

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Мар 22, 2007 18:39 
Образцов съфорумец
Аватар

Ето го гола:
http://tupalka.com/bg/module,l/type,file/l,221618

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Мар 22, 2007 18:47 
вдига купата
вдига купата
Аватар

4-3 за нас завършва с Байерн , до 18-тата минута повеждаме с 3-0

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Мар 22, 2007 18:53 
Образцов съфорумец
Аватар

Били сме невероятен отбор заразлиза от О(т)бора на левски.Тогава нито са се чували нито са се виждали.
А някой да има снимка на Цецо която да става за Уолпейпър.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Мар 22, 2007 19:04 

това е вън от съмнения и е факт че от 1948 година имаме 30 титли ,а те от 1914 24 :twisted:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Мар 22, 2007 20:07 

Ето една незабравима атака срещу Пуул- Йончев в основата- Стойчо поставя Гробелар на колене... РЕСПЕКТ! :worship:
http://www.vbox7.com/play:8397223f

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пет Мар 23, 2007 12:03 
Dreammaker
Аватар

Форевърче, как ще има инфо в Гугъла като пишеш Цецо Йончев... Трябаше да се сетиш, че първото му име е Цветан и пак да пробваш :wink:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пет Мар 23, 2007 14:19 
Образцов съфорумец
Аватар

Цецо Йончев - Биография

Цветан Йончев е български футболист и треньор, роден на 15 февруари 1956 във Враца. Играл е за отборите на Ботев (Враца) (до 1976), ПФК ЦСКА (София) (1976-1983), Славия (София), Лудогорец. Има 361 мача и 76 гола в А група. Има 23 мача и 5 гола за националния отбор по футбол. Шампион на България (1980, 1981, 1982, 1983), носител на Купата на България (1980, 1981, 1982, 1983). Полуфиналист за Купа на европейските шампиони през 1982. Треньор на ПФК ЦСКА (София) (1992-1993), помошник треньор в ЦСКА (1990-1992). Шапмион на България като помошник треньор на ЦСКА през 1992, Носител на Купата на България като треньор на ЦСКА през 1993г.

Ро - благодаря че ме подсети щото бях писал само на Изображения Цветан Йончев ама на Мрежа бях забраил и си мислих че не съм търсил.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пет Мар 23, 2007 22:43 

Супер футболист :!: :!: :!:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Мар 25, 2007 22:35 

Завинаги в нашите сърца..Цецо Е Велик

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Мар 28, 2007 22:24 

Цецо Йончев по крилото стрелна се и на таблото името му заблестя с 2-ри гол за ЦСКА !! Просто е велик !!

Последна промяна angel_100 на Пон Сеп 17, 2007 00:58, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Апр 08, 2007 20:33 

еми за него се сещам Цецо Йончев по крилото стрелна се и на таблото името му заблестя втори гол за ЦСКА....
Просто е бил невероятен играчи и крило дядо ми е разказвал много за него :)

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Юли 18, 2007 15:56 
...Mr. sarcasm...

Цитат:
Цецо Йончев тренира деца в Чикаго
Силният негативизъм ме държи далеч от България, признава легендарното крило на ЦСКА

"Цецо Йончев по крилото, стрелна се и на таблото, името му заблестя, втори гол за ЦСКА", гласи част от една любима песен на "армейските" фенове. Тя възпява обичта към един от най-добрите футболисти на клуба от края на 70-те и началото на 80-те години - Цветан Йончев. В последните години кумирът на хиляди "червени" привърженици изкарва хляба си далеч от родината - "там, където трудът се цени, а хората се уважават", по собствените му думи.

От 1999 г. Йончев е треньор по футбол на деца в Чикаго, САЩ. "Заминах, след като си направих равносметка, че в българския футбол няма никакво развитие - нито в системата, нито в мисленето към играта. Не исках да си губя времето, а и трябваше да осигуря бъдеще на децата си. По онова време работех с Паро Никодимов в Кюстендил. Играх в лотарията за зелена карта и взех, че спечелих. Заминахме цялото семейство без никаква подготовка. В Щатите ми помогна много бившият вратар на ЦСКА Краси Досев, който бе там от 90-а година. Познаваше доста хора в системата и ми съдейства да започна като треньор", разказва Йончев.

Цецо работи пет години в една школа, но след промяна на структурата й се мести на сегашното си място през 2004 г. "Структурата на ДЮШ в Америка е коренно различна от познатата у нас. Детско-юношеският футбол не се развива от професионалните клубове. С него се занимават два други вида сдружения -
частните клубове и градската управа. Последните тренират децата чрез различни асоциации, които на доброволен принцип управляват също паркове и спортни съоръжения. В момента аз работя към една такава асоциация. Всички нейни печалби покриват разходите на клуба", обяснява бившият футболист.

Детските отбори в САЩ са разделени в различни лиги. "Всичко се управлява от бизнес организация, като Мейджър-лигата, да речем. Тя печели от клубовете, защото те плащат определена такса за участие в първенствата. В Чикаго има пет лиги за детско-юношески футбол. В тях тимовете са с изравнени сили и не
се изпада", продължава разказа си Цецо, докато се разхождаме из базата на ЦСКА. В следващия миг Йончев сочи на Спас Джевизов към терена на "Червено знаме", който прилича повече на ливада за пикник, отколкото на тренировъчно игрище. "Условията в Щатите са коренно различни от българските. В Америка
клубовете се поддържат от държавата. Общините гласуват бюджет на парковите организации, които са задължени пък да имат игрища по всички видове спорт. Там е закон да не се пипа паркът за други цели, той е за нуждите на обществото. Създават се програми по различните видове спорт и всеки е свободен да запише, каквото пожелае. Всяко дете има възможността да
спортува, дори да няма никаква качества. За него ще се подбере подходящият спорт и подходящият отбор, за да играе", обяснява разпалено Йончев.

Той познава системата повече от добре и знае как действа. В САЩ всяко дете може да попадне в елитен клуб. Всяка година в началото на юни се обявява прием на деца във всички футболни клубове. "Само тогава треньор на един клуб може да разговаря с дете или с неговия родител. Ако влезе в контакт с него по друго време, моментално му се вземат правата", разяснява ни легендата на ЦСКА.

Цецо Йончев тренира деца от различни възрастови групи - наставник е едновременно на 8, 12, 16 и 18-годишни футболисти. Въпреки това на две или три години треньорите си сменят групите, за да може децата да научат от всекиго по нещо и да се запознаят с различни стилове. Когато навърши 14 години, младежът или девойката влиза в гимназия.

"Организират се отделни първенства. Момчетата играят есента в училище, а през зимата и пролетта - в клуба си. При девойките е обратното. Последната година в гимназията треньорите от университетите вече са набелязали по-талантливите деца, тъй като всичко е компютъризирано. Ако пък някой не иска да учи, но е много силен, може да подпише директно с Мейджър-лигата. Системата е същата както е в баскетбола, бейзбола и останалите спортове", допълва Йончев.

На самия него са му били нужни 4-5 години, за да я разбере и вникне в нея. По неофициални данни в момента в САЩ над 20 милиона деца тренират футбол. Много от тях дори търсят излаз към Европа, тъй като професионалните отбори са само 14 в Мейджър-лигата и около 30 в по-долните лиги.

Йончев не се бе връщал в България повече от 4 години. Липсват му най-вече приятелите и близките, въпреки че и в Америка е създал много познанства. Той не иска да се връща към спомените, които са предимно свързани с разправии с началниците в ЦСКА, отколкото с футболните му подвизи.

Легендарно крило, вкарал 13 попадения за ЦСКА в евротурнирите, продължава да учудва американците. "Те гледат Шампионска лига и не могат да проумеят защо съм там, при тях, а не в България. Те не разбират, че в нашата страна никой няма уважение към никого. В Щатите може да си направил 100 лоши и едно хубаво нещо и ще те похвалят за него, ще те насърчат. В България е точно обратното", обяснява с горчилка Йончев. За красноречив пример ни посочва българските коментатори на Копа Америка: "Когато вкарат гол, техните коментатори пет минути обясняват каква красива комбинация се е получила, кой какъв пас е дал, нападателят как е обработил топката и е вкарал попадението.

А нашите - тъкмо обратното. Говорят колко са слаби защитниците, колко лош е вратарят и как всичко е свършило".

На изпроводяк Цецо Йончев, с когото вече сме станали приятели, ни оставя със следното обобщение за размисъл: "В България е водещ силният негативизъм, докато в Щатите - позитивното мислене. Затова не искам да се връщам".

За малкия форевър Специално!

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Юли 18, 2007 16:05 

да това го четох ако не се лъжа в спорт1 :wink: много е прав ЦЕЦО че не идва в BG иначе щеше да се пише какво ли не и за него по-добре там да си гледа спокойно живота ... Пожелавам му успех

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Юли 19, 2007 11:50 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Нещо жълто:
Освен на терена, Цецо и Спас бяха големи приятели и в живота - Спас му беше кум. Наричахме го Джуджи. Но тогава при говедата играеха много ниски футболисти и когато Вальо Поета написа "Трети декември", Цоньо /тогава студент във ВИАС и приятел на Джевизов/ го прочете веднага на Спас и Цецо. Йончев най-много се изкефил на фразата: "Снажната армейска чета гази сините джуджета."
Наистина той беше голям талант и ако играеше сега, щеше да бъде в голям отбор. В интерес на истината, особено в началото, си беше мързеливичък. Но се наложи над Марио Вълков. Имаше пас, бързина, центриране, игра по двата фланга /повече отдясно/, отработен удар и най-важното - беше здравеняк и не се контузваше. Паро Никодимов беше треньорът, който истински го възроди.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Юли 19, 2007 12:08 
Образцов съфорумец
Аватар

Ми Васко е забравил от скромност да добави ,че той е автор на горната статия.... :wink: :wink: евала Васко....давай в същия дух и за други легенди на ЦСКА!!!А Цецо беше легенда за нас още тогава.....да е жив и здрав и много късмет му желая!!!

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Юли 19, 2007 12:46 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Най-важният, исторически гол на Йончев - във вратата на Арконада. С него елиминирахме шампиона на Испания с девет национала в редиците си. Това беше направо подвиг - в края на мача , рискувайки тежка контузия /удари главата си в гредата/.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Юли 21, 2007 03:48 
легенда
Аватар

Аз съм свидетел на вси4ко казано по-горе,но не знам кой помни 1 ма4 със Спартак-Пл на Армията..имаше поне 20 000 души,та тогава направи нещо уникално-без да даде на топката да падне на тревата я прехвърли 3 пъти пооследователно над главата на Тони Джеферски-той игра и при говедата-като си прехвърляше топката от десния крак на левия,и обратно,и накрая от воле разстреля портиера. Нещо уникално,виждал съм го само при бразилците,и то не същото,а нещо подобно.Ако някой от старата гвардия е бил на ма4а,няма на4ин да го е забравил.Не помня то4но годината,но беше някъде в на4алото на 80тте.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Юли 21, 2007 05:43 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Вярно бе, Маниак - добре, че ми го припомни. Забележително изпълнение беше.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Окт 17, 2007 18:32 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

angel_100 написа:
Цецо Йончев по крилото стрелна се и на таблото името му заблестя с 2-ри гол за ЦСКА !! Просто е велик !!
Защо ме копираш бе :lol: :evil:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пет Авг 22, 2008 20:01 
разпява агитката
разпява агитката

ИМЕТО МУ ЗАБЛЕСТЯ, ВТОРИ ГОЛ ЗА ЦСКА!!

Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Страница 1 от 2 [ 38 мнения ] Отиди на страница 1, 2  Следваща

Начало форум » ПФК ЦСКА - раздел само за ПРИВЪРЖЕНИЦИ на ЦСКА » История