Регистрация    Влез    Форум    Въпроси/Отговори

Начало форум » ПФК ЦСКА - раздел само за ПРИВЪРЖЕНИЦИ на ЦСКА » История

Автор Съобщение
 Заглавие: Преди 25 години...
 Мнение Публикувано на: Съб Мар 17, 2007 00:02 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

На този ден преди 25 години,ЦСКА отново се превръща в шлагер на футболна Европа и заема първите страници на вестниците по Стария континент! Отново са спрени радио и телевизионни емисии, за да бъде съобщена новината за сгромолясването на пореден европейски футболен колос на стадион “Васил Левски”. За първи път след 1967 г. ЦСКА отново стъпва на полуфиналния пиедестал в турнира на шампионите, отново оживяват славните страници от незабравимите дуели с миланския “Интер”. “Юнаци! Юнаци!” – след края на мача публиката дълго време остава на трибуните, за да даде воля на великата радост, с която я дарява армейския отбор.
Ето и какви бяха съставите на двата отбора:
ЦСКА:Г. Велинов, Кр. Безински, Д. Димитров, М. Томанов (106-Керимов), Г. Димитров, Г. Илиев, Цв. Йончев, Ст. Младенов, Сп. Джевизов, Пл. Марков, Р. Здравков (68-Велков).
Ливърпул:Гробелар, Нийл, Лоуренсън, Кенеди, Уилън, Томпсън, Далглиш, Лий, Ръш (82-Джонсън), Макдермът (91-Джонстън), Сунес.
:bg: :bg: :bg: :cska01: :cska01: :cska01:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Мар 17, 2007 00:24 
легенда
Аватар

Бях на ма4а...страхотия. 70 000 души и невероятна атмосфера..макар и без сегашните димки и транспаранти. Затова пък бомби4ки и ленти - в изобилие...

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Мар 17, 2007 00:37 
Аватар

Никога няма да забравя , този ден и миризмата на хилядите изгорели вестници и това бяха първите факли тогава на 10 години бях но помня всичк в детайли !!!

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Мар 17, 2007 00:39 
легенда
Аватар

Браво...още 1 ветеран се явява..май си 72ра роден..

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пон Мар 19, 2007 13:37 

Просто...коментара е излишен ЦСКА винаги е бил на върха в родния футбол макар че говедата казват че е било КЕШ и било много лесно а сега било ШЛ дрън дрън :!:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Мар 22, 2007 02:28 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Вярно! Още мирише на изгорели вестници. А толкова пълен стадион имаше само на полуфинала срещу "Байерн". Джони! И Стойчо! Отборът! Не, Джони! Пред очите ми в "Г" до "В" извади толкова много! Особено шута от 3 метра на Рони Уилън... Толкова радост!
ДАНО ГОСПОД СЕГА ДА ПОМОГНЕ НА ГЕОРГИ ВЕЛИНОВ!

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Мар 22, 2007 05:56 
Образцов съфорумец
Аватар

Помня го отлично и аз този мач.....една незабравима вечер и един незабравим спомен....!!

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Мар 24, 2007 15:54 
Пазител на славата
Аватар

Малко са думите за да се опише тая радост и гордост ! Помня , че ходих 3 дни горд като паун, с шала си , из техникум Киров ...Даже един от даскалите - Любо Стоянов се казваше ( RIP !!) който като върл славист ме ядеше всеки ден ми честити и ни нарече ТИТАНИ на България ...
Ех , времената тогава не бяха така зли като сега - всички се радваха - червени ,сини ,бели , зелени .... :roll:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Мар 24, 2007 16:03 

Аз също бях на мача !
1,50лв. беше цената на правостоящият билет,избягах от училище за да се редя на опашка !
Тогава касите бяха на самият "Орлов мост",а на стадиона изписаха,че е с рекордните 70 000 души.
И до днес си ходя със същият шал на мачове !

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Мар 24, 2007 16:18 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

Настръхвам като чета...

Жалко , че тогава не съм бил роден

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пон Мар 26, 2007 13:43 

Аз пък се кефя,че в отбора е имало само български футболисти и пак сме били номер 1

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Мар 27, 2007 09:11 
Аватар

Да най добрите бяха , и само Българи и знаеха за какво става дума и играеха за екипа и със сърце , а сега това го няма но , ,О времена , о нрави !

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Мар 27, 2007 09:14 
вдига купата
вдига купата
Аватар

:( :roll: :( :roll: Незабравим момент дано по малките фенове го изпитат това някой път , просто дъха ти спира и стискаш ръката на баща си и после вярно гордо се разхождах в 57-мо в Красна поляна тогава учех , и всички се поздравявахме тогаава и си направихме нещо като събрание в парка Боримечката до даскалото , направо като се сетя ии за това заслужава човек да е жив и да е от този отбор :D :!:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Мар 27, 2007 09:29 
просто минава
Аватар

Този мач е първият от който имам спомени, макар и много смътни. Бащицата ме е завел на него. Е ако ви кажа че съм бил невероятно горд, като по-големите, ще излъжа, щото нищо не ми е разбирала тогава кратунката. Но съм бил там- по сведения на очевидци :grin: :grin: :grin:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Мар 27, 2007 21:59 
гледа мача
гледа мача
Аватар

А, аз си спомням , че мнооого ми се пикаеше и на мача с Байрен М. казах на вуйчо ми, че ако вкараме 4 -ти гол , ще се напикая ... :lol:

след такъв мач, атмосфера и игра, как да не си от ЦСКА .... :grin:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Мар 28, 2007 13:41 
вдига купата
вдига купата
Аватар

dim написа:
Аз също бях на мача !
1,50лв. беше цената на правостоящият билет,избягах от училище за да се редя на опашка !
Тогава касите бяха на самият "Орлов мост",а на стадиона изписаха,че е с рекордните 70 000 души.

Точно така беше! 70000! А на мача с "Байерн" бяха дори повече. Дано някога да видя отново толкова много на наш мач. И понеже вече има ограничения за сигурността, това може да е само в чужбина. Дай Боже да печелим ШЛ!

Върнете се в началото 
 Заглавие: Да помогнем на Джони Велинов
 Мнение Публикувано на: Сря Мар 28, 2007 15:26 

Междодругото на този мач бащами (велинов) ми каза че се е щипал през две минути да провери дали това не е сън,самите футболисти на цска не си повярваха тогава.Не сам бил роден тогава но го имам на касета и мача е наистина велик.Баща ми ми е разказвал че един човек тогава е обърнал мача и това е бил резервата..........забравих му името а и бащами не може да се сети сега му звънах да го питам ама не се сеща.А и в този мач е бил вкаран един от наи-уникалните голове поне за мен този на бате цецо йончев

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Мар 28, 2007 16:34 

Мартине, резервата на швабите беше (ако не се лъжа) Дитер Хьонес - тоя наистина обърна мача! :x
Но най-много си се кефя на момента, когато след третия гол на Ради от дузпата Паул Брайтнер тръгна да напуска терена (дори си беше съблякъл фланелката) - дотолкова ги бяхме ошашавили дойчовците!
Велик отбор имахме, големи мъже играеха тогава!
Скорошно оздравяване на баща ти - помня го още от времето, когато пазеше на Морето във Варна! Голям! :thmbup:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Мар 31, 2007 20:30 
легенда
Аватар

Мдааа, тия със Пуул и Сосиедад бяха едни от най-великите на Джони..непробиваем.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Мар 31, 2007 22:45 

dim написа:
Аз също бях на мача !

Колега,и мойта зебра е от това време и не е пропускала мач на Армията...!!!

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Апр 01, 2007 17:43 

Тогава бях на 5-6 години,но още си спомням атмосферата като го слушах по радиото :lol: :twisted: Завиждам на тези,които са били преки свидетели случващото се :-o

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Апр 03, 2007 22:28 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Момчета, ние щяхме да вземем шампаниерата, ако нямахме толкова контузии преди мача с "Байерн". Изминаха толкова години... Уверявам ви - това не са празни приказки. Само ако имахме читави резерви и не чак толкова наказани... И ако Паро не се беше препарирал. Ако беше изгледал тренировката на швабите предишната вечер... Там всички видяхме, че те ще разчитат на "контузения Дитер Хьонес". През цялото време Румениге и Брайтнер му центрираха и само слепците не забелязаха, че е в цветущо здраве. По време на цялата тренировка това коментирахме.
Но, уви! Пишейки тези редове и сега се ядосвам за пропуснатия шанс. НИЕ БЯХМЕ НАЙ-ДОБРИЯТ ОТБОР В СВЕТА! ЦСКА!
Тогава! Само преди двадесет и пет... Духът на този отбор още го чувствам! Време е! Да ги подкрепим в събота, да смачкаме говедата и да превземем Европа!
ЦСКА!

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Апр 03, 2007 23:16 

верноли 4е е имало хора от хотел плиска до орлов мост?

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Апр 04, 2007 08:21 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Това не си спомням, пък и нямаше как да го видя. Повечето бяхме пред " Армията " още от сутринта. Празник!

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Апр 04, 2007 17:09 
легенда
Аватар

То4но са ти го казали...4ервеното море тръгваше от Плиска и стигаше до Ректората...още по-натам от Орлов мост.Нали цял ден висях и се разкарвах насам-натам...даже и на лекции в Университета не ходих.. :lol:...докато 4акахме ма4а...

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Апр 04, 2007 23:13 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

Велики моменти. Уникално е, само да ви слуша човек. Дори не мога да си представя какво е да си присъствал на такъв мач. Дано с новия собственик изживеем подобни моменти, сигурен съм, че няма истински цскар, който тайничко да не се надява на това.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Апр 05, 2007 12:39 

цццццц!
за6то не съм бил в състояние да хода на ма4ове тогава?

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Апр 05, 2007 18:30 
легенда
Аватар

Ще има и за теб подобни моменти..Където е текло-пак ще те4е.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Юли 22, 2007 17:58 
гледа мача
гледа мача
Аватар

Gледате ли в момента ТВ България, дават ЦСКА-Лески от 1984 за купата на съветската армия !!!

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Юли 24, 2007 19:56 
разпява агитката
разпява агитката
Аватар

Гледах го... :roll: Направи ми впечетление защитата. Изяждаше сините нападатели през повечето време. Не сега, видят говедото напредва или някой пусне по-силна топка , погледат отстрани :x , пък се откажат да се борят.. :x

Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Страница 1 от 2 [ 49 мнения ] Отиди на страница 1, 2  Следваща

Начало форум » ПФК ЦСКА - раздел само за ПРИВЪРЖЕНИЦИ на ЦСКА » История