Регистрация    Влез    Форум    Въпроси/Отговори

Начало форум » ПФК ЦСКА - раздел само за ПРИВЪРЖЕНИЦИ на ЦСКА » История

Автор Съобщение
 Заглавие: малко история от синия форум
 Мнение Публикувано на: Пон Ное 01, 2004 23:07 
CSKASOFIA.com
Аватар

Видях това там и мисля, 4е е добра идея да го постна тук, та да можем да го коментираме.

Писано е от Синьото мом4е ( в смисъл, пействано е от него)

Изгониха Левски от центъра на столицата

Контакт с редакцията на “Само Левски” потърси запален почитател на синия отбор. Той е от така наречените публични личности. Но поради това, че смята, че гражданската му позиция може да бъде некоректно интерпретирана във връзка с настоящата му работа , той настоя да не бъде цитирано името му.

Нашият гост поиска не само да сподели негодуванието си по отношение на една историческа несправедливост, но чрез това да събуди и дебат около нея. Става дума за една от най-значимите репресии срещу Левски, извършена по времето на комунистическия режим – отнемането и разрушаването в края на 40-те години на миналия век на клубния стадион. И изместването по този начин на централата на синята публика от центъра на столицата в покрайнините й. Което пък е и досега повод за долнопробни манипулативни интерпретации от страна на някои от недолюбващите най-популярния български футболен клуб. Събеседникът ни каза, че неговите спомени и размишления са били провокирани от скорошно телевизионно интервю на председателя на Българската федерация по гимнастика г-н Проданов, в което той говори за споровете между федерацията и Министерството на спорта относно терена, където са били стадион “Юнак” и останалата клубна база – собственост на едноименното най-масово физкултурно дружество в България, основано в края на 19-ти век. Дружество, унищожено от комунистическия режим, като съответно цялото му имущество е национализирано.
Ето какво сподели гостът ни за аудиторията на сп. “Само Левски”:

“Аз съм от Гара Перловец, така се казваше тази софийска махала до Перловската река. Баща ми беше левскар. Аз също станах такъв. От дете баща ми ме водеше по мачове. Спомням си и истинското игрище на Левски. То беше на мястото на сегашния национален стадион “Васил Левски”. Една алея го отделяше от тогавашния национален стадион “Юнак”. Първо разрушиха игрището на Левски, а малки по-късно и “Юнак”. Спомням си стадиона на Левски – имаше една трибуна, която се намираше от страната на Перловската река, беше доста голяма. Въобще стадиона го помня като голяма постройка. Маже би защото на децата сградите им се виждат по-високи и големи. Игрището беше от сгурия. Там съм гледал Кардашев, Хранов. И след това – някъде 1949-1950 година, това игрище изчезна. Не знам как са го взели тогава – вероятно с някакъв държавен акт. Репресивен, разбира се. Сигурно са го национализирали. През 1947 година беше приет Законът за национализацията. Левски тогава не беше на мода сред новите управляващи. Водеше се като отбор на буржоазията. И стадиона отнеха, и името на Левски също. Станахме Динамо. И ни дадоха някакво игрище в едно дере зад кино “Петър Берон”. Там ни натириха. Игрище “Динамо” беше една дупка – боклуците на кв. “Иван Вазов” се изхвърляха там, на края на София. После ни пратиха в Подуяне, на “Герена”.
Другият най-популярен тогава столичен клуб – Славия, имаше същата съдба. Те имаха игрище, където е сега МВР болницата, до Руски паметник. Спомням си, даже ходихме на игрището на Славия да гледаме вратаря им Минко Детелината, след като направи голям мач с националния ни отбор срещу големия тим на Унгария. Тази среща беше на сгурията на препълнения стадион “Юнак”, тогава бихме унгарците с 1:0. След това обаче и Славия ги натириха в “Овча Купел” и им смениха името. Славия я разделиха на две – на Ударник и Строител. Даже играха малко в “Б” група, ако не се лъжа.
Така на Левски и Славия – тези два стари софийски клуба, не само им взеха игрищата, които бяха в центъра на София, но и имената им смениха. В същото време ЦДНВ, по-късно ЦДНА(сегашното ЦСКА) – един отбор, който влезе в “А” група заради някакви управленски машинации – мисля, че зае мястото на Ботев (Пловдив), изведнъж се настани на игрище “Чавдар”, сегашната “Българска армия”. А там беше игрището на старото АС 23. От една страна, те се разграничаваха от АС 23, защото бил клуб на бившите фашистки офицери, а в същото време им взеха игрището! Просто става дума за репресивни актове. А тогава това игрище беше с единствения затревен терен. И сега аз не знам на какво основания този Васил Божков иска да вземе стадиона – той си е държавен. Построен е с парите на данъкоплатците. Нека Божков си прави казина, но да не претендира за тоя стадион! А и базата им в Панчарево. И тя е правена с пари от бюджета. От парите на левскари, слависти, на всички.
ЦСКА е отбор дошъл във футбола ни с репресии, с не чак до там законни държавни актове. И сега, ако се действаше с ония разбирания, би трябвало ЦСКА да се натири. Да отиде на стадион “Септември”.Нали те самите казват, че са наследници на Септември и Спортист. Просто Септември го изхвърлиха. Взеха им играчите . Симолията, Якимов и т.н., и го изхвърлиха. Те нали все казват: “Ние сме отборът на “Красна поляна”. Добре, ето я “Красна поляна” – играйте си у “Красна поляна”.Та как тогавашната ЦДНА, по-късно ЦСКА събра своята публика? Като отбор, подкрепян от ЦК на БКП, започна да печели непрекъснато шампионски титли. И естествено децата гледат кой е първи – все армейците. И така ставаха привърженици на ЦСКА. В началото червените нямаха публика.
А с Левски продължаваха да се случват други неща. През 1969 година ни обединиха със Спартак – отбора на МВР. Направиха го, защото искаха многобройната публика на Левски по някакъв начин да я озаптят, да сложат ръка върху нея. Когато бихме ЦСКА със 7:2, то гръмна България! И те тогава се озъбиха. Истинските левскари това събиране със Спартак не го приеха. Това беше един акт, с който властта искаше да върже устата на публиката на Левски. Това беше целта на оня режим, а машата в случая беше Солаков.
И сега просто се дразня, че всичко това младите не го знаят. Левски не е отбор от покрайнините на София. Нека да го знаят хората – че Левски не е “Герена”! Подуяне беше една махала изхвърлена накрая на София. Казвам го при цялото ми уважение към хората, които живеят там. Но нека да се знае, че игрището ни беше в центъра на София. И изведнъж изчезна.
И досега никой не се е заинтересувал за това. А би трябвало...”

Аре бе чорбари - коментирайте Как ще се почувствате ако сега ви пратят да играете на игрището в Требич примерно, а Ние сме играли 15 години на игрище без трибуни накрая на София Нали се сещате, че ако това ви се случи на вас ще престанете да съществувате, нещастници

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Ное 10, 2004 12:49 

Това вобще трябва ли да се коментира ..Те не усещат ли,че колкото повече ни мразят толкова повече ставаме ??И не само повече но и по силни.Ако такова нещо се случи с ЦСКА в България ще започне граждаска война!!!А тоя господин защо си крие името ??или може би не е било точно така както го описва той ??

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Ное 11, 2004 00:20 
CSKASOFIA.com
Аватар

Алелуя, някой се намери да коментира. Браво, най-накрая.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Ное 11, 2004 11:02 

E,Dante,na izlojenite fakti trudno se oponira... :lol: :lol: :lol:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Ное 11, 2004 12:54 

Няма да си права и труда да го чета обедил съм се че те с факти немогат да боравят.Предполагам че тва пак са някви хипотези и се жалват от народната власт :wink:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Ное 11, 2004 15:31 

Slipknot написа:
Няма да си права и труда да го чета обедил съм се че те с факти немогат да боравят.Предполагам че тва пак са някви хипотези и се жалват от народната власт :wink:

Tova ne sa hipotezi-a fakti,koito se znaiat i sa dokumentirani...

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Ное 11, 2004 16:25 
разпява агитката
разпява агитката
Аватар

Тази статия е пълна глупост. Утре аз мога да отида точно в центъра на Мадрит и да кажа ето ТУК си създавам отбор и искам да си построя стадион.. и МОЯТ велик клуб ще претендира за стадиона на Реал Мадрит...айдеее кой от къде е..
Ако някой може да покаже някакъв документ, че сегашната БГ армия е частна собственост (особено на някой левскар) например през 1920та година (когато не е имало държавна собственост) да го покаже този документ, има съдилища и това се решава по съответния ред!
Сегашния стадион според наличните актове е държавна собственост и е съвсем логично да бъде даден на ФК.ЦСКА, тъй като държавата няма средства за да го поддържа (а и не и е работа)!
А що се отнася до ст. Васил Левски, аз от много отдавна съм го отписал и за мен не е никакъв национален стадион (и още по-малко имам претенции към него). За мен Армията е свещенно място и много кръв ще се пролее ако някой се опита да сложи ръка в/у него!

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Ное 11, 2004 16:44 

Цитат:
Tova ne sa hipotezi-a fakti,koito se znaiat i sa dokumentirani...

Toq sigurno e prisustval na teq "zlodeqniq".Za da ima spomeni trqbva da e bil pone na 10 =>Sega e na okolo 60.Az dokolkoto znam vseki chovek na tazi vuzrast si gubi malko ili mnogo rasuduka...v toq sluchai mai e dosta.
A ti mi4o ot kude znaesh che sa fakti ??Vijdal li si dokumenti?

P.S.Stariqti avatar poveche mi haresvashe :D

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Ное 11, 2004 16:47 

Az litchno ne sum,ama se znae,tche staria ni stadion e bil na miastoto na stadion Unak...
A za avatara-pomoliha me da go smenia... :cry:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Ное 11, 2004 17:10 

Tva che staria vi stadion e bil kudeto e stadion Unak ne oznachava che sa vi izgonili ot tam nali ?
Za avatara:To i toq ne e losh samo scorpiona da ne se klati taka che ima neshto iznervqshto v teq mu dvijeniq prilichat mi na nakakuv arabski tanc :)

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Ное 11, 2004 20:32 
CSKASOFIA.com
Аватар

po-skoro na dwijeniata na Mitko Iwankow prili4at :lol: :lol: :lol:

Ei, stegnete se malko, pisna mi da wi oprawiam tsitatite! Mi gledaite malko kato tsitirate be

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Ное 11, 2004 21:21 
гледа мача
гледа мача
Аватар

DANTE написа:
po-skoro na dwijeniata na Mitko Iwankow prili4at :lol: :lol: :lol:

Ei, stegnete se malko, pisna mi da wi oprawiam tsitatite! Mi gledaite malko kato tsitirate be

ма верно и аз оправих 4-5 цитата не внимават момчетата :D

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Ное 11, 2004 23:23 
CSKASOFIA.com
Аватар

ми много е грозно майка му стара....и просто като го видя и ми идва отвътре да го оправя...не понасям неразбориите

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пет Ное 12, 2004 00:16 
гледа мача
гледа мача
Аватар

DANTE написа:
ми много е грозно майка му стара....и просто като го видя и ми идва отвътре да го оправя...не понасям неразбориите

така е ,стига офтопик :wink:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пет Ное 12, 2004 10:31 

ето едно един материал, на който чорбарите няма какво да отговорят:

Олег Ковачев: ЦСКА са жертви на една лъжа
Малките отбори са длъжни да скачат на големите, смята режисьорът

Войната между ЦСКА и Левски върви с пълна сила. Към взаимните атаки, с познати от години стил и лексика, в решителната битка бяха хвърлени и компромати. Авторът на филма за Георги Аспарухов Олег Ковачев се включва в словесните битки, за да защити любимия си тим Левски. "Писна ми от обясненията на червените футболни "специалисти". Знам ги добре какво представляват. Аз съм едно от доказателствата, че крушата не винаги пада до дървото. Баща ми бе от най-крайните цесекари. Тормозеше ме много като малък. Затова знам как да се браня при техните нападки", заяви режисьорът. В момента той работи във военния тв канал. "Може и да звучи малко странно, но съм там. Слава Богу, той няма нищо общо с ЦСКА. Но, ако утре ме уволнят, ще знам какъв е поводът", пошегува се любимецът от рицар без броня.

ГРЕШНИК ИЛИ НЕВИНЕН Е САКАЛИЕВ

Привържениците на ЦСКА са жертви. Те са захранени с една голяма лъжа. Всички знаем как е създаден този отбор, а който не знае, нека да погледне учредителният им акт. Там си пише, че ще се създаде нов отбор, който е символ на новата власт и чиято цел е да се противопоставя на всички останали. И като си закърмен с една лъжа, не може да се иска да гледаш нормално на нещата. Интересно ми е тези, които твърдят, че са цесекари от основаването, как станаха такива? Изведнъж ли започнаха да се интересуват от футбол или преди това са викали за Славия, Левски и други отбори. Стойко Сакалиев бил жертва на обстоятелствата. Пълна глупост. Постъпката му е нормална за такава нещастна креатура. Затова и се радваше толкова много при гола. Но за да го изкарат невинен, започнаха да се оправдават с Георги Иванов и Телкийски. Вярно е, че в посочените случаи имаше "ръка". Но ако гледаме внимателно, топката удари и Гонзо, и Мечо, а не те нея. Докато при Сакалиев имаше очевадна нарочна игра с ръка.

СЪДИЙСКИТЕ ГРЕШКИ

Мои приятели цесекари се смяха на дузпата, която бе отсъдена в тяхна полза в дербито. Просто тя си бе смешна. Сега обаче това се забрави и се претендира само за гола на Телкийски. Аз ходя почти на всеки мач на Левски, трудно е, но успявам. От години не съм виждал такава пошлост. Съдийството изцяло е в наша вреда. Ощетяват ни във всеки по-важен или не толкова важен мач, независимо дали е на нашия стадион или навън. От времето, когато Милко Балев скачаше в ложите, не е имало такова нещо. Каква е ползата от всичко това? Не знам, но ние вече започнахме да свикваме. Дано само не се върнем към времето, когато ЦСКА е ставал 9 пъти поред шампион. Въпреки че балансът по това време в мачовете им с Левски е равен, а и сините имат предимство в купите. Или ще се върнем към младежките ми години, когато печелех куп басове с твърдението си, че още в първата минута на дербито ще има груб фаул срещу наш играч. Бием център за началото на мача и хоп, някой червен влиза остро в краката на син футболист. Просто да покажат, че те са на власт и може да си правят всичко.

ВОЙНАТА

Нея нямаше да я има, ако не бе онова изказване на първия им капитан Нако Чакмаков при спечелването на титлата: "Ние бихме отбора на фашистите в България." Как да ги обичаш после, след като говорят такива неща за тебе! А скандиранията им след това: "Ний, червени, сме на власт, всички сини ще залеем с газ." В същото време нашата агитка скандираше: "Левски оле, нищо общо с МВР." Но в момента не мразя толкова ЦСКА. Гледам нормално на тях. Вече са обикновен отбор, който не събира всичките добри футболисти при себе си. Даже не харесвам, когато мои приятели ги наричат прасета. Кой друг ще бием, ако не ЦСКА? Междувременно обаче нещата много се изкривиха. Едно време също мразехме противниковия отбор, но това не ни пречеше да стоим един до друг по време на дербитата и да коментираме мача. Вярно, има някаква модна вълна за агитките, защото в Пловдив например, а и в други градове феновете бяха разделени по същия начин. Но е тъпо.

СЛОВЕСНИТЕ АТАКИ

Истината е, че трябва да е под достойнството ни да коментираме нападките на червените. Хората от ръководството на Левски не трябва да се занимават с техните мачове. Но явно нервите на някои не издържаха. Тези простотии не бива да продължават, защото истината е, че и двата отбора са много слаби. Нека обаче от ЦСКА да говорят, ние да си мълчим. Когато му дойде времето, ще се види кой колко струва. Не обичам единствено да се изтъква, че едва ли не те били интелектуалците на България. Колко са техните интелектуалци? Шепа хора. Затова и постоянно ни ги набиват в очите. А това, че всички лекари, професори и пр. са сини, няма значение. Къде са 10 000 души, къде са 10! Какво от това, че и хамалите са фенове на Левски? Няма нищо лошо.

КОЙ ИМА ПО-ГОЛЯМА НУЖДА ОТ ДРУГИЯ

И за двата тима дербито е еднакво важно. Затова и има такъв интерес към него. Няма какво да се лъжем. Има един мач, в който се вижда кой от двата тима е по-добър. И не напразно го наричаме мача на истината. Ако го няма него, с победите над кой отбор ще се хвалим? Над Литекс и Локомотив (Пд) ли? Затова няма как да не се радвам, че в резултатите от последните години ясно се вижда кой е по-добър.

МАЛКИТЕ СРЕЩУ ГОЛЕМИТЕ

Нека да ни спират. Всички трябва да играят срещу Левски и ЦСКА, сякаш това е мачът на живота им. Колкото по-здраво се хвърлят т.нар. малки, толкова по-добре. Ние имахме само един период, в който те не са скачали срещу нас. Това бе по времето на Томас Лафчис, когато нямахме абсолютно никаква конкуренция и мачкахме всички. Иначе стадионите в провинцията се пълнят в мачовете с Левски, защото хората знаят, че ще има здрава битка. След това идва ЦСКА, трибуните са празни, армейците бият без проблем.

ТРАНСФЕРИТЕ В ЧУЖБИНА

Да, по този показател ЦСКА ни превъзхожда. Но спомняте ли си какво бе положението с Бербатов, преди да замине в Германия? Помните ли как бе набеден за големия грешник, какви думи се говореха по негов адрес и сълзите на майка му? Сега всички се бият в гърдите и викат: "Ето го нашия Бербатов." Защо не го признаха преди това? Защо на "Българска армия" не бе велик? Това важи и за останалите като него. Те и за Гунди бяха обявили, че не става, когато е привикан войник в ЦСКА. Добре че е станало така. Но стига сме се занимавали с такива измислени проблеми. Толкова мъчно ли е да се играе футбол?

КАК ЩЕ СЕ ОПРАВЯТ НЕЩАТА

Никак. Докато това ръководство е на власт в БФС, в лицето на Иван Славков, мафиотите ще управляват. Ще има за едни, но не и за други. Ще има смешни шампиони, но не и футбол. Някои ще се хвалят, че са направили уникални серии в първенството, но после, като излязат навън, ще ги бие първият срещнат отбор от Европа. Истината е, че който президент е по-силен, неговият тим ще бъде №1.

СИНИТЕ

Много радостен съм от факта, че в нашия тим се налагат млади футболисти. Затова не искам да ни помагат нито съдии, нито някой друг. Нека младите наистина се научат какво е футбол. И всеки път, когато някой съдия се опита да ни помогне, трябва да реагираме остро. Така, както за разлика от някои други, го направихме в един мач на Герена, когато Топчо трябваше да бие дузпа. Всички станахме на крака и започнахме да скандираме да не я вкарва. Ако трябва, ще падаме, но да играем истински. Ако някои смятат, че това е повод за подигравки, нека се подиграват.

Андрей Андреев

това е публикувано в днешния "7 Дни Спорт"

Eto oshte malko istoria ot sinia forum. 8)

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пет Ное 12, 2004 11:10 

Mi4o mnogo shte sum radosten ako mi iznamerite toq uchreditelen akt za da go procheta zashtoto imam chustvoto che si e izmislica koqto samo vie Lefskarite podurjate.Az dosega nikude ne sum vidql i chul nqkoi drug da govori za tova po kakuvto i da e bil povod i naistina shte mi e interesno da go procheta.A puk tva za simvola na novata vlast kakto se izkazva Oleg Kovachev sum siguren che si e chista izmislica !!!
Za rukata na Stoiko:kak shte mi dokajete che e igral umishleno kakto tvurdi vuprosniq oleg.Vse pak traektoriqta na topkata ne se promenq znachitelno koeto podskazva za poveche ne umishlena igra otkolkoto za umishlena
Za sudiite nai malko vie imate pravo da se oplakvate !!!
Voinata:Toi samiq kazva che ni e mrazel.Kak ochakva da ne se otvurne na umrazata s umraza.Tuk sme vlezli vuv zatvoren krug za sujelenie no ne nie ubihme chovek vuv tazi voina!!!Neznam koi e po usverepql kum protivnika si nie ili vie !!!
Nai mi haresva purvoto izrechenie ot abzaca kak shte se opravqt neshtata :( Za sujelenie e adski prav

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пет Ное 12, 2004 11:35 

topsport.bg Force :
Аз не съм жертва и не се чувствам захранен с лъжа.
Не си спомням кога съм направил своя избор - трябва да съм бил много малък, но определено това го е направило сърцето ми и то без чуждо участие. Поради това аз и не съм се ровил в учредителни актове, не съм и проверявал и учредителите, тяхното полицейско досие и данъчното им състояние(тук бих те посъвеъвал да го направищ с любимия си клуб, като за резултата може и да не ни информираш).
И не виждам къде е тук лъжата, която така настойчиво се опитваш да ни прокараш. Дори и в това, че целта на един отбор да се противопоставя на останалите не нарушава никакви морални и етични норми. Какво - на себе ли се да се противопоставя?
А колкото целта на самата статийка - тя е кристално ясна. Трябва да се напише от някой, който хем е добре познат на аудиторията(добре, че съм гледал "Таралежите"), хем да се води и интелигент(sorry, ама за интелектуалец не ставаш!).
То самият стил и начин на изразяване разкриват словестния ти багаж - прекалено малък да опонираш на Е.Рахнев, Джими Найденов или Г.Филипов, но пък сигурно доста над средното за района на "Гейарена".
Моят най-приятелски съвет към теб е : не се излагай друг път по подобен начин, колкото и да те молят. Гледай си там камерата и се радвай на старите кадри.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пет Ное 12, 2004 12:55 

смешна исторя рекох

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пон Ное 15, 2004 14:19 

Наистина е толкова жалко , когато един наистина способен и уважаван човек като Олег Ковачев, воден от първичните си инстинкти си прави такава лоша услуга със тази статия, просто недоумявам какъв автогол си вкарва с този циничен език и тази омраза.. Все пак ние можем тук да си говорим всякакви неща , но човек , който е известен и някакъв фактор в обществото не може да си позволява такова просташко поведени, но това си е само за него...

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Дек 14, 2004 15:40 

Sting написа:
Това вобще трябва ли да се коментира ..Те не усещат ли,че колкото повече ни мразят толкова повече ставаме ??И не само повече но и по силни.Ако такова нещо се случи с ЦСКА в България ще започне граждаска война!!!А тоя господин защо си крие името ??или може би не е било точно така както го описва той ??

ми може би нарочно го правят за да станете повече ,да има някакъв интерес че са кат ви гледат колко сте им е смешно :tooth:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Дек 14, 2004 23:52 

това за стадиона на лефски е верно. само с трибуната малко е преувели4ено. било е едно прашно игрище което трудно може да се наре4е стадион. имам снимки от него.
едно мини въпрос4е за сините. има една паметна снимка на отбора на левски от на4алото на 40те. отбора е подреден във формата на буквата V като най отпред е Вратаря МАЗНИКОВ / разтрелян по късно от народния съд/. Вси4ки АБСОЛЮТНО вси4ки са с вдигнати ръце с фашистки поздрав. Е как да ви оби4а новата власт? и как така стана 4е сте хем отбора на Буржоазията пък осъмнахте като отбор на народа. И последно ако някой е искал да ви премахне тои несъмнено е щял да го направи. така 4е не се правете на десиденти.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Дек 15, 2004 00:44 
CSKASOFIA.com
Аватар

Искам тая снимка тук!

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Дек 15, 2004 01:13 

Изображение

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Дек 15, 2004 01:14 

Изображение

Последна промяна cattle_ripper на Сря Дек 15, 2004 01:31, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Дек 15, 2004 01:15 

Изображение

Последна промяна cattle_ripper на Сря Дек 15, 2004 01:32, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Дек 15, 2004 01:16 

Изображение

Последна промяна cattle_ripper на Сря Дек 15, 2004 01:33, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Дек 15, 2004 01:23 
CSKASOFIA.com
Аватар

мерси.
Другите три какви са, 4е не мога да ги отворя?

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Дек 15, 2004 01:37 

Илюстрират как "репресираното" лецке от първи фашисти през 1943, бързо се нагаждат към посоката на новия вятър и през 1948 вече са първи комунисти - любимото чедо на партият.

Избират си за председател - партизанката Цола Драгойчева (министър на пощите и съобщенията по това време), а за почетни председатели са избрани другарите Йосиф Висарионович Джугашвили (Сталин), Йосип Броз Тито и Георги Димитров. :lol: :lol: :lol:

ДеСедентска му работа, не случайно имат най-много КСА и са спечелили купата за рождения ден на Сталин, просто той си им е патрон. :twisted:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Дек 15, 2004 14:26 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

Сега е моментът мичо да се намеси и да каже, че тези снимки са изфабрикувани, колаж и т.н.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Дек 15, 2004 14:38 

Че защо?Аз в отличие от теб,Спууки не съм кон с капаци.Това си е история.Ама да ти постна ли статийка,в която пише ЗАЩО е създаден цска?-ЗА ДА СЛАВИ ПАРТИЯТА.Това са факти.

Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Страница 1 от 4 [ 95 мнения ] Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Начало форум » ПФК ЦСКА - раздел само за ПРИВЪРЖЕНИЦИ на ЦСКА » История