Регистрация    Влез    Форум    Въпроси/Отговори

Начало форум » ПФК ЦСКА - раздел само за ПРИВЪРЖЕНИЦИ на ЦСКА » История

Автор Съобщение
 Заглавие: Най-великите и най-болезнените моменти..
 Мнение Публикувано на: Съб Дек 10, 2005 03:41 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

Разкажете за кой мач сте се чувствали в рая
и след кой ви е идело да се застреляте

Aз (като прибавим мачовете с Ливърпул и Леверкузен :wink: ) имам много добри спомени от победата над Ювентус (преди да присъдат служебно :roll: ), когато остранихме Парма с гол накрая
Когато смазахме говедата 3:0 (единственото дерби в което единия отбор не отправя удар към вратата цял мач), а после станахме шампиони на говеждия. Бил съм на почти всички мачове и тези мигове ще ги помня цял живот.

Като най-гнусни мога да определя идиотските отпадания от Стяуа(особено през 97-ма) и най вече Торпедо (и после как ни преследваше кошмара на изпуснатите дузпи цял сезон)
Но всичко бледнее пред мача с МТК, тогава просто не знаех къде се намирам, а Бербатов ми идеше да го разпора.... :lol:
А от първенството много ми беше отвратителна загубата от говедата миналата година 1:2 с два гола накрая - е тогава седях като гръмнат и не можех да асимилирам как така... ама защо....
Да не забравяме и кървавия гол на гонзи ( Бербатов ми беше много неприятен по едно време между другото :P ) и гола на Мендоса в мача за купата

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Дек 10, 2005 09:30 
разпява агитката
разпява агитката
Аватар

Най-кофти моменти:
1. Трите отменени гола срещу Беласица!
2. МТК
3. Първото отпадане от Стяуа през 1997! Проклето да е тъпото Гоче!
4. Един период в средата на 80-те, когато говедата ни биеха под път и над път.

Най-велики моменти:
1. НОТИНГАМ! Втория мач го слушах по радио "Хоризонт" и щях да получа инфаркт на 11 години :)
2. Ливърпул през 1982 - Първият евромач, който съм гледал на живо :) И то какъв мач.
3. Байерн един месец по-късно.
4. Цялата есен на 2005 година :)
5. Ювентус през 1994. В същата седмица говедата ни биха 7:1, а Спартак Пловдив (!!!) с 4:0 или 4:1.
6. Парма с гола на Парушев в последната минута.
7. Целият сезон 1988/1989. Няма такова мачкане и в България и в Европа. Тогава на мача с Панатинайкос настройката беше не дали ще бием, а с колко ще бием! Пазя си едни тетрадки от училище от онзи сезон, където последните страници са целите в прогнозни резултати за евромачовете. Ами почвахме от 2:0 прогнозите :)

Последна промяна TheOnly1 на Нед Дек 11, 2005 08:26, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Дек 10, 2005 12:48 

Най-лошият определено е оня мач на герена с гола накрая и пропуските на Бербатов :cry: Ужасно подтиснат се чувствах и след мача дето паднахме 1:0 за купата на Армията с гола на онова джудже.Или по точно мига на гола.Никога няма да забравя момента как целия стадион мълчеше,а сектор Б изригна. Финала за купата с Литекс също не ми е от най-приятните спомени.Друг кофти момент е реванша с МТК.
Щастливи моменти също нелипсват.Първите са ми от мача с Юве.Бях на 7 и така пищях и скачах от радост тогава.След това са двете победи над говедата 97.Гола в 1 мин.99 също. Мачът с Блекбър също го причислявам към щасливите моменти.Наистина ме беше много яд,но тогава беше един от моментите когато наистина се радвах че съм от ЦСКА.И реванша срещу Шахтиор също беше огромна радост.А тази есен също имаше много поводи за радост и незабравими моменти.Дано да продължат :lol:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Дек 10, 2005 13:07 

ГАДНИ:
1.загубата от Уецки с 2:1 ,която видях на живо
2.загубата от Славия в Прага
3.дуспите с Торпедо

ЯКИ:
1.ЦСКА 3:0 Левски - и тогава бях на Армията
2.ЦСКА 3:3 Блекбърн - незабравим мач !
3.двата мача с Леверкузен - особено втория , с един приятел в нас бяхме и помна че при гола и в края на мача бях на терасат с шала и виках като луд "И ПРЕДИ И СЕГА ШАМПИОН Е ЦСКА !"
4.Ливърпул 0:1 ЦСКА !
5.последните 4 сезона от които в 3 станахме шампиони !
6.този сезон ! зимаме си 31-вата титла !

май повече са хубавите моменти !!

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Дек 10, 2005 13:13 

Гадните моменти които помня като дете бяха тези от Литекс, Левски, Миньор Пк. и от Славия. 95-99 година беше тоя период, не са ми силни спомените, тогава бащата и дядото ме водехе в А сектора.
Един от щастливите ми беше на Герена, когато Педерасков наказа уефски със Славия, супер се накефих тогава.
И най - великият мач на който съм бил беше вторият срещу Левркузен. Ювето, Блякбърн и Шахтьор по телевизията ги гледах, но много се накефих. Мача Ливърпул : ЦСКА най - емоционално го приех от всички, защото беше невероятно просто.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Дек 10, 2005 13:35 

Гадните: загуби от гувядата. Може би най-гадно ми стана обаче при есенното 1:1 :cry: 8:0 в Ловеч. "Торпедо". "Галатасарай". Явно става дума за мачове на ЦСКА, но най-гадно изобщо ми беше след 0:3 от Швеция.
Готините: 3:0 с гувядата. 1:1 на "ГейАрена" и честита 29-та титла. 1:0 с гувядата и честита 30-та титла :grin: 1:0 на "Анфилд". Победите над "Леверкузен". Победата над "Шахтьор". 3:3 с "Блекбърн", макар че малко ме беше яд от отпадането. 2:1 с "Пирин" и вдигането на титлата :grin: Голът на Вили срещу "Л'пул" в София.
Накрая си пожелавам при готините да влезе още един на 15 декември 2005 8)

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Дек 10, 2005 13:44 

победите над:ливърпул,байер,левски 3-0.а най-гадните мтк и стиауа втория път

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Дек 10, 2005 17:54 

Знам, че на повечето ще ви прозвучи малко тъпо но за мен най-гадния момент беше ЦСКА-Уефски - 2:2 ... не знам защо, но това беше първият ми мач на Армията и в момента в който си мислех как на др ден като се прибера в Габрово и ще побъркам говеждите и хоп - 2:2 (даже за малко да ни бият, добре че беше Гай) ... наистина след този мач се чувствах ОТВРАТИТЕЛНО!!! Също много гадно се чувствах след мача със Слвия Прага ...

Най-готино съм се чувствала на ЦСКА-Уефски 3:0 направо не знаех къде се намирам; Ливърпул - ЦСКА - бях с компания от около 40-50 ЦСКАри в едно заведение и до 7 сутринта сме празнували; двата мача с Леверкузен, особено втория - плачех като новородено бебе и не можех да повярвам на очите си :)

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Дек 10, 2005 18:40 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

За мен най-прекрасните моменти не са свързани с най-големите ни успехи, а в мачове свързани с голям драматизъм или в лошо време за отбора. Ето и моите фаворити:
Положителните:
1. Вторият мач с Рода и дузпите в края
2. Един мач със Славия преди около 5 години за купата на БГ. На Армията след 1-1 в първия мач тия ни водеха второто полувреме с 1-2 и се бяхме отчаяли, около 30 минути се забавлявахме да замеряме славистите със снежни топки. Имаше много нерви и като по чудо ги обърнахме с 4-2. Май Бончо Генчев направи тогава хеттрик
3. Победата с 1-0 над Левски с гол на Михтарски с която прекъснахме серия от 9 поредни загуби (май беше 1996 година)
4. Победата с 1-0 над Левски през 2002 в скапаните плейофи с гол на Владо Манчев пред едва 10тина хиляди публика ( а тогава това беше скандално малко). Тогава който ни хвана ни победи (Локо Пд 2 пъти, Левски 3 пъти, Локо Сф, Славия) и даже ми обясняваха някои говеда как щели да ни учат да броим и до повече от 7
Отрицателните:
1. Мултигрупските години в средата на 90те. Два пъти не играхме за ЕКТ, а говедата здраво ни мачкаха. Края на тази ера дойде имено със събитие 3 от положителните емоции
2. Пролетта на Луиджи Симони в ЦСКА
3. Пролетта на 1998 год. Върнахме си Ицо, Трифон и Емо което ни донесе само скандали. С някаква клизма ни пуснаха до финал за КБ (след като Литекс ни начупиха на Армията с 1-3) и говедата ни разбиха с 0-5 (а тогава имахме юбилей, който даже не се отбеляза като хората заради тази скапана загуба)

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Дек 10, 2005 18:41 
разпява агитката
разпява агитката
Аватар

Най-гадните
-Мачът с говедата,когато рогатат вкара кървавия гол! Тогава плаках много,,адски много и ми беше страшно тежко! Не зарди друго,а зарди мал шанска и факта че бяхме по-добрите!
:cry:
-Мачът на Армията 2:2.Поведохме с 2:0 (тогава в ЦСКА бяха Манев,Томаш и ко.) и после говедата изравниха!
-Мачът на Армията 1:2.Тогава бях на РД(след мача) и започнаха да ме дразнят! Пак много мъка и сълзи! :cry:
-МТК. Тогава татко беше на стадиона и му звъннах.Питах го "Тати с колко смазахме тези клоунчета"..а той ми каза.. лошата новина. Тук включвам и реванша,когато Бербатов изпусна последните минути и ни лиши от класиране по-нататък! :x
-Пражките гейчета- СлаБия- толкова съм ревала само на кървавия гол,на продаването на Манчев и когато ми умря котката! Просто исках да умра!
-ЦСКА-говеда(за купата) победа на говедата с гол на Мендоса и отменен чист гол на Емо! :x

Най-яките:
-Донецк.. Уником и класически резултати. Казвам резултати,защото и ние бихме с толкова Шахтьор,а Челси с 3 гола-говедата!
-ЦСКА-говеда 3:0. Върховна радост!
-Говеда-ЦСКА 1:1 (гол на БРИТО и шампиони на говеждия стадион)
-ЦСКА-Блекбърн- невероятен мач,незабравим! Уникален! И макар да отпаднахме .. това е един стахотен за мен момент,дори се вдъхнових и написах акростих за победата!
-ЦСКА-Леверкузен
-Леверкузен-ЦСКА
-Ливър-ЦСКА

.... това са май май! :grin:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Дек 10, 2005 19:36 

Най-гадните моменти -
- Литекс : ЦСКА 8:0 - най-ужасното гостуване, на което съм бил...
- Лефски : ЦСКА 1:0 - това е загубата от говедата, която понесох най-тежко... !
- Лефски : ЦСКА 7:1
- 2-та мача с Торпедо
- 2-та мача с МТК
- 2-та мача с Галатасарай
- мача със Стяуа на Армията през 1997 г.

Най яките моменти -
- победата над Ювентус
- 2-та мача с Шахтьор
- победата над Л'пул
- 2-та мача с Леверкузен
- мача с Блекбърн на Армията
- ЦСКА : Лефски 3:0
- Лефски - ЦСКА 1:1 - мача в който станахме шампиони на говеждия стадион !!

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Дек 10, 2005 23:58 

Най-гадните:
-онова 5:0 за говедата 98...а беше и един от първите мачове, на които съм ходил!
-8:0 за латекса...спомням си как наште на сила ме пратиха на даскало и в класната стая ме посрещнаха броейки до 8 :evil:
-двете загуби с по 0:1 от говедорес - кървавия гол и оня гол на онова джудже
-загубите от МТК и Торпедо

Най-готините:
-Втория мач със Сервет
-2-та мача с Леверкузен
-Мача с Ливърпул
-Победата над говедата с гола на Митко Иванов в 39сек.
-ЦСКА - Лефски - 3:0
-Победата този април над Лефски...1:0 най-боли :twisted:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Дек 11, 2005 04:58 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Най лошите моменти
1. Средата на 90-те години през които добитака ни биеха където ни хванеха 1-7 , 0-5 , 0-3 , 1-4 , и многото обръщания от 2-0 ,2-3 , и един мачна Армията в който от 2-0 за нас изпуснахме дузпа Георгиев и ни биха 4-2 , тогава безумието в ЦСКА беше пълно
2. Мача в Донецк с Шахтьор на който бях 2-1 за тях до гола на Мето Деянов бях в "клинична смърт" между 30 000 озверели Украинци , и времето течеше бавно как оживях .... не знам , Мето като вкара след тяхна грешка и оживях !!!
3. Мача с МТК в София 2-1 за тях с 2 атаки 2 гола ни вкараха
4. Мача в Ловеч 0-8 .............. нямам думи
5.Мача в Прага със Славия 2-4 , големи очаквания и едно голямо нищо като мача с Шахтьор
6. Мачовете с Галатасарай в Истанбул и София 0-3 , 0-3 = 6 тица от тото
7. Мач на Армията с Нафтата 1-4 за тях , трагичен мач
8 . Финала за купата с подуенци на стадиот Славия от 1-0 за нас нещо стана на почивката и паднахме 1-3
9. Един мач на В Левски с Локо СФ паднахме с 1-5 с хет трик на Чилибонов за тях ............. трагедия
10. Мача с Омония миналата година 1-1 в който Муджири вкара в 92-мин и после бихме , това щеше да ни е най големия резил , и един стар мач с Омония в който паднахме 1-4 в Кипър и щяхме да излетиме от Европа
11. Една седмица от 1994 година есента в която за 1 седмица паднахме от подуене 1-7 с 4 гола на Сираков , след 4 дни от Ювентус 1-5 с 5 гола на Раванели , и след 3 дни от Славия с 1-3 .................... такава черна седмица в живота ми няма ходех като призрак с изпразнен поглед
12. 2 години подред завършихме на 5 то място и не играхме в евротурнири 1995-96 ............ срам
13. Отпаднахме от Чирпан отбор от В група от купата на България ПРЕЗ 1993 с 0-1
14. Мача на Герена с кървавия гол на гонзо и отменения автогол на легендата ...................... съдята сега е на ръководна длъжност в БФС
15 . За една седмица паднахме от Литекс в Ловеч 2 пъти 1-4 за първенство и 0-3 за купа и загубихме за една седмица всичко с глупоста да сменяме Катуци ............ и после резахме гредите
16. От 1990 година до 2000 най черните години в живота ми на фен на ЦСКА
Най хубавите ми моменти в живота ми на фен на ЦСКА
1. Когато през сезон 1981-82 г играхме полуфинал в Европа като отстранихме Реал Сосиедад , Гленторан , Ливерпул и направихме паметен мач с Байерн Мюнхен , всичките тези отбори бяха шампиони на страните участнички на световното в Испания - 1982
2. Двата мача с Нотингам Форест който беше двукратен носителна КЕШ за 1978 и 1979 г. и ние ги отстранихме с 2 победи по 1-0 през 1980
3. Победата над витоша с 5-0 , с 4 гола на Христо Стоичков и 1 на Трифон Иванов , ех............. защо спряхме да играеме тогава отиваха на 10-ка , и една победа над тях с 4-1 с 2 гола на Патрик Витанов от по 35 метра шутове
4. Всички мачове през тази есен , с Тирана 2-0 , 2-0 , с Ливерпул 1-3 , 1-0 , с Байер Леверкузен 1-0 , 1-0 , с Хамбургер ШФ 0-1 ,без този със Славия Прага ................. , с Викинг 2-0 !!!
5 . Един мач с Рома на Армията който паднахме с 0-1 , но Рома после играха финал за КЕШ
6. Един мач през 1987 година пред последния кръг ЦСКА - Витош а 1-0 с гол на Ицо в 85-та мин , бях обезумял в Г сектор навлезохме на пистата и Ицо дойде при нас и си хвърли фанелката в публиката която стана от радост на парчета , а до края на мача имаше ................ 5 минути ??? Ами сега мача не може да продължи Христо е гол до кръста и няма как да му върнеме фанелката защото е скъсана и трябва ше да чакама докато бай Добри домакина му донесе нова от съблекалнята за да продължи !!! Бихме и станахма ШАМПИОНИ ЗА 1987 ГОДИНА С ДЕТСКАТА ГРАДИНА Ицо , Любо и Емо бяха на по 20 години , Сашо Борисов, Краси Безински , Недялко Младенов , Лъчо Танев тръпки ме побиват като се сетя , Витанов , Славчо Илиев , Румен Стоянов , Червенков , Донев

Последна промяна CSKAveteran на Сря Май 10, 2006 03:37, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Дек 11, 2005 08:30 
разпява агитката
разпява агитката
Аватар

90-те години са пълни с резили :( Аз периода 1991-2000 въобще не искам да си го спомням. С едно кратко изключение през 1997 бяхме като тупан и всеки си правеше с нас каквото си искаше. Чумата да тръшне Вальо Михов и Петьо Калпакчиев за това! За Мултигруп тук не казвам нищо не защото съм фен на това, което правеха, а защото при тях беше поне единствения проблясък с цялата тъмнина. Имаше малък период, в който Илия Павлов се опитваше да прави нещо. Не че успя де. В този ред на мисли трябва задължително да се отбележи, че сегашното ръководство е с класи над всичко, което сме имали в периода 1991-1999!

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Дек 11, 2005 08:44 
вдига купата
вдига купата
Аватар

От 1993 до 2003 имаме една титла през 1997 с парите на Илия Павлов , лека му пръст , и другото е 3 пъти 5-то място , 2 пъти 3-то и 5-пъти второ , загуби на финал с 0-5 , загуби на Армията от Локо ГО ,Монтана , Металург къде са те сега ??? Не ми се спомня за това време , направо тея 10 години са най черните в живота ми !!!

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Дек 11, 2005 08:50 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

Най-гадните
1.Загубата от турците Галатасарай с 3-0 в София :x :x :x :x :x
2.Загубата от Левски по Стойчо-во време за купата с 0-1 и отменен гол на Бадемчо
3.8-0 :( 7-1 :( 7-2 :( 5-0

Готините
1.ЦСКА-ЛЕВСКИ 3-0 НА АРМИЯТА(СТОЙЧООООООООООООООО МЛАДЕНОВ)
2.ЛЕВСКИ-ЦСКА 1-1 СТОЙЧО СТАВА ШАМПИОН НА ГОВЕЖДИЯ СТАДИОН! :grin:
3.ЦСКА-БАЙЕР Л 1-0
4.ЦСКА-УЕЦКИ 1-0 ДУЗПА НА ЯНЕВ
5.ЦСКА-Блекбърн 3-0 3-3(СТОЙЧО СТОЙЧО) :grin:
6.и МОЖЕ БИ ПОБЕДАТА НАД ЛИВЪРПУЛ!НО тя няма голямо значение,защото имахме шанс да ги отстраним там ноооооооооооооооооооооооооо :x

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Дек 11, 2005 11:32 
разпява агитката
разпява агитката
Аватар

TheOnly1 написа:
90-те години са пълни с резили :(

А какво да ти кажа,че аз яко по ЦСКА(т.е. когато не съм пеленаче,а мога да следя спорта и да възприемам :)) се запалих точно в тази луда криза.. Говоря за след 95 година,защото все пак..съм на малко лета :) Та.. знаете ли колко ми е било мъчно,отбора за който съм давала всичко и в който съм се кълняла да пада и да е толкова слаб и нищожен :( Но може би тази болка кали любовта ми към ЦСКА,и за това титлите ми бяха по-сладки от всико!

П.П. Забравих да допълня и победата над говедата пролетта и---> 30 титли!!!

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Дек 11, 2005 13:26 

И аз така като YNWA ... точно в този период се запалих яко по ЦСКА и ми беше много криво, че точно когато си купих първия шал на ЦСКА и 2-3 дена след това говеждите за пореден път тогава ни победиха и аз не исках да ходя на даскало, но майка ми ме накара и там ... ЖЕСТОКА ГАВРА от едни "фенове", които са фенове само когато Уефски бият! От тогава съм ги намразила такива фенове!!!![/u]

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Дек 11, 2005 13:52 
разпява агитката
разпява агитката
Аватар

При хубавите моменти забравих да добява и есента на 1998, когато направихме 8 мача в Европа! Това ми върна вярата, че не всичко е загубено. Един дълбок поклон пред Пената за това, което направи тогава с поредната детска градина. Тогава дори не ми пукаше, че в първенството не правехме нищо и че се дънехме с Металург и някакви такива подобни тимчета. За онова време и състоянието на отбора победите над Молде и Сервет си бяха направо подвиг!

От тогава си спомням и как на косъм се разминахме със служебна загуба от Белшина Бобруйск :) Мачът беше на някаква ужасна буря и беше тъмно. Осветлението на Армията обаче бачкаше на макс. 30%, защото другите лампи или бяха изгорели или бяха откраднати. Та еднам се доигра мача и след това и осветлението оправиха :) Ужас, по три-четири лампи на пилот само светеха и почти нищо не се виждаше.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Дек 11, 2005 14:14 
просто минава

Определено откакто гледам съзнателно футбол(около 1994 година) гадните моменти са пове4ко и за съжаление свързани наи-ве4е с Левски и евротурнирите.Дори не искам и да се сещам

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Дек 11, 2005 14:46 
Аватар

е, ние по-старите си спомняме по-добрите моменти, после дойдоха по-лошите (за които и ти говориш) и сега пак идват добри, така че нищо няма да изпуснеш.. 8)

Последна промяна RedHeart® на Пон Дек 12, 2005 23:08, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Дек 11, 2005 15:02 
просто минава

Това което няма да изпусна със сигурност са ма4овете на отбора,пък оттам нататък каквото сабя покаже!

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Дек 11, 2005 17:39 
гледа мача
гледа мача
Аватар

Приятните моменти са:1. Мачовете с актуалния Еврошампион НОТИНГАМ ФОРЕСТ на великия Браян Клъф през 1980 г. Втория мач не го даваха,нямаще сателити и кабеларки и както Единствения каза го слушахме по радиото и не мога да ви опиша какво съм изпитал при гола на Руждито Керимов!
17.09.1980 год. КЕШ - 1/16 - ФИНАЛ
ЦСКА - Нотингам - 1:0
ЦСКА:
Велинов , Зафиров , Д.Димитров , Василев , Г.Димитров , Г.Илиев , Йончев , Керимов , Джевизов , Марков , Велков
Нотингам:
Шилтън , Андерсън , Грей , Макгавърн , Лойд , Нийдъм , О'Нийл , Бауер ( 46-Понте) , Бъртълс , Уолъс , Робертсън
Голмайстор: Йончев (70)
ст."В.Левски" - 60 000 зрители

1.10.1980год.КЕШ - 1/16 - ФИНАЛ
Нотингам - ЦСКА - 0:1
Нотингам:
Шилтън , Андерсън , Грей , Макгавърн , Бърнс , Нийдъм , О'Нийл (46- Лойд ) , Боуър , Бъртълс , Уолъс , Робертсън
ЦСКА :
Велинов , Зафиров , Рангелов , Василев , Г.Димитров , Илиев , Йончев (85- Вълков) , Керимов , Джевизов , Марков , Велков
Голмайстор: Керимов (33)
ст."Сити Граунд" - 30 000 зрители

2. Мача с актуалния Еврошампион ЛИВЪРПУЛ през 82г.
17.03.1982 год. КЕШ - 1/4 - ФИНАЛ
ЦСКА - Ливърпул - 2:0 след продължения
ЦСКА:
Велинов , Безински , Д.Димитров , Томанов (106- Керимов ) , Г.Димитров , Илиев , Йончев , Младенов , Джевизов , Марков , Здравков (68- Велков)
Ливърпул:
Гробелар , Нийл , Лоуренсън , Кенеди , Уилън , Томпсън , Далглиш , Лий , Ръш (82- Джонсън) , Макдермът (91- Джонстън) , Сунес
Голмайстор: Младенов (77;101) - 2:0
ст."В.Левски" - 70 000 зрители

3. Мача с Байерн когато в 18 мин им поведохме с 3:0 и великия Паул Брайтнер започна да си съблича фланелката и да иска да излиза от срам и унижение!!!7.04.1982 год. КЕШ - 1/2 - ФИНАЛ
ЦСКА - Байерн - 4:3
ЦСКА:
Велинов , Безински , Д.Димитров , Томанов (46- Ал.Димитров) , Г.Димитров , Илиев, Йончев , Младенов , Керимов (40- Александров) , Здравков , Велков
Байерн:
Мюлер , Нидермайер , Хорсман , Байерлорцер , Аугенталер , Краус (57- Пфлюглер) , Дюрнберг , Брайтнер , Сигурвинсон (18- Д.Хьонес) , Дремлер , Румениге
Голмайстори: Г.Димитров (7) - 1:0 , Йончев (12) - 2:0 , Здравков (18) - 3:0 , Дюрнбергер(27)- 3:1 , Д.Хьонес(32) - 3:2 , Йончев (50) - 4:2 , Брайтнер (83) - 4:3
ст."В.Левски" - 70 000 зрители

4. Мача с Парма през 91 г когато Велиан Парушев изравни и отстранихме Парма:2 октомври 1991 г. – 1/32 финал, реванш
Парма – ЦСКА 1:1
Съдия: Гьоталс (Белгия)

Стадион: Тардини - 25 000
Състав на Парма: Тафарел, Нава, Ди Киара (66-Бенариво), Миноти, Аполини, Грюн, Мели (85-Пулга), Дзорато, Агостини, Куоги, Бролин.

Състав на ЦСКА: Велинов, Ем. Димитров, В. Парушев, Р. Видов, П. Дочев, Й. Маринов, Ан. Нанков, Т. Праматаров, Й, Лечков, Ив. Андонов (72-А. Димитров), В. Павлов (72-Стоилов).

Голмайстори: 1:0 Агостини (71), 1:1 Парушев (88).

С удоволствие си спомням за Победите ни над Уефски, головете на Ицо с ЦСКА на Ноу Камп, прекрасните мачове с Реал Сосиедад, Спарта Прага, Панатинайкос, Шахтьор, със Стяуа когато поведохме там с 3:1 и
естествено тази есен в Европа, радвам се че видях наживо мача на БайАрена, мача на Армията, сега съм в Монако и се е надявам този мач да е още един повод за гордост и признание на великия ни клуб,

Няма да пиша за неприятни моменти, защото това си е мазохизъм, нека не доставяме радост на рогатите, а и ще ви ли е приятно да видите утре мъката си след копи/пейст в говеждия сайт, внякой говежд подпис или в цитати в медиите????
ЗАЩОТО НИЕ СМЕ ЦСКА, ЦСКА!

Come on you, REDS! We are going to conquer Monte Carlo!
YOU MUST WIN!!!

Oh When the REDS Go Marching In

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Дек 11, 2005 18:51 

Поклон и респект за ветерана и childrenofthesea! И за баща ми най - великите моменти сега като ми разказва били Ливърпул и Байерн Мюнхен. Но ми каза, че тогава точно имал младо семейство нали и не могъл да следи пълноценно мачовете и този с Байерн Мюнхен за него бил най - велик, защото най - емоционално и щастливо било.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Дек 11, 2005 18:59 

Да, завиждам благородно на вас, които сте имали възможност да се насладите на тези велики моменти от червената история. Както можете да видите, моите "велики" моменти са малко, предимно от времето на Стойчо и Йешич. Но сега имам чувството, че ще станем свидетели на нещо още по-величествено, отколкото съм виждал 8) Нещо сравнимо с моментите от подписа на Единствения.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Дек 11, 2005 19:02 
...Mr. sarcasm...

Рядко така помня по-болезнените неща - гледам дълго да не ги помня...

ЦСКА - МТК - 1:2...

Спомням си като дойдоха, казаха на летището пред репортерите, че щели да се борт да вкарат гол поне и ако могат да победят...Аз много им се смях на изказванията...

Мача почна...Янев вкара гол някъде към 15-20 мин. Цял мач се игра само пред вратата на МТК...

Те направиха две контри и с по един човек и вкараха два гола...

Знайте, че друг такъв мач и до ден днешен не съм гледал...Две атаки - два гола, а през цялото време сякаш господ бе запълнил вратата им и не вкарахме повече...

Също помня 8:0...и много мачове на Левски, в които са били слаби и са ни били...

И радости много помня...Тях не мога да изброя...

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Дек 11, 2005 19:05 
Dreammaker
Аватар

Това с МТК и на мен ми беше голяма болка. Точно заминавах за Полша и исках да гледам една хубава победа на изпроводяк. Но не би... А после щяхме да играем с любимците ми от Франция - "Нант"...

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Дек 11, 2005 21:51 
просто минава
Аватар

Най-гадни
Литекс - ЦСКА 8:0 - срам
Левски - ЦСКА 5:0 - за купата, когато ни биха по случай юбилея... !
Лефски - ЦСКА 1:0 пак за купата, с гола на Мендоса
Левски - ЦСКА кървавия гол на Гонзо
дузпите с Торпедо
отпадането от МТК
двата мача с Галатасарай
двата мача със Стяуа 1997 г., загуба на Армията и дебилното изравняване там.
мача със Слабия в Прага - тов бе друг отбор
Най-великите моменти
победата над Ювентус с 3:2 незабравимо
първия мач с Шахтьор, головете на Манчев
победата над Ливърпул. бях на работа и слушах мача по радиото. Когато го гледах на другия ден, нямам думи да опиша как се чувствах.
мачовете с Леверкузен
мача с Блекбърн на Армията
ЦСКА - Левски 3:0 - разплаканата мутра на Иванков
Лефски - ЦСКА 1:1 - мача в който станахме шампиони на говеждия стадион
мача с Молде, гола на Милен Петков, и блестящия Ивайло Иванов, който спаси дузпа
За някои може и да е странно, но прибавям и мача с Атлетико, в който паднахме 4:2. Много ми хареса как играхме тогава, въпреки загубата.

П.П.
Надявам се в четвъртък да имам повод да си редактирам това мнение!

Последна промяна Norpheus на Нед Дек 11, 2005 22:04, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Дек 11, 2005 21:59 
разпява агитката
разпява агитката

Най-лошите:
следя ЦСКА много отблизо от пролетта на 1992, така, че ако изключим 2:7, смятам, че съм преживял най-тежките моменти...

Най-добрите: предстоят :D

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Дек 11, 2005 23:31 
Аватар

Най - гадните
1. 5-0 за говеждите на финала
2. Второто отпадане от Стяуа
3. Първия мач с МТК
4. Двата мача с галатасарай
5. ЦСКА - Нафтекс 1-4
6. 8-0 от литекс

Най - любими
Тук няма да ги номерирам защото всички са ме карали да се чувствам много горд, че съм ЦСКА-р
3-0 над Шахтьор,
Говедата 3-0 и говедата 1-0 с гола в 36 секунда на Д.Иванов,
Победата над Ливърпул и след това двете над Леверкузен (особенно първата. Даже бях хванал бас с едно момче от квартала, че на всеки гол на Бербатов в двата мача ще му взимам по 2 бири, а ако не вкара той ще ми вземе 4 :wink: )

Едит: Забравих да спомена още няколко мача, а именно
Антверпен - подхуене
Беверен - подхуене
Щурм Грац - подхуене
Динамо Киев - подхуене
тези също са ми едни от любимите :grin:

Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Страница 1 от 4 [ 113 мнения ] Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Начало форум » ПФК ЦСКА - раздел само за ПРИВЪРЖЕНИЦИ на ЦСКА » История