Регистрация    Влез    Форум    Въпроси/Отговори

Начало форум » ПФК ЦСКА - раздел само за ПРИВЪРЖЕНИЦИ на ЦСКА » История

Автор Съобщение
 Заглавие: Статистика за игралите в ЦСКА ?
 Мнение Публикувано на: Вто Авг 02, 2005 12:57 

Странно но никъде в нета не намерих статистика за футболистите подвизавали се в ЦСКА от вида - играч, брой мачове, брой голове и т.н. Я дайте някой линк.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Авг 02, 2005 14:50 
разпява агитката
разпява агитката
Аватар

е как да видиш нещо, което го няма. сайта е много, много беден от към фактологически и статистически данни, но живот и здраве за 31-вата или 32-титла може и да стане....

Drug Me With Your Crossword Puzzles
Drug Me With Your Magazines
Drug Me With Your Fuck Machines
All Fake, Fuck It Away

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Сеп 06, 2005 13:12 

т.е. в следващите две година като станем 32-кратни носители на титлата :)

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Дек 18, 2005 15:17 

а защо ти е такава статистика??? щом са били шампиони зна4и са били най-добрите. То в ЦСКА има само такива де :grin: :grin: :grin: :grin:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Дек 18, 2005 15:41 
разпява агитката
разпява агитката
Аватар

Абе и аз много съм търсела ам..трябва си според мен! Не се знае кога може да ти потрябва. За БРИТО като му търсех всеки гол и да видите какъв зор беше! :(

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пон Дек 19, 2005 23:10 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

... аз си поддържам статистика -
имам си всички мачове на всички играчи за първенство и за евротурнирите от 1948 насам, а голмайсторите от 1988 насам.
Някой път, време като имам, ще я кача на компютърът и мога да я пратя на сайтът - да я качат туканка.
:rtfm: :rtfm: :rtfm: :rtfm: :rtfm: :rtfm: :rtfm: :rtfm: :rtfm: :rtfm:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Дек 20, 2005 08:21 
вдига купата
вдига купата
Аватар

И аз си водя статистика от както гледам съзнателно футбол и ЦСКА от 1980 г. имам всичко мач по мач с играли , резерви голмайстори и в България и в Европа , многократно съм казвал че имам много архив за ЦСКА със снимки статистика но така и никой не ме е потърсил !!!!!!!! Защо не знам ако искаш питай за някой футболист за този период ще ти отговоря !!!

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Яну 25, 2006 08:09 
просто минава

Две футболни деветки

Родната журналистика, с присъщата й склонност да визира футболните събития от едноцветно боядисаната си камбанария, често, да не кажем винаги, е играла деструктивна роля в развитието на българския футбол. Плъзгане по повърхността на събитията, проституиране, непрекъснато люшкане от “осанна” до “разпни го”, са само малка част от възлюбените й състояния.

Една от причините за отсъствието на последователност и принципност в писанията на журналистическата гилдия, не може да не видим в доминирането на пролевскарски настроените медийни служители, преди всичко в столичните газети. В по-далечното минало, в по-близкото минало и в настоящето. Особено последователно по принципа на гьобелсовата пропаганда - една лъжа повторена сто пъти се превръща в истина, се действа напоследък, в периода на постоталитаризма.

Усилията еднозначно са насочени към това - не да се доказва, а да се повтаря, че ЦСКА е бил отборът на ком.власт. Ако същият този отбор на ЦСКА, обаче, бе лансиран през годините от тази власт, щеше ли тя да допусне централните вестници, синия екран и националния ефир да бъдат почти изцяло доминирани от пролевскарски настроени журналисти? Естествено, че не. Още се помнят в спортната общественост кампании от небезизвестната "Кой ощипа Гунди?" до обвиненията на подуенския привърженик Кеворк Кеворкян към Стойчо Младенов, че подозрително бързо бил влязъл във форма, независимо че бил изключен от спортното движение поради липса на социалистически морал. Заради желанието му да играе в ЦСКА. Показателна в това отношение бе т.нар. класация на годината, в която през тоталитарните времена родните журналисти определяха най-добрите български футболисти. Естествено, че и в тези класации се правеше опит да доминират любимците на софийските медии - различни "сини" футболери или в краен случай играчи от други отбори, за сметка на доказани с постиженията си цесекари като Димитър Якимов или Петър Жеков.

В подкрепа на това свое становище ще си позволя да припомня личните постижения на две футболни деветки. На члена на ЦС на БСФС, на члена на ЦК на ДКМС, на медийния любимец Георги Аспарухов - Гунди и на цесекаря Петър Жеков. Нека, така да се каже, фактите да говорят за футболните качества и достойнства на този или онзи, а не определени, създадени в обществото от пропагандната машина нагласи и предразсъдъци.

ШАМПИОНАТ НА БЪЛГАРИЯ
Жеков - 333 мача, 253 гола, 0.76 средно на мач
Гунди - 245 мача, 150 гола, 0.61 средно на мач

НАЦИОНАЛЕН ОТБОР
Жеков - 44 мача, 25 гола, 0.57 средно на мач
Гунди - 50 мача, 19 гола, 0.31 средно на мач

МАЧОВЕ В СБОРЕН ОТБОР НА СВЕТА
Жеков - 1мач, 1 гол
Гунди - 0 мача

АНКЕТА НА ФРАНС ФУТБОЛ ЗА ИГРАЧ НА ЕВРОПА
Жеков - 1969г. 9-о място с 14т., посочен от трима чужди журналисти
Гунди - 1965г. 8-10 място с 9т., посочен от един чужд журналист

ГОЛМАЙСТОР НА БЪЛГАРИЯ
Жеков - 6 пъти
Гунди - 1 път

ЗЛАТНА ОБУВКА
Жеков - 1969г с 36гола, две бронзови 1970 и 1973г.
Гунди - няма

ОТБОРНИ ОТЛИЧИЯ
Жеков - 1968г. финалист на олимпийски игри, капитан и голмайстор на отбора, носител на балканската купа през 1968г., носител на купата на Европа за младежи през 1967г.
Гунди - финалист през 1967г. за балканската купа

ШАМПИОНАТНИ ОТЛИЧИЯ
Жеков - 4 пъти шампион на България, 4 пъти носител на купата, 5 пъти купа за най-резултатно нападение
Гунди - 3 пъти шампион на България, 3 пъти носител на купата, 1 купа за най-резултатно нападение.

На фона на всичко това, при което Гунди изпреварва Жеков единствено що се отнася до обществено-партийната си дейност, броя на мачовете в националния отбор и в журналистическите пристрастия за избор на футболист и спортист на годината, какво е обяснението за толерирането на едни за сметка на други футболисти в българския футбол? Защо се получава така, че определени, свързани с подуенския футбол играчи, през годините бяха лансирани с масирана медийна пропаганда? Защо това продължава и днес? Защо и днес снимката на Гонзо, на Чиликов или на Боримиров е неизменно на първите страници на родните спортни издания, независимо дали са играли или пък как са играли? Аз бих си позволил да отговоря еднозначно. Защото подуенските традиции и рефлекси са все още живи, защото същите медийни творци вършеха същото дело и в епохата на комунизма. Защото отборът от Подуяне винаги е бил и ще бъде отбора на всяка тоталитарна власт и сила - в миналото и в настоящето. Познавайки традицията и практиката в страната Лефскария, нямаме причини да се съмняваме и за бъдещето. Включително и сега, когато най-важният плацдарм, футболният съюз, е вече успешно овладян.

Петко Суровянски

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Яну 25, 2006 13:49 
гледа мача
гледа мача
Аватар

ех, де*** ,пак Гавейн !!!! :x
А защо не е посочил за какъв период е правена тази статистика, защото Гунди е имал да допълва още във възитката си , но по причини ясни на всички ни , не е имал възможност !!!
Ултра-инфра червените очила направо много дразнят в тази статия !!!

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Яну 25, 2006 14:00 
разпява агитката
разпява агитката
Аватар

Защо бе Тони,това си са фактите.. 8)

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Яну 25, 2006 14:50 
Dreammaker
Аватар

Да, фактите на Гавейн. "Досиетата Г"...

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Яну 25, 2006 14:53 
разпява агитката
разпява агитката
Аватар

Е..мислиш ли,че някой има смелостта да си измисля факти? Аз не :-o
И просто това отгоре показвай кой-колко.. Жеков повече :D ( е какво да направя той си ми е слабост!)

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Яну 26, 2006 16:21 
гледа мача
гледа мача
Аватар

YNWA написа:
Защо бе Тони,това си са фактите.. 8)

Хубаво, но не искам да те захапвам :twisted:
мога и приказка да ти измисля по този повод , както имах едно приятелче (лека му пръст... 1997) на който поведох с мадамите , бия го вече .........

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Яну 26, 2006 16:26 
разпява агитката
разпява агитката
Аватар

Аз не споря,че Гунди е отличен футболист с много добри качества! И е хубаво,че говедата си го помнят и му се възхищават-няма НИЩО лошо! Докато е бил жив определено е бил страшен професионалист,но.. кой може да каже какво щеше да стане ако НЕ беше онзи инцидент! Никой! Може би да-щеше да става още по-добър и по-добър,но МОЖЕ БИ..

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Яну 26, 2006 16:59 
гледа мача
гледа мача
Аватар

в МОЖЕ БИ.. има двустранна развръзка , може би ...
има и телевизии от сорта на 2001 , както и да е , не ми дреме !!!
ще се самоцитирам
Цитат:
мога и приказка да ти измисля по този повод , както имах едно приятелче

.....защото истинският джентълмен, не би го направил(никога)на въпрос, ВЪПРЕКИ фактите ..........

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пет Яну 27, 2006 13:51 

Цитат:
Роден на 4 май 1943 година, загива при автомобилна катастрофа на 30 юни 1971 година. Български футболист, централен нападател на ФК "Левски" София от 1960-1961, 1964-1971 и на ФК "Ботев" Пловдив 1961-1963 година. Има 245 мача и 150 гола в групата на майсторите. Голмайстор на първенството през 1965 година с 27 гола. Трикратен шампион на страната 1965, 1968, 1970, носител на купата за 1962, 1966 и 1970. През 1965 година е носител на купата за спортсменство, обявен е за футболист No1 на страната и за спортист No1 на България, заслужил майстор на спорта, награден със сребърен "Орден на труда". Национален състезател с 50 участия и 19 голаа. Участвал в три световни първенства в Чили, Англия и Мексико. В анкетата на френския спортен седмичник "Франс футбол" за най-добър футболист на Европа и носител на "Златна топка" е класиран на осмо място за 1965 година - изключителен успех за спортист от Източна Европа по това време.

Ето това, което имат говеждите за Гунди.
Искам да си изкажа и моето мнение и това което съм питал по - възрастните привърженици нали когато съм говорил с тях. Абсолютно всички то и ние трябва да си признаем, че супер футболист е бил. Но защо да го сравняваме сега пак със Спас Джевизов, пак преди с Христо Стоичков. По какви критерии искате да ги сраняваме??? Ако искате по исторически дадености, то Стоичков ще е номер 1. За вкарани голове може би Любо Пенев в Испания. Просто тия сравнения са адски тъпи и не виждам, защо някои хора тук даже се опитват да умаловажават една легенда като Спас Джевизов - този човек ще остане завинаги номер 1 за нас и дано сега да се докаже и като треньор на децата. Просто такива сравнения са глупави :idea:
по-здрави

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Яну 31, 2006 21:40 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

Чак пък супер футболист. айде питайте баите си или дядовците да ви кажат че в левски е имало и по големи приживе Гунди. просто смъртта го идеализира, и създава този магнетизъм. гунди последните години често е потърквал пейката и в левски а за световното в мексико е включен с нареждане "от горе" като партиен секретар на отбора.
а това че бате петьо е бил пренебрегван от журналистите е обяснимо. той не е манекен, не е обаятелен, не говори гладко и около него не е имало любовни интриги с разни говорителки от телевизията. Да споменах нещо за футбол??? :roll:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Фев 01, 2006 20:17 

Бамзе , за починалите или хубаво или нищо. Много се радвам че повечето от форума се разграничават от бай Петко . Вярно е че Жеков има повече голове но все пак той има и повече сезони като футболист , а в такъв случай не бива да сравняват помежду си , наистина заедно с Гунди са играли и много добри футболисти в БГ , но вие сами знаете че един футболист засенчва останалите за определен период от време . Да Бамзе аз съм говорил с по-възрастните и трябва да ти кажа че тогава хората повече са уважавали футболистите .Може да ти се стори странно на много левскари са ходили да гледат Локото докато котков е бил при тях , а също така и много локомотивци да го гледат в Левски . Познавам много възрастни левскари които страшно са харесвали Жеков и са ми казвали че Жеков е бил най добрия партньор на Гунди в национала , а също така много цесекари са били на погребнието на Гунди и Котков просто такива са били времената тогава .

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Фев 01, 2006 21:11 

Shadowman, много правилно, просто врамената са били много по - различни. И баща ми е говорил, че са ходили на погребението на Гунди и Котков и е било кофти за всички нали, не като сега да се гаврат някви изроди с паметта на хора или пък да се очернят дадени футболисти.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Фев 01, 2006 21:26 

Емил,
така е просто тогава е било друго време хората са се уважавали по между си .Левскар и цесекар са сядали един до друг на мачовете , сега това може да стане само ако са приятели , просто хората са ходели да гледат футбол , а не да си избият комплексите по трибуните .

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Фев 01, 2006 21:45 
разпява агитката
разпява агитката

Ако това, ако онова...
По принцип по-дългата кариера дава възможност да се докажеш и постигнеш по-големи успехи, но в същото време е и изпитание - да задържиш добро ниво.
Георги Аспарухов никога не е бил оценен реално, така както всички останали. От едни героизиран до светец, от други като ответна реакция - оплюван. Според мен еднакво глупаво.
Той е една от легендите на родния футбол, изключителен талант и изключителна личност, както обаче и редица други.
Една от големите разлики между "сини" и "червени" е точно в отношението и преценката към играчите на клуба. При "сините" въпросът кой е най-големия е по-скоро отговор. Отговор породен от един мит...
При нас същият въпрос би предизвикал множество отговори. За едни това е Иван Колев, за други Димитър Якимов, за трети - Петър Жеков, четвърти биха се застъпили за Георги Денев, повечето биха казали без колебание: Стоичков и прочиеи, и прочие. В сметката не влиза Димитър Бербатов -една машина за голове, само защото твърде рано напусна клуба.
Разликата е космическа. Два свята.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Фев 01, 2006 21:51 

Тоник ,
ние говорехме за уважението на хората към футболистите ,а не за това кой какъв бил и т.н.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Фев 01, 2006 21:54 

Shadowman, то преди е имало фенове на Локо и Славия, а сега ядрото на феновете им е 5 човека :)

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Фев 01, 2006 21:55 
разпява агитката
разпява агитката

Аз говоря за същото. Ако Гунди бе оценен реално и му бе отредено полагащо му се място наистина нямаше да има поляризация на мненията...

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Фев 01, 2006 21:59 

Е да де , но тази поляризация я правят малоумници като бай Петко

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Фев 01, 2006 22:24 

То малоумници винаги си е имало, но просто времето е било малко по - различно. А и всеки си има глава на раменете и може да разсъди дали иска да е малоумник и да вярва на разни глупости. Това е много общо, но в същност това поколение около 20г., само лошотии сме гледали и кражби на България. Няма как да е по - различно, докато не станат по - нормални нещата.
А какво коментираш Бай Петко или Драганчо, само виж през последните години къв бандитизъм и простотия цари в тоя футбол. Не е само до феновете, но до толкова сините сте се надъхали голяма част, че чак най - малкият успех на другият отбор го приемате за неуспех и се оплитате в лъжи и инсинуации по различни исторически теми, все едно налагате ново политическо движение на разни сектанти.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пет Юни 02, 2006 22:08 

Ами само мога да изкажа мойте адмирации за тези който не ровят костите на Гунди с лошо.Елате в нашия форум и прочетете малко за него!Ако го направите ще разберете че той може и да не е бил най-великия роден футболист,но е имал поведение достойно за светец. Чел съм също с какво уважение е говорил за отбора ви и за привържениците ви по онова време :idea:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пет Юни 02, 2006 22:17 
Образцов съфорумец
Аватар

Не го идеализирай!!!Нито искам да споря ,нито да ровя костите на един починал отдавна човек,Бог до го прости!!!Обаче ,да го идеализирате ,като носител на само чистота и красота ,не е правилно!!!И той е грешил,и той си е имал кусури!!!Аз съм чел за някои ,но няма да ги споделям!!!Все пак човека е мъртъв,а за мъртвите или добро или нищо!!!

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пет Юни 02, 2006 22:20 

Самото идиализиране за даден човек промива личността му и замазва историческите му достойнства! Доста исторически личности бяха напразно идиализирани и историческото им завещание бавно изчезна.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пет Юни 02, 2006 22:21 
гледа мача
гледа мача
Аватар

Хм, и аз съм чел някви неща , където не го изкарват акъв светец.Но в интерес на истината не помня нито къде съм ги чел, нито какви бяха.Помня само, че не останах с добро впечатление.Аз съм питал баща ми за Гунди.Казвал ми е , че е добър, но по негово време е имало и по-добри футболисти от него - в Левски и в ЦСКА.
Според мен толкова хора говорят за него, защото не е жив.Ако и до ден днешен беше жив - нямаше да се говорят такива неща за него.
Не на място, но .. като сравнение ще дам Тупак.Певец, приживе е бил много обичан и слушан, но чак , когато почина стана бум и започна да се слуша масово..
Та и с Гунди е така.. Ако беше жив - всичко щеше да е друго.

Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Страница 1 от 2 [ 38 мнения ] Отиди на страница 1, 2  Следваща

Начало форум » ПФК ЦСКА - раздел само за ПРИВЪРЖЕНИЦИ на ЦСКА » История