Регистрация    Влез    Форум    Въпроси/Отговори

Начало форум » ПФК ЦСКА - раздел само за ПРИВЪРЖЕНИЦИ на ЦСКА » История

Автор Съобщение
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пон Авг 22, 2005 17:58 

А Ицо първия път, когато го запомних беше финал за купата на съветската армия през 86 година с Локо СФ.
Скучна работа, защото националите бяха в Мексико (първенството тръгваше скоро) и чакахме с нетърпение "първата победа на световно". Та тук ей така в първото полувреме имаше една топка падаше от високо надолу и някакъв я тресна с левачката от извън наказателното поле от воле и направи красив гол! БРЕ! Кой е пък тоя? Де да знам аз, че това е Златната топка на Европа и най-добрия български футболист :roll: .
Та запомних името Стоичков. Беше интересно.

Те се утвърдиха тотално, когато 2 кръга преди края на шампионата 86-87 ЦСКА водеше с 1 точка на Левски, но....в предпоследния кръг играехме един срещу друг. Победа за нас ставаха 3 точки разлика и шампиони. Това не съм го мислел (ще обясня после защо). При равен запазвахме лидерството от 1 точка и се надявах да бием последния кръг Славия, което вероятно щеше да стане (тогава победите с други отбори не бяха като сега "сигурни"). Ако паднехме Левски излизаше с точка пред нас и щяха да станат шампиони, защото нямаше да сгрешат в последния кръг.

Отборите:
Ако кажа имената сега няма да се притеснявате, но тогава беше друго. Левски беше със звездите си-Сираков, Михайлов, Ники Илиев и т.н. Това беше гръбнака на националния отбор, бяха играли на световно в Мексико, бяха и тарторите в националния.
От друга страна при нас ги нямаше онези Гетов, Георгиев, Вълов, Трифон Иванов. Те дойдоха след повече от година за сезона 88-89 година. Беше някакъв отбор с тези хлапаци Стоичков, Пенев (за Костадинов не помня дали игра) и някои от по-старите звезди, но Стойчо май го нямаше. За Ради Здравков нямам спомен, Георги Димитров вече може и да е бил в Сент Етиен. Треньор Чичо Митко. Кой да знае тогава, че е стратег.
Ицо например направи дебют в националния едва по-късно есента срещу Белгия за 2:0, но тогава не беше още никой.

БНТ предаваше по някакъв странен начин. Имаше нещо "по-важно", което трябваше да се предава и мача се предаваше с 45 минути закъснение. Тоест ТВ предаването започва на запис с началото на второто полувреме.
Първото полувреме 0:0 (слушам радиото). Почва второто, което слушам по радиото и гледам първото по телевизията. Страхотен дъжд. Нашите държат 0:0. Повтарям Левски беше със звездите.
И по радиото изведнъж в 80-та минута гоооооооооооооооооооооол...............за нас! НЕ-ВЯР-ВАХ! Беше невероятно.........и пак това име! Стоичков! При това на националния ни вратар Боби Михайлов! Хайде бе тъпаци от телевизията превъртайте 45 минути напред. Искам да видя гола!
Гледах второто полувреме. Дъжд, кал, МАЧ, драма! Такова нещо не сте гледали след 90 година! Гръбнака на националния (Левски) и срещу него някакви нахакани младежи! И ВСЕ ПАК 1:0 ЗА НАС!
ШАМПИОНИ!
В последствие Любо перна хетрик на Славия в протоколния мач накрая в последния кръг и ги бихме с 3:2.
Стоичков обаче и тогава беше това, което стана по-късно. Героя на решителния мач! Човека, който прави разликата! Победихме по-силния отбор на Левски!

Друг подобен драматичен мач с обратен знак е 84 година.
Преди последния кръг ЦСКА води с точка пред Левски. Последния кръг играем с....Левски! За нас победа ии равен, за тях само победа им трябва да са шампиони.
Звездите са при нас! Велинов (Михайлов още не го е изместил от националния), Георги Димитров, Ради, Стойчо всички на върхът си!
При Левски опит за изгряване правят онези техните звезди, които вече ги казах. Също силни, но ние по-силни. Съдия Дитер Паули. Немец, може би най-добрия рефер в Европа по онова време. Тогава май за първи път беше извикан чужденец за дербито. Просто нашите футболни деятели се уплашиха от това съвпадение в последния кръг, че ще се решава титлата в пряк мач и за да няма кавги решиха да извикат чуждетнец. Той пък не му пукаше кой какъв е в българския футбол. Изгони капитана на българския национален отбор Георги Димитров без да му мигне окото! Това беше нечувано за българския запалянко, но пича си свиреше обективно.

Ами поведоха с 2:0, върнахме интригата с 2:1 (равен за шампиони ни трябваше) и ги натискахме, натискахме, просто нашия отбор беше по-добрия тогава (като отбор), но .....в един момент Гибона направи нещо за което те сигурно са плакали (от радост). 3:1!

Такива мачове бяха тогава, каквито по своя драматизъм едва ли ще видим някога сега. Просто тогава нямаше наши играчи навън и всички национали играеха тук у дома.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Дек 29, 2005 22:18 
просто минава

С Интер сме се навили третия ма4 да е в Болоня защото са Интер са ни купили някъв автобус,Тоест едва ли не сме продали полуфинал за Кеш заради един автобус.А на финала ни е 4акал Селтик.Определено мисля 4е сме щяли да ги бием.Супер яд ме е за тия полуфинали.Уникален шанс които може би никога няма да се повтори.Но дано да греша

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пон Яну 02, 2006 23:19 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

8-ий, тоя мач с Левски тогава го спечели... Джони Велинов. Това за мен е най-великия мач в неговата велика кариера. Просто отчая рогатите.
"Трева изпотъпкана, земя изровена, врата на трески, мрежа на конци, обаче гол нема..." :drunk: :drunk: :drunk: :drunk: :drunk:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Мар 29, 2007 11:33 
просто минава

Следващия месец се навършват 40 години от митичните полуфинали с Интер.Не е лошо това да се отбележи по някакъв начин, даже е задължително.Лично аз искам догодина за 60-годишнината на клуба, ако наистина ще се прави някакъв голям международен турнир, то Интер задължително трябва да е един от поканените отбори-те са неразделна част от нашата история с тези мачове, отдавна не са били в България, а и в момента са доста нашумели и имат хубав отбор.Някъде пишеше, че Ливърпул сме щяли да каним, но те вече достатъчно пъти бяха в Бг напоследък, много по-добре е Интер!

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Мар 29, 2007 18:55 
легенда
Аватар

а най-добре-и двата отбора. Тогава за пръв път биха се събрали на едно място 3те ми любими отбора.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пет Мар 30, 2007 14:17 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Императорът написа:
8-ий, тоя мач с Левски тогава го спечели... Джони Велинов. Това за мен е най-великия мач в неговата велика кариера. Просто отчая рогатите.
"Трева изпотъпкана, земя изровена, врата на трески, мрежа на конци, обаче гол нема..." :drunk: :drunk: :drunk: :drunk: :drunk:

Мачът му срещу Ливърпул в София беше най-добър, според мене.
А според Мето Томанов невиждано е било в Сосиедад - невероятна, фантастична игра. Тогава те бяха с много национали и беше невероятно, че ги отстранихме. Но така беше и с "Монако", и с Ливърпул.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Мар 31, 2007 22:37 
ще си купи билет
ще си купи билет

През този сезон Реал Сос. имат страхотен отбор и се точат за нещо голямо в Европа но жребият определя ЦСКА!! Имам издание на испанския АС за историята на ЕКТ нямате си напредстава колко снимки има на отбора от срещите от турнира.Хвалебствията са много.Наречени сме грандът от изтока заедно с Динамо К. Звезда Стяуа гърци и турци не съществуваха .

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Апр 04, 2007 19:27 

AC-23 написа:
Следващия месец се навършват 40 години от митичните полуфинали с Интер.Не е лошо това да се отбележи по някакъв начин, даже е задължително.Лично аз искам догодина за 60-годишнината на клуба, ако наистина ще се прави някакъв голям международен турнир, то Интер задължително трябва да е един от поканените отбори-те са неразделна част от нашата история с тези мачове, отдавна не са били в България, а и в момента са доста нашумели и имат хубав отбор.Някъде пишеше, че Ливърпул сме щяли да каним, но те вече достатъчно пъти бяха в Бг напоследък, много по-добре е Интер!

Дам имеено на тези полуфинали сме били най-близо до купата на европейските шампиони. Уви и до ден днешен остава съмнението за третия мач на неутрален терен в Болония свършил 1:0 за Интер. Първите 2 мача са 1:1. Тогава сме били наистина голям европейски отбор а Интернационале са били просто Н1 в Европа. Та и до днес се чуват разни слухове че ръководството ни приело известна сума от това на Интер, или че нещата не са били съвсем чисти, имаше дори версия за някакви автобуси и подобни неща. Някой знае ли подробности разбира се може да се окажат и само глупости. Факт е обаче че сме били в състояние да бием Селтик на финала, в последствие Селтик печелят с-у гелосаните суперзвезди на Интер, въпреки че са аутсайдер за мача.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Апр 04, 2007 23:16 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

А това с "неутралния" терен е една уникална простотия сътворена от прехвалените европейци. Ясен пример, че корупцията е съществувала и съществува в Европа, а не само в нашата малка държава.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Май 06, 2007 13:02 

И всъшност не е на Шамионската лига а на КЕШ! А тогава са били толкова славни времена!

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Май 22, 2007 14:31 

Ех гога ще доде сега да мачкаме наред :( :( :(

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Май 22, 2007 14:33 

Еми може и да не дойде пак ама ако въобще дойде пак това време няма да е скоро.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пон Сеп 03, 2007 15:22 

Левскар съм и искам да Ви попитам нещо...Та ще може ли да ми дадете статистика от 2та Ви полуфинала ?Имам в предвид с кой сте играли,кои са вкарали голове и такива работи...Аз най вече и за това се регнах ;)Просто ми трябва...Сори ако сте ги написали по-рано,но не ми дава сърцето да ви прегледам целият форум...[/b]

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пон Сеп 03, 2007 16:39 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Тук да не ти е забавачница. Университетът ЦСКА иска знания, а както разбираме - не си от умните. :tooth:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пон Сеп 03, 2007 18:56 
легенда
Аватар

Що бе..4овеко може да е от РабФак, а това си е= на университет, според комунягите- и сини и 4ервени :lol:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пон Сеп 03, 2007 19:19 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Какъв ти човек! То си е говедо, синьо при това.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пон Сеп 03, 2007 19:51 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Маниак, ЦСКА да не е милиционерска школа, Лесотехнически или МЕИ Габрово!? А пък и то, идиотчето, е от онези лигави олигофрени, дето гледат през крив макарон полуфинал в КЕШ.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Сеп 05, 2007 18:16 

кажете,че и Вие не знаете...Говедо...Говедо,но това говедо не спре да ви шиба !!!И няма и да спре...Видя се,че няма да ми кажете след като най-културно Ви помолих без да обиждам никой,защото голя група от приятелите са ми цскари и то такива от "гей" сектор !Ма няма да Ви моля ;) ПРАСЕ УМРИ УМРИ УМРИ !Ако искате направо ми спрете акаунта шибани кочини!Важното е,че комунизма го няма и няма да видите никога повече и 1/4 финал за УЕФА да не говорим ШЛ...Няма я пълната подкрепа на властта!И никога в жалкото си лъжливо/измислено съществуване няма да изиграете повече от половин Български сезон в Европа.Ще гледате и ще Ви е яд и ще завиждате.След 1,2 сезона отново ще почнете да "*********" играчите...да искате оставки...да ходите по 10 човека на мач и да пускате зарий за чужди голове.АНТИ БЪЛГАРИ...АНТИ ФЕНОВЕ...
Футболът е създаден хората да се радват.Да вярват в нещо.Да го подкрепяш.ДА ГО ОБИЧАШ!!!Вие с вашата обич сте ясни на цял свят...
Левски винаги го е имал и ще го има !!!

Левски - Това Е История
Левски - Това Е Любов
Левски - Това Е Мечта
Левски - Това Е Свобода
Левски - Това Е Истината
Левски - Това Е България!!!

Имам Родина, имам Народ, имам и вяра, имам живот, имам надежда, имам съдба, имам ********* за тая борба!ЛЕВСКИ СОФИЯ ДОКАТО УМРА!

Сметнах за ненужно да се обиждаме расово,защото нито НИЕ сме Евреи нито вие Турци....

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Сеп 05, 2007 19:02 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Оборът те зове.

Man verdirbt einen Jüngling am sichersten, wenn man ihn anleitet, den Gleichdenkenden höher zu achten, als den Andersdenkenden.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Сеп 05, 2007 19:28 

ц-ц малее...

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Сеп 05, 2007 19:36 
Образцов съфорумец
Аватар

ДАНТЕ е във форума и се надявам да забележи поста на говедото по -горе и то да бъде баннато...освен това има и аватар ,който е жалък и измислен!!Няма да се хабя да му отговарям ,защото е смешно и жалко говедо....КЗЛ!!!!

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Сеп 05, 2007 19:45 

krasicska написа:
ДАНТЕ е във форума и се надявам да забележи поста на говедото по -горе и то да бъде баннато...освен това има и аватар ,който е жалък и измислен!!Няма да се хабя да му отговарям ,защото е смешно и жалко говедо....КЗЛ!!!!

Еми ако иска да ме банне...Не съм нарушил нито 1но правило за разлика от вас ;) Аз съвсем нормално помолих,а вие се направихте на интересни!Това показва и каква култура имате...Аз мога да ти напиша и още хиляда реда с неща,които няма да ги знаеш за твоя любим отбор и за вас феновете,но ще вземеш та да се откажеш от цска!И сигурно просто няма какво да ми кажеш,та не искаш да се хабиш!Фактите говорят сами.Какво сте направили повече от Левски след 89та ?!?!?Отговора е нищо!Дали това е само съвпадение :wink: :wink: :wink:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Сеп 05, 2007 19:49 
Образцов съфорумец
Аватар

Първо ти не знаеш ,какво зная аз за ЦСКА...твоя отбор не ме интересува!Второ в този форум името на ЦСКА ,се изписва с главни букви!Трето....горния ти пост е достатъчен за бан веднага и те уверявам ,че ще го получиш....виждам ,че просто си озлобен ,иначе явно не си глупав ,но вече си изгуби правото да пишеш в нашия форум с онези глупости ,дето си ги написал по -горе......ако веднага ги изтриеш ,може и да останеш...знам ли,но иначе си за директен бан ,според мен ,но админите да решават!

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Сеп 05, 2007 19:52 
вдига купата
вдига купата

Самия факт, че пишеш в раздели които са само за привърженици на ЦСКА е нарушение на правилата. Поста ти по-горе го оставям без коментар...директен бан, без повече обяснения.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Сеп 05, 2007 20:13 
...Mr. sarcasm...

ОПравен.. е...!

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Сеп 16, 2007 04:46 
вдига купата
вдига купата
Аватар

krasicska написа:
Първо ти не знаеш ,какво зная аз за ЦСКА...твоя отбор не ме интересува!Второ в този форум името на ЦСКА ,се изписва с главни букви!Трето....горния ти пост е достатъчен за бан веднага и те уверявам ,че ще го получиш....виждам ,че просто си озлобен ,иначе явно не си глупав ,но вече си изгуби правото да пишеш в нашия форум с онези глупости ,дето си ги написал по -горе......ако веднага ги изтриеш ,може и да останеш...знам ли,но иначе си за директен бан ,според мен ,но админите да решават!

Ще прежаля скръбта си по поредното добиче. Интересно, как разбра, че не знаем за полуфиналите. Аз/за радост/ съм бил на два от тях. А той, след като е толкова любознателен, може да ползва търсачки.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Сеп 27, 2007 20:23 
легенда
Аватар

Аз пък бях на три от тях..първия път...като у4еник-2ри клас. :lol: Немам ярки спомени, но помня 4е ядох салам и 4е некакви викаха като изоглавени около мен. :lol:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Сеп 30, 2007 18:56 
легенда
Аватар

Със призиви и пожелания не става..говедото разбира само от сопата.А по-интелигентните от тях,щото има и такива ги оправя възпитателна работа,цифри,статистика в Европа,отзиви от световни медии,продадени игра4и във водещи клубове ,принос за нац. отбор и т.н. и т.н. Аз ли4но половин живот се занимавам с подобна просветителско-информаторска дейност и се виждат плодове от труда..

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пон Окт 01, 2007 02:55 

Оправи си поне 3аглавието на темата... Шампионска лига...
Иначе на мен са ми разправяли 3а мача с Баерн , майка ми е била в ложите , понеже кума на наще е бил играч на ЦСКА тогава.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пон Ное 26, 2007 20:44 

:cska01: :bg:

Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Страница 2 от 3 [ 83 мнения ] Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Начало форум » ПФК ЦСКА - раздел само за ПРИВЪРЖЕНИЦИ на ЦСКА » История