Регистрация    Влез    Форум    Въпроси/Отговори

Начало форум » ПФК ЦСКА - раздел само за ПРИВЪРЖЕНИЦИ на ЦСКА » История

Автор Съобщение
 Заглавие: Два пъти на полуфинал в Шампионската Лига
 Мнение Публикувано на: Сря Май 18, 2005 19:33 
Образцов съфорумец
Аватар

Според вас как се бяхме представили?

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Май 18, 2005 23:22 
Аватар

ако не се лъжа 1 път в кеш и 2 пъти в кнк. ама си спомням барселона.. ехх... Скоро си говорихме с един по-стар Цесекар, та ми разправяше че съм позабравил - любо пенев бил 2 по добър от ицо тогава, но бил контузен иначе сме щели да...
аз пък се чудя, дали не го продадоха година по-рано на валенсия..?

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Май 19, 2005 05:26 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Не Пенев го продадоха на другата година във Валенсия след мачовете с Рух Хожув , а Любо тогава беше голмайстор и се контузи за втория мач с Барселона на Васил Левски 1-2 паднахме , а за първия на Камп ноу 2-4 когато паднахме Любо беше наказан за натрупани картони !!!

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Май 19, 2005 10:08 
...Mr. sarcasm...

Ето това не го знаех...звучи ми интересно...Дали верно това не е бил шанс за Ицо, за сметка на Любо?

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Май 19, 2005 18:31 
разпява агитката
разпява агитката
Аватар

Фактите на Любо Пенев са доста семпли. Когато играеше не бележеше кой знае колко голове, но откриваше много пространства за Емо Костадинов и Ицо. Това се забеляза веднага след като го продадоха на Валенсия. Резултатността на отбора падна наполовина, а Ицо и Емо си бяха още в отбора.
Иначе моите най-стари спомени са от 4:3 с Байерн. Просто уникален мач беше :) Тогава окончателно станах от ЦСКА. Отборите, които са вкарвали 3 гола на баварците за 15 мин. на полуфинал за КЕШ не са повече от 1 или 2.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Май 19, 2005 18:34 
Образцов съфорумец
Аватар

ProstoAZ написа:
Ето това не го знаех...звучи ми интересно...Дали верно това не е бил шанс за Ицо, за сметка на Любо?

Не се ли знаел че сме били 2-ва пъти на пулуфинал

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Май 19, 2005 18:58 
...Mr. sarcasm...

bateventzi написа:
...- любо пенев бил 2 по добър от ицо тогава, но бил контузен иначе сме щели да...
аз пък се чудя, дали не го продадоха година по-рано на валенсия..?

Ей това се чудя бе приятелче?! Как мога да не знам нашите пОлуфинали?

Що за изказване и ти направи...

Любо Пенев е таран, той увлича по двама защитници около себе си и за едни по-бързи Емо и Ицо, какво остава - да бележат...

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Май 19, 2005 20:43 

Аз съм млад и не знам как е играл за ЦСКА Любо, но съм чувал, че в Примера има 3 хеттрика срещу "Реал" и общо 20 гола срещу тях, както и 200+ гола общо в Испания :-o Това като го чух, останах като треснат :-o Бил е супер играч 8)

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Май 19, 2005 20:45 
Образцов съфорумец
Аватар

Е мноо ясно
Той не е левак като гунди

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пет Май 20, 2005 03:03 
вдига купата
вдига купата
Аватар

ProstoAZ написа:
Знаеш ли какъв беше шанса на Ицо , че Димитър Пенев е чичо на Любо , през есента на 1989 г съгледвачите на Валенсия следяха Ицо защото им беше направил впечатление с 3-те си гола срещу Барселона на полуфинала за КНК , но Любо тръгна с летящ старт сезона 1989-1990 , като за 5 кръга вкара 12 гола за нас , и на Рух Хожув в евротурнирите 2 гола , и така им грабна окото на Валенсия и чичо му го препоръча него , и той замина точно преди историческия мач с Витоша 5-0 , Любо не игра в него като замина в четвъртек а мача беше в събота , и от там Ицо с тези 4 гола се изстреля в очите на Барселона и те го следяха до края на сезона когато стана голмайстор с 38 гола ненадминат рекорд и до днес , и така и той замина за испания , за което помогна и преставянето на Пенев във Валенсия където нкара 15 гола за първия си сезон и станаха втори в първенството !!!!!

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пет Май 20, 2005 08:19 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

hi6ten написа:
Аз съм млад и не знам как е играл за ЦСКА Любо, но съм чувал, че в Примера има 3 хеттрика срещу "Реал" и общо 20 гола срещу тях, както и 200+ гола общо в Испания :-o Това като го чух, останах като треснат :-o Бил е супер играч 8)
Любо е най-големия реализатор за Валенсия за всички времена

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Май 21, 2005 10:49 
Образцов съфорумец
Аватар

Master X написа:
hi6ten написа:
Любо е най-големия реализатор за Валенсия за всички времена

Мастъре оставаше и да не е :wink:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Май 21, 2005 11:38 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

Ех как го каза се едно Любо има 5 златни топки - 4 КЕШ и 10 пъти златната обувка :)

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Май 21, 2005 11:43 
...Mr. sarcasm...

Мерси ветеране за тези разясненя, не съм знаел...Интересно ми звучи. От по-ксно се интересувам от футбол, тогава съм бил и малък де и съм приел тяхното до сега като даденост..:), не съм се замисля как са стигнали до там...

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Юли 05, 2005 10:54 

bateventzi написа:
ако не се лъжа 1 път в кеш и 2 пъти в кнк.

aхахахаххаха
добре че не всички фенове са като теб.

и аз си спомняма 1/2 финалите за КНК с Барса

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Юли 05, 2005 21:50 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

не се излагайте бе хора:
2 полуфинала за КЕШ /с Интер 68ма и Баерн М. 82ра/ при втория сме най близо до финала като в за 18 минути водим на баерн с 3:0 с голове на джеки, цецо йончев, и ради здравков от дуспа.
1 полуфинал с Барса 89

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Юли 06, 2005 08:56 

CSKA_FOREVER, дано да не го приемеш като заяждане от моя страна, но умишлено ли си допуснал толкова много правописни грешки в подписа си :-o

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Юли 06, 2005 10:41 
разпява агитката
разпява агитката
Аватар

bamze: До финал най-близко сме били първия път срещу Интер, когато играеме общо 3 мача след 2 ремита по 1:1. Срещу Байерн действително изпуснахме също страшен шанс. Този мач съм го гледал и си го спомням добре. Нашите след като поведоха с 3:0 сами не повярваха, че са направили такова нещо и се гипсираха. А Байерн по онова време си беше класа с Хьонес, Брайтнер, Румениге и т.н.
Иначе срещу Барса също не бяхме без шансове, но имахме отвратителен късмет с контузии и наказания за картони и в двата мача. За десерт Георги Димитров - Джеки ни закопа в София с една грешка тип "Илиан Стоянов срещу Ливърпул" точно когато вече бяхме започнали лека-полека да ги натискаме и да създаваме положения.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Юли 06, 2005 10:49 
разпява агитката
разпява агитката

http://boginqta.hit.bg/cska.html
има нещичко по темата

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Юли 06, 2005 18:22 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

TheOnly1 написа:
bamze: До финал най-близко сме били първия път срещу Интер, когато играеме общо 3 мача след 2 ремита по 1:1. Срещу Байерн действително изпуснахме също страшен шанс. Този мач съм го гледал и си го спомням добре. Нашите след като поведоха с 3:0 сами не повярваха, че са направили такова нещо и се гипсираха. А Байерн по онова време си беше класа с Хьонес, Брайтнер, Румениге и т.н.
Иначе срещу Барса също не бяхме без шансове, но имахме отвратителен късмет с контузии и наказания за картони и в двата мача. За десерт Георги Димитров - Джеки ни закопа в София с една грешка тип "Илиан Стоянов срещу Ливърпул" точно когато вече бяхме започнали лека-полека да ги натискаме и да създаваме положения.

Мога да се съглася с теб. не съм гледал онзи мач с Интер но от емоциите на по големите имам спомени от мача с Баерн М (на 8 съм бил). а и смятам че отбора от 80 те е най големия. Може и от спомените да е :lol:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Юли 06, 2005 21:29 

аз съм доста малък даже не съм бил роден когато са били тези полуфинали,но съм слушал много за тях.За мен пък отбора от 90 е най-великия в историята на ЦСКА.С ИЦО,ЕМО,ЛЮБО,ТРИФОН,ИЛИЯ ВЪЛОВ

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Юли 06, 2005 21:38 
разпява агитката
разпява агитката

Следя от близо и трайно ЦСКА едва от 1992.
За мен най-великия състав е този от 50-те. Колев, Янев, Панайотов, Найденов, да не изреждам всички са били явление в европейския футбол. Скандинавското турне и прочие прояви, в които са изнасяли лекции на своите домакини са доказателство затова. Да не забравяме и 12 годишното червено робство у нас, прекъснато от партията през 1953 г.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Юли 06, 2005 21:50 
разпява агитката
разпява агитката
Аватар

По времето на мачовете с Интер и аз не съм бил роден още. Реално имам някакви детски спомени от Ливърпул и Байерн, а пълноценно си спомням само Барселона през 1989 :)

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пон Авг 22, 2005 16:32 

bateventzi написа:
ако не се лъжа 1 път в кеш и 2 пъти в кнк. ама си спомням барселона.. ехх...

2 пъти КЕШ и 1 път КНК
67 Интер, 82 Байерн, 89 Барселона (тове е КНК).

Ако не знаете има и друг български отбор с полуфинал в евротурнирите. Не, не е Левски. Славия има мисля през същата 67 година полуфинал за КНК. Яко нали? :grin: Представяте ли си сега да имаме в една година двама полуфиналисти.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пон Авг 22, 2005 16:39 

TheOnly1 написа:
bamze: До финал най-близко сме били първия път срещу Интер, когато играеме общо 3 мача след 2 ремита по 1:1.

Допълнение:
Правим две ремита по 1:1 в ...Милано и падаме трети допълнителен мач 0:1. Тогава се играе трети мач и няма дузпи, но втория се играе мисля с продължения.

Двете ремита са в Милано, защото продаваме правото си за домакинство за някаква сума. Слуховете носят, че с парите се купува някакво много модерно за онези времена возило (автобус) за отбора. Тогава западно превозно средство тук не се среща и всичко е от соца (волги, лади, чайки...).
Освен, че правим две ремита в Милано (като "домакин" и гост) ако не се лъжа в единия от мачовете повеждаме с 1:0, но съдията им подарява някаква дузпа или ни отменяше гол, че ставало лошо за западните звезди. Или другия вариант е в този скандален мач те да повеждат с 1:0, но на нас ни отменят редовен гол (или дузпа не ни дават) и после при втория гол вече няма как да се лъже и едва ли не насила ни го признават чернодрешковците (щото ще стане много нахално втори отменен гол).

А Интер тогава какво е ако не знаете:
Година по-късно Италия е европейски шампион. Тоест играем с шампиона от страната европейски шампион. Ако не се лъжа капитана Джачинто Факети е от Интер. Мацола май също беше ог там.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пон Авг 22, 2005 16:48 

89 Любо не игра, но Ицо и Емо ги накъсаха.

Там 4:2 с два гола на Ицо (първия страхотен....отворил му пътя за Барселона :D ) и втория от дузпа.
Паса на Ицо за първия гол е на Костадинов.
Втория гол да не ви лъже, че е от дузпа. Емо финтира защитник в наказателното и излизаше сам срещу вратаря, но онзи го ритна. Беше си гол. Ицо вкара дузпата.

Тук за съжаление започна 0:1, но през второто полувреме (някъде около 60 минута) Ицо изравни с греда и гол за 1:1. Публиката ревна като обезумяла. При 3:1 продължавахме. За онзи отбор, гръбнака на четвъртите в света в бъдеще време, не беше невъзможно да вкара два гола за 30 минути, а и Барса не беше още това което щеше да е малко по-късно (със Стоичков, Лаудруп, Куман и по-късно и Ромарио), въпреки че там беше например Линекер.
...В 82 минута Гилермо Амор вкара за 1:2 и всичко свърши.
На пресконференцията Кройф на въпрос на журналист дали се е притеснявал отговори, че само един път и това е било, когато ЦСКА е изравнил и отбора ни ги е натиснал, а публиката е оказвала невероятна подкрепа.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пон Авг 22, 2005 17:02 

За трансферите на Любо и Ицо имам малко по-друг спомен. Нещата се развиват не след мача с Барселона и през есента на 89, а преди мача с Барселона пролетта на 89.

Преди мача с Барселона на тях им прошушват, че в българския отбор има страхотен играч-Любо Пенев. Той обаче не играе в мачовете с тях. В същото време някой прошушва на Стоичков, че "Не Любо, а него щели да следят", което не е истина, но това няма значение. Ицо си мисли, че ще му хвърлят едно око. Следва онова изпълнение на Ноу Камп, а и цели 3 голя в двата мача. Още след първото попадение Кройф възкликва, че "този играч трябва да го имам в отбора си". Следва покана от Барселона към ЦСКА за летен турнир през 89 година, чиято единствена цел е да огледат още веднъж Ицо, а и да започнат тайните преговори. Там ни бият през лятото с 5:2, а Ицо пак бележи един или два гола. Барселона вече знаят какво искат. Следват патилата на Мингея със социалистическия ни строй при който трансфер в чужбина може да има само играч над 28 години (много наши футболисти пропиляха така най-добрите си години). Ицо минава и през Тато (това вече пролет 90 година) и получава благословията му. Трансфера е факт и....Ицо спира да играе, защото се пази за доларите зад граница. Това става в момент (90 година), когато ЦСКА е на четвъртфинал срещу Олимпик Марсилия за КЕШ (армейците не си го и спомнят вече при многото успехи, а Левски няма четвъртфинал в най-престижния турнир :grin: ). Пролетта на 90 Ицо вече подритва топката на майтап и Марсилия ни елиминира с две победи-0:1 тук и после 1:3 там като гола ни е накрая в последните минути при 3:0. Във втория мач има един ********* момент. Вратаря им се контузи накрая, а бяха направили смените си. На вратата застана май Папен. Та май и на него направихме гола или другия вариант е че май при самия гол се контузи вратаря им и после застана Папен на вратата там от около 85 минута до края.

Това е истината за трансферите. След първия мач срещу Барса те си искаха точно Стоичков. Преди този мач са имали информация "да гледат Пенев щото бил добър".
Любо есента си го взе Валенсия и той ги направи втори. Тогава Валенсия не беше това което е от последните 5 години.

Последна промяна 8 на Пон Авг 22, 2005 17:06, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пон Авг 22, 2005 17:05 
разпява агитката
разпява агитката
Аватар

През 67-а Славия играе полуфинал за КНК срещу Глазгоу Рейнджърс и губи двата мача с по 0:1. Преди това Славия елиминира последователно Суонси, Страсбург и Сервет.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пон Авг 22, 2005 17:25 

Любо не е бил два пъти по-добър от Ицо. И тримата бяха добри. ЦСКА биеше с по 4-5 гола на армията (но това няма нищо общо с днешните пародии). Тримата имаха шанса да имат за треньор Пенев, помощник треньор най-големия ни голмайстор Жеков (Ицо първо от него учи как да изпълнява преките удари, които по-късно ги овладя до съвършенство). В игра двама виртуози техници-Пламен Гетов и Георги Георгиев. Като допълнение и Марин Бакалов беше техничар. Отзад страхотни играчи като Георги Димитров (вече излизащ от зенита си), Безински, набора им (една година по-голям) Трифон Иванов привлечен от Етър и на вратата Илия Вълов. ОТБОР НА МЕЧТИТЕ!
89 година например съревнованието за футболист на годината беше в първата петица така: Стоичков, Трифон, Вълов, Георгиев, Пенев........еееееееех щом Пенев е пети правете си изводите за какво говорим!

Та тези тримата бяха в такава среда. Ицо и тогава се отличаваше с това, че искаше все да бъде пръв. Беше в сърцето на запалянковците. Никога не е имало толериране на Любо от страна на Пенев! Той развиваше всички млади в отбора (както по-късно Бербатов и двамата Петрови). Ицо имаше шанса презз цялата кариера да не пострада от сериозна контузия. Любо имаше проблеми от време на време и тогава и по-късно.
Ицо беше лидера като футболист и тогава. Не отричам качествата на Любо. То ако става за въпрос и Емо правеше там голове със задни ножици (на Рода на четвъртфинала преди полуфинала с Барса). Бе и тримата бяха добри, но Ицо още тогава изпъкваше с това с което го познавате. Характер, злоба, агресивност, обръщаше мачове (с Рода го бяхме загубили ако не беше той да гепи тарикатски онази топка).
Единствената разлика в онези първи години беше, че Ицо не беше голмайстора, както беше по-късно в националния. Любо си беше голмайстор и централен нападател на отбора. И Ицо белеше голове, но Любо беше с малко повече. Статистиките бяха нещо от рода на " в поредния кръг Любо-3 гола, Ицо-2", в следващия Ицо-3, Любо-2, Емо-1, след това Любо-3, Ицо и Емо по 2. Друг път Емо-3, Любо-2, Ицо нищо. Нещо ей такова бяха статистиките, като малко по-често Любо беше голмайстора от другите двама.
Това първите сезони. Като се контузи Любо през 89 година Ицо там накрая успя да го мине май с 23 към 21 гола. През 90 Ицо беше вече без Любо и направи 38 гола.

Та така тогава. Ицо не е бил два пъти по-слаб. Всеки от тримата си имаше своя чар и сила. Ицо се отличаваше от другите двама с това с което го познавате като характер и това грабваше феновете. Извън футбола и тогава и после като че ли Любо беше тартора. В смисъл по-беше водача. Такива номера обаче на чичо Митко не вървяха. Строяваше ги и тримата и имаше смисъл.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пон Авг 22, 2005 17:36 

На Любо обаче си спомням дебюта. Беше срещу Левски 86 година (или 85 година есента). Абе бяха онези герои от онзи мач на сбиването на терена. Май бяха и амнистирани наказаните.
Като чух състава ни и дебютанта си казах "край-връзкари вкарват не е на добре". Пенев май не беше още треньор (имаше там Чачевски ли беше друг ли беше), но вкарваха "племеника на бившата легенда Димитър Пенев" (който още като треньор не го знаехме). Казвам племеника, защото името "Любо" нищо не говореше.

Амиииииииии.....бихме с 3:1. Любо и Стойчо. Любо гол и Стойчо два, но единия от дузпа за спъване на Пенев. Егати и дебютанта! Дебют срещу Левски с гол и дузпа!
Любо продължи систематично да доказва, че си е център-нападател и прави голове. Сигурно много му е тежало роднинската връзка, аз също признавам гледах с недоверие, но момчето правеше редовно голове още от началото!
А за този мач, дебюта му, гола на Стойчо беше много красив. Финтира вратаря им като забегна на ляво (и се намира от лявата страна на полето).....отиде към ъгловия. Викам си сега ще я спре и ще бави някой да се включи.....НЕ! Стойчо бягаше към топката (беше си я пуснал напред и силно наляво) и като я стигна....би към вратата :-o ! ....Ми тя се търкаляше така почти по аутлинията та чак.....докато опъна мрежата :clapping: . ГОЛ!

Поведохме 2:0 (първо Стойчо, после спънаха Любо и Стойчо вкара дузпата), стана 2:1 (Руси Гочев), последва 3:1 (Пенев). Любо игра много силно!

Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Страница 1 от 3 [ 83 мнения ] Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Начало форум » ПФК ЦСКА - раздел само за ПРИВЪРЖЕНИЦИ на ЦСКА » История