Регистрация    Влез    Форум    Въпроси/Отговори

Начало форум » ПФК ЦСКА - раздел само за ПРИВЪРЖЕНИЦИ на ЦСКА » История

Автор Съобщение
 Заглавие: Запис на мача на ЦСКА в Нотингам
 Мнение Публикувано на: Чет Май 08, 2014 19:57 
гледа мача
гледа мача
Аватар

Аз оня ден останах с впечатление, че ще се пускат на тая въпросната сбирка 6 минути с кадри от тоя мач. А тук джурналята са написали, че е пускан пълен запис. Ще е сладко да се пусне в интернета или да може да си го купя от клуба или феншопа! В линка долу е и видеото с гола на Керимов.

Вече всички могат да видят как ЦСКА детронира Нотингам (видео)

Един от най-великите мачове в историята на българския футбол не бе гледан в пълния му вид у нас до 7 май 2014 година. Вчера на два големи монитора в ресторанта на стадион "Българска армия" ветерани и фенове на ЦСКА видяха запис от славната победа с 1:0 над Нотингам в Англия през 1980 година, когато "червените" детронират тогавашния еврошампион. Това стана благодарение червения фен Асен Табаков, живеещ на Острова и със съдействието на сдружението "Червени сърца". През 1980 година ЦСКА побеждава двукратния носител на КЕШ на два пъти с по 1:0, а попадението на реванша в Англия вкарва Ружди Керимов. Преди това в София се разписва Цветан Йончев.

http://www.sportal.bg/news.php?news=486406

Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Запис на мача на ЦСКА в Нотингам
 Мнение Публикувано на: Чет Май 08, 2014 21:21 
Официално отстранен
Официално отстранен
Аватар

Ееееех, славни времена бяха, славни години!
80-та година, ееех, уволнение от казармата 79-та, 80-та първа година студент, а ЦСКА все така мачка, еееех спомени!
Верно, че този мач не го даваха по телевизията и никой в България не успя да го гледа, само цъкаш ВЕФ-а и стискаш палци за любимият ЦСКА, еееех славни години бяха :grin:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Май 09, 2014 09:39 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Чудеснa добавка към архива.Може ли да се изтегли от някъде?

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Май 09, 2014 12:52 
легенда
Аватар

4е4о,с мен е вси4ко аналоги4но само 4е с една година по-късно...казарма,студент и ЦСКА пред ВЕФА. :lol: :flag:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Май 09, 2014 13:09 
гледа мача
гледа мача
Аватар

А при мен е само спомена от слушането по "цъкнатия ВиЕФ". Лежах на диванспалнята в хола и треперех от вълнение, радост и притеснение. Бил съм 5-6 клас. А сега, като гледам изпълнението на Руждито и се сещам сякаш вчера е било - всичко е пред очите ми/ и в ушите ми от ВЕФ-а!
Чакам с нетърпение да гледам целия мач! Как убихме втори ДЕЙСТВАЩ ЕВРОШАМПИОН! А предстоеше и ТРЕТИ! Ех младост!

САМО ЦСКА! :nomer1: :nomer1: :nomer1:

Oh When the REDS Go Marching In

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Май 09, 2014 14:40 
легенда
Аватар

А говеждата тогава и говеждите сега ТВ-та се постараха да не видим 2 от най-великите победи на ЦСКА и то като ГОСТ,и то в Англия,и то над действащ ЕВРОШАМПИОН! :evil: :evil: :evil: :evil: :kzltabela:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Май 09, 2014 15:53 
разпява агитката
разпява агитката
Аватар

Един от най-големите мачове в българския футбол “Нотингам” - ЦСКА (0:1) ще бъде достъпен свободно в интернет от събота. Всеки фен, който желае да види геройството на българския гранд в турнира за КЕШ от 1 октомври 1980 година, ще може да го направи в страницата на сдружението “Червени сърца”. А “Канал 3” ще излъчи пълен запис в събота от 16 ч, информира вестник "Труд".

При първата у нас прожекция шестима от героите едва сдържаха емоциите. В ресторанта на “Българска армия” дойдоха Пламен Марков, Спас Джевизов, Георги Велинов, Иван Зафиров, Ангел Рангелов и Ангел Калбуров. Стотина запалянковци видяха тоталното преимущество на ЦСКА и пълната немощ на английския еврошампион. Бившият шеф в клуба Дани Петков се обърна към славния вратар: “Джони, в този мач и аз можех да пазя.” А Велинов отвърна: “Важното е как съм наредил защитата.”

Дистанционно в купона се включи и Цветан Йончев от Чикаго. На високоговорителя на телефона на Марков легендарната седмца поздрави бившите си съотборници, които за първи път видяха победата си. Мачът не бе предаван в България, а фенът Асен Табаков го купи за подарък на “Червени сърца”.

:flag: :flag: :flag:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Май 09, 2014 17:02 
Официално отстранен
Официално отстранен
Аватар

redmaniac написа:
А говеждата тогава и говеждите сега ТВ-та се постараха да не видим 2 от най-великите победи на ЦСКА и то като ГОСТ,и то в Англия,и то над действащ ЕВРОШАМПИОН! :evil: :evil: :evil: :evil: :kzltabela:

Мачът се игра на 01.10.1980г., в същият ден играха и Берое - Фенербахче, и по Националната телевизия (не че тогава имаше друга :grin: ) даваха този мач, като май оправданията бяха, че много парЕта искали от Англия за директната транслация :)

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Май 09, 2014 17:05 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

То тогава по-голямата част от гостуванията на всички български отбори не се предаваха...Помня, че повечето мачове по онова време ги слушахме на едно транзисторче :lol:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Май 09, 2014 17:32 
легенда
Аватар

бе ти за. еби тия работи...едно е гостуване на Гленторан,друго на АКТУАЛЕН ЕВРОШАМПИОН. :kzltabela: &тв.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Май 09, 2014 17:45 
ще си купи билет
ще си купи билет

childrenofthesea написа:
А при мен е само спомена от слушането по "цъкнатия ВиЕФ". Лежах на диванспалнята в хола и треперех от вълнение, радост и притеснение. Бил съм 5-6 клас. А сега, като гледам изпълнението на Руждито и се сещам сякаш вчера е било - всичко е пред очите ми/ и в ушите ми от ВЕФ-а!
Чакам с нетърпение да гледам целия мач! Как убихме втори ДЕЙСТВАЩ ЕВРОШАМПИОН! А предстоеше и ТРЕТИ! Ех младост!

САМО ЦСКА! :nomer1: :nomer1: :nomer1:

Значи този е бил голът на Керимов който съм слушал по радиото на дивана в кухнята.....и аз съм бил в 5–6 клас......дано възвърнем малко от славата която имахме. :flag:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Май 09, 2014 17:47 
Образцов съфорумец
Аватар

Доколкото разбрах,въпросния запис е осъществен с помоща на нашия юзер Асен Табаков,респект!

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Май 09, 2014 18:58 
Образцов съфорумец
Аватар

Днес е починал Ангел Калбуров....Бог да го прости!

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Май 09, 2014 19:02 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Рано си е отишъл :sadno: Поклон пред паметта му!

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Съб Май 10, 2014 19:40 
гледа мача
гледа мача
Аватар

Това което се показа от нашия ЦСКА на мача с Нотингам е просто друга лига!! Друга!! И то не в някакъв мач като гост в ЕКТ, а на европейския шампион!!

В защита група бойци внимаваше постоянно и им влизаше твърдо. Но това, което впечатлява, е играчите ни и играта в центъра и напред! Кога ще намерим такова качество като Пламен Марков?? Та той имаше страхотни изяви! Ами Керимов и Велков? Джевизов?? Йончев??

Била им бавна играта. Краставици! Демонстрира се също така явно желанието и способността да се играе в центъра и напред, а не да се наредят 2-3 защитни вала пред вратаря ни! Това искам да се промени в сегашния ни отбор и дано се намерят играчи, за да има поне промяна в тая насока! Защото без подходящите хора, няма и смисъл да мърдаме от пространството пред вратата ни, ако искаме да имаме някакви шансове за победа в завързаните мачове.

Последна промяна red_fire на Съб Май 10, 2014 20:14, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Съб Май 10, 2014 20:05 
гледа мача
гледа мача
Аватар

Гледах 30/40 мин от мача. Страхотен футбол сме играли!

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Съб Май 10, 2014 20:09 
ще си купи билет
ще си купи билет

В Нотингам играхме тики –така сезон 80–та , без безцелни изчиствания и паника.....защита подредена, средна линия от техничари, мощен Спас....отбор мечта.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Съб Май 10, 2014 20:31 
гледа мача
гледа мача
Аватар

Утре ще има повторение по канал 3 от 11 часа на предаването с мача.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Съб Май 10, 2014 21:14 
ветеран
ветеран

Изгледах всичките 90 минути и направо нямам думи... какъв отбор сме имали.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Ел Таарабт
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Ел Таарабт
Изображение
Изображение
Изображение
Тук по време на мача ми се видя,че някой от нашите показва среден пръст.
Изображение
Това май е Ангел Калбуров

Не се бойте, момчета! Турция ке падне! Продължавайте боя! Приберете ми пушката!

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Съб Май 10, 2014 22:14 
разпява агитката
разпява агитката

hrisi написа:
В Нотингам играхме тики –така сезон 80–та , без безцелни изчиствания и паника.....защита подредена, средна линия от техничари, мощен Спас....отбор мечта.

Точно на това обърнах внимание. Гледал съм и други мачове на запис от този период, с участието на английски тимове. Топката е ниско по тревата. Няма и помен от британско кюскачество. Може да има и остри и твърди влизания, мъжка игра, но не и кюскане... Този стил, стига да го овладееш добре винаги е бил печеливш. Защото това е големия футбол. А ЦСКА в този мач играе наистина голям футбол.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Съб Май 10, 2014 22:50 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Основното в този отбор беше изключителната халфова линия. И Джони. Мачкахме. Отдавна си мечтая да имаме поне! три силни халфа.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Съб Май 10, 2014 23:19 
гледа мача
гледа мача
Аватар

Как ли ще ги намерим за трансфериране в ЦСКА без пари тия момчета? А да имат и класа и техника и способност за пас и лъжене на противника? Еле па на ниво да се противопоставят на топотбори в Европа? Или трябва да се пробваме сами да ги създаваме или да измислиме начини да ги взимаме млади от българските отбори или отнякъде другаде, когато не са толкова нашумели.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Май 11, 2014 21:20 
просто минава

tonick написа:
Точно на това обърнах внимание. Гледал съм и други мачове на запис от този период, с участието на английски тимове. Топката е ниско по тревата. Няма и помен от британско кюскачество. Може да има и остри и твърди влизания, мъжка игра, но не и кюскане... Този стил, стига да го овладееш добре винаги е бил печеливш. Защото това е големия футбол. А ЦСКА в този мач играе наистина голям футбол.

Нотингам на Клъф точно с това се е отличавал - в колекцията си имам двата им победни финала предните две години - нищо общо с тишичния за оная епоха английски футбол на центрирания. Клъф така и се е изразявал пред играчите: "Абе мааааму деа, ако Господ искаше футболът да се играе в облаците, щеше да засади тревата в небето" :grin: Легенда, както и да го погледнеш.
За самия мач съм слушал легенди за това как сме играли. И сега се убеждавам, че са били жива истина. И помен няма от опълчението което практикуваха всички до един български отбори като гост в годините преди 90-а. Уникални!

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Май 11, 2014 22:33 
ветеран
ветеран
Аватар

Абе, пуберите...
Видехте ли за какво става на въпрос ???

Който го е гледал - пак да го гледа...

Гледайте физика бе... Ами че той джуджето Цецо Йончев е като гладиатор... За другите да не говорим...

Ами техника, елегантност, пипане на топката... Само Майкъла си е дървар... Другите са като Меси в сравнение с днешните...

Ами Спас ???... Спас "дървото" си води топката до крака през центъра на скорост... И хем си я води, хем помита всичкото англичанин... Къде има такъв футболист сега в България бе ???... И дава пасове дето Бадема ги прави по един на 2 мача...
И Спас е - "дървото" в тоя отбор...

Ами Пламен... Ами Ружди ???... То техника, пасове, пробиви, чудесии... - Вътрешен халф...
Демек Тошко/Чочев... :frusty:

Мани, че не ми се изброяват всичките и хем избесневам, хем ми се плаче...

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Май 11, 2014 22:47 
гледа мача
гледа мача
Аватар

То като стане ясно какви играчи има в отбора, става още по-ясно, защо тоя състав няма смисъл да играе предпазливо, а да си цъка в средата и/или да си прави бързите атаки. Тия Играчи, тия Мъже нямат нужда от страх!

С тия нашите пичове в момента, а сме се открили, а сме го захапали срещу по-силните отбори. С препазливата тактика аха аха да излъжем разград два пъти, след нормалната подготовка, ама не стана.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Май 11, 2014 23:39 
ветеран
ветеран
Аватар

И сега какво - базите ли са виновни?
Щото в ония времена не са имали свръхмодерните терени и условия за подготовка. Ама са мачкали.
А на сегашните момиченца ... момченца, де, сгурията ли им е виновна?

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Май 11, 2014 23:56 
ветеран
ветеран
Аватар

:arrow_u:

Точно сгурията им е виновна... Липсата на сгурия... :innocent:

И това, че не са играли на улицата...
Нито имат техниката - щото навремето от малки са били свикнали да си водят топка, дето не знаеш накъде ше отскочи... - И требва да мислиш и действаш бързо с крачето...

Нито па могат да се ръгат и да се пазят - а това се учи като играеш с големите и те се дразнят, че ги мешаш... И само дебнат да те резнат...

Абе само виж по старите снимки физиката на Соколето от Левски /Бог да го прости/...
На нема 20 години е като Шварценегер... Без фитнеси, хапчета и глупости...

А нашите днешни юноши са като некакви разтекли се сополи...
А форума реве, че Стойчо ги "пренебрегва"...

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Май 13, 2014 12:20 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

Абе, гледам го мача, и нещо съм на мнение, че поукрасявате нещата. Предвид предполагаемата класа на съперника правим отличен мач, но дотам, не бих казал, че сме били някакъв европейски гранд, по-скоро отбор способен да създаде неприятности, ако го подценят и има ден. Абе типичен БГ футбол сме си играли и тогава и тогава западните отбори са били по напред във всяко едно отношение от нас. Но има два момента, които са били в наша полза. Това, че трансфери навън са невъзможни и добрите български играчи си играят в България, както и това, че комерса във футбола, дори и на запад е все още на хоризонта (т.е. и те като нас, повечето добри играчи си играят за местните национални клубове и чуждестранните играчи и там са кът). При същите тези условия днес българските отбори щяха да си продължат с периодичните четвърт и полуфинали в турнирите, да не кажа, че най-вероятно нямаше да има никакви проблеми да си класиране по няколко отбора в групите на ЛЕ всяка година.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Май 13, 2014 12:32 
ветеран
ветеран

Това е в основата на успехите ни,че не са разрешавали трансфери навън и като излезе едно поколение от качествени футболисти си играят няколко години.

Не се бойте, момчета! Турция ке падне! Продължавайте боя! Приберете ми пушката!

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Май 13, 2014 13:24 
ветеран
ветеран
Аватар

wayward wanderer написа:
При същите тези условия днес българските отбори щяха да си продължат с периодичните четвърт и полуфинали в турнирите, да не кажа, че най-вероятно нямаше да има никакви проблеми да си класиране по няколко отбора в групите на ЛЕ всяка година.

А, бе, не е баш така.
Кои са сега тия БГ играчи в чужбина, които да сме "изпуснали".
В момента е един Бербатов. Гълъбинов се разви в Италия. Имаме няколко човека по Русия.
Айде до неотдавна имаше Мартин и Стилян, но като цяло тези футболисти не биха достигнали сегашното си ниво, ако бяха останали в БГ.

Просто футболът се развива скоростно, а ние си останахме с треньорите, школите и разбиранията отпреди '89-та.
Ако ще и с военна охрана да пазим границите и да не пускаме в чужбина футболистите ни, пак няма да дръпнем напред.

Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Страница 1 от 2 [ 31 мнения ] Отиди на страница 1, 2  Следваща

Начало форум » ПФК ЦСКА - раздел само за ПРИВЪРЖЕНИЦИ на ЦСКА » История