Регистрация    Влез    Форум    Въпроси/Отговори

Начало форум » Общи » Световен футбол

Автор Съобщение
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пон Окт 02, 2006 19:56 
CSKASOFIA.com
Аватар

мислех да не разо4аровам мом4ето, маниак... :lol: :lol: :lol:
за евъртън се говори, 4е от най-отдавна са в премиършип....не, 4е не са изпадали никога....

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пон Окт 02, 2006 19:59 
легенда
Аватар

ами да се запознае бе приятелю...сега поне има инфо..не като по мое време да четеш между редовете, или да слушаш ББС...и да разчиташ че комшията няма да те издаде...

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Окт 03, 2006 12:27 

Хехе,момчето маниак отлично познава историята на клуба си,но е гот като накараш умишлено фенове на Ливърпул да ровят из историята на Евертън и да търсят дали и кога точно Евертън са изпадали :lol: Надявам се,сте видели и как като се завръщаме 1931 година ставаме и шампиони:)Името Дикси Дийн дали ви говори нещо :wink: Нали се сещате ,4е ако такъв факт имаше,а именно,4е не сме изпадали никога..щях да съм го написал още в първия пост за Евертън,където съм дал кратки данни за историята на клуба. :wink: Накратко,чувствайте се жертва на сладко отмъщение:)
Хайде,още малко да дообогатя инфото за моя отбор ,за да не ми се кара Ро:):
Мотото на Евертън е на латински, Nil Satis Nisi Optimum (Само най-доброто удовлетворява). Това мото се отнася и за стадиона на клуба, “Гудисън Парк”.

“Гудисън Парк” се намира от едната страна на парка “Стенли”, на 500 метра диагонално от вечния противник Ливърпул. Това е първият английски стадион, предназначен само за футбол. Той разполага с първото в света игрално поле със система за отопление.
Рядко някой извън Мърсисайд се сеща, че в периода 1884-92г. Евертън играе срещите си на “Анфилд”. И само напускането на стадиона е причината за бързото създаване на нов клуб – противниците Ливърпул. Между другото, през 1891г. Евертън спечелва своята първа титла именно на “Анфилд”.
Клубът започва съществуването си под името ФК “Сейнт Доминго” през 1878г. и се установява в парка “Стенли”, който е отворен току що за посещения и се намира между сегашните стадиони “Анфилд” и “Гудисън Парк”. Отборът започва да играе футбол до дома на члена на градския съвет и на Парламента, консерватора Джон Хоулдинг, който скоро става известен като “Крал Джон” на Евертън. (Евертън е името на района, разположен западно от парка.) През 1882г. срещите вече се наблюдават от над 2000 човека. Взима се решение за ограждане на игрището и въвеждането на платен вход. През март 1882г. в хотел “Сандън”, собственост на пивоварната на Хоулдинг, клубът получава предложение от г-н Круит да огради за свое игрище терен, находящ се на Прайъри Роуд, срещу парка. Клубът приема предложението и през следващата година намира средства за построяването на съблекални и малка трибуна. Първата среща на новия стадион е между Евертън и Уолсол. Приходите от билети са само 13 шилинга. Стадионът е далеч от градския транспорт, а шумът, който вдигат увеличаващите се фенове на Евертън, “нарушава пасторалната картина на г-н Круит”.

През 1884г. Хоулдинг дава под наем на Евертън терен на улица Анфилд. Хотел “Сандън” става щаб на клуба. През 1885г. приходите от билети се покачват до 200 паунда. До 1887г. клубът плаща годишен наем от 100 паунда. След като през 1888г. Евертън стават втори в новата футболна лига, Джон Хоулдинг вдига наема на 250 паунда.

Недоволно от ситуацията, през май 1889г. ръководството започва да се търси друг стадион. През 1892г. е избран нов терен в северната част на парка “Стенли”. Евертън купува участък от 30 000 квадратни ярда за 8 090 паунда, висока за времето си цена.

Гудисън парк” е първият голям футболен стадион, построен в Англия. “Мулинекс” (стадионът на Уулвърхемптън) е отворен 3 години по-рано, но все още е незастроен. “Сейнт Джеймсис Парк” на Нюкасъл е открит през 1892г., но представлява малко повече от игрище. Само в Шотландия има по-добри стадиони – Рейнджърс откриват “Иброкс” през 1887, а “Селтик Парк” е открит заедно с “Гудисън Парк”. Евертън построява се три трибуни – две открити за по 4 000 зрители и закрита с 3 000 седящи места.

Стадионът е преименуван на “Гудисън Парк” и е открит на 24 август 1892г. В първата среща, играна тук на 2 септември 1892г., Евертън побеждава Болтън с 4-2.

През 1895г. е построена нова трибуна – “Булент”, която затваря стадиона от всички страни. През 1907г. е изградена двутерасната трибуна “Парк Енд”, а през 1909г. голямата “Главна” трибуна. В нея са всички офиси и помещения за играчите. Трибуната оцелява до 1971г. Следващата промяна на стадиона е през 1926г., когато и “Булент” е реконструирана и вече разполага с две тераси.

През 1931г. Евертън взаимства идеята на Абърдийн и до тъчлинията за първи път в света се изграждат резервни скамейки за играещите отбори. През 1938г. е завършена и новата двутерасна трибуна “Гулейдис”. “Гудисън Парк” става първият стадион в Англия с четири двутерасни трибуни.

Поради близостта си до доковете на Ливърпул, по време на Втората Световна война стадионът понася много поражения. Скоро след възстановяването му тук е регистрирана рекордна посещаемост – на 18 септември 1948г. срещата между Евертън и Ливърпул от Първа дивизия е наблюдавана от 78 299 зрители.

През октомври 1957г. е монтирано модерно осветление. Година по-късно е изградена първата в света система за отопление - под игралното поле са поставени 20 мили електрически кабели.

Следващата реконструкция е през 1971г., когато построената през 1909 двутерасна “Главна” трибуна е съборена и на нейно място е издигната масивната нова “Главна” трибуна с три балкона. Тя разполага с почти два пъти повече места и е най-голямата трибуна в Англия до 1974, когато Челси откриват гигантската “Източна” трибуна на “Стамфорд Бридж”.

Когато през 1977г. влизат в сила разпоредбите за безопасност на стадионите, капацитетът на “Гудисън Парк” е намален от 56 000 на 35 000 зрители. Влагат се 250 000 паунда и капацитетът е повишен на 52 800 зрители. През 1986г. местата са 53 419, от които 24 419 седящи.

След трагедията в Хилсбъро “Гудисън Парк” е преустроен само със седящи места. Капацитетът на стадиона става 40 260

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Окт 03, 2006 19:17 
CSKASOFIA.com
Аватар

бате....всеки, който следи висшата лига знае, 4е неизпаднали отбори няма...не знам какво си мислиш ти....но ако си мислиш, 4е евъртън са ни толкова важни, 4е да помним кои години са изпадали...хм....в голяма грешка си....едва ли за някой евъртън зна4и нещо в момента..

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Окт 03, 2006 20:12 
легенда
Аватар

за момченцето винченцо...мога вероятно да съм ти татко по възраст, и не се ровя специално, а знам фактите още преди ти да си бил планиран..да се появиш на света.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Окт 03, 2006 20:18 

redmaniac,да не се опитваш сега да ме убедиш,че знаеше коя година точно сме изпадали и не си си направил справка-айде,стига:)Все едно аз да кажа,4е знам кои години Ливърпул,че и други английски отбори са изпадали-ми не знам:)Убеден съм,че бая си се поровил из нета ,което беше и идеята. :wink: Колкото до "момченцата"- аз съм на 31,ти на колко си:)?Заради теб се надявам да не си ми татко на възраст и да си примерно на 50 :wink:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Окт 03, 2006 20:19 
легенда
Аватар

знам ги наизуст..от това се интересувам 35 години вече...

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Окт 03, 2006 20:20 

Ако наистина е така... :thmbup: Няма по-хубав футбол от английския:)

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Окт 03, 2006 20:21 
легенда
Аватар

А и наистина мога да съм ти татко...ако съм те направил на 15...

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Окт 03, 2006 20:23 

По онова комунистическо време ако ме беше направил на 15... щеше да изпаднеш в немилост:) Айде,стига сме спамили.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Окт 03, 2006 20:24 
легенда
Аватар

А и май бях споменал някъде- аз не мразя Евертън, макар че са местен съперник..може би се отнасям снизходително към тях..иначе са един от големите отбори на Острова...веднага след нас, Манчо и Арсе..и наравно с Тотнъм, М.Сити, Вила, Лийдс...

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Окт 03, 2006 20:37 
гледа мача
гледа мача
Аватар

леле, каква е тая говежда тема тука, леле :roll:

:wink:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Окт 03, 2006 20:49 
легенда
Аватар

Па що...нека си я има..според мен ще си отмре съвсем естествено..

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Окт 14, 2006 18:05 

Middlesbrough [2 - 1] Everton

27' [1 - 0] A. Yakubu (pen.)

55' L. Cattermole

65' A. Yakubu (pen.)

71' [2 - 0] M. Viduka

77' [2 - 1] T. Cahill
:(

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Окт 28, 2006 18:05 

Арсенал-Евертън 1-1:) Мачът се игра на една врата и карамелите бяха в глуха отбрана през цялото време-направо ми скъсаха нервите:( Но всичко е добре,когато свършва добре :wink:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Окт 28, 2006 18:35 
легенда
Аватар

Не знам кое му е доброто..Арсе ви смачкаха и само късмета спаси карамел-муууу...но късмета помага понякога, но не винаги, и не по едно и също време на годината..

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пет Ное 10, 2006 01:47 

Нямам време да пиша напоследък..Евертън загуби един напълно равностоен мач от Фулъм с 0-1...Не знам кога Мойс ще спре да играе с един в атака и ще се сети да забие Карсли на пейката ..

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пет Ное 10, 2006 22:14 
легенда
Аватар

Скрий се па ти с това кирливо оБорче на което май само ти си му фен..

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Ное 11, 2006 03:48 

redmaniac,а ти спри да се държиш като тинейджър и прояви малко уважение към другите и клубните им пристрастия. :!: Нямам спомен да съм влязъл в темата за Ливърпул,за да обиждам и дразня,както ти правиш.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Ное 11, 2006 20:20 
легенда
Аватар

ОК, уважения към отборчето Тън...всъщност те не са ми дори противни, както мяза на 1 градски съперник, повечето време ме забавляват...с напъните да се върнат 30тте г. с Дикси Дийн, или 84-85та..а днес пак паднаха...

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пон Ное 13, 2006 16:52 

Нова загуба и то у дома с 0-1 от Астън Вила....положението в отбора никак не е розово...за последните 8 мача имаме само една победа,а Джонсън не е вкарвал много отдавна..Време е Бийти да бъде продаден и да се вземе свестен нападател,а най-сериозно отборът страда от липсата на качествен разиграващ халф...

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пон Ное 13, 2006 17:05 
легенда
Аватар

е и ние падаме, така че сме...Brothers in arms..хаха..засега, де..

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Ное 19, 2006 00:58 

Много важна победа срещу Болтън днес с 1-0...доволен съм ,а и я очаквах при положение,че загубихме последното си домакинство ,а Болтън бяха 4 мача поред без загуба като гост...Лошото е ,че отборът трудно бележи голове,Кейхил е извън строя....дано зимата да вземем някой качествен играч и да се отървем от Бийти..

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Ное 25, 2006 16:46 

Пфф,Евертън пак ми скъсаха нервите...до 60-тата минута бяха по-добрия отбор и водеха с 1-0...последва една глупава грешка на Валенте и мача се обърна...в крайна сметка закономерно 1-1.С тая игра и тая дефанзифна тактика,когато поведем с 1-0..вместо да търсим втори гол винаги се прибираме в отбрана последните мачове..нищо добро не ни чака... :evil:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Ное 25, 2006 17:21 
легенда
Аватар

Напълно съм съгласен...особено напролет на Анфилд...иде итмъщението.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Ное 25, 2006 17:57 

Кел файда,че ще ни биете, след като за пореден път сте вън от борбата за титлата...

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Ное 25, 2006 18:05 
легенда
Аватар

вътре или вън...имаме 18...можем да си позволим почивка и тази година. Аз празнувах точно 10 титли с моя любим отбор..откакто съм му съзнателен фен, а това се корени в далечната 1970та...ти колко титли си отбелязъл на своето отборче...казано е-първо помисли, после дрънкай !

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Ное 25, 2006 18:29 

Една титла съм празнувал,но пък и сигурно затова ми е толкова сладка. :wink: Дай да не се заяждаме,че да не изскочи въпроса откога не сте ставали шампиони.Виж моя отбор с какви финанси ви задмина за 4-тото място преди известно време,в момента пак сме пред вас в класирането,виж и колко е оскъден бюджета ни сравнение с вашия,което не ни пречи да се представяме сравнително успешно.Накратко,аз съм доволен от моя отбор..правим много,след като разполагаме с малко.Съвсем друго е положението при вас...от години най-доброто ви постижение е трето място и винаги сте вън от борбата за титлата..Аз не ви мразя,предпочитам вие да станете шампиони вместо противните ми Челси и Арсенал или поне да се борите за титлата,за да е по-интересно първенството,но ...

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Ное 25, 2006 20:12 
легенда
Аватар

и аз съм доволен от моя отбор...1ят вземал 2 Евротрофея за поссл. 5 години, всъщност само 2та останали- ШЛ и УЕФА...никой друг не можа да направи това, вкл. свръх-богатия Челси, Манчо или Арсе..само ние..и при това без титла в родината на футбола. Аз лично съм много доволен..а ти явно помниш титлата на карамел-му през 1987ма..щото друго няма вече 20г....

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Ное 26, 2006 03:06 

Ми нея помня да,както и Купата на Англия,която спечелихме през 1995 година след победата над Манчестер Юн с 1-0 с гола на Пол Райдаут-два момента ,но си ме топлят дълго време :wink:

Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Страница 2 от 7 [ 206 мнения ] Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща

Начало форум » Общи » Световен футбол