Регистрация    Влез    Форум    Въпроси/Отговори

Начало форум » Администрация и Архив » Архив » Архив големи теми

Автор Съобщение
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 18, 2005 18:45 

Мене пък най си ми харесва Меридиан Мач

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 18, 2005 20:23 

Да Меридиан Мач си е класа. Задължително започвам деня си с него. Тоя кретен Владимир Зарков малко ме дразни, но Мариан Макариев компенсира всички недостатъци на вестника. Иначе Темаспорт не е лош. Предлага по различен поглед върху събитията и подобно на 7 дни спорт акцентира на спорта и на международния футбол, докато вътрешния им е слабо разработен. Журналистите, които работят там пък са слабо известни и не са ми направили впечатление преди това. Гледам, че селекцията им е слабичка, ама дано имат успех. Ще си го взема и утре, а за натам ще видим.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 18, 2005 22:43 

А сещате ли се че имаше един вестник "Стадион". Кво стана с тоя седмичник? Закриха ли го,а също и "Истинският Мач"? Нещо не ги виждам вече по будките :think:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пет Авг 19, 2005 09:22 
"Евробоец"
"Евробоец"
Аватар

"Истинския Мач" се превърна в "Дерби Мач" и после изчезна :lol: Сега разбирам че основателя му, Жаклинчо, бачка в списание "Don Balon" - поне знам какво да не си купувам никога... :lol:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Авг 23, 2005 18:19 
разпява агитката
разпява агитката
Аватар

ОООоооо в последно време толкова некадърни журналисти се извъдиха,че направо вече започнах да си еярвам че и аз може би някой ден ще ме огрее да стана журналистка!

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Авг 23, 2005 18:31 

YNWA, ако имаш желание можеш да започнеш стаж при нас :) :)
http://www.bb-team.org/forum/viewtopic. ... 3028#83028 - само вижте във вестник Капитал какво са написали, като преди това в Каптитал имаше друга статия за нас http://www.bb-team.org/about/000002.php . Направо ме ядоса тоя Росен Росенов, някъв май спортен журналист и ако го знаете кажете.
Бтв по- по темата :) Много говежди станаха повечето журналисти, но при Крум Савов понякога могат да се чуят от журналистите му добри и обективни коментари.
по-здрави и сори за леко офтопика, но да си кажа болката :)

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Авг 23, 2005 18:37 
разпява агитката
разпява агитката
Аватар

emil_mlo написа:
YNWA, ако имаш желание можеш да започнеш стаж при нас :) :)
:)

Ее :) Ами хайде де :) :P

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 25, 2005 10:10 

Днес си купех 8 вестника, всички четири спортни, Сега, 24 часа, труд и Новинар. Голяма победа, добри коментари. Особено Меридиан Мач и Топспорт днес бяха много силни. Страхотни анализи и снимки. 7 дни също добре са се представили. Абе изобщо пресата днес много ме изкефи.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 25, 2005 10:15 
разпява агитката
разпява агитката
Аватар

А спомняш ли си как преди 2 седмици обявиха българския футбол за мъртъв, защото рогатите паднали в Словения? И се почнаха едни анализи как сме на нивото на Албания и Словения и тем подобни щуротии.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 25, 2005 10:46 

Единствен:
Българския футбол наистина не е добре (чак мъртъв е силна дума).
Това, че ние успяваме е защото сме запазена марка и в този отбор винаги се е действало професионално, но другите български отбори в ЕКТ на са добре наистина. Очаквам един Литекс да продължи също сега напред, но това по-скоро ще се дължи на треньора и в по-малка степен на благодетеля им. Какво остава за останалите от първенството? Ако не се реформира формата на първенството не ни чака нищо добро (говоря за България, не толкова за ЦСКА).

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 25, 2005 10:53 
разпява агитката
разпява агитката
Аватар

За реформата в първенството е ясно. Иначе БГ футболът не е чак толкова зле. За нивото на икономиката и държавата имам предвид. Ние продължаваме да сме на 21-о място в Европа на ниво клубен футбол в ЕКТ! След нас са прословутите шведи и хървати, също и Дания. Като едното нищо да изпреварим Полша тази година! Само че ако питаш Сашо Дикофф и Томислав Русев шведите и хърватите имат по-добър клубен футбол от нас. Нищо че в ЕКТ отпадат по най-позорен начин (Хайдук - Дебрецен 0:8 общ резултат!). Ако питаш обаче за Хайдук, по "Гонг" и "Анал 3" ще ти кажат, че са по-добри от нашите клубове :)

Добавка: Същият този МЪРТЪВ български футбол се изкачи с 13 места в ранглистата на УЕФА от 1999 до сега! Това говори за подобряване на нивото, а не за падане. Не мисшил ли?

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 25, 2005 11:01 

Да така е. Вървим, макар и трудно, напред.

Много силен беше хода тази година на нашето ръководство. Не продадохме никоя звезда и запазихме отбора. Ако може поне 2-3 години да се задържи отбора ще дойдат и още по-големи успехи.
Под успехи имам предвид трайно присъствие в Европа. В България няма какво да постигаме. Тук имаме превъзходство, но сме жадни за още повече в Европа.

За първенството няма какво да кажа. Там сме на индентични мнения.

Последна промяна 8 на Чет Авг 25, 2005 11:02, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 25, 2005 11:02 
разпява агитката
разпява агитката
Аватар

Ами отборът като единици и в момента е на ниво. С Якирович националите стават ДЕВЕТ! При това Гай не е национал единствено защото не иска да е такъв :!:

Върнете се в началото 
 Заглавие: ЦСКА!
 Мнение Публикувано на: Вто Авг 30, 2005 14:45 

Меридиан Мач е най-добрият спортен вестник в България,в това спор няма.
А относно това Дон Балон,по-просташко списание няма.Просто говеждите мнения и коментари те удрят от първата страница,ама Илианчето Раева едва ли ще пише нещо против Праско.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Авг 30, 2005 17:54 
разпява агитката
разпява агитката
Аватар

topsport:

Срам по време на победа

Мартин Карбовски, 2005-08-29 14:39:34

Телевизионното събитие от миналата седмица?! У нас събитие е нещо, което не се е случило, а не нещо, което се е случило - стара славянска традиция. Нещото, което не се случи, беше мачът Ливърпул-ЦСКА. Едно на нула за червения ни отбор и служебна загуба за нацията. Срам по време на победа.Пропускът очерта една тристранна коалиция на небрежните - Канал 1, бTV, Нова телевизия - все една от тези марки можеше да ни предостави мача за гледане. И показва лошата организация на надцакването на медийния ни пазар. Камъните са в градината на бTV, защото американската телевизия успява да купи първия мач тук, у нас, не се споменава за колко пари, но после се оказва бедна, за да купи мача в Англия.

От мениджърска гледна точка това е малоумно обяснение - няма как да не са си направили сметката нашите купувачи. Това е все едно да излъчиш едното полувреме, а след почивката да кажеш, че нямаш пари за второто. Всъщност у нас най-профанската версия е най-вярната - някой е бил в отпуска и е решил, че няма да пазарува мач, който така или иначе е загубен. Това поведение на американската телевизия успива работягите от БНТ, които също искали да излъчват мача, но понеже бTV ги надцаква в първото наддаване, те си мислят, че автоматично ще ги надцака и за втората среща. От ситуацията неинформирана остава и третата национална телевизия, която е можела да се възползва от объркването при конкуренцията. Но явно и тя е в отпуск - особено отделът й за фирмен шпионаж.

Двете частни телевизии се оплакват, че всъщност нямали пари. Каналът изтъква този проблем на втори план. И се получава класика на прехода - частниците викат, че са бедни, а държавата спи и не работи.Тегли ме мисълта, че редовното оплакване от липсата на пари прикрива всъщност някой телевизионен чиновник, който не си пада много по футбола и не е съобразил колосалното желание на феновете тук да гледат ЦСКА, независимо че се очакваше нашият отбор да бъде разгромен и едва ли не взет в плен.

Ако наистина цената на излъчването е 30 000 евро, това прави по-малко от 60 000 лева. Старата рекламна тарифа на Канала, за която се сещам, стигаше до 7000 лева за минута реклама в праймтайм. Това означава, че с осем рекламни спота от по-дългите е можело да се плати излъчването на мача. Освен това тарифата в бTV е още по-висока - четири сладоледа, четири бири и четири кока-коли можеха да платят мача. Теоретично. Всъщност за шампионска лига цената на 30 секунди в бTV е повече от 4000 лева - тогава къде е проблемът?Не претендирам сметката да е толкова лесна, но в края на краищата има една мантра, която се изговаря доста честно в общественото пространство - а тя е, че трябва да се постъпва национално отговорно. Ако бTV не са имали пари да платят срещата, което дълбоко ме съмнява, то е било редно да се обадят на Канала и да им кажат - така и така, ние няма да играем за това излъчване, опитайте вие. А то се получи така, сякаш Мърдоковата телевизия не е можела да предава мача, но не е позволила и на другите - което не е невероятно.

Спортът - като политиката. Усещането е, че нашите телевизии не си дават много зор да отразяват модерно тв събития. Правят го, както отразяват парламента - отива се на терена, подава се микрофонът и се чака да се случи нещо. А спортът е благодат - винаги се случва нещо - или бием, или ни бият. Това са и спортните новини. България би, България падна. И ако политиката не вълнува никого и няма как да си много емоционален, то от спорта, дори от българския футбол (колкото и да е нелепо!) хората продължават да се вълнуват. На тяхното вълнение спортните журналисти отговарят с минутен шаблон - информация за победата/загубата, кадър на решаващия гол, две думи за слабата игра и ето ти провинциални спортни новини. Сякаш емоциите са забранени от времето, когато ЦСКА стана Сердика, а Левски - Витоша.

Спортните четци на новини са унили симпатяги, а на спортния зрител му трябва секс и хъс. Една Люба Пашова и един Крум Савов правят нещо различно -първата се усмихва загадъчно вторият пуска фиксирани запалянковци да говорят по телевизията, което често освежава ефира, особено когато Крум има късмет. Напоследък се изявяват адски много спортни репортерки. На терен след мач и без това футболистите повтарят трудно заучени фрази от сорта "победата е за всички фенове", а като добавиш и спортната репортерка - коефициентът на интелигентност спада драстично. Предаванията, особено по Канала, са пример за кабеларска спортна журналистика - често се случва преводът на стадиона да се осъществява от самия репортер - въпрос на български, репортерката сама си превежда въпроса, после следва отговор на немски, после превод в ефир от същата репортерка, накъсано, задъхано, потно и нервно, но не стига до зрителите като продукт, а като сурогат.

Въобще не подценявам труда на спортните редакции - и те слушат същите неща като политическите репортери. Само Любко Петрович може да даде що-годе интересно интервю тип "всичко ни е наред в отбора, но нямаше кой да вкарва голове". Но и той дава интервютата си на сръбски, иди учи в Белград.Няма кой да разчупи атмосферата когато става дума за коментар, в който участват и футболисти - тегаво, дори тъпо минават разговорите. Оставяме настрана коментара на мачовете ни - защото и от най-тъпия мач трябва да стане задължително шоу, но това го знаят само в радиото на Томислав Русев и Ники Александров. Някои коментатори пък загърбват нашата мудно-мрачна традиция в коментара и се държат като бразилски такива - крещят и викат гоооооооол, все едно мачът не е между Тутракански герой и Каспичан Юнайтед - чак пък толкова!

В историята на телевизията ще остане лафът, че когато играе ЦСКА, националната телевизия на България е кувейтската. Синият екран не пожела да излъчи червената победа.

По-обидно от това - здраве му кажи!

Ужасно пренебрегнати са другите спортове - президентът на републиката отива на волейболен мач, наши телевизии не могат да отидат. Някой път трябва да се направи експеримент - дали една кабелна телевизия, която успява да излъчи в провинцията мача Ливърпул - ЦСКА, няма да предава и коментира по-добре световно първенство по лека атлетика. Хората в Хелзинки направили първенство, ние получаваме сигнала, просто трябва да правим разказ по картинка - язък обаче. Коментарът на световното това лято беше под всякаква критика, нямаше и грам история, спомени, явно на спортните коментатори не бяха познати повечето спортисти на пистата. А как да са ми познати на мен?!

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пон Сеп 05, 2005 15:13 

Препоръчвам ви да си вземете новия брой на Мач Магазин, където има голямо интервю с Миодраг Йешич, както и много яки негови снимки с генералска униформа

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пон Сеп 19, 2005 18:04 

Нова Телевизия, Крум Савов, великия мач Оксер-Левски.

Каква щастлива победа за ЦСКА, каква щастлива вечер за българските отбори (това е застраховка, защото не знае дали Левски няма пак да се издънят накрая, а той казва това при 0:1), щастлива, щастливо, щастливи....и т.н. това беше използвания епитет.
Всячески се опитваше да споменава тази дума, за да ни доближи до асоциацията "късметлийско, късметлийски, късмет". Един път не каза ГОЛЯМА, НЕВЕРОЯТНА, СТРАХОТНА победа. Ако има някой запис на този мач да си го пусне и ще види, че се наблягаше само на "ЩАСТЛИВОТО". Трябваше да разберем, че в Леверкузен е КЪСМЕТЛИЙСКО, а той винаги може да каже, че е говорил ЩАСТИЕ в смисъл на РАДОСТ.
Ееееех Круме, Круме много умно! Тъпънар глупав! Ако бях журналист щях да ви скапя на тема речеви изказвания малоумници нещастни, които само гледате да вредите!

95% от медиите сте жалки малоумници!

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пон Сеп 19, 2005 18:26 
разпява агитката
разпява агитката
Аватар

Мене пък Крум ме кефи :roll:
И сашо Диков ме кефи,защото с него ще правя бизнес.. правя записи на безбройните му изцепки и после правя предаване конкурентно на Господари на ефира.. :grin:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пон Сеп 19, 2005 18:31 
Аватар

Крумчо е много слаб, а предаването му е супер смешно! Няма толкова жалко предаване - аеробика, каланетика, фехтовка, народна топка...Круме, осъзнай се малко, това никой не го гледа!

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Сеп 20, 2005 09:36 

Аз го харесвам Крум, мисля че е кадърен и интелигентен, а и е много трудно да се прави баланс и да се устоява на непрекъснатите нападки от едната и другата страна...
Вчера по Гонг, бяха поканили 3-ма журналисти да коментират българските отбори в УЕФА - между тях беше "нашия" Макариев..
Мен ми направи впечатление този Павел Колев , ако не се лъжа, който е левскар, но се изказваше много умерено и обективно човека, а и от 24 часа и преди ми е правил впечатления с добрите си коментари...
Така че аз харесвам такива хора - нека си имат пристрастия и те са хора все пак, но ако това им пречи и мненията им са силно пристрастни - това вече не е добре...Справка Мичмана....аз доста време въобще нямах представа , че е левскар...
Такива хора уважавам, а не пристрастни кресльовци....Те градят имиджа и пазят доброто име на отборите си...., което пък хора като тези от синьото ръководство развалят и единствената им цел е да хулят и да разпространяват омраза...По този начин може да си правят добро на себе си , но в никакъв случай на отбора си...Такива хора не могат по никакъв начин да ме накарат да имам положително отношение към синия отбор, докато хора напр. като този П. Колев - могат и точно такива като него правят възможно най-голямото добро на отбора си.....
Според мен нямаше да има такъв негативизъм и такава омраза между феновете на двата отбора, ако имаше едни коректни и обективни хора, които се държат с уважение и възпитано един към друг - така като го правят в нормалните страни между големите съперници.......

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Сеп 20, 2005 13:21 
разпява агитката
разпява агитката
Аватар

Stuffa написа:
Крумчо е много слаб, а предаването му е супер смешно! Няма толкова жалко предаване - аеробика, каланетика, фехтовка, народна топка...Круме, осъзнай се малко, това никой не го гледа!

Според мен е много правилно че се отделя внимание и на други спортове,не толкова колко на футбола,но достатъчно за хората,които се интересуват от това!

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Сеп 20, 2005 14:00 

zhivko8:

Мичмана не го споменавай редом с другите. Последователите му нямат нищо общо с него.
Защо се учудваш, че не си знаел, че е левскар? Ами как да знаеш като човека е коментирал обективно!
Сега като знаеш "кой какъв е" трябва ясно да си даваш сметка за обективността им.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Сеп 20, 2005 14:53 

Ами нали точно затова го споменавам, за да се види разликата между него и сегашните журналисти...Но пак казвам и сред тях има и по-свестни и обективни, дадох пример по -горе с това момче Павел Колев , ако не бъркам името му, който е левскар, но ми се струва пише и говори умерено и обективно...
Аз лично предпочитам обективността , отколкото чистата фенщина , нито искам да има "червени" журналисти, които да са подобие на лумпенизираните "сини журналисти" , нито пък от нашето ръководство да подражават и да падат до нивото на изказванията на тяхното...

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Сеп 20, 2005 14:57 
Аватар

Добре, има жени, които се кефат да гледат художествена гимнастика, стрелба с лък, но голяма част, сигурно 85-90% от аудиторията е мъжка. Както самия той е казвал, иска да наблегне и на дамската част. Не знам, не ме кефи!

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Сеп 20, 2005 15:13 

zhivko8:
Като Мичмана едва ли ще има друг. Дано да бъркам.
Ако беше червен, Мичмана сигурно щеше да е кюрд, но аз смело мога да кажа, че това е най-добрият футболен коментатор, който сме имали...а отделно понякога такива забавни неща е правил. Аз имам два весели спомена от него, но сега нямам време да ги спомена.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пет Сеп 23, 2005 09:27 
Аватар

Това което ми направи гадно впечатление и ме подразни бе, че в предаванате на (к)Анал 1 на мача Б. Леверкузен - ЦСКА имаще една т.н. шапка с емблемите на 2та отбора. Е да но нашата емблема беше без 3те звезди.
1.Значи ако е случайно, колко трябва да си назад и да нямаш елементарна гъвкавост за да сложиш актуалната емблема на отбора на когото предаваш мача. Вярно всички казват какво старо, бавноповратливо и мирищещо на труп чудовище е националната тв. Ама толкова да не им стигне акъла.
2. А ако не е случайно? Все пак емблемата е такава от близо 1/2 година...

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пет Сеп 23, 2005 09:31 
разпява агитката
разпява агитката
Аватар

Анал 1 толкова си могат. Преди нашия мач с Беласица цяла седмица вървеше клип за "Трето полувреме", в който тия нещастници обясняваха, че ще играем с....Вихрен! Този клип го гледах без да искам поне 5-6 пъти. Беше озвучен лично от Методи Манченко. Това значи, че тия идиоти не знаят програмата на "А" Група. Друго обяснение просто няма след като цяла седмица не намериха време да го оправят.
Да не говорим как миналата година половин сезон въртяха старата заставка за мачовете от "А" Група, в която имаше лога на отбори, които бяха изпаднали. На тия откровени НЕКАДЪРНИЦИ просто трябва да им се наложи ембарго върху излъчването на футбол под каквато и да е било форма!

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Сеп 29, 2005 03:22 

Цитат:
1. От коя медия се информирате ?
2. Кои са журналистите на които най-много се кефите и смятате, че отразяват и анализират най-добре събитията ?
3. Най-омразните ви журналисти - тези, които не можете да гледате, слушате и четете

1.Радио Гонг. Фокус Спорт, Тема:Спорт
2.Витомир Саръиванов, Томислав Русев, Камен Алипиев
3. Мариан Макариев, Методи Манченко, Тодор Кирков, Филип Петрунов

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Сеп 29, 2005 09:21 
разпява агитката
разпява агитката

1. Нямам определена медия, от която да черпя информация.
2. Георги Атанасов, Тодор Шабански, Николай Александров, има и други с много култови коментари за клуба: Александър Рангелов, Румен Илиев, Мариан Макариев...
От "сините" журналисти след Мичмана мога да посоча само Асен Спиридонов - компетентни коментари изчистени от плявата на заяжданията...
Сашо Диков - класа и класика в занаята. За мен безспорен номер едно у нас като спортен журналист.
3. Жаклин Михайлов - този човек е просто болен. Макар, че отдавна не съм засичал негови коментари, мисля, че за него няма надежда.

Има и едно лице, което няма нищо общо с журналистиката и него мога да го коментирам в раздел: "Лумпени с перо и микрофон в ръка". Мисля, че не е трудно да се досетите за кого става въпрос.

едит: childrenofthesea - да за мен този само е минал покрай занаята...

Последна промяна tonick на Чет Сеп 29, 2005 09:50, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Сеп 29, 2005 09:29 
гледа мача
гледа мача
Аватар

Тоник, ГРЪНЧАРА ли имаш впредвид! Мисля, че той е всеобщия наш "любимец". Дееба и педала му!

Oh When the REDS Go Marching In

Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Страница 3 от 69 [ 2056 мнения ] Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 69  Следваща

Начало форум » Администрация и Архив » Архив » Архив големи теми