Регистрация    Влез    Форум    Въпроси/Отговори

Начало форум » Администрация и Архив » Архив » Архив големи теми

Страница 1 от 1 [ 23 мнения ] 

Протест в подкрепа на Иван, организиран от UOTW, ще:
Анкетата свършва на Вто Ное 16, 2010 11:47
Бъде от полза за Иван 90%  90%  [ 47 ]
Навреди на Иван 10%  10%  [ 5 ]
Общо гласове : 52

Автор Съобщение
 Заглавие: Организиран протест за Иван
 Мнение Публикувано на: Съб Ное 13, 2010 11:47 
Dreammaker
Аватар

Целта на темата е да преценим дали един такъв протест пред посолството на Австрия (примерно) би бил от полза за Иван или по-скоро би му навредил. Моля за добре премислени и структурирани мнения в тази тема, постове от рода на "A.C.A.B" и "Ушев п..." по никакъв начин няма да допринесат за положителна развръзка в случая както и за вземане на конкретно решение - да бъде ли организиран такъв протест.

Важно в случая също е и това, че с организацията, протестни писма и всички формалности може да се заеме UltrasOfTheWorld.com - интересува ме дали смятате, че подкрепа за Иван от страна на сайт, в чието име се съдържа думата "ултрас" ще донесе някакви негативи за нашето момче. Да не стане така, че вместо да помогнем, да му направим мечешка услуга.

Още веднъж - моля за добре премислени мнения, не за емоционално кликане върху който и да е от отговорите.

Последна промяна Ro на Съб Ное 13, 2010 12:28, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Ное 13, 2010 11:53 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

Успехът на протеста според мен не се крие в името на организатора,а в самия начин на протичане.Трябва да се направи такъв протест,но той да не включва свинщини от рода на бомби,молотовки,камъни и т.н.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Ное 13, 2010 11:57 
Dreammaker
Аватар

В случая и двете неща са важни: повече полза или повече вреда би нанесла подкрепа, която може да бъде изопачена заради една-единствена дума, която все още е доста криво разбрана в България - ултрас. А това за бомбичките е ясно, че би донесло единствено негативи за Иван.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Ное 13, 2010 13:04 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Според мен, полза в случая ще има, ако чрез сайта впрегнем фенове на други отбори да вдигнат някой тапет в подкрепа на момчето. Въпросът е хората, които реално се занимават с тия работи, дали влизат там. Като цяло мисля, че има полза.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Ное 13, 2010 13:06 
Dreammaker
Аватар

Понастоящем 78 отбора от цял свят имат групи на сайта. Не е трудно да се преведе някакъв текст на английски и да се плесне на стената на всяка група...

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Ное 13, 2010 13:11 
Официално отстранен
Официално отстранен
Аватар

За съжаление не знам немски и не мога да ги потърся сам, но ми се струва, че би било от полза да се свържем с австрийски неправителствени организации и да видим дали те не могат да направят нещо - да пишат в тамошните вестници, да говорят с представители на полицията и съда...

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Ное 13, 2010 13:17 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Аз уча в Германия, с няколко приятели мислим да се поровим в немскоезични сайтове, да звъннем до посолството ни в Австрия и да пишем до някоя друга институция, каквото можем, ще направим...

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Ное 13, 2010 13:17 
Dreammaker
Аватар

Като гледам в спортал какво пише - нещата може би ще придобият логичен обрат и Иван ще бъде освободен в крайна сметка. А третото обвинение (съпротива при арест) не може да отпадне току-така, защото тогава ще излезе, че са го задържали без причина и ще си навлекат неприятности тамошните. А това няма как да го допуснат, въпреки че е бил неоснователен арест...

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Ное 13, 2010 18:01 
CSKASOFIA.com
Аватар

Принципно всяко буйстване по време на арест може да те вкара в неприятности. Даже и да не си осъзнал какво става. Ина4е спортала малко късно съобщават новините. :lol:

Протест може да се направи винаги, въпросът е, 4е ние за ЦСКА не можахме да съберем 200 4овека, камо ли сега ... :(

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Ное 13, 2010 18:08 
Dreammaker
Аватар

Сега може да се окаже по-лесно, не се знае... Анкетата ще е активна 3 дни, дотогава може много неща по делото да се променят...

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Ное 17, 2010 08:56 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

Ако по погрешка са го задържали, майката му е съд до дупка. Там съдебните системи работят нормално. Може дори и солидно обещетение да си изкара от тея мизерници. За такива неща е задължително дори. Според мен по важна е юридическа и институционална подкрепа, както и хората които казаха неправителствени организации и т.н. .... Да си търси правата до дупка е моя съвет.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Ное 17, 2010 09:27 
CSKASOFIA.com
Аватар

Няма грешка в задържането. Меле е имало, лош късмет, 4е него са хаванали. Предполагаме и се надяваме вси4ки просто да му лепнат една минимална глоба и да си иде вкъщи. Ако нещо му сложат пове4е, тогава ще изригнем!

Който не е ходил на сайта да натисне ПОДКРЕПИ бутона, да ходи да го направи. Трагедия е за момента само 600 4овека.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Ное 17, 2010 10:10 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

Лошото е че принципно глобите не са минимални по тези държави, така както казваш въпросът е юридически и ще се реши в съда. Юристите имат думата, трябва да се вземат всички показания на хората. Мен така ми заведоха дело в германия, че съм настпил един дядка. Но имаше и други хора с мен и те потвърдиха, че е неволно. Ония мизерник искаше да прибере париците от застраховката понеже бях на бачкане. Така както ми казаш всичко ще се реши в съда в зависимост от доказателствата, но обезщететението не пречи да си се иска ако се окаже неоснователно обвинението.

Всичко е за юристите, принципно ако не се лъжа дори трябва да предоставят преводач официален като се взимат показания, когато не разбираш език и т.н. така, че въпросът е юридически... Обикновенно много помага въпроса да се обърне към дискриминация, поне германците много ги е страх от това и всички мангали го използват по всякакъв възможен начин...

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Ное 17, 2010 11:00 
CSKASOFIA.com
Аватар

Австрия не е Германия, това е разликата. А под минимална глоба имам предвид там каквото е упоменато в закона. Ясно е, 4е няма да е 50 евро. Но поне там си има обжалвания и ала бала. Хубаво, 4е не е осъден по бързата процедура, защото не е било ясно хулиган ли е или не, защото все пак е бил на земята, а не е ритал австрийско-гръцки кратуни.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Ное 17, 2010 11:07 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

Ами дано се разреши в негова полза, щом не е бил активен участник в мелето. Иначе аз само с толкова мога да помогна до тук ми стигат познанията, ако има други по-запознати нека и те се включат и да дават педложения, как да се помогне :)

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Ное 17, 2010 14:50 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Траех си по случая , да не се нагнетява напрежение , като човек имащ 27 ескурзий в чужбина със всякакъв превос и отбори говоря ЦСКА и Национален също и Рома - Лацио , мисля че няма да му се размине лесно на това момче , винаги уш5евите гледат да намерят изкопителна жертва за свое бездействие или ненавременно действие това е и тук така , бил съм свидетел на няколко подобни инцидента в Хърватска с националния отбор в Прага след мача със Славия в Леверкузен преди мача с Леверкузен и в Унгария преди мача на националните отбори , и винаги потърпевши са били наши фенове , които са лежали по затвори и са плащали огромни суми глоби , същото е и тук преди няколко години малцина от нас знаят сигурно че има осъдени Италиянци от мача с Италия 0-0 , осъдени от нашето правосъдие за нарушаване на обществения ред на стадиона , така че дано да е по мека присъдата !

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Ное 17, 2010 14:53 
вдига купата
вдига купата
Аватар

DANTE написа:
Австрия не е Германия, това е разликата. А под минимална глоба имам предвид там каквото е упоменато в закона. Ясно е, 4е няма да е 50 евро. Но поне там си има обжалвания и ала бала. Хубаво, 4е не е осъден по бързата процедура, защото не е било ясно хулиган ли е или не, защото все пак е бил на земята, а не е ритал австрийско-гръцки кратуни.

В прага наши хора от моя рейс лежаха доста време по затворите и се платиха глоби от порядъка на хиляди евро за да ги освободят тези хора повече по мачове не ги видях , така че дори и невинно това момче просто не ми се мисли , просто в такива моменти Илия Илиев бившие шеф на международния отдел в ЦСКА и човек вещ и знаещ нещата е помагал много около такива инциденти , но в момента той не е на работа в клуба а и е трябвало да се действа там на минутата след ареста на момчето

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Ное 18, 2010 09:07 
CSKASOFIA.com
Аватар

С цялото ми уважение, това, което е било преди по държави като 4ехия и унгария, не може да се слу4и сега. Тука лобиране и някой друг лев не помагат.
Що в Италия не можеш да се измъкнеш така или в Германия? Не става, бате. И Илиев, и никой не е можел да помогне в слу4ая. Просто лош късмет.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Ное 23, 2010 12:57 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Има миналата година в Швейцария платено от Борисов да се измъкнат , но нещата трябва на момента на място да се действат , затова винаги трябва да има и полиция и хора които са сведущи по казусите за хулиганството като Илия Илиев когато има масови посещения на Български отбори в чужбина , това по времето на Божков се случваше

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Ное 23, 2010 13:35 
CSKASOFIA.com
Аватар

ок, дай подробности за какви обвинения е ставало дума? Или искаш да кажеш, 4е сме подкупили швейцарската полиция, за да не се повдигат никакви обвинения?

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Ное 23, 2010 14:22 
гледа мача
гледа мача
Аватар

http://cskasofia.com/news.php?id=2500&t ... po-prinuda

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пет Ное 26, 2010 08:41 
вдига купата
вдига купата
Аватар

DANTE написа:
ок, дай подробности за какви обвинения е ставало дума? Или искаш да кажеш, 4е сме подкупили швейцарската полиция, за да не се повдигат никакви обвинения?

Тука естествено на всеослушание не мога да ти кажа нищо , ще почне пак хранене и плюене , само ще кажа че всяко нещо си има цена и всяка полиция си я обявяав още на момента преди Илия Илиев по времето на Божков пътуваше и с нас и с националния отбор именно по такива причини , човек знаещ езици знаещ превенций за хулиганства и тн , инциденти и издънки се научаваха веднага след мачовете не се губеше ценно време от 5-6 дни по късно когато са повдигнати обвинения вече както в случая , полицията навсякъде около мачове е като тук гледа да си измие ръцете и да покаже действие и да каже че се бори с хулиганството , миналата година в Фулъм в Лондон нищо и никакъв отбор пак тяхната полиция се опита да всее респект да покаже твърдост , някой от нас влязоха първо в 40 тата мин на първото полувреме на мача после на трибуната ни наджъчкаха и не ни пуснаха не свиха платнищата дето уж отцепени от тяхната публика , след това стана инцидент и те не изведоха провокатора а го оставиха сред публиката ни и това уж джентълменската ангилйска полиция на некъв си мач с Фулъм

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пет Ное 26, 2010 08:45 
вдига купата
вдига купата
Аватар

На мача в Прага на некви си Славия които имат публика колкото нашата Славия кажи речи полицията беше обградила сектора ни като все едно терористи бяха вътре и периодично влизаше най демонстративно в боен ред и изваждаше по един привърженик над 5-6 пъти го направи редяха се така като римска кохорта с каски и щитове отваряше им се врата и точно като НСБП се вклиняваха в публиката и вземаха и изнасяха някой вече набелязън

Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Страница 1 от 1 [ 23 мнения ] 

Начало форум » Администрация и Архив » Архив » Архив големи теми