Регистрация    Влез    Форум    Въпроси/Отговори

Начало форум » Общи » Други спортове

Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Волейбол !!!
 Мнение Публикувано на: Нед Окт 18, 2015 00:29 
просто минава
Аватар

Виж с'а, Италианец, на неутрален терен си падахме с 3:0. С фактор домакинство и надскачане на реалните възможности ( 2-ри сет ) измъкнахме по цяло чудо 2 сета от далеч по-класен отбор, независимо дали искаш да го приемеш, или не. Има си закономерности. Това е малко като оня мач по футбол с Италия, дето го играхме преди няколко месеца - 2:2. Италианците са 10 класи над нашите, поведохме , но ни насраха след това, цял мач изпускаха и закономерно взеха поне точка, а реално трябваше да ни бият. Все едно там да съжаляваме и да обясняваме, че сме изпуснали италианците, въпреки че второто полувреме минахме 3 пъти центъра. :lol:
bobbby, на мен идеята ми е, че да стигнем на финал, трябва в това едно от тези 10 състезания да надскочим възможностите си, да имаме луд късмет, противника да има лош ден и още някои обстоятелства , които да са всички в наша полза. А това става рядко. Именно заради това не виждам от какво толкова са разочаровани мнозина, тъй като аз лично си очаквах бързо 3:0 за Франция, а след третия сет ми беше ясно, че е 3:2 за гостите. Ясно ми е и какво ни очаква след няколко години. Явно толкова е изстрадал народа, че има някакви нереални очаквания от волейболистите, Григор Димитров, Кубрат Пулев и още добри спортисти, но несъвсем най-добрите от най-добрите. Много добри, но не най-добрите в света. И е крайно време да спрем да се залъгваме с глупости от рода на "липсата на психика", "малко не ни достига", "прокълнати сме" и прочее простотии. В спорта си има много желязна логика.

Последна промяна illusion_83 на Нед Окт 18, 2015 00:43, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Окт 18, 2015 00:35 
ветеран
ветеран
Аватар

Не видях чудо в първите два гейма.
Бихме си ги съвсем нормално и закономерно.
Оставаше само да си повярваме ... но за пореден път не си ...

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Окт 18, 2015 00:43 
ветеран
ветеран
Аватар

Илюжън, едва ли са много хората тука, които да кажат, че превъзхождаме Франция...
Просто - имахме шанс... и не се възползвахме не само заради обективната ни "по-ниска класа", а заради най-банална и проста липса на "психика"... :innocent:
Без Казийски, с контузен Салпаров, без свестен "разпределител" от 10 години насам...
И със дефакто "загиващи школи"...
Кво повече да искаме и очакваме ?... всичко си е нормално... даже се надскочихме...

Но това не променя факта, че днес загубихме "спечелен мач"... :innocent:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Окт 18, 2015 00:47 
просто минава
Аватар

Гледам тука коментирате Владо Николов, как грешал и т.н. ами я вижте Нгапет :bye: . На Владо времето му мина, то е ясно. Грешката според мен е повече на Братоев, затова че настояваше в края с него, трябваше да се пробва изненада. Иначе аз съм много доволен с този състав даже надскочиха себе си. За мен MVP е Пламен Константинов. За първи път играем тактически. Преди беше едно и също и се очаква едва ли не един играч да ни носи през целия мач. В защита също добре бяха разучавани отборите. Само този Розие, ех... Но като цяло да се надяваме, че това европейско ще събуди малко интереса при малките и да излязат нови като Казийски и прочие

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Окт 18, 2015 00:50 
просто минава
Аватар

Аз не мисля, че е точно така, bobbby, в третия сет треньорът на Франция, реши да прехвърли тежестта на посрещане от Нгапет към останалите и с тази тактическа промяна стабилизираха и посрещане, и можеха после по-ефективно да използват атаката му, която му е силната страна. Реално Пламен тактически много хитро подхождаше в сума мачове и днес целехме основно зоната на Нгапет, за да им разсеем посрещането и после да го изкараме от атака и да имаме време да организираме блок. Ноооооооо Лоран Тили се усети, направи тактическа промяна и нещата си дойдоха на мястото. Все едно един футболен отбор да го надиграват цяло първо полувреме с една тактическа хитрост, но да е по-класен и на почивката треньорът да направи промяна там и вече класата да си каже думата. Затова претендирам, че не сме "изпуснали", колкото и странно да изглежда на пръв поглед.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Окт 18, 2015 00:56 
ветеран
ветеран
Аватар

illusion_83 написа:
bobbby, на мен идеята ми е, че да стигнем на финал, трябва в това едно от тези 10 състезания да надскочим възможностите си, да имаме луд късмет, противника да има лош ден и още някои обстоятелства , които да са всички в наша полза. А това става рядко. Именно заради това не виждам от какво толкова са разочаровани мнозина, тъй като аз лично си очаквах бързо 3:0 за Франция, а след третия сет ми беше ясно, че е 3:2 за гостите. Ясно ми е и какво ни очаква след няколко години. Явно толкова е изстрадал народа, че има някакви нереални очаквания от волейболистите, Григор Димитров, Кубрат Пулев и още добри спортисти, но несъвсем най-добрите от най-добрите. Много добри, но не най-добрите в света. И е крайно време да спрем да се залъгваме с глупости от рода на "липсата на психика", "малко не ни достига", "прокълнати сме" и прочее простотии. В спорта си има много желязна логика.

Абсолютно се подписвам под всяко едно изречение, което си написал...
Лошото е, че се лашкаме от - с нищо необоснована оптимистична истерия... в съвсем обосновано, но пагубно оплюване...
А просто сме си зле... във всички спортове...
Волейбола се позадържа, заради апостолските усилия на разни мохикани, но и той е пътник...
А в "индивидуалните" всичко се крепи на "индивидуалния гений" и "амбиции" на тоя-оня като Кубрат или Григор... или някой БорЕц... или боркИня ...
Но като нямаш "Пирамида с широка основа" - и връхчето на "пирамидата" ти идва нисичко...
:innocent:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Окт 18, 2015 01:01 
просто минава
Аватар

bobbby написа:
Лошото е, че се лашкаме от - с нищо необоснована оптимистична истерия... в съвсем обосновано, но пагубно оплюване...

Именно. :thmbup: Имаме адски нереална преценка за ситуацията, базирана на емоции и това какво ни се иска, а не на това какво сочи логиката. :) А като стане логичното - изкарваме положението като апокалипсис, режат се вени и т.н. Лъкатушим в крайности.

Последна промяна illusion_83 на Нед Окт 18, 2015 01:03, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Окт 18, 2015 01:02 
ветеран
ветеран
Аватар

illusion_83 написа:
Аз не мисля, че е точно така, bobbby, в третия сет треньорът на Франция, реши да прехвърли тежестта на посрещане от Нгапет към останалите...

Да... и все пак беше въпрос на няколко "решителни отигравания"...
При 16:16 в четвъртия - франсетата се беха тотално насрали... и гледаха като препарирани... въпреки, че са 5 пъти по-добри като отбор и индивидуалности...
После имаше още 3-4 такива ситуации...
Но ги съживихме от гроба... затова ме е яд...

Иначе е ясно, че ни превъзхождат по всички параграфи...

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Окт 18, 2015 01:06 
просто минава
Аватар

Това, което описваш, са моменти, в които трябва да се надяваме на малко шанс - я Тошко да направи някоя трудна топка, я някое франсе да направи непредизвикана грешка, я нещо друго, което в масовия случай няма да стане. Както и да е, станалото-станало. И да няма свръхочаквания за утре - ако бием някак, ще е по-сладко. :)
ПС: И не е хубаво тук да се псуват армейци за глупости, освободете напрежението малко. :lol:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Окт 18, 2015 01:19 
ветеран
ветеран
Аватар

:arrow_u:

:grin:
Викаш "Тошко да направи трудна топка..."... ама щом сме стигнали дотам - да чекаме на Тошко... и Тошко за пръв път да не е "баш-дупката" на отбора - значи нещата си отиват на е.бангелез отвсякъде...
:lol:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Окт 18, 2015 01:26 
просто минава
Аватар

Е, ние в този мач, а и първенство, на 38-годишния Владо разчитахме за важните точки. Той беше наистина много добър на поста си, но му мина времето. Това говори достатъчно. :lol:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Окт 18, 2015 01:35 
ветеран
ветеран
Аватар

Ами нема Казийски, нема Соколов, нема го и онова говедце как се казваше ми излезна от акъла... и се върнахме 15 години назад... да чекаме на дедо Владо...
А отляво па чекаме на Тошко... и на Пенчев / който си е дОбар... ама с тия крачета дето си ги мие в епруветки и той ше е доникъде.../
Салпарчето и той е за пенсия...
Центровете са ни "надежди" на по 30 години...
Разпределител си нямаме от 15 години...

Но иначе сме си Оптимисти де...

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Окт 18, 2015 01:54 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Залата на ЦСКА не се отоплява. На какво отгоре? Добре, че паднахме.

Sent from my HTC One max using Tapatalk

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Окт 18, 2015 01:58 
ветеран
ветеран
Аватар

Aбе, може да е кощунство и светотатство, ама съм донякъде на мнението на Аписа. Ако бяхме станали европейски, това щеше да е като чудовищен пиар и алиби за разните Тикви, Кралевци и подобна измет, за да продължат да унищожават ЦСКА и българския спорт. Щяха Тиквите да се скъсат да се снимат с националите и да си приписват успеха им, и простият народ щеше да се хване.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Окт 18, 2015 02:08 
ветеран
ветеран
Аватар

По принцип си прав... но ми стана смешно как всичко се повтаря в Историята...
Сетих се за една решителна евро-квалификация с Шотландия - в залеза на комунизма...

И как си ходехме след мача - ядосани,тъжни и отчаяни... и мокри до кости, че беше и един шибан проливен дъжд...
И някой каза: "Мамка им да е.ба комунистическа... ако бяхме па били - Ония щяха пак да се снимат... и да ни проглушат ушите с "успехите" на КхомунизЪма..."

:tooth:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Окт 18, 2015 02:16 
ветеран
ветеран
Аватар

:lol: Сметай Хюмнето как щеше да обяви победата на волейболните национали като триумф на евроатлантическите ценности и европейската ориентация на България. :lol:

П.С. Макар че вече не знам кой е по-голямо хюмне: Хюмнето или Боко.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Окт 18, 2015 02:20 
просто минава
Аватар

А сега като отпаднахме на полуфинал във волея ще се скъсат да помагат на ЦСКА и българския спорт. :tooth: И хич няма пак да се снимат с волейболистите, да кажат някоя заучена фраза от типа "Много се гордеем с момчетата, показаха се като герои, въпреки че малко не ни достигна. Виждате, че обединиха нацията и всички заедно можем много" и т.н. После ще бутнат някоя дребна сумичка като премия за националите, с която ще парадират как помагат на "успешния български волейбол" и "добре работещата" федерация и всичко си продължава в същото русло. :flower:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Окт 18, 2015 08:55 
разпява агитката
разпява агитката

Цитат:
И в един момент след третия гейм видяхме по лицата на играчите от България, че сякаш започват да си мислят, че могат да изпуснат мача и да загубят. И опитахме да използваме това. Продължихме да натискаме и накрая постигнахме страхотна победа.

Цитат:
След това успяхме да намерим нещо и аз не знам какво, но постепенно подобрихме играта си.

Те Французите общо взето сами си го казват. Не играха нищо ... но си го дадохме мача. Яд ме е, но к'во да се прави.... Чакаме следващия полуфинал :grin:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Окт 18, 2015 08:56 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Много болезнена загуба. Още по-болезнено е,че нас това много ни вълнува,а във Франция на никого не му пука за това как играе отбора им.
Сега франсетата ще бият на финала и ще отидат в небитието. Както преди това бяха Полша, Русия, САЩ и т.н.. Докато ние сме постоянни но не можем да печелим. По-добре да направим един удар и да спечелим отколкото да се постоянни с 1/4 и 1/2 финали.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Окт 18, 2015 09:11 
вдига купата
вдига купата
Аватар

На малко по-спокойна глава, вчера не ни достигна класа. Не е толкова до характер. Не мисля, че сме се поддали на напрежение. Толкова могат. Реално, дори се надскочиха. Паднахме 2:3, а реално играхме без диагонал, щото владо бе трагичен. Братоев ги даваше и той едни, се чудиш как да я отиграеш. Франция е по-класният отбор, но се бяха насрали, ама нашите нямаха нужната класа, за да ги бият.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Окт 18, 2015 12:05 
просто минава
Аватар

След като е минала вечерта наистина може да се каже, че по-трезво и реално се оценят нещата.

Много точни коментари има. Тук, може би, най-важният момент за мен, който е интересен за обсъждане и дискусия се състои в точно един въпрос: "Липсата на психика и класа или закономерността, която винаги, ама винаги под една или друга форма (било сервис, съдийска грешка, треньорски пропуск, автогол, контузия, много хленчене пред медии) всъщност води до едни и същи резултати и разочарования на финалната права, без значение от спорта.

Едната страна казва, че с оглед на конкуренция и в същото време ситуацията в спорта, ниво на отбора и прочие излиза, че трябва да сме доволни и сме постигнали немалко, особено, ако вземем медал довечера. Другата страна обаче се чуди: Защо има един горчив вкус и едно леко недоизказано негодувание, и само това, че момчетата се вложиха много и раздадоха не ни позволява да дадем гласност на гнева си, породен от поредното препъване на финала?

Заслужено ли е заслуженото или заслужаваме повече и как да направим, така че да вземем нещо повече поне веднъж?

Конкретно за мача - тези, които даваха най-пламенните интервюта след мачовете вчера се поиздъниха. Не знам, Тодор Алексиев направи такова първенство, че някакси той олицетворява всъщност представянето ни и ситуацията - неособено впечатляващ играч, който аз лично не харесвам, заради липсата на класа и заради "спецификата" на своята физика (като цяло през годините ми е правило впечатление как в защита сме тромави и не виждам някой да може да се хвърля за топката, а повечето клякат или падат на забавен каданс) или просто се отказват да хванат топката...та същият той надскочи себе си и играеше така, сякаш гледахме друг играч, уверен, мотивиран, без страх и знаещ какво прави и иска...Уви, финалът беше добре познат, въпреки приятната промяна.

И, все пак...всичко беше за нас вчера, толкова малко се искаше за чудото - явно не е никак малко и както се коментира тук, има своята логична закономерност.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Окт 18, 2015 19:06 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

Имам чувството ,че на волейбол сме били повече 4ти ,отколкото Арсенал във Висшата Лига.

и в огъня ще вляза да пазя честта си!

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Окт 18, 2015 21:54 
разпява агитката
разпява агитката

Теодор Тодоров е най-добър блокировач на турнира. Момчето е от нашата школа ... :thmbup:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Окт 19, 2015 00:40 
ветеран
ветеран
Аватар

Аз съм много щастлив от представянето ни на Еврото.Ако ТоЧко Скримов,Ники Николов,Жеков,Боян Йорданов и Цецо Соколов бяха здрави отбора ни щеше да е много по разнообразен и опитен.Като включим и контузиите на Салпаров и Пенчев днес положението откъм избор става трагично.Отделно има още сумати фактори които бяха срещу нас-неопитността на ниво нац отбор на Градинаров,Иванов i Гоцев,донякъде и на Братоев,,възрастта на Капитана,малшанса да играем с Франция на полуфинал(защото и Италия и Словения щяхме да си ги бием).Но най-интересното е че никой от гореспоменатите фактори не натежа колкото психическата неутойчивост на тези момчета.Но въпреки това те се надскочиха и ако преодолеят психическите колебания спокойно могат да бъдат шампиони!Браво на момчетата! :bg:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Окт 19, 2015 09:33 
ще си купи билет
ще си купи билет

След като свърши европейското съм крайно изненадан от поведението на много голяма част от феновете. Явно хората си нямат грам идея от волейбол и си мислят че е елементарна игра. Бях на полуфинала в залата и атмосферата беше добра. Лошо че тъпия диджей не знаеше как да надъха хората, а голяма част от тях в третия гейм като видяха, че може да паднем си млъкнаха, докато тоя клоун отдолу само повтаряше нищооо, заедно можем. Както и да е. Капацитети явно има не само по форумите, но и в залата. Дават му на Братоев топка на метър и половина височина, той едвам се сгъна за да я отиграе, защото беше супернеудобна и отзад веднага почват някакви да говорят как така можело Братоев да дава неудобни топки. Реално погледнато този сезон ние сме единственият отбор поставил Франция под такова напрежение в толкова важен мач и който е бил най-близко до победата, а след мача всички говорят някакви неща за слаба психика и робско мислене. Винаги сме били падали на полуфинал, но хората пропускат факта че в Баку бихме на полуфинала и то с 3:2. Така само се натоварват волейболистите и ги разбирам защо се получават такива грешки винаги в полуфиналите. Ако някой наш сбърка при посрещане на сервиз веднага се почват едни чудения как можело да сбърка, без никой да отдава значимото на сервиращия, но ако някой от другия отбор сбърка посрещане, веднага пък започваме да хвалим перфектния ни сервиз. Българския фен си мисли, че нашите са длъжни да са винаги перфектни, а не отчита, когато от другата страна се играе перфектно. И нещото, което е най-ясното доказателство за мен, че над 90% не разбират от волейбол. Прочетох супермного мнения, как Братоев сбъркал ужасно, че в тайбрека с Франция, постоянно давал топката на слабия в този момент Владо Николов и ако я бил давал точно накрая на друг е можело и да спечелим. Но никой не обърна внимание, че тези две най-важни топки към Владо го оставиха на единична блокада. Това да може един разпределител да разиграе в наистина най-важния момент топката, така че да остави някой съотборник да атакува срещу единичен блок е проява на висша класа, а защо Владо ги осра е друг въпрос. Медиите също са жалки, но ние това го знаем перфектно. За Ники Пенчев, почти никой не знае че игра финал на шампионската лига преди няколко месеца, но при една лична драма веднага намериха сензации и постоянно натъртваха на това.
Като цяло иначе доволно първенство, но за мен много по-важна е олимпийската квалификация. Сега без голяма част от важните ни играчи имахме перфектно проведен турнир и наистина спечелване на програма максимум. Дано за Берлин се оправят останалите.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Окт 19, 2015 17:00 
просто минава
Аватар

Цитат:
С изключително сериозна конкуренция ще трябва да се справят волейболистите ни по пътя към Олимпийските игри в Рио де Жанейро догодина.

От 5 до 10 януари 2016-а България ще играе срещу Германия, световният шампион Полша и Белгия на олимпийската квалификация в Берлин.

В другата група са олимпийският шампион Русия, европейският първенец Франция, Сърбия и Финландия.

Първите два отбора във всяка група ще играят на полуфиналите.

Заелите второ и трето място в надпреварата в германската столица ще участват на световна олимпийска квалификация през май. /БТА

Ще гледаме Олимпиадата по ТВ-то май. :tooth: По-интересното е, че един измежду Русия, Франция и Сърбия (навярно последните) ще си остане също у дома.. :mrgreen:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Окт 19, 2015 17:51 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

Това е първа от предстоящи няколко олимпийски квалификации. Ще са поне 3, ако не бъркам.

Така че, шансове имаме на следващите. На тези по-скоро максимума е полуфинал, което също няма да зле, напротив.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Окт 19, 2015 17:53 
ветеран
ветеран
Аватар

Илюжън откъде падаш братле?Ще има още няколко квалификации.Не знам как реши че е една и на олимпиадата ше участват 6 отбора...

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Окт 19, 2015 18:05 
просто минава
Аватар

Много обичам, когато някой се изказва, без да се е запознал с материята. :lol: Ако не спечелим, то трябва да сме или втори, или трети, за да се класираме на Световната квалификация, на която има три квоти за класиране. Друг шанс няма да има за нашия отбор. :bye:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Окт 19, 2015 19:04 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

illusion_83, както аз, така и ти не сме напълно коректни.

Да, световната квалификация следва европейската където само победителят се класира директно за Рио. Да, вярно е, че само 2-рия и 3-тия отиват на световната квалификация, НО ако не сме 2-ри или 3-ти също имаме шанс. Ще има останали свободни квоти за тази световна квалификация и FIVB е възможно да ги попълни или с нас или с друг.

Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Страница 85 от 87 [ 2583 мнения ] Отиди на страница Предишна  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87  Следваща

Начало форум » Общи » Други спортове