Регистрация    Влез    Форум    Въпроси/Отговори

Начало форум » Общи » Други спортове

Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Олимпийски игри - Рио 2016
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 18, 2016 15:24 
ветеран
ветеран
Аватар

Не знам как е точната дума :lol: . Става дума за конния спорт дето леко минават поединично и прескачат от време на време на препяствия....

Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw, don't support us when we win!"

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 18, 2016 15:44 
ветеран
ветеран
Аватар

Micho написа:

И сега проверих категорията - 19 човека състезатели общо. Грандиозно. :lol:

Надявам се че се еб*аваш, защото иначе си изпаднал в тотална безпомощност. В другите спортове колко състезатели са се КЛАСИРАЛИ за Олимпиадата в категория? Нали точно затова става въпрос , че и самото класиране е все някакъв успех. Дори и последен да останеш си 19 в света на нещо си . Което пак не е е незначително. Но явно няма смисъл да споря. За разлика от друг път, сега не си аргументиран, а просто си държиш на своето.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 18, 2016 16:27 
просто минава
Аватар

В случая Мичо си е напълно прав.
Спомням си веднъж какъв зор видях да обясня на едни унгарци, че най популярния спорт за жените в България е художествената гимнастика. Знаете ли, без да гледате в речници, как се казва самия спорт, плюс термините обръч, ленти, бухалки, съчетание и т.н. на английски? А дано , ама надали ... И това е спорт, който все пак прави жените красиви, докато при борбата май не е точно така.
Ако някой иска да възхвалява женската ни борба пред чужденците, щото това го прави горд, и да търси как се превеждат на английски кръстачка, партер и поясно хвърляне - прав му път.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 18, 2016 16:32 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Ама кой иска да възхвалява женската борба пред чужденци, бе, човек? :lol: Става въпрос, че успехът на едно момиче, което очевидно е преминало през достатъчно трудности за да практикува спорт, който харесва и да представлява България, бива омаловажаван само защото бил в спорт, който не е толкова популярен.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 18, 2016 16:36 
ветеран
ветеран
Аватар

Защо трябва да обяснявам на някого нещо?!?! Ти можеш ли да обясниш на някого, който не се интересува изобщо от спорт, защо харчиш стотици, даже и повече, лева на година за билети, артикули, ТВ и тн да гледаш как 22-ма възрастни ритат една топка? Това е спорт. Който му е интересно гледа, който не - не гледа. За интересуващите се футболът е най-великият спорт, за останалите - безмислена игра, за която шепа лигльовци получават прекалено много пари!

Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw, don't support us when we win!"

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 18, 2016 16:40 
ветеран
ветеран
Аватар

Абе вие за чуждемците ли живеете бе... Бай Ганьо тръгва из Ервопа! Хич не ми дреме кво разбират разни ретарди без обща хултура. Специално гимнастиката е може би най-популярния женски спорт.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 18, 2016 16:41 
ветеран
ветеран
Аватар

James Moriarty написа:
...
Ако някой иска да възхвалява женската ни борба пред чужденците, щото това го прави горд, и да търси как се превеждат на английски кръстачка, партер и поясно хвърляне - прав му път.

Мммм да...
Аз даже изобщо не гледам спортове, чийто "термини" не ги знам как са "на английски"...
Щото много ме е страх да не се изложа пред "чужденците"...
:joy07:
А как ли е на английски "черЕк"... :n014:

Но ако някой американец иска да "възхвалява" пред мене "бейзбол" и "американски футбол"... И да ми превежда на "български" термините - е добре дошЕл...
Аз съм широко-скроен и търпелив човек...
Обичам да се образовам...

:tooth:

Последна промяна bobbby на Чет Авг 18, 2016 16:50, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 18, 2016 16:44 
ветеран
ветеран
Аватар

Хахахах как се провалиха простите американки на щафетата. СмЕх.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 18, 2016 16:45 
ветеран
ветеран
Аватар

:arrow_u:

Едно от любимите ми забавления е да гледам САЩ на 4x100...
рядко ме разочароват...

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 18, 2016 16:50 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

Micho написа:
Спайк, братле, не е нихилизъм, а си е чист реализъм. Би ли ми казал името или дори само националността на дори един друг медалист в женската борба, а и в борбата въобще (без да гледаш в гугъл)?! Не можеш да ми кажеш дори едно такова име, както и 99.99% от свръхентусиазираните от "великия триумф". Това нещо не ти ли подсказва поне малко за "стойността" на успеха и за "прославянето на името на България"?

Има и друг момент. Не искам по никакъв начин да омаловажам девойката, защото аз на нейно място не бих преминал и един кръг, обаче....това е женска борба! Един от най-неатрактивните и най-нежелани спортове. Където тренират най-малко хора и съответно е най-малка конкуренцията и най-голям шансът да се добереш до някоя тенекия.
Иначе всеки може да си се радва на каквото си пожелае. Утр може да се празнуваме и някое пето място на българин в състезание по подреждане на кибритени кутийки, и даже да излезнем на улицата като през 1994-та в САЩ. Ама поне аз си мисля, че самоуважението изисква да имаме малко по-високи критерии за еуфорията си и радостта си.

Точно, защото знам, че не си нихилист съм учуден от тая истерия. Уж аз реагирам като "пубер", а в момента ти се държиш като мрънкачите "пред блока". Борбата е олимпийски спорт, какъвто не е футболът и на никого не му пука, че Германия и Бразилия ще играят финал.

Не знам кво искаш да докажеш на всички? Това, че нищо не е постигнало момичето ли? Това, че не трябва да й се радваме ли?

Наспамил си темата с пространни жития... И това няма нищо общо с примера за Лестър. Не знаех, че вие сте британци и е нормално да се подкрепя отборът, независимо, че не е познат. Аз подкрепям всеки българин! Ясно? Кубрат, Елица, Ивет, Ирина Бокова, Кристалина Георгиева/ не ми се обяснявайте, а лапайте/, Котоошу, дори и Русев от WWE.

Ти, дали ще подкрепяш си е твое лично решение и недей да ми го вреш в лицето, защото ставаш мега досаден.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 18, 2016 16:50 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

redMarti написа:
Ама кой иска да възхвалява женската борба пред чужденци, бе, човек? :lol: Става въпрос, че успехът на едно момиче, което очевидно е преминало през достатъчно трудности за да практикува спорт, който харесва и да представлява България, бива омаловажаван само защото бил в спорт, който не е толкова популярен.

За кво го обясняваш, въобще? Много добре знаят за кво става въпрос, но просто им е скучно и трябва да го дървят в чворума.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 18, 2016 16:51 
ветеран
ветеран
Аватар

Абсолютен култ! Сега за наказание ще им спрат допинга :lol:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 18, 2016 16:52 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

m.kaludov написа:
Добре де Мичо, аз не мога да разбера какъв точно ти е проблема.

Ще ти кажа. Скучно му е - няма ги Мустатюрк, няма го и Чалгата вече, няма с кого да се караме и трябва да се пише нещо... Без значение какво... Да се намираме на приказка.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 18, 2016 16:54 
ветеран
ветеран
Аватар

[quote="Spike"]

Наспамил си темата с пространни жития... И това няма нищо общо с примера за Лестър. Не знаех, че вие сте британци и е нормално да се подкрепя отборът, независимо, че не е познат. Аз подкрепям всеки българин! Ясно? Кубрат, Елица, Ивет, Ирина Бокова, Кристалина Георгиева/ не ми се обяснявайте, а лапайте/, Котоошу, дори и Русев от WWE.

Е това е :thmbup: Даже и Гришор подкрепям колкото и да ме дразни.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 18, 2016 16:54 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Тъкмо видях японо-негър да бяга :-o Доста нахален микс от гени и той взе, че иба ямайците :lol:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 18, 2016 16:55 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

tegaviq написа:
.

Е това е :thmbup: Даже и Гришор подкрепям колкото и да ме дразни.

Него по-рядко. Само ако стигне до полуфинал на някой турнир, че иначе ми къса нервите с пораженческата си мутра.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 18, 2016 16:57 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

Цитат:
Мирела Демирева се класира на финала на скок височина на олимпийския турнир по лека атлетика в Рио де Жанейро. Българката преодоля от първи опит квалификационната норма от 194 см. Българката се справи от първи опит последователно с височини от 180 см, 185 см и 189 см, но на 192 имаше сериозни проблеми. Все пак, нашето момиче съумя да скочи 192 см от последния трети опит, а след това с лекота преодоля 194.

Общо 17 състезателки се класираха за финала в дисциплината. От Група "А", където бе Демирева, още шест състезателки преодоляха 194 см. В Група "В" цели 10 скачачки намериха място на финала. Сред тях бяха трикратната европейска шампионка Рут Бейтия (Испания) и двукратната световна шампионка на открито Бланка Влашич (Хърватия), която има и сребърен медал от Игрите в Пекин преди 8 години.

И кво сега? Ще се радвате, че е излезнала от трудна ситуация ли? Паметник ли да й вдигнем? Голям кеф, а? Сега пляскате, а, да ви +%?+?!!="!"? майката? :joy07:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 18, 2016 16:57 
ветеран
ветеран
Аватар

Ако имаше акъл да вижда по далече от деколтето на гаджето си щеше да излезе нещо от него ама...

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 18, 2016 17:01 
ветеран
ветеран
Аватар

tegaviq написа:
Ако имаше акъл да вижда по далече от деколтето на гаджето си щеше да излезе нещо от него ама...

Така трупа имидж и спонсори...
Ако му беше малка пишката - кой щеше да го е чувал само покрай "професията" му...

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 18, 2016 17:48 
ветеран
ветеран
Аватар

redMarti написа:
Добре де, какво предлагаш? Да си върне медала защото е от "недостойна" дисциплина с нулева конкуренция, да се върне в България и да се хваща да бачка в МакДоналдс, примерно, щото не можела да говори правилно.
В смисъл, наистина не виждам какъв ти е проблема с момичето. Едно е да си против тъпаците в дневник, които еякулират от кеф заради някакъв си бронз, съвсем друго е да иронизираш спортистка, която чисто и просто иска да се състезава в спорт, който я влече и го прави с ЖЕЛАНИЕ за България.

Не, бе, чуек, просто истерията в медиите ми идва доста в повече. Извънредни предавания, по десет пъти въртят тоя мач, както и интервюта, в които момичето се мъчи да говори български (Борко Галчев е като Аристотел), леля Свобода Маданска говори с патос всякаш открива 10-и юбилеен конгрес на БКП....само остава Томислав Русев да пусне в Гонг "Притури са планината" и да направи мелодраматична минутка на водещия и това ще е краят! :lol: :lol:

То реално вие тука не сте виновни, защото тук нормално реагирате, ама като няма къде другаде, ви мрънкам на вас... :grin:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 18, 2016 18:09 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

Мичо за доста от нещата е прав. Но спортът е преди всичко съперничество и предизвикателство за духа и личността. Затова всяка победа, всеки медал, всяко по-предно класиране е за уважение. Най малкото ние не сме САЩ, където е съсредоточен огромен финансов ресурс, и се инвестира във всичко. Ние вадим медалисти, колкото и малко да са вече те, от нищото и мизерията. Че борбата не е много атрактивен и популярен спорт е така. Но по-важното е какво възпитава. Да не говорим, че това момиче- Елица- демонстрира по-голямо мъжество от голяма част от футболистите ни. Едвам й се разбирало какво говорила, ами то и на Божинката лексиката е трагична, но преди години ни беше най-талантливият кадър във футбола, до къде се докара знаем. Мисълта ми е, че в спортно отношение, вече сме джудже, и трябва да ценим постиженията на отличилите се момчета и момичета. Иначе си заслужаваме посредствената среда, в която сме.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 18, 2016 19:55 
ще си купи билет
ще си купи билет

До тук олимпиадата е доста голяма дупка, но поне се разписахме. Предполагам, че ще вземем още поне един медал. Днес ни беше най-големият шанс до тук за титла, но Тайбе Юсеин заради миг невнимание загуби от много по-слаба боркиня. Иначе тя наистина беше класи над останалите, които гледах в нейния поток, а на финала можеше и да се сбори за златото. Дано си извлече поуки и най-накрая вземе някое злато за България. До тук нашият е много добре на модерен петобой. не знам какви са правилата, но на фехтовка ги размазва :grin:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 18, 2016 19:58 
просто минава
Аватар

CSKA_a7x написа:
Защо трябва да обяснявам на някого нещо?!?! Ти можеш ли да обясниш на някого, който не се интересува изобщо от спорт, защо харчиш стотици, даже и повече, лева на година за билети, артикули, ТВ и тн да гледаш как 22-ма възрастни ритат една топка?
Налагало ми се е да обяснявам. Споделям приятни емоции едновременно с десетки хиляди други хора, което иначе ми е много трудно. :flag: :flag: :flag:

bobbby написа:
Аз даже изобщо не гледам спортове, чийто "термини" не ги знам как са "на английски"...
Щото много ме е страх да не се изложа пред "чужденците"...
Що се правиш на улав :tooth: ? Колко пъти си гледал по телевизията българския "Чилик"? Колко? А с шибаното му американско подобие бейзбол нетът е пълен. И с английския крикет също. Уж ирония, ама май се оказва истина... :lol:

На колко години ще запишете сестрата/дъщерята/внучката на женска борба, за да станат като Станка Златева, Елица и Тайбе Юсеин и да ни носят национална гордост? За един приятел питам, че го е страх да не изостане...

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 18, 2016 20:09 
Плеймейкър на форума
Плеймейкър на форума
Аватар

Цитат:
Световната антидопингова агенция (УАДА) е загубила всички проби на спортистите от националния тим на САЩ, вземани между 1990 г. и 2016 г. От Агенцията обясниха, че унищожаването на тестовете заради небрежни действия на човек от почистващия персонал, който бутнал стелажите с пробите на американците, пише bgathletic.com. Така 30 000 стъклени шишета са се разбили, съобщава BBC.

"Това е ужасно – американският сектор с проби в нашия архив е напълно унищожен. Към днешна дата, няма нито един тест на състезател от САЩ от 1990 г. до сега”, обявиха от УАДА.

Сред унищожените проби са и тези, взети в най-скорошно време.

BBC отбелязва, че инцидентът се случва точно преди посещението на Австро-руска делегация от микробиолози и биохимици, която е трябвало да извърши сравнителен анализ на пробите на руските спортисти с тези на американски. Делегацията е достигнала много трудно до разрешение за тези изследвания, които така или иначе няма да се проведат.

От УАДА съобщиха, че договорът с почистващата фирма ще бъде прекратен.

:bye:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 18, 2016 20:13 
ветеран
ветеран
Аватар

:arrow_u:

:joy07:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 18, 2016 20:30 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Е какви олимпиади и пyтки майни после? От началото на тая олимпиада съм гледал само Лалова и цигането в бокса. Нищо друго. И не съжалявам грам. :thumb_down:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 18, 2016 20:45 
Образцов съфорумец
Аватар

Sabbath написа:
Цитат:
Световната антидопингова агенция (УАДА) е загубила всички проби на спортистите от националния тим на САЩ, вземани между 1990 г. и 2016 г. От Агенцията обясниха, че унищожаването на тестовете заради небрежни действия на човек от почистващия персонал, който бутнал стелажите с пробите на американците, пише bgathletic.com. Така 30 000 стъклени шишета са се разбили, съобщава BBC.

"Това е ужасно – американският сектор с проби в нашия архив е напълно унищожен. Към днешна дата, няма нито един тест на състезател от САЩ от 1990 г. до сега”, обявиха от УАДА.

Сред унищожените проби са и тези, взети в най-скорошно време.

BBC отбелязва, че инцидентът се случва точно преди посещението на Австро-руска делегация от микробиолози и биохимици, която е трябвало да извърши сравнителен анализ на пробите на руските спортисти с тези на американски. Делегацията е достигнала много трудно до разрешение за тези изследвания, които така или иначе няма да се проведат.

От УАДА съобщиха, че договорът с почистващата фирма ще бъде прекратен.

Това шега ли е ....?

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 18, 2016 20:49 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Краси,

Съмнявам се да е шега. Има го като новина в няколко спортни сайта.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 18, 2016 22:14 
ветеран
ветеран
Аватар

Не е шега. FUCK USA!

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 18, 2016 22:16 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

По-гнусна сган от американската няма... Къде е световната реакция? Или ако не е срещу руснаците, трябва да си затваряме очите?

Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Страница 6 от 10 [ 287 мнения ] Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща

Начало форум » Общи » Други спортове