Регистрация    Влез    Форум    Въпроси/Отговори

Начало форум » Общи » Развлечения / Хоби

Четете ли хартиени носители :)
1-ДА 57%  57%  [ 246 ]
2-НЕ 7%  7%  [ 30 ]
3-Рядко 27%  27%  [ 115 ]
4-кфо е това книга ,ве? 9%  9%  [ 39 ]
Общо гласове : 430

Автор Съобщение
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пон Фев 21, 2005 11:24 
гледа мача
гледа мача
Аватар

Trent написа:
От време на време чета...в момента съм захванал Американска трагедия на Тиодор Драйзър. Интересно криминале е :wink:

хахаха ,има и хора дето четат Тиодор Драйзер, хахах ,аз дочитам сега "Финансист", има какво да се научи от нея !!

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пон Фев 21, 2005 13:02 
"Евробоец"
"Евробоец"
Аватар

tony-master написа:
хахаха ,има и хора дето четат Тиодор Драйзер, хахах ,аз дочитам сега "Финансист", има какво да се научи от нея !!

Стига да я намеря в училищната библиотека, ще гледам да я взема :D

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Мар 01, 2005 17:34 

Романите на Стивън Кинг са върха

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Мар 01, 2005 21:05 

Обичам да чета ...Ито много често.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Мар 02, 2005 02:13 
Аватар

само си губа врмето с някоя книга

ама много време изгубих напоследак :roll: :?:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Юни 08, 2005 08:20 
Маниак
Маниак
Аватар

Все пак намерих темата, браво. Няма как да не споделя, че в момента съм зачел великолепна книга - Джордж Оруел - 1984. Определено адът би трябвало да изглежда така... :(

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Юни 08, 2005 09:04 
гледа мача
гледа мача
Аватар

Последните книги дето прочетох общо околко 1200 стр. са :
"Шестото Клеймо" на Дан Браун , страхотна кнога и като се има предвид ,че я дочитах по времето на смърта и избирането за нов Папа направо ужас !!! Втази книга се разправя отчасти за същото и няма да ви казвам,че бях с една седмица напред от събитието в реалния живот , защото всичко по проццедурите на избиранетов доста подробно обяснено .....
"Покушението" на Лий Чайлд за почти едно денонощие . Лий !айлд беше на гости при Слави и ме заинтригува със интелекта си и споменаването на България в кннигата .Стрхотен екшън за любителите на Том Кланси препоръчвам !!!!
"Зона 51-Легендата" на Р.Дохърти . Последната книга от поредицата №9, вече става ясно всичко по тази сага. Невероятна фантастика .....

Кази , на това мрачно време и тази книга май ще трябва да вдигнеш градуса на бирата до към 40* , поне :wink:

едит: има нова на Тери Пратчет, има светлина в мрачната библиотека на Вечния Университет :grin: :grin: :grin:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Юни 08, 2005 09:24 
Маниак
Маниак
Аватар

tony-master написа:
Кази , на това мрачно време и тази книга май ще трябва да вдигнеш градуса на бирата до към 40* , поне :wink:

По скоро не. Но ако продължава така нищо друго не ми остава...
"Те няма да въстанат, докато не се осъзнаят, а няма да се осъзнаят, преди да въстанат"
Егати времето, егати настроението, егати футбола, добре че поне Nick Cave е наоколо... 8)

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Юни 08, 2005 10:46 
"Евробоец"
"Евробоец"
Аватар

Тони, след "Шестото клеймо" е ред на "Шифърът на Леонардо" :grin: аз преди няколко дни я завърших, сега ще се прехвърля на някоя от класиките, които пуснаха Труд и 24 часа, може би "Врява и безумство" на Фокнър, четенето на "Лолита" ми се развали от това, че съм гледала филма, но все пак Набоков си струва.

Казибой, подходяща книга за този дъжд навън, аз едва се справих, много тежко четене беше, но Оруел е Велик...щом и Ник Кейв е наоколо съвсем си правиш "3 в 1"...

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Юни 08, 2005 10:50 
Образцов съфорумец
Аватар

Много рядко

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Юни 08, 2005 13:05 
...Mr. sarcasm...

AЗ понеже много чета и всичко чета /затова съм толкоз умен, освен красив/, ти казвам, че не е баш по книгата...

Готин е паралелът между филмите Двеста годишен човек и Аз, Роботът...Имат бая общи елементи, но са направени много различно:)

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Юни 08, 2005 14:06 
просто минава

tony-master написа:
има нова на Тери Пратчет

благодарско за инфото... отивам до пингвините, ама малко да поспре таз гад да се сипе връз околовръста :lol:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Юни 08, 2005 14:26 

Все повече ни залива масовия бълвоч на малоумните TV предавания и кинофилми (добрите са изключение), все повече и повече висим в интернет, чатим, играем на компютърни игри....

И все по-малко четем. Нещо повече - така, както киното и музиката се скапват с всеки изминал ден и стават все по-елементарни и тъпоумни, литературата също започва....
какво ти започва, тя направо си се е изродила...

Вече няма писател, който да я възпрема като нещо по-различно от начин за изкарване на пари, пише се все по-повърхностно, гонят се приходи, а не качество....

Накратко - чете се все по-малко, пише се все по-некачествено. Изкуството отива по дяволите и книгите не правят изключение

...

иначе обичам да чета книги с дълбок замисъл.
обичам и творчеството на Стивън Кинг. Любими негови книга са ми Подпалвачката и То

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Юни 08, 2005 14:28 
"Евробоец"
"Евробоец"
Аватар

ПростоТи, аз не съм толкоз умна, но все правя разлика между екранизация на книга и самата книга...много ясно че не се еднакви, най-малкото идеята на книгата минава през опосредяващата връзка на режисьорското виждане, през интерпретацията на героите чрез актьорската игра, именно заради това поставянето на "Хамлет" е толкова сложно за всеки актьор и режисьор, защото за всеки той носи различен смисъл...така и Набоков и "Лолита", четенето ми се развали, защото Джеръми Айрънс играе невероятно, защото филма има силен заряд, защото Лолита ми се е запечатала с шините, защото майка и ми се привижда все като Мелани Грифит, а книгата носи своето собствено "аз" и без тези образи...За всеки обаче това носи различен отпечатък, аз просто споделих моят.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Юни 08, 2005 14:32 
...Mr. sarcasm...

Ма много ми е интересна винаги твоята многословност...Не съм казал такова нещо, знам много добре, кое е екранизация и кое книга...

Отговорих на въпроса на Некс и споделих, че има общо, някаква основа, между двестагодишен човек и Аз, Роботът...Второто се води по негови мотиви, първото не се води така, но също има негови мотиви, смятах, че е интересно...

Но ти ме подхвана веднага...Как намираш време се чудя..

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Юни 08, 2005 15:29 
гледа мача
гледа мача
Аватар

Некс, ето ИНФО за новата на Пратчет , да знаеш какво да търсиш :grin:

Е за "Последният Герой" , сигурно си чувал, но 26,00 лева ,е*и му *****, тия съвсем се забравиха и то за 176 стр. ,чак толкоз безценен ,мани + бегай :grin:

Скини, с нетърпение чакам "Шифърът на Леонардо" да го взема и да го излапам за една нощ :wink:

Последна промяна tony-master на Сря Юни 08, 2005 15:42, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Юни 08, 2005 15:35 
CSKASOFIA.com
Аватар

нйапоследък като се замисля само английски и френски неща чета...и то не литература..майка му стара....дайте нещо читаво на български :cry: :cry: :cry:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Юни 08, 2005 15:51 
...Mr. sarcasm...

Кво да ти дадем...не се сещам...аз тери гледам да го попивам...всичко ще му изчета, стршен...Една от най-любимите ми книги е малки богове...А тая последната що е толкоз скъпа?

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Юни 08, 2005 15:56 
CSKASOFIA.com
Аватар

мани..сега ми предложиха да чета Фройд....май ще си остана на английски и френски....
Сещам се и за една испанска книжка....La celestina...ама е бая скучна..но само нея имам....ще взема да си припомня испанския :)

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Юни 08, 2005 15:59 
...Mr. sarcasm...

Тъй ли? умирам от любопитство кой ти го предложи?:) Фройд?

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Юни 08, 2005 16:19 
просто минава

ProstoAZ написа:
А тая последната що е толкоз скъпа?

тази "последната" не е последна... предполагам говориш за онази от 26лв. даимизсъхнаттопкитеиздателскиненаялисе

а, тонка аз вече знам как изглежда :grin:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Юни 11, 2005 17:24 

по принзип книги не чета просто и време нямам а и желание нямам.Напоследък ми се налага да чета едни анализи обаче щото ще кандидатствам и ще полудея тея 10 дни кадето ми остават до изпита.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Юни 11, 2005 17:36 
Dreammaker
Аватар

Не съм я чел тази за гризачите, но като я гледам и се сещам за "Джони и бомбата", "Страта" и още няколко такива тотални провала. Общото между тях е, че не бяха издавани от "Вузев"... Защо ли не са искали да вземат правата за тях? Затова колчем видя книга на Пратчет от друго издателство, веднага ми настръхва козината и дори не я пипам - ще ми развали останалите :grin:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Юни 11, 2005 22:06 
CSKASOFIA.com
Аватар

тая ве4ер нещо ми е куцо....бая куцо....
и затова захапвам Le chevalier de la maison rouge....

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Юни 11, 2005 22:17 
разпява агитката
разпява агитката

А аз Le haut mal :roll:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Юни 12, 2005 13:14 
гледа мача
гледа мача
Аватар

Ro , не е така тази за котката и "Добри Поличби" са доста яки :grin:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Юни 12, 2005 14:55 
Dreammaker
Аватар

Ще ти се доверя за тях, даже "Good Omens" я имам на компютъра и след малко ще я зачета да видя за какво става дума. А за онези книги - наистина имам такова впечатление, че всичко, което "Вузев" (те май бяха "Вузев & Вузев", ама карай да върви :grin: ) не са го публикували, е кофти. Даже и поредицата за Номите ми беше малко скучновата. Но поне не беше като "Джони и бомбата"...

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Юни 12, 2005 16:32 

Поредицата на "ТРУД" е страшна-първо:книги с такова качество,на тази цена :clapping: ,второ;всяка една от тях си заслужава да я има човек в библиотеката си,дори и да не я прочете и трето:какво ще кажете за Стайнбек?Който не е чел "На изток от рая"определено има какво да прочете там-Стайнбек е страхотен,а тази книга е върха на творчеството му!

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Юни 14, 2005 12:12 

Остава ми съвсем малко да довърша "Шифъра на Леонардо", обаче не съм много въодушевен от тази толкова нашумяла книга. Наистина е положил голям труд човека да събере толкова много факти, ама самият сюжет е много предвидим и познат от сумати други трилъри. За мен номер едно в съвременната литература си остава Стивън Кинг 8)

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Юни 14, 2005 12:39 
гледа мача
гледа мача
Аватар

За Стивън Кинг , все каквото и да кажа ще е недостатъчно , любимият ми автор е !!! "ТО" го прочетох доста отдавна като бях на 20 години и ме изуми огромния обхват на характери и личности дето проследява .
От тогава имам всичко на Кинг дето е излизало тук на пазара.....

Стайнбек ми е един от любимите също , като бях 8-9 клас се бъзикахме със приятелите ми за неговите герои от "Тортила Флет" и "Улица Консервна", с пияндетата и скотския начин на живот .
НО после ми попадна "На изток от Рая (запада :grin: )" и промених мнението си към доста по-сериозно , после "За мишките и хората" ми го затвърди ,мога да кажа,че и филма "За мишките ....' е доста добре направен , участват Гари Синийз и ох леле, великана--> ДЖОН МАЛКОВИЧ ...... :grin:

Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Страница 5 от 29 [ 861 мнения ] Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 29  Следваща

Начало форум » Общи » Развлечения / Хоби