Регистрация    Влез    Форум    Въпроси/Отговори

Начало форум » Общи » Развлечения / Хоби

Четете ли хартиени носители :)
1-ДА 57%  57%  [ 246 ]
2-НЕ 7%  7%  [ 30 ]
3-Рядко 27%  27%  [ 115 ]
4-кфо е това книга ,ве? 9%  9%  [ 39 ]
Общо гласове : 430

Автор Съобщение
 Заглавие: Re: ЧЕТЕТЕ ЛИ КНИГИ :)
 Мнение Публикувано на: Чет Яну 07, 2016 16:24 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

Чел съм една книга от поредицата 'Богат татко, беден татко'- за инвестиции в недвижимо имущество беше, не й помня името, но доста простичко беше обяснено всичко в нея. Текстът е сбит и лесен за смилане, за разлика от трудовете на професори, доценти, и пр., и пр. светила в икономиката и финансите. Иначе от доста време съм захванал и 'Богатството на народите', но чета от нея само, когато ми дойде музата. Преди няколко месеца прочетох 'Фауст', и не знам какво се случи, но известно време след това пишех в стихотворна форма. Велика, грандиозна, фамозна, не зная как да я опиша просто. :n014:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Съб Яну 09, 2016 03:00 
ветеран
ветеран
Аватар

По принцип има 2 баш-Книги - "Библията" - демек "Швейк"... и "Библията 2-ра част" - демек "12-те стола / Златния Телец"... :innocent:
После идват още 4-500 "евангелия" - всякакви...
:grin:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Яну 10, 2016 19:22 
легенда
Аватар

Мдааа,Швейк,12те стола,Златният телец,и да не забравяме-Майстора и Маргарита на Булгаков.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Яну 10, 2016 20:02 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

bobbby написа:
По принцип има 2 баш-Книги - "Библията" - демек "Швейк"... и "Библията 2-ра част" - демек "12-те стола / Златния Телец"... :innocent:
После идват още 4-500 "евангелия" - всякакви...
:grin:

На Швейк съм се смял със сълзи, просто Хашек е несравним или ако мога да го сравнявам с някой от нашите писатели, може би Алеко напомня на стила му.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Яну 10, 2016 20:05 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

redmaniac написа:
Мдааа,Швейк,12те стола,Златният телец,и да не забравяме-Майстора и Маргарита на Булгаков.

Точно това чета в момента. Хахаха, Маниака ми напомня на Воланд, който напука канчетата на Берлиоз и Иван Николаевич при Патриаршите езера. Сега свършвам първа част и съм доста заинтригуван от романа. Препоръчвам го на по-младите от чворума, другите сигурно са го чели.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Яну 10, 2016 20:25 
Образцов съфорумец
Аватар

Велики произведения,което ми напомня да си препрочета пак 12те стола и Телеца!В този смисъл да споделя,че като чета Каравелов -Хаджи Генчо и дедо Либен и техните спорове за вина,ракии и мезета,адски все ми се допива...така картинно и сладкодумно ги е описал! :tooth:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Яну 10, 2016 21:01 

Частта с Воланд и свитата му в Майстора и Маргарита не е лоша, добра сатира за съветското общество и режим, но линиите на самите Майстор и Маргарита и на Пилат Понтийски са зверска скука. Като цяло, надценявана книга за мен, дано следващите ми опити с руската класика са по-успешни.
Швейк вече е друга работа, отговаря си на славата. Някой чел ли е продължението на Карел Ванек, доближава ли се поне малко до оригинала или не си заслужава да си губи човек времето?

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Яну 12, 2016 01:31 
ветеран
ветеран
Аватар

Армеец_87 написа:
... Майстора и Маргарита ... Като цяло, надценявана книга за мен, дано следващите ми опити с руската класика са по-успешни...

С риск да ядосам Маниака на рождения му ден... - но съм 100% съгласен... :grin:
Скучна и "интелектуално-претенциозна" ми е...
И на 22 ... и на 42 ми беше "същата"...
"На вкус и цвет - таваришчи нет" , де ...
:innocent:

Обаче ташака е, че един от Най-Прокламираните като "тежки" писатели - Достоевски... -на 20-22 ми беше супертегав... и го зае.бах... но на 40-41 го изчетох /10 тома/ - от кора до кора и то с огромен кеф ...
Все едно се пренесох в един друг по-спокоен свят... / понякога и НеСъвсемСпокоен де /... но друго "темпо" ... а и всяко изречение си е на мястото... и след всяка "глава" си мислиш дълго вечер преди да заспиш... и с месеци - все едно не чувах и не виждах кво става наоколо в реалния свят... при "простосмъртните"...
Просто - Гений...
:innocent:

п.с. А понеже минавам за "русофил" тука - та да ви препоръчам Джоузеф Хелър... :lol:
Всичко му е "Великанско" за мене... / само без едно - но то и не е популярно толкова /... А и даже мисля, че "Параграф 22" не е "Най-Гениалното"... Има 1-2 може би даже по-добри...

:drunk:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Яну 12, 2016 22:05 
просто минава
Аватар

Иво Иванов - Кривата на щастието. За спорта, Вселената и всичко останало...

Историите са трогателни, но много вдъхновяващи...

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Юни 30, 2016 15:01 
ветеран
ветеран
Аватар

Изображение

:worship: :worship: :worship:

Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw, don't support us when we win!"

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Юли 01, 2016 10:09 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

Точно тази книга мислих да си купувам? Ти прочете ли я?

И като сме на вълна книги имам няколко въпроса.

1. Краси, сега чета "Сблъсък на крале" от поредицата "Песен за огън и лед", искам да ми кажеш до кой сезон сериала следва книгите на Мартин?

2. Знам, че доста хора харесват Хашек. Произведението "Алкохолна идилия" в същия саркастичен и сатиричен стил ли е написано, както ШЕДЬОВЪРА "Приключенията на добрия войник Швейк".

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Юли 01, 2016 10:13 
ветеран
ветеран
Аватар

Спайк, сега съм на втората книга, силно пропоръчвам!

Относно сериала Игра на Тронове, всички сезони освен този, който току-що свърши, са по книгите. Мисля, че в последните сезони почва да има малко разминавания (гледал съм само до началото на трети, защото предпочитам книгата), защото се е знаело, че Мартин няма да успее да допише книгите навреме и затова сериалът е тръгнал по свой път. По думите на Мартин, това, което ще се случи в последните 2 книги ще е различно от това в сериала. Най-вероятно ще убие повече герои :grin:

Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw, don't support us when we win!"

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Юли 01, 2016 10:18 
гледа мача
гледа мача
Аватар

^ Няма рязко разграничение, до 5-ти вкл. като цяло. Обаче и в 6-ти има някои сюжетни линии, които ги има в книгите.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Юли 01, 2016 10:22 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

Аз си мислех да ги чета до 3-4 до "Пир на Врани" и след това да заложа на серила, защото съм гледал само първи сезон и определено, освен Тирион, Церсей, Нед Старк/ ма той умрял, ма/ и Джон Сняг, другите герои не си ги направих така както са избрани тези от каста.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Юли 01, 2016 10:25 
ветеран
ветеран
Аватар

Спайк, на какъв носител четеш?
Ако е електронен, мога да ти пратя всички части на Фондацията.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Юли 01, 2016 10:34 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

Разбирам, че сме във века на дигиталните технологии, но на мен не ми ли замирише на "книга", все едно не съм чел.

Благодаря много за желанието, но си купувам изданията на "БАРД".

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Юли 01, 2016 10:35 
ветеран
ветеран
Аватар

За мен най-интересна беше разликата в Даенерис. В книгата нейните глави ми бяха най-скучните (заедно с Бран), а феновете на сериала са я издигнали почти в култ...

:thmbup: за избора на хартиен формат

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Юли 01, 2016 10:40 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

Оооо, аз ги "скимвам" главите на Денерис и Бран.

Тирион е голЕм пич, няма ли шанс да мине от Старките? :grin:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Юли 01, 2016 11:05 
гледа мача
гледа мача
Аватар

Още един глас за старите технологии, а и все пак няма как да си избършеш задника с екрана на четеца/монитора... :grin:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Юли 01, 2016 11:06 

Spike написа:
Аз си мислех да ги чета до 3-4 до "Пир на Врани" и след това да заложа на серила
Е, то точно след трета книга почват драстичните разминавания със сериала и си заслужава да се чете.
Иначе, първи и втори сезон екранизират съответно първа и втора книга доста точно (особено първа книга-първи сезон). Трети и четвърти сезон са по трета книга, която е най-обемна, наситена със събития и според повечето фенове - най-добрата. Четвърта и пета книга реално се развиват паралелно, но са разделени героите и сюжетните линии. Екранизирани са наедно в пети сезон и донякъде в последния шести, но разликите вече са толкова големи, че е трудно да се правят каквито и да е паралели.

Дайте шанс на електронния четец, не бъдете дръпнати. Няма такава благинка.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Юли 01, 2016 11:09 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

Идеята е да гледам сериала, защото много от "случването" в 1 и 2-ра част на "Песен за огън и лед" е написано еднотипно и не се търси нещо ново в наратива. Сравни го с "Властелина".

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Юли 01, 2016 11:15 
ветеран
ветеран
Аватар

Mephistofel написа:
Още един глас за старите технологии, а и все пак няма как да си избършеш задника с екрана на четеца/монитора... :grin:

:laugh_many: :laugh_many: :laugh_many:

Аз имам четец и той ми свърши голяма работа точно с Песен за Огън и Лед, защото книгите са доста дебели и неудобни за четене в транспорт. Въпреки това, в последно време се завърнах към книжния вариант и за мен има голяма разлика. Не знам дали някой друг е имал същото усещене, но с електронен четец усетих, че не успявам да се съсредоточа и вникна в книгата като хората.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Юли 01, 2016 11:27 

:arrow_u: :arrow_u:
Напротив, случва се нещо много ново. Фентъзито, от приказка за добри и лоши герои (като първите винаги побеждават вторите), елфи, джуджета и прочие, се превръща в брутална реалистична история със сиви герои и непредвидим сюжет. И Толкин и Мартин са първопроходници, раждащи много подражатели. Сега, първият е по-голям чисто писателски, като стил и език, но и Мартин е достатъчно кадърен, човекът е име във фантастиката много преди Песента. Като история и герои, Песента е много по мой тип, нЕкак си предпочитам джуджета тип Тирион пред разни хобити с хомо наклонности.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Юли 01, 2016 11:32 
гледа мача
гледа мача
Аватар

Аз ги харесвам много и 2-те поредици, всяка по свой си начин. Едно фъни колажче, сливащо 2 други вселени, хехе:

Изображение

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Юли 01, 2016 11:35 
ветеран
ветеран
Аватар

Мисля, че преди да почне поредицата, Мартин е работил като сценарист за филми и сериали. Това определено се е отразило (положително) в начина, по който развива сюжета в поредицата.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Юли 01, 2016 12:15 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

Армеец_87 написа:
Напротив, случва се нещо много ново. Фентъзито, от приказка за добри и лоши герои (като първите винаги побеждават вторите), елфи, джуджета и прочие, се превръща в брутална реалистична история със сиви герои и непредвидим сюжет. И Толкин и Мартин са първопроходници, раждащи много подражатели. Сега, първият е по-голям чисто писателски, като стил и език, но и Мартин е достатъчно кадърен, човекът е име във фантастиката много преди Песента. Като история и герои, Песента е много по мой тип, нЕкак си предпочитам джуджета тип Тирион пред разни хобити с хомо наклонности.

Нямаш право да сравняваш въображението на Толкин с това на Мартин. Единият се опитва да представи един голям, пъстър свят с много различни светове и герои, докато при Мартин всичко е по-сбито. Толкоз.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Юли 01, 2016 12:35 
ветеран
ветеран
Аватар

CSKA_a7x написа:
Въпреки това, в последно време се завърнах към книжния вариант и за мен има голяма разлика. Не знам дали някой друг е имал същото усещене, но с електронен четец усетих, че не успявам да се съсредоточа и вникна в книгата като хората.

И за мен има разлика, но в полза на електронния четец.
Много по-удобно, много по-компактно, много по-чисто.
Отделно че ти дава възможност да си маркираш текстове, което е много яко, щото все едно си имаш едни извадени записки. При нужда си ги преглеждаш.
Не си мислете, че искам да ви убеждавам в нещо - всеки да си чете, както си му е кеф.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Юли 01, 2016 12:36 

Самият свят не е силата на Песента, това е факт. Аз като я чета, все едно чета исторически роман, а не фентъзи и това не е непременно недостатък. Затова и много хора, които по принцип не харесват фентъзи, си падат по Мартин. Силата му е в сюжета и героите.
Ако някой го влекат силно въображаеми мащабни светове, да се насочи към Малазанската поредица. По този параграф и Толкин бледнее пред нея. Но пък тя си има други недостатъци.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Юли 01, 2016 13:20 
ветеран
ветеран
Аватар

Армеец_87 написа:
Самият свят не е силата на Песента, това е факт. Аз като я чета, все едно чета исторически роман, а не фентъзи и това не е непременно недостатък. Затова и много хора, които по принцип не харесват фентъзи, си падат по Мартин. Силата му е в сюжета и героите.
Ако някой го влекат силно въображаеми мащабни светове, да се насочи към Малазанската поредица. По този параграф и Толкин бледнее пред нея. Но пък тя си има други недостатъци.

Малазанската я почнах, но не можах да издържа да довърша първата книга. Не знам защо, но не ме грабна.

Относно Мартин и "историческия роман", той самия казва, че се е вдъхновявал от историята. Ако не се лъжа една известна сцена (опитвам да не "спойлвам"), свързана със сватба, е истински случай от шотландската история (тук може и да бъркам).

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Юли 01, 2016 13:31 
гледа мача
гледа мача
Аватар

Малазанската е със своите особености, освен това е супер дълга и с много персонажи, направо се бият с "Колелото на времето". Препоръчвам поредицата "Вещерът" на всеки, зарибен от фентъзито.

Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Страница 27 от 29 [ 861 мнения ] Отиди на страница Предишна  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Следваща

Начало форум » Общи » Развлечения / Хоби