Регистрация    Влез    Форум    Въпроси/Отговори

Начало форум » Общи » Развлечения / Хоби

Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Любим автомобил
 Мнение Публикувано на: Сря Яну 28, 2015 01:04 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Всичко друго но не и БМВ. :grin:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Яну 28, 2015 07:14 
просто минава

Кристиано написа:
...
Та, бюджета ми е 8-9 000 лв,
....

Като гледам си се насочил към малък автомобил, та в тоя бюджет бих ти препоръчал да разгледаш Тойота Корола - изключително безпроблемни коли са.
Също така можеш да погледнеш и Хюндай i20 - корейците също много израснаха последните години, а и в тоя бюджет ще щожеш да вземеш кола 2009 година.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Яну 28, 2015 09:47 
разпява агитката
разпява агитката

Fen_don написа:
Всичко друго но не и БМВ. :grin:

То си има и превод - Б(ез)М(озъчен)В(одач)! :grin:
Иначе сериозно - карам Пежо, но давам глас за Тойота.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Яну 28, 2015 09:49 
ветеран
ветеран

Колите,които си изборил са в един клас и горе долу с еднакви характеристики. Аз лично не бих си взел Японски,Корейски или автомобил от тези страни,въпреки че са много напред,но това си е лично мое мнение. Слушал съм добри отзиви за Хонда Сивик,но ако трябва да ги степенувам - първо А3-ката, БМВ-то и Хондата,но като цяло е колата е - както се погоди. Познава 2-ма човека,които си взеха една и съща кола чисто нова от магазин и едната е пушка,а другата постоянно е в бокса. Ако имаш възможност да си вземеш кола от Австрия,Германия или Швейцария(примерно) ще е най-добре,защото в България връщат километража на всички автомобили и не знаеш реално на колко километра са. Попринцип сигурно ще са на 300к+,но ги връщат и като я вземеш ще ти показва на 130,150к. Другото е,че повечето коли са с удряни предници и като ги внесат от Италия ги правят тук,а италианците не са от тези,които си поддържат много автомобилите. Рядко са тези,които си сменят и маслото редовно... повечето само доливат,но пазара е залят с коли от Италия. Ако имаш възможност си вземи кола от някой човек,а не от автокъща.

Не се бойте, момчета! Турция ке падне! Продължавайте боя! Приберете ми пушката!

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Яну 28, 2015 10:12 
АРМЕЕЦ
Аватар

При колите втора ръка си е до късмет. Не, че с новите не е де ама при старите още по. За тия пари ще си намериш читава количка определено. Вече сам може да си избереш колата но поне аз съм на мнение, че кола със задно не е много много за неопитни шофьори. Особено пък БМВ-тата и то по старите където липсват системите за стабилизиране. Лично аз съм на принципа, че една кола трябва да си има кончетата не за да се правиш на Шумахер, а за да ти дава увереност и спокойствие при изпреварвания и не дай си боже рискови ситуации. Лично на мен страшно добро впечатление ми прави Сеат Леон. Мисля си, че на пазара на автомобили втора ръка това си е може би най- доброто към момента. 1.8 двигател с приличните 180 кончета с турбина. Окачване от Фолксваген, шест степенна скоростна кутия и поне според мен приличен разход за такъв двигател от 10-12 градско, а извън града около 8 при нормално каране. Ако пък случайно набараш и количка с 4 задвижващи колела просто си ударил джакпота. А3 е 1:1 с това но на по висока цена общо взето. Другото което може да погледнеш е Опел-че. След 1999 година проблем с ръжда няма, а това им е най големия зор и всеки който има резерви към марката първо това казва. Друг проблем при повечето Опели е хидравличната рейка. При навъртени около 200-250 хиляди километра "цъфва" и се налага рециклиране което ще ти бръкне в джоба с около 300 лева. Ако се решиш за подновяване с нова което си има и предимства и недостатъци сумата отива на около 2000 лева. Иначе Опелите като двигател са си здравички и трябва доста голям абориген да е карал колата за да има забележки по двигателите. Ако се решиш на Опел и по специално Вектра избягвай най малкия двигател (1.6 литра). Това си е неща като издънката на производителя или поне при купето на Вектра. Вижда зор тоя двигател с тежичкото купе и гори масло. Приказките за италианските шофьори също до някъде са мит, че били такива и онакива. Както при нас така и там има хора които не си поглеждат колите. Баща ми кара Опел от Италия вече 5 години и освен спомената рейка и дребни неща по окачването, които няма как да не смениш с нашите пътища не е бутал друго. Сменя си масла, ремъци и ролки пича и си кара колицата и проблеми няма. Та за финал на всички простотии които съм написал. До късмет е. Като се спреш на нещо отиди с човек който разбира от коли и той да я тества на място. Ако всичко е наред вземай и си карай със здраве.

А, да забравих най важното. Като гледаш коли си направи сметката, че след като вземеш колата ще ти трябват между 1000-1500 лева над цената. Задължително след като вземеш нещо сменяш масло, ремъци, ролки, филтри и водна помпа за да не беше ядове. Може и да попаднеш на читав продавач който да е сменил всичко но по -добре не рискувай и си ги смени тия работа за да ти е мирна главата.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Яну 28, 2015 10:23 
разпява агитката
разпява агитката

:arrow_u: След това мнение мисля, че темата се изчерпва и каквото и да се каже, ще е повторение. Само потвърждавам, че Пежото ми е от Италия и вече девета година съм без забележки - т.е. бъркаш в торбата и каквото уцелиш(все пак приеми съвета да ти помогне, човек разбиращ от , особено, автомобили втора употреба).

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Яну 28, 2015 10:36 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Аз само ще кажа, че малката кола има много по-големи възможности за паркиране в големия град.
Останалото е въпрос на предпочитание и късмет от твоя страна и добър приятел майстор(разбирач), който да огледа техническата част.
А и многото кончета искат много храна, удоволствието се заплаща.

Я си карам Корсичката(98) и нямам никакви проблеми, обслужване лесно, части евтини, бензи малко или вече средно малко.
А сега се замислям за една Астра пак хечбек, 2008, влиза ти идеално в бюджета, а и не е толкова невзрачна за змиите, крокодилите и други подобни пасажерки.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Яну 28, 2015 10:49 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Принципно и аз никак не разбирам от коли, но лично според мен като за първа кола няма нужда да се изхвърляш за нещо много ново. Все пак ще има я чукване тук, я одраскване там. Но от изброените Мазда 3 най-ми допада. Иначе аз в момента съм с Алфа Ромео 147 1.9 jtd (първа кола ми е и на мен) и съм доволен. Втора ръка е, и както казва Стан там си е до късмет и аз определено имах такъв. 2004 година е и като изключим една смяна на съединител, нямам други забележки.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Яну 28, 2015 10:55 
АРМЕЕЦ
Аватар

Многото кончета ти бъркат в джоба единствено в данъчното. Мит е, че по големите двигатели с повечко коне горят повече. Един двигател с около 150 коня съм почти сигурен, че ще гори ако не по малко то сравнително същото количество БЕНЗИН от по малък обем с по малко коне. Малките двигатели се налага да ги вкарваш в обороти за да се сети тая кола, че трябва да свърши нещо докато при големия двигател не се налага така нареченото пържене защото той просто си има мощност. По големия двигател предполага и по дълъг живот. Ако пък нацелиш колата да е карана от някой като баща ми просто удряш шестица от тотото без да попълваш рождената година на баба ти. :lol: Като вземеш колата вече ще говорим за екстри като парктроници, дневни светлини(още една точка в актива на Опел. От 1998 година някъде моделите им имат инсталация за подобно нещо и се добавя само едно реле струващо 39 лева. Без допълнителни кабели, без гаражни изпълнения. Всичко оригинално от производителя.)

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Яну 28, 2015 11:15 
АРМЕЕЦ
Аватар

redMarti написа:
Принципно и аз никак не разбирам от коли, но лично според мен като за първа кола няма нужда да се изхвърляш за нещо много ново. Все пак ще има я чукване тук, я одраскване там. Но от изброените Мазда 3 най-ми допада. Иначе аз в момента съм с Алфа Ромео 147 1.9 jtd (първа кола ми е и на мен) и съм доволен. Втора ръка е, и както казва Стан там си е до късмет и аз определено имах такъв. 2004 година е и като изключим една смяна на съединител, нямам други забележки.

Съгласен съм. В момента се уча на Фокуса на баща ми и го карам доста интензивно та да наваксам още с него. :P
Иначе много харесвах именно твоята Алфа, но за нея всеки ме разубеждава, че е една от най-чупливите коли, но ето че ти си доволен.
И аз съм си решил, че кола от автокъща няма да взимам, пък ако трябва ще чакам повечко време, докато изкочи нещо. В крайна сметка излиза, че по-важното е да попаднеш на гледана и поддържана кола, отколкото каква марка е.
stannn - благодаря, че ми обърна внимание на консумативите, понеже са си цифра, а аз нацяло ги бях изключил. Сега гледам Леона и хич не е лош :thmbup:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Яну 28, 2015 11:25 
АРМЕЕЦ
Аватар

чакай още малко да те подразня. Предполагам не гледаш правилния. :lol:

Изображение

Cupra R

225 кончета, изцяло спортен кожен салон на рекаро, спирачни апарати брембо и спортно окачване, четири задвижващи колела. Всичко заводско. За мен това си е просто перфектната кола на тоя етап. Е ще трябва леко да олекотиш подметките с такова чудо ама пък иначе си струва. А и външно с тия брони и прагова леончето става абсолютна кукла.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Яну 28, 2015 11:35 
разпява агитката
разпява агитката

Да де, ама и фона не е правилния - човека има задача да купи кола в милата ни татковина.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Яну 28, 2015 11:45 
АРМЕЕЦ
Аватар

Е то такива има из България. Малко са като бройки но ги има. И за да те откажа от това черното изкушение. Годишния ти данък ще е някъде около 400 кинта на тоя испанския голф.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Яну 28, 2015 11:46 
АРМЕЕЦ
Аватар

Това е страшно, но ми надхвърля бюджета, който и без друго съм завишил доста над възможностите ми към момента :lol: Между другото първо бях решил да взимам нещо до 4000 лв и хвърлих око на една Ибиза 2004, малка, здрава и икономична, после ме подгониха другите мераци вече. :P

А какво ще кажеш за това, че форда си е семейна традиция при нас? :roll:
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=8oq5kg

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Яну 28, 2015 12:18 
АРМЕЕЦ
Аватар

На мен лично Ибизата ми е леко грозна. Иначе Сеат, Ауди, Шкода все си е Фолксваген така, че би трябвало да нямаш ядове с тия марки. Важното е колата да е погледне човек който се занимава с ремонти и да си предвидиш парички за консумативите. Хубаво е ако не веднага след като вземеш колата то до година да помислиш ако дойде с лети джанти за едни железни, че зимата хич не е добре да ги кривиш по преспи и дупки. Зор си е оправянето на алуминиева джанта. Отделно и гумите (летни, зимни) по лесно се съхраняват направо с джантите и смяната става за не повече от 10 минути. Ама това са работа които след колата идват. На първо време трябва да си решиш какво да вземеш. За Алфите и аз чувам само лоши отзиви. То по принцип за италианските коли е така. Италианците да си гледали модата и да не занимавали с производството на обикновени автомобили викаше един познат.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Яну 28, 2015 12:44 
ветеран
ветеран
Аватар

Кристиано, кола с 2 врати НЕ!!!
Повечето Алфи са чупливи. Просто Марти е имал късмет.
Аз съвсем пристрастно ти препоръчвам Опел. Здрава работа, а и да ти се повреди нещо, ремонтът е по-евтин.
Вози си твърдо, де, а и с него няма да впечатляваш момите, но тук вече опира до основните ти цели за ползване на автомобила. За гъзареене не става. Но ти си младеж и е нормално да гледаш и това.
За до 10 000 лв. няма смисъл да купуваш кола на 10 години. За тия пари спокойно можеш да си купиш кола на 4-5 години, което означава, че тъкмо ще ти е разработена.
Като цяло личното ми мнение е: немски марки - ДА, японски и френски - НЕ.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Яну 28, 2015 14:14 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Italiano написа:
Повечето Алфи са чупливи.

Ей, Италиано, как може да не защитаваш италианската марка ? :grin:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Яну 28, 2015 14:17 
разпява агитката
разпява агитката

:arrow_u: Елементарно! Фиат(Алфа) - Ювентус следователно, враг на Рома! :lol:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Яну 28, 2015 14:17 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Той ще защитава италианската марка, когато става въпрос за ферари и ламборджини.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Яну 28, 2015 16:51 
ветеран
ветеран
Аватар

Италианците са много добри в дизайна, ама иначе ... :grin:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Яну 28, 2015 17:14 
АРМЕЕЦ
Аватар

Между другото Векра Б съм чел, че дизайна й е точно дело на Пининфарина. Астрите си имат Бертоне вариант. За дизайна спор няма, че са номер едно. Алфите го доказват. Всичко друго обачееееееее е под всякаква критика. И все пак има изключения както виждаме и в темата.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Яну 28, 2015 17:49 
АРМЕЕЦ
Аватар

Italiano, целта ми определено не е да впечатлявам когото и да било с колата :P искам аз самия да си я харесвам и да ми върши работа, понеже ще ми се налага да пътувам често. Честно казано най-много ми е на сърце Сивика, но не знам дали ще ми е по джоба поддръжката. Много хора ме плашат и ми говорят някакви космически цифри за ремонти, а то реално май каквато и кола да взема, щом е на тия години все тая, или греша? Примерно една Астра от близка година няма ли да е същата работа?

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Яну 28, 2015 17:55 
АРМЕЕЦ
Аватар

Частите на опела са евтинички на фона на другите марки по принцип. Читав Сивик си мисля, че трудно се намира по простата причина, че повече които ги карат си мислят, че са безсмъртни. Иначе японците правят здрави двигатели. Последната дума ще е твоя ама ако все пак ти е важно някой да ти даде съвет по скоро си намери нещо немско. Гледай само да не залитнеш по Форд или Фиат. Това ще ти е най -голямата грешка в живота.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Фев 01, 2015 00:04 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Да с форд и фият, все те е ЯД. :D

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Фев 01, 2015 11:07 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

Кристиано, понеже ти гледам първоначалния избор и бюджета - погледни някое Субару Импреса, до 2007 модела, разбира се с бензинов боксер двигател (от 2008 сменят маската и дизайна нещо не ме кефи, сменят двигатели, пускат боксер дизел, Тойота ги придобиват и вече не са съвсем Субару). По мое скромно мнение, ако си намериш читава втора ръка, е една от най-здравите машини. Освен това и не е съвсем регулярен автомобил.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Фев 01, 2015 12:55 
ветеран
ветеран
Аватар

За тия, които си споменал - много най-различни лоши неща съм чувал и чел...
Откъм здравина на двигатели, електроники и к'во ли не... Само Хондата ми звучи добре, но и там се поинтересувай за цени на разни проблемни възли и части...

Ако искаш спортна и красива кола - послушай Stannn...
Сеат Леон 1.8 turbo...
Доколкото разузнах от познати майстори и форумни такива... :-o - е единствения читав бензинов двигател на VW през новия век... освен 2.8 vr6.../ама там е друга бира вече/
А и окачането е на Голф - просто и евтино...

Аз специално не искам турбо, а и багажника ми е малък - иначе бих си търсил такъв...

Но щом ти е за първа кола - що не си вземеш Хонда Сивик или Тойота Корола около 1999г ?

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Фев 01, 2015 14:01 
АРМЕЕЦ
Аватар

Това 2.8 е много хубаво и на външен вид и на звук и на вървене ама при него данъчните и застрахователите ще те посрещат като братовчед. Няма смисъл. Четири цилиндъра са достатъчни. Все пак каза, че иска колата за всекидневно каране. Онова определено ще е с по -голям разход от двигателя с турбината.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Фев 01, 2015 19:44 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

Зависи към какъв тип кола си се насочил.
Сивика е идеален избор :) Ако случиш на добре гледан Сивик ще му сменяш само масло и филтри.
Иначе мерцедеса си е мерцедес. Една Ц класа 2004 година /но не CDI/ е добре, но поддръжката си е дебела ;)
Ако искаш нещо по-семейно, според мен Опел Сигнум е перфектният вариант. За 6-7 000 ще си намериш с доволен набор екстри /климатроник, кожа, автомат, навигация/ :)
Мисли..

и аз и казах НЕ
обичам ЦСКА !

А ТИ ПЛАТИ ЛИ СИ ЗА БИЛЕТЧЕ ?

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Фев 02, 2015 21:47 
АРМЕЕЦ
Аватар

А наясно ли си дали има някаква съществена разлика в подръжката на Мазда 3, Сивик VIII и А3-ката, че чувам какви ли не глупости и съм меко казано объркан. Понеже не съм компетентен пробвах да сравня определи части в дадени сайтове и като цяло не намирам кой знае каква разлика в цените, може би наистина на Сивика нещата са му една идея по-скъпи, но аз не знам и какво точно да гледам. И като се има в предвид, че А3-ка с 4 врати надхвърля 10 000, то от нея направо съм се отказал, така че остават Сивика и Маздата. Мислих и за БМВ 118, но всеки ме отказва от него. Иначе Опела за който казваш го погледнах, наистина много комфортен, в по-късен етап определено ще търся нещо такова, но за сега ми е рано. :grin:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Фев 02, 2015 22:34 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Според мен това с различната поддръжка е мит и няма по-скъпа и по-евтина когато става дума за един клас коли.
Но все пак карам Корса, нз за другите.
Тая година може би ще гледам за нещо семейно, че ще трябва да возя малкия на ясла, та ще погледна сигнума.
Отностно А3, след 2003 слагат алуминеви носачили или нещо друго по-ходовата част и се налага смяна всяка година. Ако искаш А3 май е по-добре 2001, 2002, но и някой по-запознат да каже.
Иначе правилно си се ориентирал за 4тири врати, само това ми липсва на Корсата и с годините разбирам, че наистина това си е минус.
Успех в търсенето и да се похвалиш като вземеш новата колца.

Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Страница 21 от 22 [ 654 мнения ] Отиди на страница Предишна  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Следваща

Начало форум » Общи » Развлечения / Хоби