Регистрация    Влез    Форум    Въпроси/Отговори

Начало форум » Общи » Развлечения / Хоби

Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Любим автомобил
 Мнение Публикувано на: Пон Мар 04, 2013 17:11 
ветеран
ветеран
Аватар

Shotgun написа:
Italiano написа:
Танкът при автомобилите - OPEL :!:

Айййй, за пръв път виждам танк да ръждясва :lol: :lol:

Абе колега, това след третата година разбрах че става няколко кила по-леко :lol: :lol:

Ами ето - пак е на първо място. Кой друг може да е похвали, че е измислил ръждата?!
Това се казва иновация. :wink:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Мар 04, 2013 17:14 
АРМЕЕЦ
Аватар

Е тука вече не си прав. Опелите преди 1995-6 година имаха тоя проблем. След това ръждата не е проблем. Ако си говорим за кола която е предназначена за тукашната лунна повърност, след това:
Изображение

е Опел. Страшно окачване имат. Когато говорим за коли трябва да изясним параметрите по които ги сравняваме. Иначе Ролс Ройс бие от всякъде S класата.

Искаш модел Ауди? Ами пак е до личен избор. Аз си падам по малки извращения като А1. Малко купе и прилично голям двигател. Това предполагам ще го направят с около 200 коня. Не е лошо за кола която тежи под 1 тон.

Последна промяна stannn на Пон Мар 04, 2013 17:15, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Мар 04, 2013 17:15 
разпява агитката
разпява агитката
Аватар

Хехе да ти кажа и баща ми караше Опел, после аз имах по едно време Форд и относно ръждата има голям спор коя от двете марки е по-по-най. Но Форд имат и друго предимство - както знаем зимно време Форд и циганин не работят :grin:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Мар 04, 2013 17:18 
разпява агитката
разпява агитката
Аватар

stannn написа:
Е тука вече не си прав. Опелите преди 1995-6 година имаха тоя проблем. След това ръждата не е проблем. Ако си говорим за кола която е предназначена за тукашната лунна повърност, след това:

е Опел. Страшно окачване имат. Когато говорим за коли трябва да изясним параметрите по които ги сравняваме. Иначе Ролс Ройс бие от всякъде S класата.

Искаш модел Ауди? Ами пак е до личен избор. Аз си падам по малки извращения като А1. Малко купе и прилично голям двигател. Това предполагам ще го направят с около 200 коня. Не е лошо за кола която тежи под 1 тон.

Да сега не ръждясват, ама вътре таблото е като от ЗРЪНЧО - не може да с емери с комфорта и возията на Светата Троица - МБ, БМВ и Ауди. Тука битката е загубена пич.

Относно Ауди А1 е като изсрано от некой сервиз - там квито части са останли са ги сглобили и се е получило нещо. Същото важи и за МБ А класа, ама старата, която никой не признаваше за истински Бенц.

Давайте по сериозно в тая тема, стига извращения :lol:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Мар 04, 2013 17:19 
ветеран
ветеран
Аватар

Чакай, чакай, те - циганите, не работят и лятоска. :lol:
Опел си е за нашите дупки и това е!

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Мар 04, 2013 17:21 
АРМЕЕЦ
Аватар

Едно такова не бих отказал

Изображение

192 коня на тая въшка. Аз претенции за махагон и други глезотии нямам. Както казах предпичитам малко с доста работи под капака.

Последна промяна stannn на Пон Мар 04, 2013 17:22, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Мар 04, 2013 17:21 
разпява агитката
разпява агитката
Аватар

За наште пътища Бенца е бетон. По тва носача, здрави стабилизиращи щанги плюс биалетки, които не е нужно да се сменят след всеки зимен сезон :grin: В комплект с това получаваш мека, приятна и комфортна возия :wink:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Мар 04, 2013 17:23 
АРМЕЕЦ
Аватар

А за цени ще си говорим ли? Ако при Опел примерно тия биелета са по 10-15 лева, по за МВ както обичаш явно да ги наричаш ще е поне двойно.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Мар 04, 2013 17:26 
разпява агитката
разпява агитката
Аватар

stannn написа:
Едно такова не бих отказал

192 коня на тая въшка. Аз претенции за махагон и други глезотии нямам.

Тва системи за сигурност има ли? Може ли да влезеш с него в завой с над 70 км без да се обърнеш?

Отговора:

360 k.s

Изображение

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Мар 04, 2013 17:29 
разпява агитката
разпява агитката
Аватар

stannn написа:
А за цени ще си говорим ли? Ако при Опел примерно тия биелета са по 10-15 лева, по за МВ както обичаш явно да ги наричаш ще е поне двойно.

Веднага ти казвам - 18 лв е биалетката, шангата около 100 и няколко, носачите са около 200 (Лемфьордер с оригинално вграждане)

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Мар 04, 2013 17:32 
АРМЕЕЦ
Аватар

А класата не е в тоя клас. Миналата седмица я видях. По -скоро трябва да я сравняваш с Астра на Опел. И ако 70 е скорост от която да те е страх значи работата е сериозно. Прегледай Мерцедеса. Със 70 ще вляза и с по стара кола без ЕSP и други глезотии. :lol: А конкретно за Корсичката предполагам, че германците не са толкова луди да и цъкнат 190 коня и да я пуснат без каквото и да е обезопасяване.

Ето ти разликата тук 5-6 лева, там 5-6 лева и си фалирам пич с Мерцедес. :lol: Всичко е до джоба. Ако имам достатъчно пари за да не е важна цената бих предпочел Ауди примерно. Не, че Мерцедес са по назад. Просто дизайна на Ауди по ми допада.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Мар 04, 2013 17:38 
разпява агитката
разпява агитката
Аватар

stannn написа:
А класата не е в тоя клас. Миналата седмица я видях. По -скоро трябва да я сравняваш с Астра на Опел. И ако 70 е скорост от която да те е страх значи работата е сериозно. Прегледай Мерцедеса. Със 70 ще вляза и с по стара кола без ЕSP и други глезотии. :lol: А конкретно за Корсичката предполагам, че германците не са толкова луди да и цъкнат 190 коня и да я пуснат без каквото и да е обезопасяване.

Те може и да сложат, ма до колко ще е ефективно. ЕСП е система разработена от МБ и Бош мисля че беше, те са си иноватори в тая част. Самото окаване и превхърлянето на тежестта и много по сполучливо при МБ. Колите на Мерцедес са по-тежки от останалите от своя клас. Резултатите от краш тестове и жертви по пътищата също показват че като сигурност Мерцедес вече и Волво не може да ги бие.

Относно системите за сигурност на останлите марки се сещам за един случай с един познат. Имаха фирмени Форд Фокус чисто нови и става катастрофа на Форда не им се отвориха въдушните възглавници и ония после от сервиза дигаха ръце...Тия марки не са надеждни...

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Мар 04, 2013 18:22 
АРМЕЕЦ
Аватар

Ако ще говорим кой какво е създал трябва да се предам. А аз не обичам да се предавам. Почти всички системи които вече се внедряват като серийни са представени първо от Мерцедес в S класата. Сега вече колко са ефективни при едните и другите аз лично не искам да го разбирам на пътя. На книжки не вярвам. При колите всичко е до вкус. Мерцедес не е съвършената кола. Това, че при Форд примерно в даден автомобил не е сработила системата и не са се отворили въздушните възглавници не означава, че са калпави. Има доста други неща които ги правят калпави. :lol: Не е гаранция и, че Мерцедес са защитени от подобни грешки. Ауди не са по назад от Мерцедес. БМВ също. За Волво да не говорим. Те са първите които показаха кола която спира сама. Нищо, че на официалното представяне тая същата система не сработи и колата са я бракували. :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=aNi17YLnZpg

Дали не им е било тъпо? :lol:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Мар 07, 2013 22:10 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

Форд Капри,пичове ;) мамка му как изпуснах една обява миналия месец :evil: иначе като марка - Мерцедеса си е Мерцедес 8)

и аз и казах НЕ
обичам ЦСКА !

А ТИ ПЛАТИ ЛИ СИ ЗА БИЛЕТЧЕ ?

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Мар 07, 2013 22:20 
ветеран
ветеран

;)
Изображение

Не се бойте, момчета! Турция ке падне! Продължавайте боя! Приберете ми пушката!

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Мар 08, 2013 11:37 
ветеран
ветеран
Аватар

Снощи една колежка разправяше, че брат и живее в Германия и казал, че там само турците карат Мерцедес. :lol:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Мар 08, 2013 14:41 
вдига купата
вдига купата
Аватар

:clapping:

Италиано, знае кое е колата!

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Мар 08, 2013 14:47 
ветеран
ветеран
Аватар

Ми къ мислиш таа работа - нема 'а се излгаме, я! :grin:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Съб Мар 09, 2013 04:49 
гледа мача
гледа мача
Аватар

Shotgun написа:
Резултатите от краш тестове и жертви по пътищата също показват че като сигурност Мерцедес вече и Волво не може да ги бие..

Грешиш! Мерцедес автомобилите са може би най-безопасните, но фактите са си факти! Най-безопасния автомобил в света е Volvo XC90, това междудругото според статистиките е колата, която най-често катастрофира по пътищата, няма нито един смъртен случай или тежко ранен. Но като цяло, за да е толкова безопасна колата са прецакани много неща по нея като например скоростната кутия, която е едва 16,8 см и която за една година половина трябва да я сменяш два пъти, V8 двигателя на XC90 пък познай защо е създаден от инженерите на Ямаха? :grin: Защото само те могат да направят такъв малък по размери двигател с цел по-лесно управление на автомобила и при евентуален сблъсък да се избегне преминаването в купето. Също така това е може би единствения "джип", който няма система за ръчно управление на диференциала.
Като цяло автомобила е доста калпав, но пък е доста хитро направен, защото до челен удар с 200 км/ч купето остава непокътнато, а друг е въпроса, че за да се блъснеш с такава скорост трябва да караш с 300, а това е невъзможно, защото километража му е до 260 км/ч, а максималната му скорост е 240 км/ч. Също така не става за офф роуд и като всички други автомобили в 21 век освен Мерцедес дава дефекти по електрониката, но по отношение на безопасността е номер едно :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=8rY8e1ZLasY
http://vbox7.com/play:11e4d3e228

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Мар 10, 2013 10:41 
разпява агитката
разпява агитката
Аватар

Съгласен съм. Знам за моделът на Волво, те са име що се касае за сигурност. Въпреки това бих предпочел Мерцедес най-вече защото според мен е перфектната комбинация от возия, комфорт и сигурност. Бтв проблемите с електрониката в новите модели ги поизчистиха, но за периода 2000 - 2008 определено не е изпипана докрай. Казвам го от личен опит - това е може би единствения недостатък.

Италиано, не си прав. Турчулята по Германия и Гастарбайтерите се мяткат масово на БМВ, Мерцедес се води по-скоро пенсионерската кола :P

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Мар 10, 2013 11:19 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Каруца и Трабант кабрио :mrgreen:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Мар 10, 2013 12:16 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

BMW си купува тоя,дето няма пари за Mercedes :oops:

и аз и казах НЕ
обичам ЦСКА !

А ТИ ПЛАТИ ЛИ СИ ЗА БИЛЕТЧЕ ?

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Мар 20, 2013 22:11 

Хюндай Акцент :mrgreen:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Мар 21, 2013 19:15 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

Новият Audi S3 Sportback 2.0 TFSI с 221 kW (300 к.с.)
http://www.audi.bg/modelle/a3/a3_sportback/
Оплакнете очите :grin:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Мар 22, 2013 20:55 
разпява агитката
разпява агитката
Аватар

Изображение

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Мар 22, 2013 21:19 
ветеран
ветеран

Ако говорим за руските автомобили - за мен Москвича е номер 1 :thmbup: Т'ва е танк! Карал съм Москвич 12 и НЕМА затъване!

Не се бойте, момчета! Турция ке падне! Продължавайте боя! Приберете ми пушката!

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Мар 22, 2013 21:40 
АРМЕЕЦ
Аватар

bamze написа:
Новият Audi S3 Sportback 2.0 TFSI с 221 kW (300 к.с.)
http://www.audi.bg/modelle/a3/a3_sportback/
Оплакнете очите :grin:

Да си дойдем на думата. Малко дяволче. Само да не му плащаш ти данъка. На 300 коня нова кола ще ти одерат кожата два пъти.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Мар 22, 2013 22:12 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

Стан нали знаеш - не се плаши от големи разходи, плаши се от малки приходи. :grin:
Няма как да я имам тая красавица, на тоя етап. Просто ми хареса тая машина. Между другото я промотираха, в "кафето на Джаро" - Планет, миналия уикенд. Имаше и с по малко коне, 1,4 куб 122 к.с. бензин и предполагам ще е по достъпна. Старт Стоп системата, и при "автомата" работа на 2 цилиндъра, при ниски обороти правят разхота приемлив за Ауди. Иначе видях как тръгва, това зверче. Направо се изтреля ...

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Мар 22, 2013 22:33 
АРМЕЕЦ
Аватар

Като ще е жаба да е крастава. Ще ми работи двигателя на никъде. Не е ли то всичките 300 коня да са ти на разположение във всеки един момент. Иначе 120 коня са ми малко. Друго си е да насереш някой келеш на светофара с изтърбушеното му БМВ. Аз обичам такива коли. На външен вид не им личи, а иначе са животни. А специално Ауди цепят с дизайна.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Яну 28, 2015 00:59 
АРМЕЕЦ
Аватар

Хайде, ако има някой, който да е на ТИ с колите да помага. Най-после изкарах книжка и реших да си взимам кола, но съм толкова бос в тая област, че ме заболя главата да се ровя из най-различни форуми. Всички са некви зомбирани и освен тяхните си марки нищо не признават, така че трудно мога да ги приема за обективни. После се сетих, че и ние си имаме форум и неведнъж точно тук съм намирал отговори на всякакви въпроси. Та, бюджета ми е 8-9 000 лв, максимум 10 000, но изобщо не е желателно :lol: Като цяло още не съм ги събрал парите, така че имам няколко месеца пред мен за да реша какво да взема. Вариантите ми са Хонда Сивик 8-ма генерация, БМВ 118д (2005-6 година), Ауди А3 (2005) или Мазда 3 пак тия години. Като цяло не ми се иска да се изхвърлям и да взема кола, която после няма да ми бъде по джоба и да я поддържам. В същото време пък ми се иска нещо по-ново да взема, та...кое според вас е най-малкото зло от към подръжка. За здравината уж и 4-те модела са добре...не знам, пред голяма дилема съм :P :lol: Който може да помага.

Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Страница 20 от 22 [ 654 мнения ] Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Следваща

Начало форум » Общи » Развлечения / Хоби