Регистрация    Влез    Форум    Въпроси/Отговори

Начало форум » Общи » Развлечения / Хоби

Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Любим автомобил
 Мнение Публикувано на: Пон Фев 02, 2015 23:10 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

Корсата е машинка :) Първата ми кола преди 5-6 години беше корсичка, лоша возия /нормално за малък автомобил/ но пък икономична, евтина поддръжка и специално моята не беше чуплива. За А3-ките и аз съм чувал мнения в двете крайности. Не мога да се ангажирам с някакъв коментар, но все пак мисля, че е по-удачен вариант от BMW 1- серията.

П.П: Между другото, някой ако случайно търси заден капак, ECU компютър, бобина или километраж от корса да пише :grin:

и аз и казах НЕ
обичам ЦСКА !

А ТИ ПЛАТИ ЛИ СИ ЗА БИЛЕТЧЕ ?

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Фев 02, 2015 23:14 
вдига купата
вдига купата
Аватар

ААА
колега не така за корсичката, вози си перфектно. Даже ниско лети около тировете на магистралата и губи сцепление.
Иначе и моята е първа, но вече малко повече от 10 години я карам. Почти без проблеми, а не съм от хората дето много много пазят, сменям масло и нещо, ако се счупи подменям с оригинални уж части.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Фев 02, 2015 23:21 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

Честно да ти кажа освен масло, ремъци, филтри друго не съм сменял!
Хем и зимата си я карах на газ :flex:

и аз и казах НЕ
обичам ЦСКА !

А ТИ ПЛАТИ ЛИ СИ ЗА БИЛЕТЧЕ ?

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Фев 02, 2015 23:48 
ветеран
ветеран
Аватар

Кристиано написа:
А наясно ли си дали има някаква съществена разлика...

Едва ли ше съм ти много в помощ, защото не съм специалист... Но понеже аз самият си търся кола / без да бързам - от година и половина... :innocent: / - и де що има изписано съм го изчел... освен сведенията първа ръка от познати и майстори...
И се оказа, че представите ми за "марки" и за автомобилното дело бяха вече безвъзвратно остарели...

Всички - повтарям ВСИЧКИ вече правят автомобили, които да си изкарат малко над гаранцията - 7-8 години или около 200-250 хил.км.... след което започват да сдават багажа всички възли, за които можеш да се сетиш... Вече нямаш примерно "реле-20лв" за "пут.камайна", а "ел.модул-200/300лв" за същата "пут.камайна"... Сума ти още по-скъпи възли се правят така, че да не може да се смени дефектиралото говно - а да се наложи смяната на цял модул... И съответно цените за части стават ужасни... ремонта - нерентабилен - и затова западняците се отървават и лъскавите трошки идват тука при аборигените...
Най-лошото е, че техните инженери са много добри - и като им се постави за задача - "ресурса" на колата да бъде "еди колко си" - те се справят... защото си е грехота да хвърлиш изгнила кола със здрав двигател, или "железно купе" с разкапана карантия или електроника...
И най-важното - ако все пак си западняк-бедняк или просто традиционалист-ненормалник, който да си кара колата цели 7-8-10 години - накрая просто си принуден да я хвърлиш / т.е. засилиш в Източна Европа/... и да се набуташ за "по-нова" дори да не искаш... :grin:

Тая тъжна действителност започва след 96-97ма година в Европа и доколкото задълбах в темата - японците се присъединяват към "модата" с близо 7-8 години закъснение...

Мисълта ми е - положението за нас тука е "цуг-цванг"... искаш - ама нема...
Щото сме 2015 - а и аз искам да си купя кола на 10год. макс. - каквото и ти търсиш явно... И съм готов да си платя повече пари за качество и дълготрайност... с поносима поддръжка... ама се оказва, че такова животно "нема"...

В тия години точно /около и след 2005... даже и малко по-рано/ - никой вече не произвежда с качеството и трайността от 90-те... демек - ако не случиш на нещо добре поддържано на до 150 000 км, дето да си го търкаляш 3-4 години докато сдаде багажа /малко вероятно/ ... то най-вероятно ше се нахендриш на некоя талига последен сезон...

Другите 3 варианта /разумните/ според мене са:
- лизинг - не е за мене тая работа и отпада без замисляне...
- нещо до 5-годишно със сигурна сервизна история и на малко километри... / там цифрите обаче пак не са за мене.../
- антика от 199.-2004 в зависимост от марката ... обаче там требва да е супер запазена откъм ламарини, щото пък годинките стават множко...

Има си и други тъпотии откъм двигателите тоя век... разни "екОноми" и "Еко"-изгъзици с принудително пълнене и прочие, които съвсем ги усложняват или скопяват... и им съсипват надеждността и ресурса... еле па "ремонтопригодността"... :-o

С две думи - ако си си надвил на масрафа финансово - взимай нещо по-ново - карай го и го шиткай преди да се разпадне...
Ако ли не - влизаш в моя отбор :grin:

Демек - дебнеш за все още "вечния автомобил" от 98-02 г. - дето да го е карал редовно /ама не много / некой педантичен умирАющ швейцарски пенсионер... :lol:

По същество:
Мазда 3 от 2005 - ще да е от "първите" /с разни родилни болежки/... плюс все още огромния проблем с ламарините и ръждата... подобно на 323 и 626... Ако набараш някоя "италианка" без ръжди /възможно/... и на малко километри /чудо/ - много са готини...
и за двигателите им само хубави неща съм чувал...

Хонда 8 - си е Хонда... много по-добре откъм ламарини... железни двигатели / но вече със всичко горепосочено като изгъзици за поколението... / - демек не трябва да е на много км. а и да е добре поддържана...

Ауди-3 - това дето ти го писа Синер като ти хвали Сеат Леон си важи и за Ауди - същия хубав двигател 1.8т , но в Ауди май е до 2003... в Сеат мисля че беше до 2005г
После почват FSI... и става мазало...
А и "немското" - май отдавна вече не е "немско" в смисъл на качество...

Това дето ти го казва Уондърър за Субару май си е вярно... В смисъл, че са от последните, които залагат на желязно качество и то пословично - допреди 7-8 години поне... Но пък всичките са 4x4 - стига да те устройва, щото си има и минуси... а и двигателите са "боксер" - ако недай си Боже стане нещо - хич не бъка от майстори дето да са в час... А са си и скъпички за годинките като цена... И за поддръжка - ако случайно па нещо вземе та им се счупи... :grin:

Абе с две думи - ако ти изпадне нещо читаво-сигурно-проверено... дето да ти грабне окото и да ти е по джоба - меткаш се... Без да робуваш на марки и предразсъдъци...
:drunk:

Жена и кола са "на късмет"...

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Фев 03, 2015 12:26 
АРМЕЕЦ
Аватар

Бате, направо ме отказа от каквато и да е кола :grin: Добре, че бяха последните няколко реда, та да си върна малко от надеждата. В крайна сметка започвам да търся запазена Мазда 2003-04 година :P

Иначе и аз не съм фен на лизинга, така че и при мен такъв вариант няма. Единственото ново, което мога да си позволя и то пак ще е на 3,4 годинки е нещо като Фиеста, Клио, Дачия Сандеро, гледам тука и някакви Шевролети Калос ми се мяркат в този ценови диапазон, както и GREAT WALL :lol:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Фев 03, 2015 14:11 
ветеран
ветеран
Аватар

:grin:

Няма да ти пиша повече, че съвсем ше те откажа...
Все пак влез във форума на Мазда и се поразрови, за да знаеш какво те чака...
Виж и цените на колите в немското "Мобиле", за да се ориентираш...

Пускаш си примерно едно търсене за "марка" и "Модел" за дадена година или период на производство... ограничаваш изминатите километри до някаква цифра, която те устройва...
избираш си и примерно бензинов двигател... и к'вото още искаш...
Ще ти излезнат примерно 100 коли - махаш 10-те най-евтини /гробници/ и 10-те най-скъпи /от разни оптимисти.../
И ше разбереш как се движи горедолу реалната цена към момента...
Слагаш отгоре минимум 1500 лева...
И получаваш колко трябва да струва тука такава кола "нов внос"...

После отваряш българското "мобиле" - и с изненада разбираш, че тука колите са доста по-евтини... и се сещаш - какви напудрени кочини са всъщност 90% от тях...
:lol:

Като резултат - зае.баваш колите "нов внос"... и почваш да се ослушваш за някой местен мангизлия, който ше си сменя колата с по-нова - просто щото жена му мрънка, а не защото колата е пред разпадане...
Взимаш с тебе некой печен майстор да огледа всичко за каквото се сети...
И ако ти каже - взимай - кръстиш се и се меткаш...

:grin:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Фев 03, 2015 16:14 
АРМЕЕЦ
Аватар

Абсолютно си прав, това сравнение с цените тук и в Германия го направих още в началото и несъответствието е потресаващо голямо, та кола от Автокъща - никога! Да не говорим пък за внос от Швейцария, гледах и там как вървят нещата и колите са много по-надеждни, но и цените са най-високи. Един Сивик 8 ти идва между 17-20 000 лв, а отделно са ти разходите за път, такси, документи и тнт., а тука хиените ми го дават за 11 000 и ме убеждават, че почти не е каран. :lol: Има достатъчно наивници, така че бизнеса си върви. Иначе, аз като търся из сайтовете задължително махам отметката за автокъщи, изобщо да не ми излизат онези бараки. Хубавото е, че не бързам и имам достатъчно време, за да попадна на читава кола. Баща ми до момента винаги е карал коли, които не се славят с голяма здравина, но пък все попада на хора дето са им треперили и са и поддържали, та е повече от доволен.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Фев 03, 2015 17:14 
ветеран
ветеран
Аватар

Абе нали си младо момче и ше ти е първа кола ???
Що не си вземеш една такава сладуранка - хем спортна, хем пъргава, хем здрава, хем и пичеловка... :grin:
Хонда Сивик
98-2000г като ги гледам в Мобилето - за 2000-3000 Евро ше си намериш кукла...
За какво да даваш отсега много пари за нещо по-ново, дето ше ти скъса джоба после за поддръжка ?...

Изображение

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Фев 03, 2015 17:34 
АРМЕЕЦ
Аватар

Млад, млад, на 25 съм вече :P Първо мислих да взема нещо по-старо, но то пак ще трябва да се дадат едно 3000 лв, а не виждам смисъл сега да дам 3000 и след година и половина да мисля за нова. Ще го прескоча тоя етап и ще взема нещо по-новичко в дългосрочен план, аз не съм кой знае какъв фен на високите скорости, така че няма проблем. Искам да е икономично, с приличен външен вид и поносимо за поддръжка, ПИЧЕЛОВКА ми не трябва :D Абе нещо такова ще ми е екстра, само не съм сигурен дали отговаря на въпросните критерии :grin: :arrow_d:
Изображение

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Фев 03, 2015 17:45 
АРМЕЕЦ
Аватар

На мен лично 6-тица повече ми харесва като дизайн ама и това не е лошо. Имам познат който си купи Мазда 6 от магазина, навъртя и около 200 000 километра без сериозни главоболия и я продаде. Лично аз съм останал с впечатлението, че Маздите са здрави колички.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Фев 03, 2015 17:59 
ветеран
ветеран
Аватар

:arrow_u: :arrow_u:

Ами не знам... Попрочети повечко във форума на Мазда, за да си наясно с рисковете, слабите места и цените на частите... За кола на 10+ години и неизвестни километри - неизбежно ше ти се наложат ремонти...
Което знам - ти го казах:
Това, което е сигурно и съм го чувал от сума ти майстори е, че са много, много зле откъм ламарини и корозоустойчивост...по-зле и от стар Опел...
И мене лично - това ме отказа преди да задълбавам повече... щото от ръжда спасение няма...
Но пък за здравината на двигателите им съм чувал само хубави неща...

Ако уцелиш някоя много запазена - може би си струва...
Просто се поразрови повече, за да си отговориш сам...

п.с. И на мене 6-цата повече ми харесва, но и тая си е много джиджана...

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Фев 22, 2015 13:35 
вдига купата
вдига купата
Аватар

6-цата е чудна. Достатъчно голям автомобил, хубава возия, здрав двигател и добър конфорт за сравнително достъпна цена.
За 7500-8000 можеш да си намериш кукличка 2006-2007 година.
Изображение

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=8x9vt4

Купето е достатъчно просторно за разпъване на пичета. А ако се случи след година две да
се задомиш няма да ти се налага да сменяш колата с по-голяма за да може да се побират
количка, кошетка, столче за кола, 2 чанти багаж за детето, две на жената и една за теб.
Примерно ;)

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Фев 23, 2015 20:01 

Аз карам такава Мазда, комби, дизел - няма да сбъркаш, колата е изключително здрава и безпроблемна. Има я във вариант седан, лифтбек и комби. Ако се спреш на такава, гледай след 2006-та моделите, при тях е оправено антикорозионното покритие (поне по моята няма ръжда, вече 4 години я карам).

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Май 05, 2015 12:37 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Абе, кристиано, избра ли си количка!

Какво стана с маздичката, че и аз съм на тоя хал в момента.
Търся нещо от калибъра на Мазда 3 хечбек, читаво и здраво, като за нашите дупки и без много поддръжка, че си падам малко карач, а не по поддръжката.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Май 17, 2015 11:32 
разпява агитката
разпява агитката

Търсиш, ама не търси тук. Както и никъде друтаде във виртуалния свят.

В интернет е пълно с разбирачи, кой от кой по-големи, аз ще ти дам един практичен съвет - не слушай никого.

Когато иде реч за употребявана кола, единственото важно нещо е как е била експлоатирана - дали е карана разумно, поддържана грижливо и т.н. Защото, колкото и качествена да е фабрично една кола, лошата експлоатация ще й е.бе майката много бързо. После я купува Гюро, вижда как се пре.бал и влиза в Интернет да дава акъл как тея коли не стрували. :lol: :lol: :lol: И иди после обяснявай как нямаш сестра ......

JE SUIS без елек.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Май 18, 2015 09:09 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Много си прав,

и аз съм го знаел винаги, но въпроса ми беше, ако има хора, които знаят за поддръжката, разхода на гориво на отделните коли, всичко е различно и една с една няма.

От следващия ми избор на кола, ще гледам само да ми харесва салона и да ми е удобна. И да ме грабва, така или иначе ще се робува.
Независимо дали са нови или употребявани коли, ние сме им роби, а не обратното, както би трябвало да бъде.

Има едно хубаво нещо на запад, ако дойде тука ще се радвам,
вземаш кола под наем, така да се каже, чисто нов автомобил за две години, караш и след две години връщаш и ти дават нов.
Плащаш си всеки месец, по-малко.
А не както ние веднъж ама качествено.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Май 18, 2015 09:25 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

То си го има в България, оперативен лизинг се казва, за съжаление основно насочено към корпоративни клиенти.
Има го в някаква форма и за физически лица, но условията му не са особено добри (висока вноска, малко покрити неща и т.н.).

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Май 18, 2015 09:31 
вдига купата
вдига купата
Аватар

При нас до колкото знам, до колкото знам, след всеки лизинг ти ставаш собственик на тоя автомобил.

Аз имам пример от сащ и германия,
в сащ майка ми, караха кола точно по-тоя начин, отиват харесват си определена нова кола, от магазина или от представител.
Като в края на 2012 караха модел на хюндай 2013. - за срок от две години и някъде между 200-300 долара месечно, след тия две години имат избор или сумата, която са платили до момента се приспада от стойността на колата и я купуват или връщат колата и вземат друга нова.

В германия, една съученичка сега на убилейна сбирка на класа, ми разказва, че бачка точно това само, че за БМВ в германия, дават чисто нови автомобили на такъв лизинг и след края му имаш право на избор, като сумата на месец зависи от това, какво ти покриват като разходи и средно варира около 250 евро.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Май 18, 2015 09:41 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

Думата лизинг те подвежда. Оперативния лизинг е точно това, което визираш ти (с най-прости думи - дългосрочен rent a car :) ).

Копирам от сайта на една банка:

Цитат:
Оперативният лизинг на автомобили е форма на договор за финансиране, при който срещу заплащане на месечни наемни вноски се използва актив за определен срок.
След изтичане на срока на договора за ползване, автомобилът може да бъде върнат, да бъде заменен с нов или да бъде закупен по калкулирана пазарна стойност.

Някакъв среден вариант (при който обаче пак се става собственик) е нормален лизинг с остатъчна стойност, която остатъчна стойност често може да се ползва като първа вноска за нов (и връщане на стария).

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Май 18, 2015 09:42 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Да и аз сега се разтърсих видях, такива но само за юридически лица, проблем, който за нас българите лесно се решава.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Май 18, 2015 09:47 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

Не знам дали те разбрах правилно с лесното решаване на проблема, ама на "куха" фирма никой няма да даде ново БМВ (или Мерцедес или Ауди или Дачия.. да не се засегне някой :) ) на оперативен лизинг.

Хубавото е, че се признават като фирмен разход, а и цената май е без ДДС (ама за последното не съм сигурен).

Има си своите плюсове и минуси, като всичко. От една страна не ставаш собственик никога, от друга не губиш от загуба на пазарна стойност, ремонти и (някои) консумативи.

Трябва добре да се смята.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Май 18, 2015 11:12 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Да така е!

Всичко си има и плюсове и минуси.

А познати хора с фирми бол, ако не се лъжа ще се навие, все някой да я пише на неговата фирма.
А ти да я караш и плащаш месечната вноска, като го казвам на прима виста и зависи от фирмата - колко приход и разход има по принцип.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Май 18, 2015 11:51 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

Трябва да е близък приятел, защото ако изплащащия види зор или реши, че не му се плаща нещо негативите ще ги обере фирмата (че ще вземат автомобила е ясно).

Аз не бих искал такава услуга от приятел, че така се развалят приятелства :)

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Май 18, 2015 12:05 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Принципно си брав,
както се казва, ако ти трябва кръвен враг си вземи брат за съдружник.

Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Страница 22 от 22 [ 654 мнения ] Отиди на страница Предишна  1 ... 18, 19, 20, 21, 22

Начало форум » Общи » Развлечения / Хоби