Регистрация    Влез    Форум    Въпроси/Отговори

Начало форум » Общи » Български футбол

Автор Съобщение
 Заглавие: Кежуал култура по Българските агитки и стадиони
 Мнение Публикувано на: Вто Окт 11, 2005 22:39 

Нека в тази тема си обсъждаме все по-разпространяващата се като популярност в нашите агитки така наречена "кежуал подкрепа"...темата е сериозна,ще пусна един-два линка за който се интересува по-живо...нека дискутираме,споделяйте мнения и коментирайте впечатления като цяло свързани с casual culture,можете да обменяте инфо за местонахождението на магазини за дадените марки и тн...
Всички безсмислени коментари и флууд,ще бъдат трити.;)
Ето едно две линкчета:

--------------------------------------------------------------------------------

http://www.terracelinks.cjb.net/
http://www.giorgioarmani.com/index.html
http://www.stoneisland.com/index_start.php3
http://www.fredperry.com/index.html
http://www.lacoste.co.uk/
http://www.prada.com/
http://www.henrilloyd.com/
http://www.burberry.com/
http://www.aquascutum.co.uk/
http://www.hackett.co.uk/
http://www.paulshark.it/home_800.html

Ако някой има интерес и иска живо да участва в дискусий с други заинтригувани,да ми пише,ще му дам още линкове.;)
П.С.Не обяснявам какво е "кежуал",тъй,като вече едно 80% знаят какво значи.;)Но все пак ако някой е заинтигуван,ще кажа,че това е стил подкрепа на стадиона без шалове и атрибути на любимия отбор.Има няколко/около десетина/марки които се използват от хулиганите,но естествено можеш да си "кежуал" и без да носиш точно определените марки...възниква в Англия към края на 70,началото на 80тте...през осемдесетте години на 20 век е неговият бум в Англия,като почти всички фенове се обличат с определените марки и хулиганството е силно изразено...а през средата на деведесетте години плъзва смятам и в цяла Европа...
Вие сте! :wink:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Окт 11, 2005 22:46 
гледа мача
гледа мача
Аватар

Приятел с цялото си уважение те моля да не флудиш,а това е предупреждение и към другите! :wink:
WATCHERS TEAM

Oh When the REDS Go Marching In

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Окт 11, 2005 22:48 
Модератор бе, Уили

Ще кажа, че както обикновено, ние все по-късно разбираме за тия работи и те като дойдат у нас... навсякъде другъде вече не се котират :-) Ма лошо няма, де...

Все пак.. бих запитал - представете си Армията на мача срещу Хамбургер без нито един червен шал... и ще разберете какво е мнението ми по въпроса :-)

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Окт 11, 2005 22:59 

Доста добър пример.Виждали ли сте сектори с кежуали?Ужасно грозна работа.Някви сиви,мрачни... Все едно не си на мач,а на погребение.Само като си представя Армията а изглежда по подобен начин ми става лошо.Това червено море да изчезне :roll: Кошмар направо. Успокоява ме факта че тва е мода по която слава богу малко хора се зарибяват.И че и на тях след някоя година ще им омръзне.Инатерсно ми е кка кежуалите пеят песни като " с черверно шалче знаме в ръка"? Къв смисъл влагат те в тези думи? Всъщност едвали са се замисляли по подобни въпроси :lol: :lol: :lol:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Окт 11, 2005 23:00 
CSKASOFIA.com
Аватар

Не става въпрос за това.....според мен това е по-скоро за ма4ове от вътрешното първенство и плюс това, идеята е да не те разпознаят като хулиган и да те пуснат на стадиона.
Особено като гостуваш, за да не те ограни4ават веднага като те видят с шалове и знамена, да можеш спокойно да се разходиш из града, да спретнеш два три въргала и да гледаш ма4 после...ако си жив...

Но ние още нямаме забрани за стадиона така, 4е кежуъл културата ни е изродена, още преди да се появи изобщо.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Окт 11, 2005 23:02 

Аз да си призная в София съм виждала точно двама които мога да ги определя като истински casual! Даже единия е съкварталец на Крис....
Ама наистина и аз не мога да си представя сектор Г без атрибутите на любимия отбор....
Това движение...като всяко друго в България ще се изроди...сигурна съм...За да виждам по улицата....пънкар с "Бърбери" шапка и значки с анархии и "ой"..... на къде вървим на къде отиваме...
AAA чудя се ако след време е модерно да си сложиш перо в гъ*а, дали ще видя всички така наречени кежуал тука ,позьорчета , дали ще ходят на мачове като пауни.... ?! ;)

Последна промяна Гост на Вто Окт 11, 2005 23:43, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Окт 11, 2005 23:02 

Друго смешно е че ходят така да не ги разпознаят.Да изобщо не се отличава групичка която ходи с еднакви дрехи( най вече шапетата) и никой незнае че те са фенове :grin:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Окт 11, 2005 23:29 

Ми аз ходя на мачове casual и то от доста време. Просто не виждам нищо с марката ЦСКА, което в момента бих носил с изключение на черния екип, който скоро трябва да си купя. През последните години екипите на отбора бяха адски грозни(както на всички БГ отбори). Ако дизайна стане модерен съчетан с традицията на клуба с най - голям кеф ще се облека целия в червено.
Дори сега за Прага ще си търся готин шал, макар че съмнявам да намеря нещо готино.

Иначе т.н casual хулигани в БГ са адски смешни! Повечето не са чували за марките изброени от Br@vEhEaR7, а ако имат нещо от тези дрехи в повечето случаи са менте, тъй като в БГ почти не се намират.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Окт 11, 2005 23:32 
CSKASOFIA.com
Аватар

Е, ментета на Фред Пери тук все още няма, а имаме поне 200 4овека в агитката, които носят това....така, 4е имаме и не толкова смешни "хулигани".,...
а и самото това извращаване на разбирането за тази култура кара всеки да си купува, без реално да знае защо, даже без да му харесва, просто, защото е такава марка...

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Окт 11, 2005 23:42 

Аз съм виждал доста ментета на Фред Пери, Lacoste, Paul&shark, както и на доста други известни марки. Те и хулиганите ни са менте или поне 95% от тях :grin:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Окт 11, 2005 23:50 

Добре...темата става разгорещена...Валя ще си поспоря с нея като се видим,а за останалите искам да ви запитам приятели,за вас човек ако не ходи в групичка,ако не се бие и не ходи с "грим" по очите/щото не мож да биеш само ти,имам моменти,когато те бият и тебе/начи не може да се нарече "casual"?Хахаххахааха,попрочетете за т.н. Кежуал колтура и за кежуал петъците и тогава говорете така самоуверено... :wink:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Окт 11, 2005 23:52 
CSKASOFIA.com
Аватар

Крис....кежуъл може да се наре4е всеки, който не ходи с атрибути на отбора по една или друга при4ина...а какво зна4и кежуъл в българия....хаха..питай туристите в оня другия форум....те много ги разбират нещата.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Окт 12, 2005 00:10 

Това е така бате,а за тях не ми се говори...няма сми... :wink: Не бе имах друго предвид...то е ясно,че всеки е кежуал,ако е обикновенно облечен,каквото е и превода на тази дума от английски...

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Окт 12, 2005 01:06 

Аз пък искам някой да ми обясни как така просто хващам и се наричам casual? Щото едвали не така излиза...ето аз не хода винаги с артикули на ЦСКА...ок начи съм casual! Ма май само аз ще си го знам и никой друг.....т'ва ми беше и мисълта...че голяма част от т.нар. casual тука само те се определят като такива.....никой друг не ги смята за такива....

абе VIVA LONSDALE

BURBERY RULEZzzZ!! .......

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Окт 12, 2005 01:10 
CSKASOFIA.com
Аватар

да, защото понятието е извратено....трябва да му се измисли някакво друго име.....като "турист" :twisted:
защото на фона на 20000 шаладжии, кежуълите са то4но като туристи....

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Окт 12, 2005 01:18 

Но на фона на 20000 кежуала 10 шаладжий изглеждат като елхи... :lol:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Окт 12, 2005 01:19 
CSKASOFIA.com
Аватар

да не се блъснеш на другия ма4 в някоя елхи4ка с две зебри и бяла шапка на 4и4о Бен? :twisted:
Хаха...не го изключваме като вариант... :wink:
ПУСТ ФЛУУД...

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Окт 12, 2005 01:26 

Ми добре....дай тогава вече всички ще ходим без артикули на отбора....иначе прекрасно занм какво значи думата casual...ма мисълта ми е след като всеки който се облича обикновено може да се нарече casual.....за к'во всички така наречени casual са се помъкнали с карирани шапчици и дрехи на определени марки....всъщност BURRBERRY май съм виждала само по главите на двама трима човека...И защо изобщо трябва да копираме Англичаните...само да им вдигаме самочувствието...casual ах майко.......после мене ме хранят в сърбопоклонничество...
Принципно,в Англия одавна не е актуално Бърбъри каре като предпочитана шапка...в момента Акуаскъм навлиза сериозно...ФредПери също не е актуален,но е класика... :wink:
П.С.Можеш да се поуспокоиш.;)

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Окт 12, 2005 02:14 

Br@vEhEaR7 написа:
...които се използват от хулиганите,

DANTE написа:
Крис....кежуъл може да се наре4е всеки, който не ходи с атрибути на отбора по една или друга при4ина..

Хм.. развоя на темата взе да ми става малко непонятен. Преди време, когато все още ходех по мачове, почти никога не съм бил с някакъв атрибут на любимия отбор. Това прави ли ме "кежуал"? При мен подкрепата + пристрастието към този отбор не се изразяват нито в навличане на червена фланелка и шалче, нито в слагане на снимка на клубната емблема като фон на десктопа на монитора или ГСМ-а... При всеки фен принадлежноста към даден отбор се изразяват по различен начин и да се слага някакво подобно определение за хора, които просто имат различен от общоприетия стил при посещение на мачове ми се струва някакси непонятно. :wink:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Окт 12, 2005 09:50 
...Mr. sarcasm...

Дам...Съгласен съм с Асен..

Аз като не пропускам мач от 10 години, но последните 5 съм без клубни атрибути турист ли съм???

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Окт 12, 2005 10:32 

Винаги съм бил против деленето на феновете по това в кой сектор сядат, на кой фенклуб са членове, какви атрибути носят и т. н.
Но все пак като сме от ЦСКА и се гордеем с това и като сме тръгнали за Армията - мисля си , че е най-нормалното човек да покаже по някакъв начин принадлежността си..Не става въпрос за някакви точни рамки (колко шала, знамена, шапки и фанелки) - не е нужно всеки да е окичен като коледна елха - това си зависи от отделния индивид...Но все пак поне едно шалче или пък фанелка, дори и само червена, не вярвам за някого това да е проблем...Все пак отиваме на Армията, защото сме от ЦСКА и да подкрепяме отбора си...., а не на театър или пикник...
Васко , за теб е разбираемо ...предвид длъжността ти в клуба може би си преценил , че не е подходящо да се окичваш с атрибути...ти си знаеш де.. :wink:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Окт 12, 2005 10:34 
Модератор бе, Уили

Последен мой коментар в темата:

Кежуалите ни сa кежуали, колкото скиновете - скинове!

Разбирайте го както искате :grin:

Последна промяна mladostbg на Сря Окт 12, 2005 11:25, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Окт 12, 2005 10:46 
Аватар

Хммм абе мен ми намирисва пак на закъсняло позьорство. Пък и там където се е зародило, се е получило естественно от фактори който са го наложили. Тук не е точно така, а по скоро ми се струва, че се налага малко изкуственно. А иначе аз идвам с casual style облекло на стадиона, по неволя след кризата с новите екипи. А иначе марковите дрехите са само, част кажуъл културата. Иначе и Божков напримерно облечен в Армани може да го вземем за такъв :P

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Окт 12, 2005 11:07 

Идилия...

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Окт 12, 2005 11:11 

Абсолютно съм съгласна с ПростоАЗ, освен това поне 80% ако не и повече от тези който ходят "casual", дори не знаят че има такава "мода", правят го по свои лични причини, къде основателни, къде не толкова...Аз лично в къщи имам доста богата колекция от атрибути на ЦСКА, но на мач ходя с шалче или по-рядко с фланелка, но никога с двете,и те се показват чак когато съм на стадиона, за което също си имам лични причини... но определено не го правя за да съм "casual", и мисля (въпреки че съм блондинка :lol: ) че това не ме прави по-малко фен от някой окичен целия с атрибути, или това не означава че не обичам отбора...нали?!

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Окт 12, 2005 11:23 

.f

Последна промяна Mlqko на Сря Авг 13, 2008 23:24, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Окт 12, 2005 11:28 
Dreammaker
Аватар

Мичо, това за английските знамена си е наистина така, кофти е. А останалото го обясни DANTE - бой преди мача и, ако оцелееш, отиваш да го гледаш. Май така правят тия в Англия. Инак идеята да не те забелязват по улицата е много добра, но тук е малко изопачена.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Окт 12, 2005 11:34 

jy

Последна промяна Mlqko на Сря Авг 13, 2008 23:25, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Окт 12, 2005 11:44 

Ама какво се "тормозите" че "закъсняваме"....Ще дам само един пример: Телевизията е изобретена през 1865 г., а по това време в Бг още не съществувал тока...Нормално е по-късно нещата да идват при нас, а за това дали са "изопачени", не съм сигурна че това е правилната дума, мисля че би било по-правилно да се каже "нагодени според нашата култура и начин на живот", а това не мисля че е чак толкова лошо (зависи за какво разбира се)...

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Окт 12, 2005 12:33 

Има си приимущества има си и недостатъци,въпроса е,че всеки си го разбира строго индивидуално,важното е да не се опитват онези които са против да обиждат,кфалифицират и натрапват своето мнение на останалите,които примерно са заинтересовани и се опитват максимално да не позират...щото позиори има много,това е факт... :wink:

Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Страница 1 от 17 [ 508 мнения ] Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Следваща

Начало форум » Общи » Български футбол