Регистрация    Влез    Форум    Въпроси/Отговори

Начало форум » Общи » Български футбол

Автор Съобщение
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пон Авг 04, 2008 18:28 

He3HaeH написа:
RoDDick написа:
Изображение
Анди Мъри кежуал, кежуал :lol: :lol: :lol:

аз съм виждал и доста други тенисисти с фред пери

В края на четиридесетте години на XX в. Тиби Уегнър, австрийски футболист измислил приспособление на китката против изпотяване, се среща с Пери. Той прави няколко промени и изобретява кожената китка против изпотяване. Следващата идея на Уегнър била да произвеждат спортни ризи, направени от памук с къси ръкави и копчета ниско отпред. Достигайки Уимбълдън през 1952, поло-ризата на Пери постига небивал успех. Тази марка е позаната с логото си на ореол, което се появява на лявата страна на тениските. Поло-тениските са достъпни само в бяло до края на петдесетте години, когато модата изисква по-разнообразни цветове. През следващите две деситилетия тези тениски стават любими на тинейджърите почти навсякъде.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 07, 2008 22:43 
Аватар

SPORTSWEAR COMPANY S.P.A.

Stone Island, Stone Island Denims, C.P. Company

1. Важен и често най-верен признак- ЦЕНАТА. SI е скъпо и винаги ще си остане. Тениските са по 100 евро. Някак нереално е да си купиш ново яке за 150 лева. Дори и от аутлет. В аутлетите намалят цените около 60-70% Тоест може да си купиш тениска за 30-40 евро. Заслужава си определено. Изработката на плата и дрехата е много времеемка и скъпа процедура.

2. Много сигурен белег - Артикулния номер на вътрешния етикет (ляво). Номера е уникален за всеки модел.
Пример
art.46182B90/871

Първите две цифри са за годината от която е модела. Номерата за 2008 са 48 (пролет/лято) и 49 (есен/зима) Като намаляваз та всеки сезон. Пролет/ лято 2007 = 46 (от примера)

Следващите две цифри са за марката:
13=c.p.under sixteen 14=s.i. denims 15 = Stone Island, 16=s.i.junior 20=c.p.donna and 18 = C.P. Company)
В нашия случай 18 - C.P. Company

Следващата цифра е за вида дреха:
1=ризи 2=тениски 3=панталони 4 = якета, 5 = плетени, 6 = суйчъри 9=аксесоари

За 0 мисля, че е за кожени изделия, но не съм сигурен. Не съм намерил някъде да пише със сигурност, но на кожено яке от C.P. Company стой 0. За какво са 7 и 8 не знам.

В нашия пример имаме 4- тениска.

Следващата буква е модела. Тук B. В някой случай тук има и цифра.

Следващите две са за материала и метода на обработка.

За бърза проверка:
http://www.found-nyc.com/features/lookup/
въвеждат се само първите 8 символа. Тук 46182B90
Резултата:
http://www.found-nyc.com/features/looku ... t=46182B90
(само цвета не са уцелили, но той не е отбелязан в артикулния номер)

Иначе обичайните и очевадни неща. Ниско качество, емблема не където трябва и тн.

Старите модели Sotne Island дънки действително имат пришита значка на задния джоб. Това е оригиналния модел преди да се появи Stone Island Denims, която е по-нисък сегмент.

Крокодила:
При мъжете пришит. При жените - лепен. Намира се на височина между долното копче и долния фев на якичката. При фалшификатите е често на една линия с долния шев. Крокодила е добре направен - ясно се различават зъби и нокти, както и две очи.
Езика и опашката са ясно дефинирани.
Копчетата:
Копчетата са от перлмут - естествен продукт и не е кристално бял. Твърд и труден за обработка, понеже е лесно чуплив. Пластмасови копчета имат фалшификатите. Ако на копчетата има надпис, или са в някакъв различен цвят от перлмут - фалшификат.
Копчетата са винаги две зашити вертикално (дупките са вертикални)
Етикетите:
За Европа:
Един етикет с крокодил, надпис Lacoste и номер с ЦИФРИ! 3,4,5 kato 4= L 5 = XL и тн.

За Северна Америка:
Същото като горе + допълнителен етикет на който пише "Designed in France Made in Peru"
Продуктите произведени за САЩ обикновено са с малко по-ниско качество.

Цената:
Европа 75-80 евро и няма намаление за 25 Sad
САЩ 75 долара - заради евтиния долар е изгодно.

Paul & Shark

Прикачения етикет се закача за едно подобно на ухо за закачалка под етикета на врата (здрава бяла връвчица). Та към това "ухо" се закача етикет - пак на връвчица с кръгло пластмасово елементче (connector) на което пише paul & shark и има лого. Самия конец е много здрав и е предвиден да се среже с ножица. Къса са само с много сила.

На етикета на дрехата (на врата) пише paul & shark, има логото и размера е в горния десен ъгъл. Надпис see on reverse. Под него има етикетче, което е предвидено да се отреже. На него е са дадени материала и инструкциите за подръжка - температура за пране, гладене и тн.. Под него е споменатото вече "ухо"

Етикета на левия шев долу е подобен на малкото етикетче долу. Съдържа същата информация на няколко езика + Уникален артикулен номер (item)- различава са за всеки модел и цвят. Пише го в каталозите на Paul & Shark, които могат да се свалят от сайта. Например
Е07P0905

Хартиения етикет свързан с конец се състои от няколко отделни неща.
Малка книжка от по-матова хартия със стандартното "Направихте чудесен избор бла-бла-бла" и често таблица с международния код на морските сигнали с флагове. Може и по-голяма книжка с текущата колекция.
На гърба е залапен етикет с бар код и споменатия артикулен номер Е07P0905 + цвят, размер.
Друга книжка от гланцова хартия с обяснения за клуба и тн.
Третата част е "бонус" - стикер с международния код, малка татировка и тн. Различно всеки сезон и според дрехата. Скъпа дреха - по-готин бонус.
На книжните етикети пише адреса www.paulshark.it и e-mail dama@paulshark.it
Ако се съмнява някой, дали е купил оригинал може да прати артикулния номер и да му отговорят - модел, цвят и тн.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пон Авг 11, 2008 21:37 
просто минава
Аватар

dzwerO написа:
Младост,абсолютно съгласен съм с тебе!

Нека си ходят както искат,както и да се бият,на който му се занимава,
обаче в България да вееш английски и британски знамена е жалко и това е основното ,което ме дразни!!!!!!!!!

Много съм съгласен с това!
Например днес си вървя из София - видях 6-ма души, облечени с фанелки на Англия, и само един носещ фанелка на България.
Винаги съм се чудил - каква е причината ние българите да не си обичаме достатъчно националния отбор?
Дали е заради натурализирането, което май стана мода в последните години, или има някаква друга причина.

Последна промяна Walrus 2006 на Пон Авг 11, 2008 21:44, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пон Авг 11, 2008 21:43 
легенда
Аватар

Ми щото си оби4аме РОДИНАТА,но не оби4аме ДЪРЖАВАТА-скапана,мафиотска, корумпирана държавица.РОДИНА и ДЪРЖАВА са КОРЕННО противоположни понятия.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Авг 12, 2008 19:38 
Аватар

Живота на една нинджа http://www.vbox7.com/play:ff02275e

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Авг 12, 2008 20:29 

redmaniac написа:
Ми щото си оби4аме РОДИНАТА,но не оби4аме ДЪРЖАВАТА-скапана,мафиотска, корумпирана държавица.РОДИНА и ДЪРЖАВА са КОРЕННО противоположни понятия.

Интересно ми е дали едното е възможно без другото и що всеки гледа на "държавата" като на някаква абстракция от която той самият е маргинализиран...

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Авг 12, 2008 21:03 
легенда
Аватар

Тя самата ни държавица е МАРГИНАЛИЗИРАНА от Европа,за света да не говорим.Добре 4е е Ицо Стои4ков и киселото мляко=йогурт.Горе в Киноцентъра и дребните япон4ета-нинджи, така си поръ4ваха кисело мляко. :D

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Вто Авг 12, 2008 21:08 
просто минава
Аватар

Съгласен съм, че родината и държавата няма как да са пълни антиподи..за съжаление положението в българския спорт не е добро.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Авг 13, 2008 02:59 

За чий хуи сме се запънали с Европа, като малко дете за захарен памук...
А положението в българския спорт, отдавна е един вулгарен театър, но ние на стадиона имаме въображение и можем да си представим и феър плей и всичко останало :) То за т'ва ни викат дванайстия играч :wink:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Авг 24, 2008 16:02 

http://dreal.net/wiki/index.php/%D0%9A% ... 0%BB%D0%B8

8) 8) 8)

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Авг 24, 2008 16:09 

ахахахааха :lol:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пон Авг 25, 2008 08:58 
Dreammaker
Аватар

Пацо, пак са те издебнали тия папараци недни :lol:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Авг 27, 2008 10:30 

Побългарените кежуъли да си ходат както искат , само да не се прават на много отворени пред другите фенове и да не ги наричат надменно "шаладжии" , щото всички много отворени станаха - гледаха два филма и се филмираха съвсем и вече чак обясняват на другите от едно такова "по - високо ниво" :x

И междудругото кежуълите в Англия и по слециално в Източен Лондон носат Адидаски , щото са по-евтини и като цяло в тая бедняшка част на Лондон се носат евтини дрехи и си ходат на мач както у ежедневието - с анцуг , бели адидаски и шапка - а не както тука спедциално за мача да се барнат със скъпите кежуъл дрешки ! И чак седнали да "просветляват" дееба !!!

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Сеп 11, 2008 17:56 

Аз каде ходя във Варна на мач се съм кежуал(не че искам де) ама не ми се носят фен артикули щото ходя сам на мач и не мога да бягам много бързо пък те тъпите говеда дебнат мама им гадна

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Сеп 11, 2008 21:39 
ХУБАВЕЦ
ХУБАВЕЦ
Аватар

rollon написа:
Аз каде ходя във Варна на мач се съм кежуал(не че искам де) ама не ми се носят фен артикули щото ходя сам на мач и не мога да бягам много бързо пък те тъпите говеда дебнат мама им гадна

То се получава така,че вече по-вероятно е да те набият ако те видят в "кежуал дрешки" и бели маратонки отколкото със шал.;)

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Сеп 11, 2008 22:53 
Аватар

Semplice написа:
rollon написа:

То се получава така,че вече по-вероятно е да те набият ако те видят в "кежуал дрешки" и бели маратонки отколкото със шал.;)

:thmbup:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Сеп 13, 2008 17:58 

А къде тогава са парковите герои?

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Сеп 13, 2008 23:59 

:!:

Изображение

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Сеп 14, 2008 11:36 

8) SFLT ?

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Сеп 14, 2008 19:09 

of korse m8 ! 8)

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пон Сеп 15, 2008 09:24 
Маниак
Маниак
Аватар

Торбичка на BILLA е много важен ултрас артикул. Никога не знаеш кога ще ти потрябва. :grin:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пон Сеп 15, 2008 12:39 
Dreammaker
Аватар

Мне, не са това СФЛТ...

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пон Сеп 15, 2008 18:54 

:lol: :lol:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пон Сеп 15, 2008 20:34 

Веднага изпъква шефа на фирмата - на гол тумбак чифте пищове

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пон Сеп 15, 2008 23:21 
легенда
Аватар

Абе пубери...кви кежъули кви 5 кинта? Ако некой 4и4ка ви шибне 3 здрави пестника кво правим? Връщаме се в детството? :lol:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пон Сеп 15, 2008 23:47 
разпява агитката
разпява агитката
Аватар

Мечка, прави ми впечатление, че във втора тема вече подклаждаш към насилие! Преподавател си все пак, осъзнай се. Трябва да бъдеш за пример! :idea:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пет Сеп 19, 2008 20:57 

Добре ве,аз например нямам фланелка на ЦСКА ( все още),но имам червена горница,червен анорак,но мога да отида в агитката и с нещо друго,и пак да си викам наравно с останалите ( както беше с/у Черно море),даже и ги надвиках и надпях ! Подкрепям идеята,че на мач трябва да се ходи с цветовете на отбора ( желателно не с фланелки на други отбори),но ако няма друго като мен,що пък да не се отиде и с кежуал !!

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пет Сеп 19, 2008 21:20 

Култов пост 8)

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пет Сеп 19, 2008 22:31 

"aйде всички да се обърнем и да се прегърнем" Червено-бяла любов ооооо

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пет Сеп 19, 2008 22:53 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

ХАХАХА т`ва стана днеска. :lol: :lol: :lol:

Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Страница 12 от 17 [ 508 мнения ] Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Следваща

Начало форум » Общи » Български футбол