Регистрация    Влез    Форум    Въпроси/Отговори

Начало форум » Общи » Български футбол

Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Новини, слухове и коментари от пресата
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 16, 2012 08:32 
вдига купата
вдига купата
Аватар

ЕЙ шансовете за Мишел намаляват, щом градев казва,че ще го картотекират значи НЯМА да станат нещата. ТОЙ ни беше надеждичката, нищо на пролет всичко надявам се ще е по спокойно!

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 16, 2012 10:28 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Още едно словоизлияние от Фурнаджиев...

Информациите от последните дни, че ЦСКА може да бъде наказан от УЕФА, не са само слухове, а отговарят на истината. Това призна вицепрезидентът на БФС Атанас Фурнаджиев, който взе отношение по наболялата тема.

Той предупреди, че клубът наистина е в деликатно положение и е време да се действа, за да не стигне отново до драматични последствия.

"Към момента все още няма получено писмо в БФС от УЕФА. Но има обаче реална опасност ЦСКА да бъде наказан с лишаване от участие в европейските турнири", обяви Фурнаджиев пред "Меридиан Мач" и допълни:

"Ако това се случи, европейската централа няма да ни уведоми, а директно ще пристъпи към действие. Няма практика да се предупреждава предварително. Има условия, има срокове, които, ако не са спазени, се събира Дисциплинарната комисия и решава".

Той потвърди, че ЦСКА има доста забавени плащания. Дългът към Черноморец за Платини е един от проблемите.

УЕФА готви твърде жестока санкция за ЦСКА, като предстои изваждане на клуба от евротурнирите за срок от 3 години.

Причина за задаващата се гилотина в Европа е системното неспазване на предписанията и сроковете за погасяването на дълговете.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 16, 2012 11:25 
гледа мача
гледа мача

Не знам защо , но имам някакво лошо предчувствие , че това с лиценза , ще излезе истина накрая :oops: дано не съм прав , защото , ако това се случи ... нито комитети , нито "Газпром" , нито нищо ще видим ! Ще отпътуваме за "В" група , а това ще е най-черната точка в историята ни , ако се случи. Тия от титан , да не се опитват нарочно да ни въртат нещо с лиценза , че ще им се ебе майката накрая ..

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 16, 2012 12:01 
Официално отстранен
Официално отстранен
Аватар

Дано да стане и най-накрая почнем на чисто от "В" група и да регистрираме ново дружество като Рейнджърс, което да бъде наследник на старото ЦСКА. Някои тук ги лъжат с години, а те вярват ли, вярват... в поредния нов Месия. Нали и ТИТАН бяха спасителите, сериозна фирма, дъщерна на руска мощна компания? Не се лъжете, не ви ли омръзна. "Газпром" като са от 2 години в Звезда, какво? Имат 2 калъфки като нас и отпадания в предварителните кръгове.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 16, 2012 12:01 
CSKASOFIA.com
Аватар

Няма да е за първи път да ни наказват. Аз се надявам да е глоба, а не да ни лишат от участие или да ни спрат картотеки. Не вярвам да ни изхвърлят от Европа, но ако го направят ще трябва някой да поиска тотална проверка на целия БГ футбол, защото няма да се е.бават само с нас.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 16, 2012 12:06 
разпява агитката
разпява агитката
Аватар

Ами аз пък не вярвам и на една дума на заркоф, освен ако не пише за гунди и за евроидиотите.
Меридиан мач и 7 дни спирт, май плешивия пeдал им е единствения журналист на заплата :grin:

http://volleyball.sportal.bg/news.php?news=335480
Педaла дали е отишъл на детектора на лъжата, пък вярвайте му нема лошо

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 16, 2012 12:25 
просто минава
Аватар

Добре,бе как на никой не му увря главата,че тия парцали ММ и 7 дни лайна така си продават жалките тиражи? Не си струва,не е достойно да ги коментирате.Повръща ми се само като видя в сайтовете такава препечатана помия.Само те имат ''достоверени източници " от клуба и само при тях са интервютата с ГФС.Смехотворно е.Вече само се смея.Всеки ден една и съща новина и в единия, и другия.Разбира се ,леко перифразирани и доукрасени за всеки вкус.В случая за наивниците ,които ги купуват.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 16, 2012 12:53 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

Мисле че Нюанджи и Сержиньо стават от новите,Тасио ми е загадка,Бенжалюн ми се видя бая слаб,румънеца също не видях нещо кой знае какво, Тангариня игра много, много слабо дано да е заради лоша форма.Кирикидис гледах го в предната контрола не мога да кажа нищо за него.Черни за сега ми е 50на 50 колеблив ми се вижда,Венков малко бавен и но може да свърши работа до на зима.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 16, 2012 14:02 

АЙДЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ АРМЕЙЦИ
НА 21 АВГУСТ Е КРАЯ НА ТИТАН В ЦСКА

Във вторник, на 21-ви август, феновете на ЦСКА най-накрая ще могат да отворят шампанското. Причината е ясна - свалянето от власт на гробокопачите от фирма "Титан". Именно на тази дата ще бъде свикана нова пресконференция на Комитета за възраждане на "червените", на която ще бъде обявено официалното влизане в новото АД на легендарния Христо Стоичков,
Преговорите с Гърнетата са финализирани успешно, Димитър Борисов и Иво Иванов няма да командват повече, а Камата става президент. Ицо ще води Литекс за последно в неделя, когато ловчанлии гостуват на Локо Пловдив.
След като бъде обявено освобождаването на ЦСКА от "Титан"-ично робство, шефът на фен клуба Димитър Ангелов-Дучето ще се оттегли от сдружението, заради петорката, забила нож в гърба му, начело с Маймуната и Кендев.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 16, 2012 14:32 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Истинско чудо ще бъде, ако ЦСКА преодолее тази мощна и тежка криза

През пролетта приканвах да забравим "Титан", а да се концентрираме в подкрепата на отбора и рецидивите на репресии от футболната централа. Преди време ви казвах, че на "Титан" следва да се вдигне паметник, защото удържаха, когато просто нямаше алтернатива. Днес моля същите управленци да прекратят процесите на "миниране"! Защото вместо паметник, скоро там ще има паметна плоча. "Тук живя ЦСКА! Тук убиха ЦСКА!". А имената на убийците ще бъдат изкъртени от оцелели паметливи фенове.Правя завой защото се натъкнах на обстоятелства и факти, които ще бъдат сапуна за въжето на всеки, който сега влезе в ЦСКА и който сам неизбежно ще си ритне столчето.

Доколкото в рационалния свят и законодателството моралните категории са изключени, то няма да кажа, че сега управляващите ЦСКА са стигнали до морална недостатъчност. За управленската обаче, няма да си кривя душата.

Сегашното управление е всичко друго, но не и футболно.

По най-общата и най болезнена тема - представителния отбор, имаме два знака за некадърност. Първата хипотеза е за неспособност на Стойчо Младенов в селекцията, плюс намесване на негови частни интереси. Самата конструкция върши работа винаги. Каквото и да се случи той винаги ще бъде виновен. Чартърните журналисти поддържат под различна форма тази хипотеза, а и други, които имат сериозни съмнения за качествата на Младенов за този пост. И тук въпросът е - ако всичко това е истина, то защо управляващите клуба не го уволнят. Ако той е привлякъл състезател свързан с конкретен агент той ли му плаща комисионните? Говори се за един стандарт от 250 000 евро за не малко мениджъри за всеки играч, което откъдето и да го погледнем е потресаващо.
Втората хипотеза е, че Стойчо Младенов е топ треньор. Ами тогава отново криви са управляващите клуба. Умишлено не казвам собствениците, защото не на всяка цена всеки собственик е и управляващ.

Започвам от представителния отбор, защото той стартира шампионата в Ловеч с по-бледен вид, отколкото онази формация от 1985 година, когато ЦК на БКП нанесе удар и преименува ЦСКА на Средец. Но пък се роди триото Стоичков-Пенев-Костадинов. Спрените картотеки на отбора са резултат на определени правни обстоятелства. Адвокатите на ЦСКА са абсолютно точни в своята жалба, както и Радостин Василев е абсолютно точен да обвинява БФС в нагла репресия. Радостин Василев е прав, защото е намерил тежките пробойни в системата на централата, а това е достатъчно основание да си уверен в правото и гневен при отказ от неговото прилагане.

Извън тези категории ситуацията е далеч по-прозрачна и невероятно сериозна. Изграждането на

имидж не некоректен платец,

вкарва ЦСКА в много лош сценарий. Твърдението за подобен проблем освен в България обиколи вече много държави.

При цялата тази бъркотия агент се хвали, че преди дни е внесъл иск във ФИФА със седемцифрено измерение в евро за куция Антонио Томас и окуцелия съвсем Иван Боладо. И има цялото право на земята, защото тези двама футболисти и агента си имат договори. За едни страхотни пари. Които простосмъртен не може да изкара за един цял живот. Вече отвсякъде се внасят документи в съдилищата. Само юристите знаят колко точно са те у нас и в чужбина. А и не само внасят, но от съда вече изнасят тежки решения за санкция. Справка Димитър Христолов, Павел Дочев...
При цялата каша, известен у нас агент на играч от избягалите от Локо Пловдив се хвали, че е получил повече отколкото е поискал за клиента си. И това не ми го е разказвал някой, който бил чул нещо от някого. Информацията ми е директна, уважаеми фенове на армейския клуб. Представете си, че сядате на преговори и искате заплата от 10 000 евро. И се надявате да стане точно така. Вместо това ви отговарят, че няма как да стане и ви дават 15 000 евро!? (б.а. - цифрите са други, но с тази 50-процентова логика).

При безкрайно тежките неплащания имам лошо предчуствие за следващите седмици. Да не кажа, че вече не е предчуствие.

Собствениците на ЦСКА са влезли в пазарлъци с хората, които имат капиталова адекватност и отговорно поведение да потърсят промяна. Що за нелепост!? При сегашното състояние най-вярното поведение е

да се молят, а не да се пазарят.

Защото ако се направи и грубо калкулиране "финансовите мини" с днешна дата са не по-малко от оформените надлежно, като многомилионен дълг на ЦСКА към "Титан".

Не е въпрос на неадекватно поведение на БФС вероятността още в рамките на следващия месец ЦСКА да научи точно колко години ще бъде наказан за евротурнирите. Тази заплаха може да бъде спасена с много пари. Като казвам с много - значи с много. Седемцифрени са нужни веднага. Истината е, че новите задължения не могат да бъдат приписвани на хората преди сегашните чорбаджии. Те са техни. Никакви публикации в избраните медии не могат да парират процеса на свободно падане. Стопирането става с пари. С много пари.
Инициативният комитет за възраждане на ЦСКА бе ясен, че парите ще влязат в клуба за текущо финансиране, като оборотни средства. И съм сигурен, че никой няма да ги изсипе в тресавището. Защото десетките ангажирани са с идея за възраждане, а не за спасение. Спасението вече е повече в обсега на влияние на Спасителя.

Истинско чудо ще бъде, ако ЦСКА преодолее тази мощна и тежка криза. При несъстоятелност, към която се върви или по-скоро е налице, не се учудвайте ако се стигне до повторение на "сценария Ботев Пловдив". Е ЦСКА няма да слезе толкова надолу, защото има резервен ход, но тази черна емоция е напълно възможна.

На мен лично не ми се стои на никаква паметна плоча. Нито за хубаво, нито за лошо.

Петьо КОСТАДИНОВ-Полковника, Проспорт

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 16, 2012 14:40 

според мен нещата ще се развият така...без да претендирам за инфо от някого..разчитам основно на логиката на нещата..
1. новите акционери тази седмица учредяват АД ..уточнени са акциите в това АД..решили са и са избрали за президент Ицо..
2. следва вписване на това АД в търговския регистър...там за 2-3 дни ще мине регистрацията....
3. с който това не пречи на 21 август да се обяви официално че Стоичков е новия президент-т.е юридически означава че на учредителното събрание акционерите са го избрали за такъв
4. след излизането на регистрацията на това ново АД следва сключване на договор за придобиване на акциите от титанспорт-собственик на ЦСКА АД
5. след придобиване на тези акции новите акционери вкарват в касата на клуба вече сумите които се споменаха тези дни-5-6 млн лв като начало...с тях се покриват проблемните плащания по мониторинга..ЛИЦЕНЗА СИ ОСТАВА СПОКОЙНО...и дали да не очакваме една изненада-ИЦО да докара от ловеч братя миланови,цветков и цветанов :think: все пак прозореца е до 31 август а и ГГ нали ще влиза при нас :thmbup:
6.след влизане на новите акционери очаквам раздвижване и по стадиона...за да може мача с ботев вр в средата на септември да е на Армията..най-вероятно това ще е първия мач на Ицо като президент на клуба на Армията
7. до средата на октомври управленската структура ще е готова...и след подписване на южен поток чакаме газпром

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 16, 2012 14:45 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

голям си оптимист :lol: и аз си го пожелавам това -дано стане, защото иначе загиваме.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 16, 2012 14:47 
вдига купата
вдига купата
Аватар

:clapping:

:thmbup: :thmbup:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 16, 2012 14:55 
АРМЕЕЦ
Аватар

Дано не съм прав ама до края на август не виждам как ще имаме ново ръководство. За мен новото ръководство ще поеме клуба горе долу с влизането на газпром.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 16, 2012 16:20 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

Дано е вярно това,че само след няколко дни ще бъде обявено влизането на новото АД и обявяването на Стоичков за президент,че ми писна от всичките глупости на Титан и нещата,които се случват с клуба.Вярвам,че промяната ще дойде скоро и нещата ще потръгнат на добре. :)

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 16, 2012 18:19 
просто минава

Търпяхте 4 години, ще изтърпите още 1-2 седмици : )

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 16, 2012 18:43 

Ицо е икона, голям футболист, но защо нещо в мен ми подсказва, че той не е идеалния ръководител...?
Стискам палци всичко да е наред и да се позакрепят нещата. Надявам се Ицо и Стойчо някак да се спогаждат, нещо което малко ме съмнява.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 16, 2012 19:07 

доста повече време отнемат подготовката на документите отколкото самата регистрация на едно дружество..който се занимава с такива неща ще потвърди че за 2-3 дни излиза регистрация на ново дружество в търговския регистър...зора е подготовката на устава на дружеството и разпределението на акциите...останалото не отнема време..така че щом са казали 21 това означава че до тогава устава ще е приет на учредителното събрание и че документите ще са внесени в регистъра...мисля че тази седмица е била достатъчна да се подготвят документите и понеделник да ги внесат за регистрация...говоря просто технологично време

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 16, 2012 19:37 
гледа мача
гледа мача

Alexius написа:
Ицо е икона, голям футболист, но защо нещо в мен ми подсказва, че той не е идеалния ръководител...?
Стискам палци всичко да е наред и да се позакрепят нещата. Надявам се Ицо и Стойчо някак да се спогаждат, нещо което малко ме съмнява.

Ицо е единствения българин с авторитет във футбола, ако не толкова у нас, то в международен план. А ако ГГ има някакво участие, не виждам как и Перукан ще прави мизерии.
Но да не бързаме, и все пак не вярвам ББ съвсем да загърби цесекарските гласове и да ги прати при някой като Кунева, като доунищожи клуба

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Авг 16, 2012 21:46 
АРМЕЕЦ
Аватар

фене кой е казал 21-ви? Зарков? Освен в спортлайн аз не видях на друго място тоя Димитров да споменава точна дата. Човека каза, че няма да стане за седмица или две. Айде да не бързаме а. Хората са казали, бързата работа срам за майстора. Въпроса е какъв ще е крайния резултат. Аз вече казах кога я виждам тая промяна.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Авг 17, 2012 08:05 

ДОБРО УТРО НА ВСИЧКИ ХЕЙТЪРИ И ТОМАНЕВЕРНИЦИ
новините днес:
-НОВИЯ ТРЕНЬОР НА ЦСКА ЩЕ БЪДЕ ХОСЕ МАРИЯ БАКЕРО.в момента не води отбор
-идва и още един съотборник от дрийм тима на барса-АЛЕСАНКО-има лиценз за мениджър.бил е главен координатор на скаутите на барса
-в началото на септември се очакват над 5млн лв финансова инжекция от НАЙ-ГОЛЕМИЯ НОВ СПОНСОРчието име още не е обявено.освен това ще постъпят и 1млн лв от част от обявените вече фирми
-скиорили подписал :-o за 2г.явно без съгласието на треньора..явно титан правят последните си простотии..ЗАЩО СИ МЪЛЧИШ СТОЙЧОООО?

айде приятен ден на всички хейтъри....дядо мраз ще дойде скоро и при вас :grin:

а инфото за 21.08 е потвърдено и от други места....просто първо излезе в сайта който не понасяте повечето от вас..но това не значи че е лъжа

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Авг 17, 2012 09:23 
CSKASOFIA.com
Аватар

ГЕРБ казаха до края на месеца. Така че аз не вярвам да е седмица по-рано. В БГ нещата се случват със закъснение обикновено.
Бакеро ще го нахраним стабилно още след 6-7 кръг, защото ще падне няколко пъти и ще си тръгне както всеки чужденец, който се е сблъсквал с БГ реалността.
В тази тема трябват малко повече коментари за нещата, които се пишат. Не може само трима човека да си обсъждаме.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Авг 17, 2012 09:31 

ами то за да има дискусия темата трябва да е на видно място :grin: и то там където са активните писатели във форума...но ти така прецени че е за тук..ок...

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Авг 17, 2012 09:38 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Момци, темата си се вижда, това,че на много хора не им се коментира е разбираемо.

Данте е прав,че нещата се случват със голямо закъснение, а при нас последните години само закъсняват без да настъпват. Стискам палци всичко да е вярно, да става колкото се може по-бързо, но докато не видя гърба на гърнетата няма да се усмихна и да се успокоя.
Относно Стоичков може много да си говорим, но колкото повече се бърка в работата на треньора мисля,че толкова повече ще загубим, най-подходящ за него е Президент на всички ЦСКА-ри като управлява със твърдата си ръка нещата ще станат, поне се знае че той няма да ни украде.
За Стойчо ми знаете мнението, няма да се повтарям и да пиша едно и също.
Само ще кажа,че Данте е напълно прав за чуждестранния треньор, било то и Бакеро с Ицо зад гърба, пак ще стане мазало. Трябва силен български треньор- който познава всички мижави номерца на нашите футбалерчета за да може да се оправи с тях, морала при нас не означава нищо.
Единия вариант е да се даде шанс ма СТОЙЧО, както се писа и в другите теми, поне още 1 година, да се вземе някой сега, зимата да се допълни с 1,2 класни и от там да се класира за европа,ако не да си ходи, ако ги класира да остане да донаправят селекция добра, един двама юноши другото лято при наредена къщичка да дойдат да се обиграват от Барцелона, също няма да е зле. И да се атакува след това ЕКТ. Следващата година е задължително да станем ШАМПИОНИ!

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Авг 17, 2012 10:02 

"Проверката е притеснителна", каза адвокат на "червените"
Адвокатът по Международно право Борис Колев, който защитава ЦСКА пред УЕФА по жалбата, подадена от Черноморец по случая "Мишел Платини", коментира за „7 дни спорт" ситуацията. Той отрече появилите се информации, че УЕФА се кани да изхвърли червените от европейските клубни турнири за 3 години. Ето какво каза Борис Колев.

- Знаете, че преди известно време имахме ходене до Нион и тогава ни бе отправено последно предупреждение. Най-малката грешка да бъде направена и ще последва 2-годишно изваждане от турнирите на УЕФА. В случай че ЦСКА не се класира, то ще бъде три години, но ако червените са в местата, даващи право на участие в турнирите, е 2 години. Независимо дали се класира или не, като изтекат трите години, и наказанието свършва. Всяка една жалба, която е в УЕФА в момента, предизвиква проверка, защото такъв е статутът на ЦСКА и всеки би могъл да злоупотреби. Сега тече проверка при червените и дори всичко да е наред, това е процедура, която не може да бъде прескочена.

Ако бъде открита и най-малката грешка в документацията, може да се стигне до суровото наказание. Нещата са абсолютно стандартни и въпросът е да се докаже, че ЦСКА е напълно изряден заради жалбата от Черноморец за Платини.

Между ЦСКА и Черноморец има спор. Не е ясно каква е трансферната сума при продажбата му в Динамо Букурещ и кой какви пари трябва да получи. Съответно в подобна ситуация УЕФА не дава решение, тъй като техният компетентен орган - финансовата комисия, не решава спорове. В крайна сметка безпокойство винаги има, а и всичко идва от отнемането на лиценза през 2008 година. Първият мониторинг, наложен от УЕФА на ЦСКА, е заради недаден лиценз и оттогава отборът се следи под лупа. Последната санкция беше заради две забавени плащания.

Едното беше за Платини, а другото за М’боли. Последствието от това е глоба 30 000 евро. Виждате за две забавени плащания какво се случи, а имаше и други твърдения, които ние успяхме да оборим. ЦСКА сам се вкара в този филм и вече е нарочен. Трябва да се спазват абсолютно всички изисквания, а това е много трудно. Повечето клубове в България, а и от други държави, далеч не са изрядни, но те не са давали поводи да са обект на мониторинг.

Ако финансовата комисия на УЕФА види, че има нередности, ще се образува дисциплинарно производство, което пак е свързано с изслушване и пак ще се ходи в Нион. Самото решение на Дисциплинарната комисия, ако е неблагоприятно за ЦСКА, подлежи на обжалване пред Апелативната комисия, а нейното решение може да се коментира в Лозана.

Няма как да бъде приключено всичко това до края на месеца, както пишат някои хора.

Не е ясно какво точно дължи ЦСКА на Черноморец за Платини, тъй като той е продаден в трети клуб. По договор трябва да се плати определена сума за първите три години на Платини в ЦСКА. В случай че той бъде трансфериран в последната от трите години, 30% от сумата, платена в случая от Динамо Букурещ, трябва да постъпи в касата на Черноморец. Има клауза в договора на бразилеца, че червените не могат да го продават за по-малко от 1 млн. евро, но тази клауза е нищожна, защото засяга интересите на самия футболист, а той не е страна по този контракт.

Оттук идва объркването какво точно се дължи на бургазлии. Водени са преговори между двата клуба за сумата и лично Пламен Киряков каза, че Димитър Борисов му е предложил 273 хил. евро. От Черноморец отказват тези пари и претендират в УЕФА за някакви невероятни суми. Те искаха Анеси да бъде върнат плюс още 600 хил. евро. Кой да плати тези пари, при положение че има договор, по който не може да се установи точна сума. Естествено, стартираха преговори в сроковете, поставени от УЕФА. Няма как обаче да се съгласиш с това, което другата страна ти казва. По тяхната логика може да поискат да им бъдат платени и 1 млрд. евро.

ЦСКА е издължил всичко, което е било безспорно, и отделно е предложил една сума, която е трябвало да приключи окончателно нещата. От Черноморец категорично отказват, дори и да е била платена тази сума, те пак щяха да се жалят в УЕФА. Договорът е изготвен така, че в него има много спорни моменти. Позицията на ЦСКА е, че щом искате повече пари и не можем да се споразумеем, тогава си заведете дело. От Черноморец не завеждат никакви дела, а пишат жалби до УЕФА, възползвайки се от неблагоприятното положение на ЦСКА пред централата. Проверка срещу червените щеше да има и без жалбата на Черноморец, защото има висяща санкция. Безспорно е, че случващото се е притеснително. ЦСКА няма как да внесе този спор в съда, тъй като в нашето право няма правен интерес.

Невъзможно е да докажеш, че не дължиш пари, първо трябва да те съдят и тогава да докажеш противното. От другата страна е УЕФА, която не допуска грешки, при положение че си натрупал негативи. Случаят с Анеси много нажежи обстановката между ЦСКА и Черноморец и затова в преговорите нищо не може да се постигне. Това е истината за мен. Тук се разграничавам, защото аз съм външен. Моят ангажимент е, к огато има проблеми с УЕФА. Не мога да кажа какво е подадено като отчет, но позицията ми се струва напълно защитима от юридическа гледна точка.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Авг 17, 2012 10:11 
АРМЕЕЦ
Аватар

За Европа ще се класираме. В обратното няма как да бе обеди някой. С футболистите които не са картотекирани дори и за титлата ще се борим. Въпроса е да оставят Стойчо да си гледа отбора, а не само да ги тренира. Той трябва да си прави селекцията със спортния директор. А за спортен директор трябва да се сложи човек с който Младенов се познава и си имат доверие. Работят ли заедно и с малко пари ще направят отбор зимата. Най -важното е да го оставят да работи спокойно поне 2 години и тогава съм убеден, че ще имаме отбор с класата на тоя от 2008-ма. Няма по -добър вариант за треньор от Стойчо. Видяхме преди години как име като Симони се изложи тотално. България не е за всеки и дори Мауриньо и Гуардиола да дойдат в тандем не е сигурно, че ще се справят с тукашните номера.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Авг 17, 2012 10:14 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Всичко си има своето логично обяснение!

А ето един отговор на ГА относно нападките срещу му.

С отвращение и извинение...
Чет, 2012-08-16 19:30
Никак не обичам да занимавам публиката със собствените си проблеми, но този път нямам право да замълча. Не заради мен самия, защото пренебрежението е най-голямото наказание за мръсника, а заради десетките колеги от различни цветове, които ми заявиха човешка и професионална подкрепа след гнусната публикация по мой адрес на един чужд елемент в нашата среда. И заради нашия занаят, превърнат в бардак от такива като някогашния ми заместник в първия футболен всекидневник. И още и най-вече - заради привържениците на ЦСКА.
Не мога да позволя на негодника, чието име няма да споменавам от отвращение, да посяга към хората, с които сме заедно в моралната гражданска съпротива от две десетилетия насам. Няма да му доставя удоволствието да излезе от своята анемична анонимност чрез моето достатъчно известно име. Нали сте наясно, че подобни лилипути се опитват да се отъркат в личностите, за да прихванат от тяхната обществена значимост. Имена не са ми необходими, интересуват ме само симптомите на генетичния синдром за малоценност, негодност и периферност. Тоест - отличителните белези на „колегата" от медийната пиаца - най-напред в Ловеч, а после - където го пожелаят...

Дотук с отвращението. А сега идва ред на извинението. Дължа го на публиката и на гилдията, защото преди 17 години помогнах по някакъв начин на едно влечуго да налази занаята. Дадох му път с великодушието на по-възрастния, на отговорния професионалист като отчитах наличните му природни заложби. Без да се интересувам от семейна среда, от липсата на образование и езици, от нулевия опит. За мен бе важно, че един младеж показва качества и това ми бе достатъчно. Уви, в онези години не съм мислил за органичните морални увреждания на клиничния комплексар. Не съм давал ухо и на многогласните предупреждения, идващи от десетките мои възпитаници, тръгнали от „Меридиан мач" към всички медии, които с младежките се сетива усещаха, че отглеждам змия в пазвата си.

Нейсе, както учи старата мъдрост - няма ненаказано добро! И все пак, уважаеми колеги и читатели - извинявайте, че не изхвърлих на улицата, откъдето беше дошъл, този класически подлец. Срам за всички нас като цивилизовани хора. Попитайте момчетата от старата редакция на „ММ" има ли човек, останал извън обсега на отровните му храчки...

Доста неща съм се опитал да предам като ценности и практика, но очевидно не съм успял да му обясня достатъчно добре, че има граници, които нормалните индивиди не преминават. Обичай или мрази, когото си искаш, имай си своите възгледи и пристрастия, но никога не се занимавай с опонента на махленско ниво. Да не говорим за лъжи и клевети от най-долна проба, защото вентилаторът пръска лайната във всички посоки и няма как да останеш чист. Именно тези принципи съм следвал и затова имам много опоненти, но почти нямам врагове.

За каузата на ЦСКА и за истината съм влизал в словесни битки срещу кого ли не: доносници, политици, милиционери, милионери, милиардери, „добре облечени", зле възпитани, мутри и лумпени..., но никога топката не е сваляна толкова НИЗКО! Сблъсквал съм се и с колеги, да речем от едно популярно радио, известно с близостта си до „Герена". И от двете страни сме допускали остри влизания, но никога не сме преминавани границата, зад която полемиката се превръща в циганска вендета. То бива, бива простащина, ама чак пък толкова...

И нещо особено интересно, може би от зоната на д-р Фройд, тъй като става въпрос за тип човешко поведение, по-точно - отклонение. За деформацията на слугата, който прекарва околния свят през призмата на господарския интерес. И дори надхвърля възложените му задачи в кухнята, обора или ... къщичката за пиленца/кученца. Вземете нашия пациент - никъде и никога, по никакъв повод вече почти цяло десетилетие не съм споменавал името му или медията му. Просто не ми е в стила. Той обаче през всичкото това време се е чувствал засегнат от името на чорбаджиите си, които съм атакувал по един или друг повод, и по тази причина ме е набелязал за враг № 1. Естествено, моите думи трудно се преглъщат и правят не дупки, а понякога пускат кръв. Ако не от баровците, то очевидно от техните хрътки.

За една бройка да забравя! Като всеки дребен играч и нашият „герой" се хваща на безименни въдици. Наистина жалка, микроскопична ЦАЦА! Да го пита човек - защо така безпогрешно се припознава в метафори от типа на „ловешко-делиормански блюдолизец" или „измекяр на всеки провинциален футболен феодал"? Ами, ако съм визирал някой друг дупедавец? Ха-ха-ха, както имаше навика да се смее Бай Тошо, а сега подобни възклицания пълнят интернет.

Лошото е, че никой не може да избяга от собствения си образ. И как да стане, след като в продължение на години „Меридиан мач" плюс цялата публика знаеха, че еди-кой си получава пари, за да обслужва интереса на Ловеч. И още как! И по тази точка съм виновен, заедно с тогавашния директор на вестника Жаклин Михайлов, че търпяхме тази селска далавера. Може би от криворазбран плурализъм - нека освен за ЦСКА и Левски да има нещо повече и за Литекс. Ала когато нас вече ни нямаше, новите собственици за отрицателно време разкриха шмекера и на бърза ръка му теглиха шута. Като виц и до днес се разказва, че към една рекламна вноска от „мецената", естествено за покупка на влияние, по невнимание бил прибавен и пликът за „нашия човек"...

Смешното обаче не свършва дотук. Всъщност то започна по-късно, след краткото му „главно редакторство", когато и малкият голям бос от Ловеч го изхвърли от покоите си. И започна щафетата на един пост в преследване на платената любов - Разград, Вальо Михов, Боби Михайлов, Варна, „Герена", а напоследък и „Титан АС"... Винаги по един и същ коридор и по правило срещу „Армията"! Диагнозата лъсна като гол гъз в люляците край река Осъм - щом на хоризонта се яви надежда за спасение за ЦСКА, „гърнетата" на секундата станаха „легитимни собственици". Без значение, че допреди месец-два бяха обвинявани от същия нахалник едва ли не и за убийството на Джон Кенеди...

Уравнението е изключително просто, дори фасулско. Загрижилият се за ЦСКА натрапник, който няма право да се докосва до Храма в Парка на свободата, залива с помия всеки, който е доказано предан на червената кауза. Сега съм аз, утре Дучето, после Стойчо, по реда си и Йешич, някой ден може би и самият Стоичков?! Пардон за отклонението, но пак ме напуши смях - при спечелването на 30-тата титла през пролетта на 2005-та на страниците на вестник „Червените" произведох сръбския армеец Миодраг Йешич в звание „армейски генерал", а дни по-късно оранжевият папагал облече треньора в българска генералска униформа. В едно списание със соковете на Гришата на корицата...

Е, как да няма комплекс за малоценност като винаги тича след сянката ми? И за да играе контра от душа подкрепя външните врагове и вътрешните ликвидатори в Борисовата градина. А моя милост му боде очите с позицията си в червената общност и на медийния хоризонт. Най-напред пречех на Ловеч, после на Делиормана, винаги на „Герена", а напоследък и на „легитимните боклуци" от Перник. На „гърнетата", които очевидно са натоварени със задачата да доведат докрай делото на „сините" доносници и крадци като ликвидират и футбола на ЦСКА, така както С(ДС) направи с олимпийската гордост на България - спортно дружество „ЦСКА". Това иска моят „заместник" и затова съм му толкова неудобен и омразен.

И как се връзва „грижата" му за ЦСКА с неговото творчество, което може да бъде намерено във всяка библиотека, както впрочем и моето? Нали именно тази рожба на „демокрацията" си късаше ризата по страниците на първия футболен всекидневник с Хамлетовия въпрос - защо „комунистическият" отбор от София не споделя съдбата на Хонвед (Будапеща) и Дукла (Прага), а дори печели нова подкрепа след смяната на режима? Освен това сезон след сезон сипеше и сипе гадните си клевети срещу „Армията", гарнирани с мазни навеждания пред си(л)ните на деня от Подуяне. Всеки месец отнема лиценза на 31-кратните шампиони и ги праща във „В" група! Ами гадното му умилкване около Батков, Станишев и синьото Политбюро в БФС покрай заговора „Лицензгейт". И отново смях в залата - този мърляв плагиат си присвои и тази моя закачка - „синьото Политбюро"?! Слугата винаги си остава слуга, не може да надскочи задния двор...

Направете си труда да разлистите старите броеве и ще си спомните комсомолските му оди за възхвала на Гунди, Сираков, Гибона, Гонзо и т.н. Пускал съм ги във вестника - и защо не? А когато моя милост водеше неравна война срещу цялата държава и мафия след грабежа на века при автогола на Легендата, същият мерзавец се подиграваше със заглавието ми в „ММ", че ЦСКА е моралният шампион на 13 май 2000 г. И лееше мръсносиня слюнка за „кървавия гол" на книжния „Гладиатор" с шест мача зад граница. Затова точно на този кретен няма да му позволя на пипа ЦСКА, ако ще да се носим до папата.

И по две думи за някои от неговите „аргументи", за да му прецените акъла. Довел съм „четвъртите в света" в БФС? Благодаря за надценяването! Да, преди седем години съм смятал, че е по-добре за ЦСКА „червените" кумири Ицо, Любо и Емо да сменят синята шайка на Батето и Вуцов. Това, че най-големите „армейски" и български футболисти се оставиха да бъдат преметнати от Боби Михайлов, Наско Сираков и Данчо Лечков си е за тяхна сметка. Фактът, че Сивия кардинал се върна в Подуяне и веднага нареди правилната програма за Левски в ущърб на ЦСКА, казва достатъчно. Освен всичко друго нормалният човек има право на промяна. Така както да речем Ицо Стоичков се отрече от комбината и сега сипе огън и жупел срещу „Боби и ко". Какво да сторя като и този фирмен образ е мой патент, краден от „дубльора"? И още нещо - всеки може да се промени, само не и роденият за прислуга.

Написал съм нещо за болестта на Любо Пенев преди световното в САЩ'94?! Поредната долна лъжа на гадняра, за кого няма нищо свято! По онова време бях шеф на спорта във в. „24 часа", но информация за здравословното състояние на Любо излезе не от спортния отдел, а от колегите, занимаващи се с медицинската тема. Това отлично го знае майката на младия Пенев - г-жа Лили Георгиева, и неслучайно самият Любо никога не ми е казал дума напреки по този повод. А както знаем той не си поплюва...

Продал съм „Сектор Г" на ... левскар?! Истинска загадка. Вероятно клеветникът има предвид вестника, носещ името на митичната северна трибуна, който списвах през 2000 г. с риск за личната си сигурност. Всеки може да се досети защо. Никога не съм бил едноличен собственик на тази прекрасна медия, така че не бих могъл да я продам по собствена воля. И досега жестоко страдам за прекъснатия без време проект. А кой се крие зад псевдонима „левскар"? Очевидно тогавашният собственик на ЦСКА Васил Божков, чието име по онова време такива като ловешкия хрантутник не смееха да произнесат на глас. И така значи - левскар?! А това джудже ме обвинява, че съм изгонил „най-богатия българин" от Парка на свободата! Добре съм направил щом е левскар?!

Усещате ли логиката на провокатора? Лош съм, защото съм изгонил този, който изтъргува титлата през 2006-та?! Лош съм, защото по-рано се изправих срещу нечистите комбинации на „Мултигруп", довели до 0:8 в Ловеч?! А сега съм лош, защото искам боклуците да бъдат изхвърлени?! Сам си казвам - ще бъда лош, много лош, още по-лош, докато ЦСКА не излезе на чист въздух...

Много стана! Извинявам се, че ви занимавам със себе си, но темата далеч надхвърля конкретната личност. В случая става дума за човешки и обществени нрави. Защото утре хората ще забравят подробностите, но ще останат с усещането, че спортната журналистика у нас е смърдящ кенеф. И ще бъдат прави! Аз не искам да се примиря с това, не мога да простя гаврата с колеги и най-вече - отвратителната спекулация с нещастието на ЦСКА. За това, последното - милост няма да има...

Не бива нормалните хора да остават безразлични към изродите, които се катерят по главите им? Не ни ли стига всичко, което се случва вече повече от две десетилетия? И все пак нещо оптимистично за финал - колкото и да храчат нагоре, моралните пигмеи винаги се давят в собствената си слуз.

Милион пъти да го нарекат „агент Димитър", Кеворкян си остава институцията „Всяка неделя". Така и на ГА никой не може да отнеме моралната кауза „ЦСКА". Слагам точка, ако ще кандидатът за слава да ме изкара виновен за атентата в Сарафово...

ГЕОРГИ АТАНАСОВ

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Авг 17, 2012 10:22 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Много се озадачавам от думите на ИЦО, той не е от хората които се правят на 5 стинки. Нз защо все още има съмнение в мен за всичко това, хайде да се обявяват промените и да се спира със спекулациите, то ако никой не е говорил с ИЦО- много от нещата които идват и си отиват с него явно няма да се случат.
ето цитат от интервюто му вчера. Хайде някой да даде мнение.
Той не пожела да коментира слуховете в медийното пространство относно неговото бъдеще. "Цялото ми внимание е насочено около подготовката в Ловеч. На този етап не съм водил преговори с никого. Не мога да бъда поставян в друг отбор без да има дори и първоначални разговори. Други теми, освен Литекс, много малко ме вълнуват. Когато съм на работа на едно място, уважавам хората, там, където съм", заяви Камата.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Авг 17, 2012 10:35 
ветеран
ветеран
Аватар

Според мен Ицо не е много убеден в измитането на Титан, и затова не избързва грам.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Авг 17, 2012 10:38 
АРМЕЕЦ
Аватар

При положение, че се води все още треньор на Литекс какво очакваш да каже? Аз отива в ЦСКА ама айде после ще ви кажа? Нали по канал 3 си признал, че ще става президент. Сега не е момента да говори за ЦСКА.

Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Страница 3 от 67 [ 2005 мнения ] Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 67  Следваща

Начало форум » Общи » Български футбол