Регистрация    Влез    Форум    Въпроси/Отговори

Начало форум » Общи » Свободна зона

Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Компютри и всичко свързано с тях
 Мнение Публикувано на: Вто Дек 20, 2016 16:12 
вдига купата
вдига купата
Аватар

redMarti написа:
Тъй като следя сагата с интерес :grin: да попитам - защо не отидеш до комшията, примерно, или в някой приятел и да го включиш там? Ако тогава няма проблем, вече момчетата, които са на "ти" с тия работи да помагат.

Е, нали с това почнах :grin:
Носих го на един техник, който ми беше оправил друг комп, носих го при втори техник, който ми е и братовчед, та там си киснахме цяла вечер. Носих го на трето IT, което му преинсталира уиндоуса, после на четвърто, което го пробва и в офиса, и в своя апартамент. Навсякъде работи без проблем.

Това също май трябваше да го спомена - някой път си вади причина за рестарт и ми изписва нещо CMOS checksum error. Но не го вади всеки път, примерно веднъж на 20-30 пъти.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Дек 20, 2016 16:35 
Армеец от запаса
Армеец от запаса
Аватар

Това обикновено означава, че BIOS Settings нещо са се "разджуркали". Може батерията на дъното да е дала фира и BIOS-a да си "забравя" настройките като резултат, а може и да е в резултат на забиването. "Restore Defaults" на BIOS-а би трябвало да оправя проблема.

Между другото, нали спомена, че забива доста пъти, докато успее да зареди? Пробвай след първото забиване да влезеш в BIOS и да зададеш "Fail Safe" конфигурация. Виж дали ще зареди след това, или ще забие пак. Потенциално може да си спестиш няколко забивания. Ако зареди успешно с "Fail Safe", след това го рестартирай и пак зареди "Optimized" / "Default Settings".

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Дек 20, 2016 16:40 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Как да вляза като е забил? Мен тогава нищо не ми работи

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Дек 20, 2016 17:09 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Пичове да ви кажа аз как се преeбах. Вчера както писах по назад ми се цакна едната плочка
на рам паметта и вчера поръчах една 4-ка на Corsar. Днес незнам какъв дявол ме загложди
и взех прецаканата плочка, изтърках хубавичката пластинките с една гумичка за молив, след което
ги изчистих старателно с тампон и спирт. Пъхам аз платката в слота и....воала, имам 8 гиги, работещи
без проблеми. Ся искам не искам ще правя лек ъпгрейт :)

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Дек 20, 2016 19:09 
вдига купата
вдига купата
Аватар

rundmc,

Разбрал си по трудния начин как да си решиш проблема, но най - важното е, че е разрешен. ;)

Моуриньо, виждам, че са ме изпреварили за съобщението от BIOS - а. Обикновено става дума за проблем с батерията, която се сменя лесно и не е скъпа (около 2 - 3 лева излиза). Малко е вероятно да е от това, но виж каква е температурата на процесора и харда, от BIOS - а, или след като зареди компютъра, с някоя диагностична програма.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Дек 20, 2016 22:08 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Пичове, сложих UPS и тествах. Преди UPS се бъгна преди да стартира. Тествах с UPS, тръгна от първи път. Около 40 минути по-късно отново от първи път. Вчера след теста с РАМ-та след около 30 минути някъде не работеше като хората. Мисля да го оставя така и да видя дали утре сутринта ще работи. Ако не стане ще пробвам всички други неща, но искам да пробвам повече с UPS-а.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Дек 21, 2016 06:39 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

Щом PSU-то е от стария комп сигурни ли сме, че е достатъчно мощно, за да захрани и новия, който вероятно е по-мощен?

Sent from mobile

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Дек 21, 2016 08:58 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Добро утро, само с UPS за съжаление пак си направи същия проблем сутринта. Снощи си работеше, но тая сутрин пак заби 3 пъти на старт.
Днес ще имам захранване и ще пробвам и SATA кабели. Днес се надявам да имам и резервни такива кабели , зад а пробвам и тях. Снощи поради непредвидени обстоятелства освен UPS нищо друго не можах да пробвам.

Теодор, предполагам, че като пробвам с друго захранване би трябвало да стане ясно. За всеки случай ще ръгна новото захранване в UPS-а

Забелязах и още една тенденция. Ако е работил и се изключи, и го пуснеш примерно в рамките на следващите 15-20 минути, не забива. Като седи по-дълго изключен, или както беше преди в sleep mode, тогава прави проблемът. Може би затова и вечерно време като пробвам различни неща, включвам и изключвам през 5 минути не ми вади проблем, а сутрин, когато не е бачкал цяла нощ, вади? :think:

ПС: Проблемът го има, общо взето откогато е взет компа (преди около 2 години), но преди не забиваше толкова много или спираше да забива известно време. Почнах да го нося по сервизи последната половин година, но реално якото забиване почна да г оправи от около месец...

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Дек 21, 2016 09:36 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Нека и други да дадат мнение, но моята хипотеза е, че БИОС-ът е ключето за разрешаване на загадката. Много странно :think: и крайно невероятно ми се струва, но...
Предлагам ти да купиш нова батерия(около 1,50 лева е цената) и да я смениш.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Дек 21, 2016 09:46 
вдига купата
вдига купата

Ако не беше това, че работи правилно на едно място, а на друго не и моето мнение щеше да клони към биос-а. Има някакво наслагване на проблеми и биоса е само част от тях. Но при правилно захранване, каквото вероятно е имало на другите места би трябвало да работи. Имам и други предположения, но ще видя какво ще стане след като сложиш новото захранване.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Дек 21, 2016 10:03 
вдига купата
вдига купата
Аватар

То реално на другите места си работеше със захранването, което си е в компа. ОК, днес ще сложа захранването и кабелите по харда. Ще пробвам да взема тия дни и такава батерия? Трудно ли се намира, как точно се казва този тип батерия? По тия техномаркети, технополиси има ли я?

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Дек 21, 2016 10:10 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Моуриньо,

Дори и в карталната книжарница би трябвало да я има. ;) С размера е на 20 или 50 стотинки. :) За всеки случай трябва да видиш твоята на дъното каква е и да търсиш според нея, понеже се води, че има различни размери.

Изображение

Нещо такова представлява.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Дек 21, 2016 10:29 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

Хм...
А аз взех и да си мисля, че Моуриньо просто иска да направи форумна сбирка у тях.
Но по някаква причина, срам ли го е, притеснява ли се.... не си казва направо.
Но ние схващаме и от половин дума :)
Само кажи кога и къде ? И приготви ракийка и туршийка :)
Всеки ще донесе кой захранване, кой видеокарта, процесор, плочка памет.
Плочка сирене, плочка сланинка, пръчка салам, петалка суджук, връзка чесън (против уроки и за разваляне на магията :) )
Само нема да се пУашиш :joy07:
Всичко ще се оправи :tooth:
:drunk:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Дек 21, 2016 10:48 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Зироу, мерси, значи и това ще потърся. Ще погледна първо моята точно каква е, за да съм сигурен. Предполагам самата смяна не изисква някакво специални инструменти?
ХМК, хахахахах, пиенето е най-лесно. Само тоя проблем да се реши, че почва сериозно да ми писва и ще тегля една Витиня на тоя компютър съвсем скоро... :frusty:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Дек 21, 2016 10:57 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Сменя се съвсем лесно и не са необходими никакви специални инструменти. Прави се при изключен компютър, от кабела, като преди това трябва да си отвел статичното електричество от себе си за да няма после нежелан резултат. Иначе, както се вижда и на картинката, се дърпа едно щифтче и се вади батерията.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Дек 21, 2016 11:37 
ветеран
ветеран
Аватар

rundmc написа:
Пичове да ви кажа аз как се преeбах. Вчера както писах по назад ми се цакна едната плочка
на рам паметта и вчера поръчах една 4-ка на Corsar. Днес незнам какъв дявол ме загложди
и взех прецаканата плочка, изтърках хубавичката пластинките с една гумичка за молив, след което
ги изчистих старателно с тампон и спирт. Пъхам аз платката в слота и....воала, имам 8 гиги, работещи

Покупки от интернет могат да се върнат в 14-дневен срок без никакви обяснения.
Само ще се набуташ с доставката.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Дек 21, 2016 19:26 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Пичове, пробвах с друго захранване, беше пуснат и ups, пак заби. :frusty:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Дек 21, 2016 19:58 
гледа мача
гледа мача
Аватар

Моу, не е лесна твоЙта. :innocent:

Сега, доста верни съвети са ти дали, много неща си пробвал и резултата е пак ялов.

Дай ми марка и модел на дъното, да проверя с какъв чипсет е.

Само да кажа, че от UPS до UPS има голяма разлика. Компютърът трябва да е захранен само от UPS, изключен от мрежата. Не видях да си описал как си тествал /затова го пиша/.

Не всяко дъно има добра поддръжка на ACPI, и това е много стар проблем. Симптомите са точно такива като при теб, както и Checksum error не е задължително да е от батерия, или дефектен флаш.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Дек 21, 2016 21:45 
Армеец от запаса
Армеец от запаса
Аватар

+1 на мнението на Hombre. И аз съм виждал дъна (най-вече с чипсети на VIA или SiS), които са си "сбъркани по дизайн", и резултата е точно като при теб.
От доста време си мисля, че проблема е 99% в дънната платка, но мистерията с "работи навсякъде другаде, но не и вкъщи" трудно би могла да се обясни ако това е причината...

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Дек 22, 2016 09:10 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Hombre, тъпото е, че не ти прочетох коментара снощи, за да отговоря веднага. UPS-ът беше вързан към мрежата като тествах.
Дъното е gigabyte ga-ep45t-extreme.

Иначе, иде ми тоя комп да му направя един шпагат тип Ибрахима Гай или лакет ала Гонзо и да се свърши, защото вчера направо издивях.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Дек 22, 2016 09:19 
вдига купата
вдига купата

Има ли как да пробваш с UPS без да е вързан към мрежата или го върна вече? Идеята с UPS беше да се изключи евентуален проблем с ел. мрежата у вас като цяло.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Дек 22, 2016 09:19 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Още си е вкъщи. Ако трябва ще го пробвам без да е включен в мрежата.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Дек 22, 2016 09:28 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Всеки UPS има защита и може да обира спадовете и върховете в напрежението, та дори и да е включен в електрическата мрежа, не би трябвало да има промяна, но ако имаш възможност, опитай.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Дек 22, 2016 09:41 
гледа мача
гледа мача
Аватар

Mourinho написа:
Дъното е gigabyte ga-ep45t-extreme.

Иначе, иде ми тоя комп да му направя един шпагат тип Ибрахима Гай или лакет ала Гонзо и да се свърши, защото вчера направо издивях.

Като гледам какъв е пациента, очертавам следните варианти:

1. Взимаш друго дъно, втора ръка и се надяваш да не нацелиш пръчка, ще ти излезе около 30, 40 лева;
2. От старата щайга сваляш паметта и диска, и наобикаляш фирми за компютри втора ръка. За стотина лева ще се сдобиеш със същата, че и по-мощна конфигурация, ако се навият на пазарлък с участие на твоите компоненти, още по-добре;
3. Ако си решил да го пребориш, ще трябва да действаме по алгоритъм, като първото е да се отстрани възможната причина за проблеми с мрежата. Затова е хубаво да си го пуснеш само на UPS.

За втори вариант съм предположил, че не ползваш кАмпютъра за специфични цели. За първи вариант ще даваме съвети по модели. Аз съм за вариант 2 /две/.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Дек 22, 2016 09:49 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Не се ползва за специфични цели. Преди е бил компютър за предпечат, но аз лично си го ползвам така.

Ще пробвам с UPS-а днес. Ако не стане, верно ще му направя един лакет на народа :lol: :lol: и ще търся сигурно втора ръка. Под диска, имаш предвид харда нали? Щото съм с два?

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Дек 22, 2016 10:00 
разпява агитката
разпява агитката

Направо пиши писмото за нов, че не остана време - Коледа е след два дена, но нали ставали чудеса! :grin:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Дек 22, 2016 10:37 
гледа мача
гледа мача
Аватар

Mourinho написа:
Под диска, имаш предвид харда нали?

Да; ако си с Quad процесор, може да ползваш същия в доста машини втора ръка. Ако ползваш кАмпютъра за текст, за филми, за интернет - взимаш си някоя малка компактна системка USFF, или USDT /големи са като енциклопедия/, и ще се питаш защо си се мъчил със стария Франкенщайн.

Ето ти ориентир - http://www.kvantservice.com/Kompyutri_d ... +M58p.html

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Дек 22, 2016 10:37 
вдига купата
вдига купата
Аватар

:lol: :lol:
То направо ми се ********* майката с това... Всеки ден от вече и аз не помня, сигурно от началото на месеца. Отделно и преди това съм го мъкнал наляво-надясно, ама последният месец си съсипах нервите с тая машина.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Чет Дек 22, 2016 20:01 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Italiano написа:
rundmc написа:

Покупки от интернет могат да се върнат в 14-дневен срок без никакви обяснения.
Само ще се набуташ с доставката.

Да бе, един път вече съм навил жената да не я връщам и ся ще си развалям густото.. :fuckyou: :whistle:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Дек 23, 2016 02:52 
разпява агитката
разпява агитката

Моу, слагаш го под задната гума(защото предната може да отскочи) и си правиш новогодишен подарък. Ово е стандарт, ебеш ... :lol:
Запази си компонентите, които бачкат и го засилвай. Да си къртиш нервите за нещо, което трябва да те забавлява, няма смисъл.

Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Страница 7 от 10 [ 284 мнения ] Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща

Начало форум » Общи » Свободна зона