Регистрация    Влез    Форум    Въпроси/Отговори

Начало форум » Общи » Свободна зона

Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Компютри и всичко свързано с тях
 Мнение Публикувано на: Пон Дек 19, 2016 22:09 
вдига купата
вдига купата
Аватар

И сега пак заби при пускане.... :frusty: :frusty:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Дек 20, 2016 07:20 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

Не ми излизат първите 2 снимки от първия пост със снимки. Останалите 3 са екстра. Имаш ли друго устройство за съхранение на данни, освен 120гб-то SSD и ако да - него тества ли го?

Sent from mobile

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Дек 20, 2016 07:28 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

Освен това я виж какво има в event viewer-a. Пишеш Event viewer в търсачката на старт менюто, отваряш го. От лявото меню избираш Windows Logs, после System. Търсиш някой ред с червен удивителен знак и надпис Error или подобно. Часът трябва да съвпада с часът на забиване. Натисни веднъж върху съобщението и кажи какво пише в полетата General и Details долу или направо дай screenshot. Имай предвид, че пиша от телефон в момента и гледам кое къде беше от картинки в интернет, така че може менютата да са малко по-различни.

Sent from mobile

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Дек 20, 2016 08:38 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

При него проблема е, че забива при стартиране, тогава най вероятно няма да има нищо в Event Manager-а, защото Windows не е заредил още. Ако не е RAM, остава като вариант и проблем с дъното, но това вече много трудно се диагностицира и в повечето случаи означава ново дъно за съжаление.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Дек 20, 2016 09:12 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Добро утро,
тази сутрин пак 5 пъти докато тръгне. Общо взето прави впечатление, че сутрин е така (не аз го пускам сутрин). Може би трябва да изключим РАМ-та, тъй като вчера бърниках там. Няколко неща ми направиха впечатление. Не знам дали помагат.
При стартиране и забиване има някаква последователност. Първите 2 пъти не зарежда почти нищо, само начален екран там картинка на фирмата на процесора или дъното беше (Gygabyte и си кисне така и рестартва). След това подкарва и нататък там, където ти вади този екран https://i.ytimg.com/vi/0sbk80ltaAc/maxresdefault.jpg (това не е същият екран, а просто давам пример, за да е ясно, че вади това), после или преди това, не съм сигурен трябва да вади един екран за Windows Boot Manager или нещо подобно (аз го бях извадил, защото исках да влезна в safe mode, за да тествам нещо и после нямах идея как да го махна :grin: Проблемът си го имаше и преди него, има си го и след него, но този екран понякога го пропуска и забива.) След това стига почти до зареждане на уиндоуса, където ес въртят едни точки в кръг (малко дебилно обяснение, ама не се сещам как другояче) и доста често ако ще забие, забива докато се върти този кръг и дотам... Обикновено първите 2-3 пъти въобще не стига дотам, веднъж забива и като стигне там и още веднъж да забие като влезе в уиндоуса, защото мишката не работи, просто екранът замръзва...
Теодор, да има още един. Гледам сега във форума е махната снимката, а не съм в нас. Но сега се работи по компа и най-вероятно до 30 минути някъде ще имам пак снимки от диагностиката и ще ги пусна.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Дек 20, 2016 10:02 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

Бих пробвал да boot-на компютъра с изключен хард диск (приемам, че Windows ти е инсталиран на SSD-то), за да видя какво ще стане. Под изключен хард диск имам предвид да се отвори компютъра и да се откачат от хард диска двата кабела (power и SATA, единия е плосък, а другия най-вероятно е съставен от няколко шарени жички). Съмнението ми е, че е възможно по време на инсталацията на Windows и 2та диска да са били закачени, което не е препоръчително, и ако хард диска прави проблеми това може да се отрази.

Също така бих пробвал да сменя порта, на който е включено SSD-то в дъното (нарича се SATA порт, изглежда така, червените и черните портчета, но може да са във всякакъв друг цвят, както и да са различен брой).

Аз продължавам да се съмнявам в този пуст хард диск, едва ли да е SSD-то, защото те обикновено просто умират :)

Някой спомена и програмата Everest, тя също може да покаже това-онова.

И още нещо - възможно е и някой драйвер да се прави на ударен. Можеш да влезеш в Device manager (отваряш старт и в полето за търсене пишеш Device manager) и да видиш там няма ли нещо в списъка с жълта иконка и удивителен знак.

Ииии още нещо - ако пък се окаже, че самия Windows се е преевал - System file checker.

Ето, имаш храна за размисъл и тестове :)

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Дек 20, 2016 10:35 
вдига купата
вдига купата
Аватар

От това което видях като снимки и обяснения, според мен, най - вероятно е някакъв хардуерен проблем. Изключи диск/ове, двд и зареди от някоя флашка с live windows, също е вариант, за да видиш дали няма проблем с операционната система. Как да се стартира Windows (portable version) от флаш устройство.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Дек 20, 2016 10:39 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Теодор, слагам и другите две снимки:
https://postimg.org/image/pbbhw4xsf/

https://postimg.org/image/6900k0cld/

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Дек 20, 2016 10:50 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

Харда изглежда безпроблемен.

Действай по другите точки, да видим какво ще стане.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Дек 20, 2016 10:53 
вдига купата
вдига купата

Няма логика компютърът да работи на едно място правилно, а на друго не и да се търси проблемът в компонентите от хардуерната конфигурация. Има някакъв проблем на много ниско ниво и той идва от различните стойности на напрежението и тока, минаващи през електрическата мрежа и оттам се подават някакви колебаещи стойности на изправения ток към дъното. Което означава, че захранването пуска вероятно малко по-нисък ток в някакви много кратки интервали от време. Няма много логика и в това, защото е нетипично за изправително устройство от този тип, но го виждам като възможно обяснение. Колебания в стойностите на тока, дори да са за някакви милисекунди, могат да объркат потенциалите в различните интегрални компоненти на дъното. Което може да обясни защо конфигурацията стартира след няколко зареждания и става много бавно. По мое мнение ситуацията е комбиниран проблем между дъното и захранването. Може да се опита с различно захранване или с осцилоскоп много внимателно да се проследи какво точно напрежение и ток се подава към различните компоненти. Иначе няма логика и разумно обяснение да работи на едно място, а на друго не.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Дек 20, 2016 10:59 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Teodor написа:
Харда изглежда безпроблемен.

Действай по другите точки, да видим какво ще стане.

Значи да пробвам тия неща дето си ми писал всичките или не, малко не те разбрах, ако хардът е без проблем.
И наистина, както е писал червения, ако проблемът е в някой от компонентите защо се показва само вкъщи, а никъде другаде не го вади при продължителна работа?
Да пробвам примерно с UPS?

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Дек 20, 2016 11:15 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

По всичките, някои от нещата, които съм написал включват хард диска, но без задължително той да е проблемен (размяната на портовете например).

Иначе и chervenia е прав, ако имаш кой да извърши тези замервания на място и да разбира е супер, ако не друго поне ще отхвърлиш още една възможност.

Иначе, че няма логика - няма, но ти дадох пример - любимото изпълнение на колата ми е да прави глупости и като я закарам на майстор - нищо. Логика - тц.

Като добавка към последното ми мнение бих сложил и това да прегледаш кои програми стартират заедно с Windows - щом си Win 10 трябва да влезеш в Task manager и да отидеш на tab Startup. Можеш да пробваш да ги изключваш една по една и да видиш дали ще има промяна.

Към момента стрелям към хардуерни и/или софтуерни проблеми, за да ги отхвърля тях, и не отчитам фактора къде се намира компютъра, защото пък чаааак толкова да имаш проблем с тока у вас.. Другите ти уреди работят ли нормално, горят ли често?

Ако имаш от къде да вземеш някое PSU назаем и да го пробваш вместо твоето пак е опция, в случай, че твоето е предало Богу дух.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Дек 20, 2016 11:23 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Не, другите уреди не са горели. А и принципно си идва човек, който измерва и каза, че проблем с тока няма.
Днес ще мога да пробвам и с друго захранване. :think:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Дек 20, 2016 11:48 
вдига купата
вдига купата

Пробвай с другото захранване и ще видим какво ще стане. Иначе понякога замерванията на момента не откриват проблеми в мрежата. Често се получават спадове и колебания, които се откриват само ако правиш замерванията в някакъв по-продължителен период от време. Ама си изисква усилие. Връзваш някакъв консуматор и си записваш как се движи захранващия ток във времето. Но се изисква апаратура и занимавка доста. Тук в работата сме ги правили тези неща, когато си построихме ново хале. Идваше си фирма, замерваха, правеха логове и накрая издаваха сертификати, но в промишлени условия това си е задълже.

От опит знам, че нашите ел. мрежи отвреме на време се колебаят, най-вече в посока надолу и много захранвания така са давали брак...

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Дек 20, 2016 12:00 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Виждал съм подобни проблеми и с проблемни разклонители, което също не е за изключване.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Дек 20, 2016 12:01 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

Aко PSU-то е дало фира може до него ток да стига колкото трябва и после то самото да пребоцква нещата.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Дек 20, 2016 12:58 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Зироу, пробвах в различни стаи, с различни разклонители/контакти и т.н.

Теодор, и па кстигаме до най-важното нещо, квото и да е дало фира, защо ще се преебава само в нас? Ако не разпределя правилно ток, мамицата му трябва навсякъде да не го разпределя?? :frusty: :frusty: :frusty:
Иначе, знам, че няма логика, то това е най-дразнещото.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Дек 20, 2016 13:20 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Странно или не, във всичко има логика. Сега ни се струва, че няма, защото не знаем подробности, но като се разреши проблема, ще се види и логиката. :) Преди години имах подобен проблем, ама тогава се оказа, че дъното прави някакви проблеми, та го смених. После и процесора даде фира и него смених. :grin:

Не си спомням дали е писано и пробвано, но опитай ако имаш възможност, да тестваш различните компоненти (захранване, диск, записвачка, памет, кабели) на друг компютър, за да се види дали има разлика. Друго, което не си спомням да е споменавано, ако дъното ти има вградена видеокарта я изключи от BIOS - а, или опитай само с нея да работиш.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Дек 20, 2016 13:23 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Няма вградена видеокарта. Ще пробвам днес с другото захранване, с харда и т.н.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Дек 20, 2016 14:27 
Армеец от запаса
Армеец от запаса
Аватар

Ако наистина е вярна тезата, че у вас не работи, а навсякъде другаде - работи, тогава аз бих търсил външна причина, която на другите места не е налична.

Имаш ли други консуматори вързани на същия токов кръг? Климатик / хладилник? Понякога при включване/изключване на компресора подобни уреди могат да правят ел.-магнитно смущение в токовия кръг (и да се забелязва "примигване" на монитор/тв, примерно). Също така - заземена ли е мрежата / има ли дефектно-токова защита? Ако е по-стара инсталация без заземяване, това също може да оказва влияние.

Ако можеш да си намериш един читав UPS и вържеш компютъра към него, би трябвало да проблеми от подобен характер (както и моментни пикове/спадове на напрежението и т.н.).

Аз бих ти предложил да пробваш следното: Взимаш един линукс LiveCD (примерно - knoppix) и си "ползваш" компютъра с него. В смисъл - той си има графична среда, браузер и всичко останало. Ако ти трябва просто за интернет - можеш да го ползваш вместо сегашния windows без да трябва да преинсталираш. Ако компютъра работи както трябва и проблема изчезне - елиминираш до голяма степен проблем в RAM, процесор, захранване или дъно.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Дек 20, 2016 14:32 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Това с хладилника също ми го казаха и поразпитах и ел. инженери. Можеш ли само да ми дефинираш токов кръг? Самият компютър го пробвах и в други стаи даже и пак същото. Въпросът е, че на мен ми казаха, че ако е прецакана мрежата, то тя навсякъде ще е прецакана. Иначе, в стаята, в която е вързан принципно е също така и хладилникът, но в другата стая например няма нищо. Едно огромно нищо - да се връзва отвреме навреме ютия, зарядно, такива малки неща. Там също забива.
Това за UPS ми го казаха да го пробвам също и май миаше един познат, който има UPS. Ако днес няма резултат с другото захранване или другите неща, ще видя и с UPS дали не може да се променят нещата...

Проблемът е, че идва човек, който измерва напрежението и каза, че няма проблем из контакти и т.н.

Това със заземяването също можеш ли да ми го дообясниш, тъй като не мога да ти отговоря така, защото си нямам идея?

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Дек 20, 2016 14:46 
Армеец от запаса
Армеец от запаса
Аватар

Mourinho написа:
Можеш ли само да ми дефинираш токов кръг?
- С цел краткост - токовия кръг ти е това, което е вързано на един бушон в ел. таблото. Тоест - ако изключиш бушона, който пуска ток до контакта, в който е включен компютъра - хладилника и той ли угасва? Ако "да" - значи са в един токов кръг.

Mourinho написа:
Това със заземяването също можеш ли да ми го дообясниш, тъй като не мога да ти отговоря така, защото си нямам идея?
- линк.
Извадка от линка: За компютрите, комуникационните устройства и множество съвременни електроуреди (например микровълнови печки, електролуминесцентни лампи и др.) заземяването има втора, не по-малко важна роля. Поради естеството на своята работа те създават електрически смущения, които при липса на заземяване могат да повлияят на други подобни устройства. Същото се отнася и за попадане на електростатични заряди върху металните части.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Дек 20, 2016 14:51 
вдига купата
вдига купата
Аватар

ОК, това също ще го проверя довечера. С бушона де. Колкото до заземяването - тръгнах да чета статията, но най-честно казано нищо не разбрах. ДАли има някакъв крайно дебилен начин да разбера дали го има това ил ине. Блокът принципно е от старите панелки, супер дългите, дето са с по 10 входа някъде от края на 60-те бих предположил, началото на 70-те.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Дек 20, 2016 15:22 
вдига купата
вдига купата

Заземяването се просвирва с уред. Твоят човек вероятно вече го е направил. Иначе щеше да ти каже, че нямаш, а и ми се струва невероятно да няма заземяване. Лично за мен не е проблема в някакви смущения. Обикновено се получават някакви магнитни паразитни полета, които смущават сигнали, но това са управляващи сигнали на нисък волтаж, които задължително трябва да са с определена амплитуда, форма и честота. За другите електроуреди от същия токов кръг има резон да се провери. Най-просто като видиш кои електроуреди са на същия бушон, ги изключваш и тестваш.

Идеята с UPS е добра, задължително пробвай. Пробвай и с лайв версия на някоя линукс операционна система. Ако нищо от това не излезне като решение, значи имаш полтъргайст :grin:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Дек 20, 2016 15:44 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Между впрочем, направих един тест в нас преди време - всички уреди бяха изключени. Само компът не и пак забиваше. Има ли смисъл в такъв момента да пробвам бушоните?

Иначе, опитвам сега да намеря UPS.
ПП: Днес ще имам и UPS. Препоръчаха ми ако тръгне захранването или стане с UPS а тествам 2-3 дни поне, как мислите?

Последна промяна Mourinho на Вто Дек 20, 2016 15:51, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Дек 20, 2016 15:48 
разпява агитката
разпява агитката

chervenia написа:
... Ако нищо от това не излезне като решение, значи имаш полтъргайст :grin:

Откога се каня да го напиша, но най-накрая логичното обяснение се яви :arrow_u: ! :laugh_many:
Ако ти е много важен компа, сменяй къщата! :laugh_many:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Дек 20, 2016 15:54 
разпява агитката
разпява агитката
Аватар

Мен ми е интересно, ако вземе от някой приятел друг настолен компютър, дали пак ще прави такива мизерии у тях?!
Досега е носил техниката навън и е работила безпроблемно.... ами ако направи обратното?! :think: :grin:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Дек 20, 2016 15:58 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

Затова най-добре лаптоп.Може и в кенефа да ходиш с него. :grin: А настолните компютри са вече за отмора и сериозни игри,заемащи много памет. :)

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Дек 20, 2016 16:03 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Ами, преди реално имаше друг настолен, но прост остаря и е бе сменен. При него нямаше проблем. Реално, от него беше взето захранването и видеокартата (която също вече е сменена). Ще пробвам да намеря някой стар настолен да го пробвам и него....

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Дек 20, 2016 16:08 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Тъй като следя сагата с интерес :grin: да попитам - защо не отидеш до комшията, примерно, или в някой приятел и да го включиш там? Ако тогава няма проблем, вече момчетата, които са на "ти" с тия работи да помагат.

Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Страница 6 от 10 [ 284 мнения ] Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща

Начало форум » Общи » Свободна зона