Регистрация    Влез    Форум    Въпроси/Отговори

Начало форум » Общи » Свободна зона

Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Компютри и всичко свързано с тях
 Мнение Публикувано на: Вто Яну 24, 2017 11:50 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Не дай Боже, да са дъното или процесора, това пак се води гаранционно, защото все пак в такъв сервиз са ти ги сменили. Надявам се да не е сериозен проблема и да се реши бързо. :)

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Яну 24, 2017 12:41 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

Използвам услугите на един сервиз от доста време. Не са ми познати, но винаги са били коректни и не са скъпчии.
Ако искаш, пиши ми на ЛС и ще ти дам координати.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Яну 24, 2017 23:17 
просто минава

MaRTo1233 написа:
Занесох го в гаранционните, но ми казаха, че е вероятно вече да не ми признаят гаранцията по някакви точки в договора и т.н тъпотии и реших просто да не им го оставям.

Как няма да я признаят,бе???....тия май са ********* цървулите :x Ако бях на твое място,бих им пратил потребителите на момента :evil: Няма да се учудя ако въпросния ноутбук е връщан от някой "пазар" :think: Дъното 100% не е сменяно,проблем с процесора-малко вероятно
Възможните проблеми според мен са:
- проблемен биос(решението е смяна на чипа или сваляне и препрограмирване,посредством програматор).Префлашване(при неотстранен от ДП чип) в това състояние на машината не ти препоръчвам.
-проблем в захранването на ДП
т.е. некадърниците да си изпълнят гаранцията,да върнат парите или да го подменят :n015:
Търсете си правата бе хора,не се давайте така лесно :)

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Яну 24, 2017 23:32 
разпява агитката
разпява агитката
Аватар

Е то има 2 гаранции, на производителя и на продавача. Ако тоя който ти го е продал не я признава пиши на производителя. RMA или нещо такова, ако не ти е проблем чакането.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Яну 24, 2017 23:45 
разпява агитката
разпява агитката

Така е, но те винаги могат да си измислят какво ли не за да не признаят гаранцията. Я че е отварян, я за някоя скъсана лепенка по болтовете и т.н.Просто не ми се рискува. А и основното е, че дори да я приемат, някак си не искам да се занимавам с тях. Два пъти вече явно само поправят, а не сменят. А няма как да докажа, че е така. Не ме притеснява като цяло, че ще си платя ремонта. Просто искам вече да е като хората.

Ако е някой от тия проблеми.. Сякаш не звучат толкова сериозно. Ако тръгна логично.. За да е на точни минути спирането е някаква защита...но по скоро от хардуера или от биоса както предполагате. Между другото като спря последния път го включих да разгледам event viewera и имаше някакви грешки тук там, но точно от времето на спиране, че и преди него не беше регистрирало нищо. Нямам никакви идеи вече.. Ще видим какво ще стане.

Изпратено от моят HTC Desire 626G dual sim с помощта на Tapatalk

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Яну 25, 2017 11:54 
разпява агитката
разпява агитката
Аватар

Я пробвай да видиш дали и навън някъде се държи по-същия начин, да не стане като с на Mourinho компа, 'дето само у тях забива ;)

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Яну 25, 2017 12:05 
разпява агитката
разпява агитката

Аз го пробвах само на батерия и пак беше така. Вече ако аурата ми му пречи..:D

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Яну 27, 2017 16:20 
разпява агитката
разпява агитката

Малко ъпдейт:

Вчера го дадох на сервиз и очаквано първо ме питаха дали е чистен скоро. След като им казах, че не знам дали изгася от прегряване, но спира след точно 30 минути ме погледна странно и го взе. Естествено, заради тениса днеска го отписвам като работен ден и не вярвам да са гледали нещо :grin: ... но се надявам другата седмица поне да знам какво му е :)

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Съб Яну 28, 2017 13:04 
разпява агитката
разпява агитката

Оказа се че е несъвместимо дъно. Моя лаптоп е с i74710 процесор а тъпаците са ми сложили дъно за pentium. И си взех лаптопа и явно ще ходя да се разправям с ония пак. Човека ми каза че е почти сигурно дъното да е и втора употреба. Пълен ташак са тия гаранционни сервизи...

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Яну 29, 2017 00:08 
просто минава

Хм..как са успели да го запалят при несъвместимост...нещо не се връзват нещата :think:
Ако не се лъжа,този тип процесори са запоени директно за дъното.
Ако имаш време изтегли си CPU-z и сподели информацията за процесора,че и на мен ми стана интересно :grin:

п.п. Драсни,при наличие на свободно време,марката и модела.... да го разцъкам малко ас :joy07:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Яну 29, 2017 00:12 
вдига купата
вдига купата
Аватар

В случая те са си виновни, че са ти сложили такова дъно и трябва да го сменят разбира се, без никакви обяснения. По принцип, може да се обърнеш и към КЗП, за всеки случай, за съвет.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Яну 29, 2017 00:38 
разпява агитката
разпява агитката

Не мисля вече да го пипам за да не навредя на гаранцията някак. Човека ми обясни, че моя процесор влиза в това дъно, но не е за него и затова дава тоя дефект. Като цяло ме почна, че е често срещано и откъде съм го купил и сменил. Като му обясних, че е от гаранционния сервиз ми каза да отивам да им го давам пак и не ми взе никакви пари.

Странно е само защо ме посъветва да сложа Интел пентиум при положение че не е моЯ процесор и след като го питах за ориентировъчна цена за ново дъно ме удари с 600-700 лв. Засега плана е да отида отново в гаранционния.. Ако се правят на педали ще мина през магазина от който го купих и от там в КЗП.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Яну 29, 2017 00:56 
просто минава

Изтегли си програмката cpu-z(няма да ти се налага да отваряш лаптопа,споко :grin: )стартирай я и ми пиши какво ти дава като информация за процесора.
Не разбрах марката и модела на лаптопа :)

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Яну 29, 2017 01:00 
разпява агитката
разпява агитката

Няма да мога тия дни, че се случи така да съм на път постоянно. И даже ще се наложи да го нося към сервиза чак в сряда.. Иначе марката е Lenovo y50-70 Touch. За компонентите вече мога ли да съм сигурен дали са тия... :mrgreen: Intel 4710hq е процесора, дъното не съм сигурен..

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Яну 29, 2017 01:17 
просто минава

ОК,разбирам
Ще чакам информация следващата сряда(ако не,в петък :joy07: )как са се развили събитията с ония капути.А,иначе,като се видя с повечко време,ще го разцъкам този висок клас Леново, да видим що тъй се дъни :grin:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Фев 01, 2017 10:17 
разпява агитката
разпява агитката

Ъпдейт.. Лаптопа пак е в сервиза. Тоя път в гаранционния отново. Засега ми взеха гаранцията и се надявам да няма други изненади. Иначе от опита ми с тях ще постои там поне 9-10 дена.

Аз цяла тема трябваше да отворя :д

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Фев 01, 2017 10:19 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Този път като ти го дадат виж да не се прецакали пак нещо, дано да не е така. :) Вземи си и някоя програмка за диагностика. Да ти покаже какъв хардуер имаш по лаптопа и да се надяваме този път всичко да е наред. :thmbup:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Фев 01, 2017 10:22 
разпява агитката
разпява агитката

То си има за диагностика.. Бях сложил, но не съм й обръщал внимание. Кой да знае кво ше ми дойде на главата. Аз нямам кой знае ква надежда, но.. :д

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Фев 07, 2017 13:07 
ветеран
ветеран
Аватар

Ще използвам тази тема, за да повдигна една дискусия, която, според мен, не трябва да се игнорира в днешно време - поверителността в Интернат (privacy). Големите компании като Google и Фейсбук събират огромни количества данни за всички нас, които с напредване на изкуствения интелект, ще могат да използват все повече и повече. Един (плашещ) пример - Фейсбук вече има алгоритъм, с който с около 93% успеваемост да разпознава лица в снимки. Това означава, че стига да има няколко ваши снимки (може и 1-2, но не съм сигурен за числото), ще може да ви разпознае в други снимки без тагване. Разхождате се примерно из центъра на някой европейски град и до вас някой китаец си прави селфи, на което улавя случайно лицето ви. Качи ли го във ФБ, ФБ ще знае, че вие сте били на това място без някога да се тагвали, коментирали или изобщо влизали във фейсбук оттам....

В тази връзка исках да драсна за няколко плъгин-а за бразури, които ползвам, които поне малко спират набирането на информация за мен за тези компании:
Ghostery - задължителен, спира хиляди тракъри и ви дава контрол кое да позволявате, кое - не
Disconnect for Facebook - спира рикеустите на ФБ да разбира, че сте посещавали даден сайт, например на магазин, авиокомпания, ресторант и др.
AdBlock Plus - класика, която премахва доста реклами, които често се пречкат на страницата. Има сайтове, които ви карат да го изключите. Не бива да се забравя, че има и множество малки сайтове, които разчитат единствено на парите от реклами, за да се издържат. Adblock има опция да се деактвира само за даден сайт с един клик.
NoScript - засилва сигурността, спирайки всички скриптове и оставяйки ви вас да си изберете кои да разрешите. Ако попаднете на нечитав сайт, може да ви спаси от хакерски скрипт. Не всички ще им хареса да го използват, защото е малко дразнително да разрешаваш всеки сайт поотделно (макар, че веднъж като го направите, го запомня), въпреки че има опции Allow whole page
Adblock for Youtube - спира рекламните видеа преди клипчета

Вече, допълнително е по-препоръчително да се ползва Firefox, а не Chrome, който е, все пак, на Google.

Има и интернет търсачка, която не ви следи и не записва нищо за вас - DuckDuckGo. Има си своите проблеми и дразнения, но постоянно се работи над нея и подобрява, така че заслужава да се пробва.

За допълнителна сигурност е добре и да се ползва и VPN, който има "zero logs policy", но това струва пари и не всеки би се интересувал от такава опция.

Никой друг да ползва такива плъгини и да е чувал за някои, които съм пропуснал?

P.S. сигурно си знаете, но съм длъжен да кажа - Private Browsing не помага изобщо за вашата поверителност. Само трие историята и бисквитките от сесията :lol:

Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw, don't support us when we win!"

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Фев 07, 2017 13:52 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Трябва и да се внимава да не са много добавките, че заемат допълнително място от RAM паметта и понякога се получава доста често да забива браузъра.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Фев 07, 2017 14:02 
разпява агитката
разпява агитката
Аватар

'Hoxx VPN Proxy' addon за Firefox - вече мога да си отварям Rarbg.to без проблем :clapping:
Беазплатната версия (само регистрация) мисля е ограничена само за гигабайт и половина на денонощие, което без да сваляш е предоволно :thmbup:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Фев 07, 2017 14:07 
ветеран
ветеран
Аватар

bld71 написа:
Rarbg.to

Я обяснете за аматьори като мен какво е това ... :)

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Фев 07, 2017 14:13 
разпява агитката
разпява агитката
Аватар

Едно време свалях торентите основно от Arena & Rar.bg
Последното от няколко години е недостъпно за български IP адреси, въпреки че е BG трекер (торент сайт) и един от най-големите в световен мащаб... сега кога се е прекръстило на Rarbg.to не мога да кажа, но това си е стария Rar.bg
Въпреки, че нямам регистрация, мисля мога да свалям всичко. Не съм опрял до него, но все пак има доста потребители и богат материал :grin:

Последна промяна bld71 на Вто Фев 07, 2017 14:23, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Фев 07, 2017 14:21 
ветеран
ветеран
Аватар

Zerobyte написа:
Трябва и да се внимава да не са много добавките, че заемат допълнително място от RAM паметта и понякога се получава доста често да забива браузъра.

С гореизброените не съм имал проблеми, пък и в днешно време Windows се флегми дори с 8 гб РАМ :-o

Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw, don't support us when we win!"

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Фев 07, 2017 14:27 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Отвори няколко таба, къде с флаш, къде без. Като тръгнат да се зареждат и добавките, браузъра почва да цикли, забива и се рестартира. Отделно, че Fierfox все още има проблема с memory leak и браузър с два три таба дори, за нула време може да ползва над 1 GB от RAM паметта. Стигне ли се до около 1,5 GB ползвана памет, самият браузър почва да цикли, забива и други такива "хубави" неща. :) След това следва споменаване на роднините на авторите на Firefox. :grin:

Последна промяна Zerobyte на Вто Фев 07, 2017 21:57, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Фев 07, 2017 14:31 
ветеран
ветеран
Аватар

В момента основата на Firefox се пренаписва, така че проблемите с паметта ще си отидат скоро.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Фев 07, 2017 14:34 
ветеран
ветеран
Аватар

11 Unbelievably Specific Facebook Audiences You Can Target :-o

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Фев 07, 2017 14:34 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Не искам нищо лошо да кажа за Firefox, но проблема с паметта и разрешаването му, го слушам от едно 7 - 8 години поне. ;) Ще се радвам разбира се ако го разрешат скоро. В това отношение Chrome е много по - зле. Ако Firefox харчи средно по 8-9 л./100 км., Chrome харчи почти двойно повече. :grin:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Фев 07, 2017 14:38 
ветеран
ветеран
Аватар

Прав си за това, че отдавна се говори, че ще се оправи. Доколкото четох се работи по чисто нов engine. Да видим

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Фев 08, 2017 09:26 
ветеран
ветеран
Аватар

На мен вкъщи много ми забива Хрома.
Как да разбера от кои приставки е и дали пък е от нещо друго?

Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Страница 9 от 10 [ 284 мнения ] Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Следваща

Начало форум » Общи » Свободна зона