Регистрация    Влез    Форум    Въпроси/Отговори

Начало форум » Общи » Свободна зона

Автор Съобщение
 Заглавие: Re: ПОЛИТИЧЕСКИ СТРАСТИ 3: еВало си е майката!
 Мнение Публикувано на: Пет Мар 10, 2017 18:49 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

До 2030 освен ердогановия фес да се е настанил тук, аз друго не очаквам. Очакването на месия, който да ни избави от мъките е неоснователно. Или сами ще се въздигнем, или сами ще се самоубием... Време е да узреем и да спрем да се държим като дете, което има нужда от опекун. България сама трябва да решава, кое е добро за нея и кое не, а не някакви постимпериалисти, носители на отдавна заглъхнали разбирания, че един народ, една страна трябва да определя житието и битието на останалите народи. Образувания като ЕС трябва да се случват въз основа на колективния интерес и всеобщите разбирания за живота, а не да са слуги на няколко сили. Това е остарял модел, време е да дойде новото течение на живота.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Мар 10, 2017 19:11 
ветеран
ветеран
Аватар

България може да извлече някакви дивиденти от ЕС само като прецака другите по някакъв начин. Това е напълно възможно, благодарение на страхотното ни географско положение. То е най-ценното което притежаваме. Имаме и страхотен ресурс от полезни изкопаеми, но това което вече ни липсва и силна и модерна армия. Във всички случаип ни е нужен и съюзник, но не и такъв който ни използва, а някой с който да сме в симбиоза. Най-подходящи като пазар и възможности са руснаците. Крайно време е да започнем да си гоним интересите.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Мар 10, 2017 19:16 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

Ние трябва да бъдем свързващата бръмка между Изтока и Запада. Затова трябва да съхраним, опазим и доразвием собствената си култура. Не трябва никой да ни води за носа, трябва да развием собствена философска мисъл, която да зададе посока на нацията. И това трябва да се случи бързо, защото линеем и изчезваме.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Мар 10, 2017 20:06 
ветеран
ветеран
Аватар

Родната толерастия се е сдобила с нов идол - Отец Паоло Кортези...
:lol:
Изображение
Ред сълзи ред сополи...
Кеф...

:joy07:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Мар 10, 2017 20:39 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Гледам днеска пак сте раздавали кОрове наляво и надясно за всеки гласувал за Радев.Аз като гласувал на втори тур за него ви благодаря, да ви се връща, тъпкано.

http://www.consilium.europa.eu/bg/meeti ... s-pec_pdf/

Въпросния документ е озаглавен така:
Цитат:
Заключения на председателя на Европейския съвет

Европейският съвет обсъди приложения документ. Той беше подкрепен от 27 членове на Европейския съвет, но по причини, нямащи отношение към същността на документа, консенсус не беше постигнат.
Споменаването на Европейския съвет в приложения документ не следва да се тълкува като официално одобрение от Европейския съвет в качеството му на институция.

Нещо официално, задължаващо България или по важно е като ни пусне кукичката "Телевизия Европа" да захапваме като гладни шарани и да псуваме наред.Няма лошо, отпуснете си душата.

А ето и отговора на Радев:
Цитат:
Никога не съм приветствал и няма да приветствам СЕТА. Никога не съм гласувал и няма да гласувам за СЕТА. Напротив, като президент на Република България, който е пазител на Българската конституция, ще сезирам Конституционния съд, защото това споразумение налага промени в нашата Конституция и съдът ще трябва да се произнесе дали тези промени са законосъобразни. Това заяви президентът Румен Радев пред журналисти в Брюксел. "Това, което беше изразено снощи, е декларация, която не е гласувана заради неодобрението на Полша поради назначаването на Доналд Туск за председател на Европейския съвет", подчерта държавният глава, съобщиха от президентството.
Румен Радев беше категоричен, че не води загубени вече битки и припомни, че въпросът за СЕТА на ниво ЕС е решен още с предоставянето на правомощия на българския парламент и на българското правителство, което на свое заседание е решило да подкрепи СЕТА и през октомври м.г. българският премиер е гласувал за СЕТА в Европейския съвет. Държавният глава посочи също така, че споразумението е гласувано и от Европейския парламент.
"Това, което споделих при свършения факт СЕТА пред всички европейски лидери и пред европейските институции е, че подкрепяйки вече взетото в миналото решение за СЕТА, България прави компромиси. За силни и устойчиви икономики СЕТА е огромно предимство, а за слаби и крехки икономики е заплаха. И тук българският народ и българската държава правят жертви в името на солидарността и принципите на ЕС", подчерта още Румен Радев.

Давайте, псувайте, влезте в хора на Тиквата той Валерко няма да е сам.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Мар 10, 2017 23:15 
разпява агитката
разпява агитката

Е, тука обявиха Третата Световна Война за официално започнала след убийството на руския посланик в Турция, ти за днешните излияния говориш. Това са дребни изхвърляния.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Съб Мар 11, 2017 00:06 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

m.kaludov написа:

Давайте, псувайте, влезте в хора на Тиквата той Валерко няма да е сам.

Калудов, гордей се с каквото си искаш, задръж малко... тепърва генералчето от Америка ще те радва.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Съб Мар 11, 2017 00:38 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Спайк, някъде да съм писал нещо за гордост.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Съб Мар 11, 2017 00:40 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

Усетих бодряшки патос от поста ти. Скачаш да защитаваш Радка Фатматка все едно е поне Петко Войвода... Дайте му малко време, защото не започва хич добре мъжът на президентшата.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Съб Мар 11, 2017 01:04 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Боже, бодряшки патос, по-скоро леко пренебрежение към раздаващите кОр-ове за всички гласували за него.Все пак им пожелах да им се връща.
Кой как почва ще се види и разбере след поне 100 дена .Аз дотук не видях да е направил нещо неочаквано/и в добрия и в лошия смисъл/ ама вие си го охарактеризирахте.

Бях спрял да пиша за политика, но днеска просто се ядосах.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Съб Мар 11, 2017 02:09 
вдига купата
вдига купата
Аватар

mazzini написа:
Очакването на месия, който да ни избави от мъките е неоснователно. Или сами ще се въздигнем, или сами ще се самоубием...

Тука се сещам за една мисъл на Стамболов... Дали не ни е дошло времето? :think:
пп Коровете са за всички нас- идиоти- гласуващий- най- "отговорно" през тези 27 години цирк, разграбване и унищожение...
Радвайте му се и го обгрижвайте и след 26- ти март! :bye:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Съб Мар 11, 2017 03:26 
разпява агитката
разпява агитката

m.kaludov написа:

А ето и отговора на Радев:
...
"Това, което споделих при свършения факт СЕТА пред всички европейски лидери и пред европейските институции е, че подкрепяйки вече взетото в миналото решение за СЕТА, България прави компромиси. За силни и устойчиви икономики СЕТА е огромно предимство, а за слаби и крехки икономики е заплаха. И тук българският народ и българската държава правят жертви в името на солидарността и принципите на ЕС", подчерта още Румен Радев.

Тя България 27 години прави компромиси заради путьовци като Летчика. Писна ни вече от оправдания.
От тези компромиси се превърнахме в една от най-бедстващите държави в Европа. Албанците, дето разказвахме вицове за тях едно време, сега получават по-високи пенсии от нашите. Точно заради такива гнусни лъжци като шофьора на самолет.

А и точно тия дето намирахте кусури на КК, дето няма 1 ден в управлението, сега да коленичите така сервилно пред Радев... 'айде нема нужда. Колкото и да ви боли, до момента няма никаква разлика между Плевнелиев и Радев. Никаква. И двамата са на мнение, че черногорци и украинци са ни освобождавали, и двамата смятат, че ЕС е безалтернативен и двамата подкрепят всичко спуснато от Брюксел и Вашингтон. Това е. Всичко друго са си ваши интерпретации.
Аз вярвам на сайта на Президентството и на официалните протоколи на сайта на Европейския съвет. ТВ Европа изобщо не я знам дали съществува.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Съб Мар 11, 2017 08:46 
разпява агитката
разпява агитката
Аватар

отчето преподава по нова

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Съб Мар 11, 2017 09:19 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Kirilov написа:

Тя България 27 години прави компромиси заради путьовци като Летчика. Писна ни вече от оправдания.
От тези компромиси се превърнахме в една от най-бедстващите държави в Европа. Албанците, дето разказвахме вицове за тях едно време, сега получават по-високи пенсии от нашите. Точно заради такива гнусни лъжци като шофьора на самолет.

А и точно тия дето намирахте кусури на КК, дето няма 1 ден в управлението, сега да коленичите така сервилно пред Радев... 'айде нема нужда. Колкото и да ви боли, до момента няма никаква разлика между Плевнелиев и Радев. Никаква. И двамата са на мнение, че черногорци и украинци са ни освобождавали, и двамата смятат, че ЕС е безалтернативен и двамата подкрепят всичко спуснато от Брюксел и Вашингтон. Това е. Всичко друго са си ваши интерпретации.
Аз вярвам на сайта на Президентството и на официалните протоколи на сайта на Европейския съвет. ТВ Европа изобщо не я знам дали съществува.

Клишетата можеш да си ги пишеш цял ден.Щом те влече.
Откъде знаеш за кой съм гласувал и на кой съм намирал кусури.
Аре у лево. :fuckyou:

Ей такива пишман интернет патриоти ме накараха да спра да пиша в тая тема.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Съб Мар 11, 2017 09:29 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

Не обичам да се меся в чужди спорове, но се налага да внесем уточнения.

1. Кирилов, Калудов не е търсил кусури на КК, редно е да бъдем коректни и да казваме истината и фактите.

2. Разлика, слава Богу, все още има между Плевнелиев и Радев, но генералчето тръгва по лош път.

3. Калудов, какво толкова лошо казва Кирилов, че чак пък си "отвратен" от тази тема и пишман патриотите тук? Човекът защитава страстно националистическите идеи и не виждам защо трябва да иронизираме?

Нещо им става на някои хора напоследък и не им издържат нервите, а настъпват тежки времена за ЦСКА, България и Балканите и ви призовавам да сте с по-хладен ум.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Съб Мар 11, 2017 10:39 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

mazzini написа:
До 2030 освен ердогановия фес да се е настанил тук, аз друго не очаквам. Очакването на месия, който да ни избави от мъките е неоснователно. Или сами ще се въздигнем, или сами ще се самоубием... Време е да узреем и да спрем да се държим като дете, което има нужда от опекун. България сама трябва да решава, кое е добро за нея и кое не, а не някакви постимпериалисти, носители на отдавна заглъхнали разбирания, че един народ, една страна трябва да определя житието и битието на останалите народи. Образувания като ЕС трябва да се случват въз основа на колективния интерес и всеобщите разбирания за живота, а не да са слуги на няколко сили. Това е остарял модел, време е да дойде новото течение на живота.

Във връзка с твоя някакъв политолог каза много , че България не знае какъв ЕС иска.Откакто сме влезли нищо не сме предложили. Казваме само ,че не сме за Европа на две скорости, ама не казваме какви претенции имаме.

Това е истината носиме се по течението.И от време на време се вдига пушилка по медиите. На политиците им е по- лесно други да решават вместо тях важното е да има фондове и програми за да се лапа.Това с многото скорости никой не го осмислили, а се има предвид ,че първата води към ускорена интеграция и федерализация.Това означава по-малко суверинитет обаче нашите веднага се набиха при големите" Барабар Петко с мъжете".

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Съб Мар 11, 2017 10:49 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Спайк, отвратен е силно казано.Просто не обичам да влизам в диалози в които отсрещната страна заклеймява всеки който не е на 100% съгласен с нея.Никога не съм крил, че на втори тур съм гласувал за Радев, но и съм обеснявал защо.
Патриотизма и национализма са дълбоко вкоренени в мен / и поради родови причини/, но няма как да свържа тези идеи с хора като Валерко и цялата му Бургаска свита защото имам известни лични впечатления за тези хора.Въпреки това съм направил за себе си последен компромис, дано е за добро.
Кирилов да защитава и брани каквото си иска, но постоянните нападки към хората с различно мислене и хвърлянето на обиди с нищо не допринасят за патриотичната идея.
Да, може би идват трудни времена, но тогава точно ще се види кой ,кой е, и "по делата им ще ги познаете", а не по громенето на врага в интернет.

onegavon, много си прав за "скоростите" и ние работа там нямаме.А ми е много интересно как обаче такива решения се взимат от лидери който най- вероятно до края на годината няма да ги има.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Съб Мар 11, 2017 10:55 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

Еми с тия пояснения от твоя страна мисля че няма да се стига до повече конфронтация между вас. Къде е логиката? И тримата сме на една и съща страна и няма причина да се "ядем".

Да, Радев, ще почне с инструктажите от Козяк, това ти е ясно, нали? Няма как американски възпитаник, трениран от НАТО, изградил сериозни връзки с американците и уважаван от тях, да бъде против СЕТА и трансатлантизма... Забравете.

Ти също трябва да приемеш, че изявите му до тоя момент са противоречиви и редуват гаф с добро представяне.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Съб Мар 11, 2017 11:02 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Боли ме фара за Радев, той беше само тоягата която да удари по главата Тиквата.
Това е големия проблем на България, не Радев и неговите лупинги.Тиквата ни направи к.урви на Ердоган, а външната ни политика се изчерпваше с изречението " Каквото кажат началниците".

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Съб Мар 11, 2017 12:10 
ветеран
ветеран
Аватар

Когато нацистите дойдоха за комунистите, аз мълчах; не бях комунист.
Когато дойдоха за социалдемократите, аз мълчах; не бях социалдемократ.
Когато дойдоха за тези от профсъюзите, аз мълчах; не членувах в профсъюз.
Когато дойдоха за евреите, аз мълчах; не бях евреин.
И след това спряха да идват, защото всичко вече беше наред

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Съб Мар 11, 2017 13:31 
гледа мача
гледа мача
Аватар

Миналата вечер още един кораб с оръжия от Бургас заминал за Йемен, откъдето после отиват в Сирия.
Цитат:
BULGARIA’S PLANTS PROSPER DUE TO ARMS SHIPMENTS TO TERRORISTS IN SYRIA
Изображение
Another vessel with Bulgarian weapons for Syrian ‘rebels’ heads off to Saudi Arabia, while Bulgarian military enterprises show fantastic results of development and become drivers of the country’s economy, the EurAsia Daily information agency reported on Friday.
https://southfront.org/bulgarias-plants ... -in-syria/

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Съб Мар 11, 2017 13:56 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

Ще снабдяваме терористи и изроди с оръжия, браво...

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Съб Мар 11, 2017 14:05 
Плеймейкър на форума
Плеймейкър на форума
Аватар

Дам, правим бизнес с "умерените". А през това време Асад се чуди кой фронт да подхване. И на всичкото отгоре днес е имало атентат в Дамаск, поне 40 загинали. Само в news.bg прочетох, че е отразено. Другите си траят.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Съб Мар 11, 2017 14:07 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

Интересно, минаваме ли за държава спонсорираща тероризма, или сме партньор на стратегическия съюзник на евроатлантизма? :innocent:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Съб Мар 11, 2017 14:31 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

Е, чакай бе, това не са терористи, това е "легитимната опозиция" в Сирия. Нищо общо нямат с Ал Нусра, молим ви са...

България, с болка го казвам, играейки го солташак на Америка и Запада няма алтернатива. После да не се чудим защо Русия ще ни качва цените за енергийните проекти...

"Хубавото" е, че с когото и да играем той винаги губи войните. Направо не им завиждам на НАТО.

Надеждата ми е в Бачи Тръмп, но дано не обърне и той палачинката, както сладура от Дондуков.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Съб Мар 11, 2017 15:07 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

Spike написа:
Ще снабдяваме терористи и изроди с оръжия, браво...

Нищо ново ние винаги сме били в този бизнес.България влезе в него по време на Алжирската война за независимост.Тогава ни хванаха един кораб. Лошото беше,че малко беше позамрял след юговойните. Сега американците ни пуснаха гювеч и ВПК-то работи на пълни обороти. Там се работи със страшни надценки и отчасти прослувутия ни икономически ръст с който се хвали Боко се дължи в голяма степен на ВПК.

Щастието на едни се крепи върху нещастието на други. Ако ние не им продадем мислите ли ,че ще спрат да се бият? Саудитците и катарците ще им купят без проблем същото от Украйна и Китай понеже става въпрос за съветски модели боеприпаси и оръжие.

Така ,че поне работниците от Сопот,Казанлък да имат работа.Щото помним докъде беше стигнала оная жена от ВМЗ която Боко я караше да си продава пръстените.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Съб Мар 11, 2017 15:24 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

Военно-промишления комплекс наистина има комплексно влияние върху държавността- той е фундамент, на който се крепи външната политика, сигурността, икономиката (създават се предпоставки за развитие на индустрии покрай него), може да внася ноу-хау за гражданските специалности и не на последно място, във времена на кризи можеш да оказваш влияние върху тези, които са зависими от неговите продукти. Проблемът е, че ВПК бе разбит през тези 27г., а не доразвит, а държавата приема сервилна политика към Запада вместо да си гради сама международните отношения. Реално с подкрепата си за "умерените" спомагаме за продължаването и задълбочаването на кризата в Сирия и Близкия Изток, а с това и за мигрантската вълна. За което го и духахме под вода при ексцесиите в онзи лагер.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Съб Мар 11, 2017 16:32 
вдига купата
вдига купата
Аватар

:arrow_u:
:arrow_u: Ъ-хъъ! Защо, тогава беше седерасткият вой срещу износа на оръжие по времето на социализма, защо при умопобърканият ФД, ОМЗ взе да прави тенджери и полилей??? Или борците за независимост са по- лоши от Ал- нусра? Или пък ливанските терористи са по- лоши от ционистите? :tooth:
Не знам- точно днес- при режим на астрономическо крадене- каква е далаверата на държавата от износа, но знам:
Днес, под санкцията на гЕйС и Фашингтон, сме спонсори на едно ЗЛО!

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Съб Мар 11, 2017 20:27 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

Пълни глупости! Никакви спонсори не сме всичко се плаща и то доста добре.На мене лично ми е през оная работа, че арабелите се трепят едни други.Там няма добри и лоши , просто те са си такива и така си решават проблемите. Не е виновен нашия износ на оръжие за мигрантската вълна , а тъпата комсомолка Меркел и Ердоган. Що не бягат в Кувейт и Саудитска Арабия и ония имат кинти да ги хранят, ами напират за Европа. Напират щото им минават циганските номера тука, а ония са скарани с човешките права.Я да им изпраскат едно минно поле на границата да ги видя дали ще прескачат оградата.

Колкото по- дълго продължи войната повече пари и работа за българите. Като свърши войната кой ще ни купува морално остарялото производство. Нека си се трепят,мюсюлманите и без това доста се навъдиха.Господ си знае работата!

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Съб Мар 11, 2017 20:43 
вдига купата
вдига купата
Аватар

"Спонсори” - не правилната дума използвах.
Другото- пишеш неща, които съм обяснявал на бавните фенове на жж и фд.
Радвам се, че въпросният олигофрен и този циганин след него не упяха да унищожат ВПК, но кой печели в държавата на идиотите, които си дават златото срещи 1,5% ... друг въпрос...
И май ще си останем само с васалството на сащ и дрижбата с идил?!!
Даже и визите за верните кучки остават :grin: :bye:

Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Страница 374 от 377 [ 11301 мнения ] Отиди на страница Предишна  1 ... 371, 372, 373, 374, 375, 376, 377  Следваща

Начало форум » Общи » Свободна зона