Регистрация    Влез    Форум    Въпроси/Отговори

Начало форум » Общи » Свободна зона

Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Пол. страсти 2: геополитика, кризи, инженер Плевньо, НПО
 Мнение Публикувано на: Сря Ное 18, 2015 17:08 
ветеран
ветеран
Аватар

m.kaludov написа:
...
Влизайки на дневен ред обаче Путин ще иска нещо – територии. Може да поиска нас”, подчерта професор Дайнов.

Евразийския Съюз по-ми допада от Еврогейския... :innocent:
Ако на Дайнов и Флетчи - Не Им... - Чемадан, вакзал, Париж...
:joy07:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Ное 18, 2015 17:10 
"Евробоец"
"Евробоец"

Аз пък не мисля, че т.нар. "връщане на исляма" в Турция е проблем за Европа. Тва е част от стратегическата им игра за повече влияние в Близкия Изток. Турция отдавна е скъсала с ислямизма. Всичко е политика и по-добре те да контролират чалмите там, отколкото Саудитска Арабия.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Ное 18, 2015 17:12 
ветеран
ветеран
Аватар

Tampico написа:
... Боби пък пише в Дневник...

:grin:
"Пише" е много Силно казано...
След всяка моя епизодична "творческа изява" - съм си с Бан за 1 месец...
И то съвсем заслУжено...

:tooth:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Ное 18, 2015 17:19 
гледа мача
гледа мача

Март месец ще има избори,може да са за президент и правителство в едно!Русия е свалила подкрепата си за дпс спрели са субсидията им!Пеевски не го чакайте вече.ББ също е пътник!Матр помнете ми думата ще има избори!

ГГ построи стадион,ВБ построи ли?ГГ направи най-добрата ДЮШ в България,каква школа е направил ВБ?ГГ спечели 4 титли и няколко купи,а ВБ колко спечели?ГГ го направи с едно селско отборче без фенска подкрепа,а ВБ беше в ЦСКА.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Ное 18, 2015 17:20 
Официално отстранен
Официално отстранен
Аватар

Тампико обаче от време на време явно пуска някакви фишеци против Запада и "себичният САЩ", колкото да не ни ядоса и да не го псуваме много, но иначе си е на старите позиции - натовист, туркофил, седесар... same old, same old & business as usual. :grin:

А Турция и да иска не може да контролира чалмите... ако си наясно с проблематиката на Близкия Изток, щеше да знаеш, че всички съседни на нея държави я ненавиждат повече отколкото Спайк - Самуил Петканов... и араби, и перси, за кюрдите е ясно. Така че, ако съдим по настроенията на хората, по-вероятно е Русия ще окрили отново Централна и Източна Европа, отколкото Турция да обгърне под своя опека Близкия изток.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Ное 18, 2015 17:21 
ветеран
ветеран
Аватар

:arrow_u: :arrow_u:

кАжи поне за кого да гласуваме де... :-o

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Ное 18, 2015 17:22 
вдига купата
вдига купата
Аватар

samoCSKA написа:
Март месец ще има избори,може да са за президент и правителство в едно!Русия е свалила подкрепата си за дпс спрели са субсидията им!Пеевски не го чакайте вече.ББ също е пътник!Матр помнете ми думата ще има избори!

:lol: :lol: :lol: Последния път като ти "помнихме думата", беше сигурното инфо от Тошко Янчев, че сме продали мач на говедата :lol:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Ное 18, 2015 17:24 
просто минава

Бобка шведите не са католици, моля ти се не се обърквай :pope:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Ное 18, 2015 17:28 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Italiano написа:
Spike написа:
А, той рано или късно ще ми падне - дали като се засечем в "Сдружението", защото за моя неприятна изненада, този помияр е член на "Акционерите", дали другаде... прошка няма да има... И ще чуе това, което заслужава.

Ако беше дошъл на коктейла на Сдружението, щеше да го видиш.
Ние със Сънса даже си лафихме с него.
:grin:

Много моля, аз не съм си "лафил" с него. Не знам що така реши, дори "здрасти" не съм му казвал. Аз също не съм му фен и досега не съм говорил с него, антипатичен ми е с публичните си изяви и просто го игнорирам на разни събития - нито искам да се запознавам с особата му, нито да си общуваме.

Последна промяна Sunset на Сря Ное 18, 2015 17:46, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Ное 18, 2015 17:28 
ветеран
ветеран
Аватар

Stef85 написа:
Бобка шведите не са католици, моля ти се не се обърквай :pope:

е та кво от тва ???...
Протестантите са секта на "сектата"...
Питай Маниака...
:n014:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Ное 18, 2015 17:30 
"Евробоец"
"Евробоец"

lamer написа:
А Турция и да иска не може да контролира чалмите... ако си наясно с проблематиката на Близкия Изток, щеше да знаеш, че всички съседни на нея държави я ненавиждат..

Това е вярно, но сега не ми се обяснява какво имах предвид. Твърде дълго е и няма смисъл да подхващаме тая тема. Много лесно раздаваш думичките с -фил на края.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Ное 18, 2015 17:32 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

Не знам дали гледате Юнкер по БНТ2, но там говори много разумно по основните въпроси:

- Путин - естествен съюзник на ЕС и че без Путин трудно може да има силна Европа... :-o
- изграждане на единен, международен фронт срещу ИДИЛ.
- по отношение на Ердоган каза, че ще отпуснат три милиарда за справяне с бежанците.

Една девойка, от публиката зададе много добър въпрос - "Европа няма ли да спре да подпомага ИДИЛ, купувайки петрол от тях, защото според мен, така ние не се борим срещу тях, а ги подпомагаме." Много свестно момиче, само не чух какво е по народност... На хората им се отварят очите...

Последна промяна Spike на Сря Ное 18, 2015 17:36, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Ное 18, 2015 17:33 
ветеран
ветеран
Аватар

Е и тва му е добрО на Руменов... бях го пропуснал...

http://novinar.bg/news/po-dobriiat-predatel-po-dobar-i-ot-gorbachov_NTE4MzsyMw==.html

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Ное 18, 2015 17:37 
вдига купата
вдига купата
Аватар

http://novinar.bg/news/zabite-vi-za-rev ... zMw==.html

Te това му е хептен ново и също много силно. Изобщо напоследък е влезнал в егати серията - новинар, лентата, разцепва им дупетата.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Ное 18, 2015 17:38 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Стеф при шведите има и католици.Но не това е въпроса.Аз само не искам да се слага знак на равенство определен човек и цяла институция / пак пример с хюмнето - след него трябва да я закрием тая институция :grin: /.Не може да се рушат с лека ръка институционални основи в една държава а такава е БПЦ.Това рушене виждаме до къде ни докара през последните 25 години - станахме разграден двор без авторитет на всяко ниво/ всеки третостепенен сенатор или посланник тук се държи като генерал-губернатор/.И не ми давай пример с католиците- те никога не са били подложени на изпитания на каквито е било подложено православието.Православието е много по-различно и много по-консервативно в някой отношения/ за добро и лошо/.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Ное 18, 2015 17:38 
Официално отстранен
Официално отстранен
Аватар

Tampico
Не, просто в личен разговор един млад и високообразован турчин (от Истанбул) ми е споделял "България е най-приятелски настроената към нас държава"... аз само рекох "аха, ясно" и повече за геополитика не сме говорили. :tooth:
Просто с Иран си имат някакво старо съперничество, а арабите не ги обичат също, за кюрдите както казах е ясно, за грузинци и арменци - без коментар. Дори гърците ги мразят адски много, но това е една чиста и цивилизована омраза в сравнение с тази на другите им съседи... :mrgreen:

Цитат:
- Путин - естествен съюзник на ЕС и че без Путин трудно може да има силна Европа... :-o

:-o Това и да го чуя, няма да го повярвам. Другарят ЮнкЕр или е влязъл на градус в студиото или го е ударил на откровения.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Ное 18, 2015 18:40 
Образцов съфорумец
Аватар

Ламер,това за Турця не е шега,наистина е така,освен това турците,като цяло от всичките си съседи,също имат към нас добри чувства,ама то е ясно защо!познавам доста турци,живеещи там,и наши изселници и кореняци....те към нас си имат най-добри чувства,неудобно ми беше да им обясни,ние кои комшии обичаме най-много!

ПП....Тампико може да е всякакъв,ама туркофил не е ... :nono: ,американофил-може,канадофил-със сигурност,но не и първото!

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Ное 18, 2015 18:59 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

Мен па хич не ми е неудобно да обясна на турчин, че не ги обичаме... Имал съм познати турци, едни пълна измет и джагали, други ... ставащи за разговори, но като цяло са измет.

А кои обичаме най-много е ясно - БЪЛГАРИТЕ - т.е. наша Македония. Точка. К.р за другите ни съседи.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Ное 18, 2015 19:02 
Образцов съфорумец
Аватар

Пропуснал съм кавичките на обичаме...всъщност срещал съм наистина и турци,които си обичат България,родени тук и нямат особени топли чувства към Турция!

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Ное 18, 2015 19:06 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

Е, то това е истинският национализъм - да убедим не само мохамеданите, но и турците, че са български граждани, за да спрат да са "донор" на етнически партии като дпс и оная на Касим Дал и К.урман Исмаилов.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Ное 18, 2015 19:09 
ветеран
ветеран
Аватар

Леле, тука се натрупаха много мнения, на които искам да отговоря, и затова почвам по ред...

Първо с темата за Турция и освиркванията от вчера, които Петканов защити.

В началото на Септември в Турция имаше атентати, при които загинаха турски войници. Тогава всички мачове започваха с минута мълчание. Пускам ви само три мача, за да видите как турците спазват минута мълчание за своите:

Галатасарай - Мерсин: https://www.youtube.com/watch?v=4rgivNqRP9c

Анталия - Ескишехир: http://www.ligtv.com.tr/lig/spor-toto-s ... -mac-ozeti

Бурсаспор - Генчлербирлиги: http://www.ligtv.com.tr/lig/spor-toto-s ... -mac-ozeti

Мнението ми продължава по-долу, заради малоумното форумно правило да се допускат максимум три линка в мнение....

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Ное 18, 2015 19:09 
ветеран
ветеран
Аватар

............

Сега нека да видим как турците "пазят минута мълчание" за несвоите:
https://www.youtube.com/watch?v=pqip0u0oL5o

Някакви разлики да откривате?!!

Ест., ако това го бяха направили българи, дори да бяха пеели в минутата мълчание за жертвите в Батак и по време Априлското възстание, либералите щяха да ги разпънат на кръст.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Ное 18, 2015 19:14 
Образцов съфорумец
Аватар

Spike написа:
Е, то това е истинският национализъм - да убедим не само мохамеданите, но и турците, че са български граждани, за да спрат да са "донор" на етнически партии като дпс и оная на Касим Дал и К.урман Исмаилов.

Еми ето,това при нас се получава,града се управлява наистина пак от турчин,но не е от ДПС и гарантирам,че никога не е бил от тази партия,щото го познавам отлично!При всички положения е избран от турски гласове,защото такава е конюнктурата при нас,защо-това е друг въпрос!Тоест независим кандидат бие ДПС,втори мандат,което си е голям напредък при нас!

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Ное 18, 2015 19:27 
Официално отстранен
Официално отстранен
Аватар

Цитат:
Обама нарече Русия конструктивен партньор

Защо никой не си сложи на профила флага на конструктивния партньор, когато свалиха самолета преди 2 седмици? Дори загиналите тогава бяха повече.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Ное 18, 2015 19:33 
просто минава

lamer написа:
Цитат:
Обама нарече Русия конструктивен партньор

Защо никой не си сложи на профила флага на конструктивния партньор, когато свалиха самолета преди 2 седмици? Дори загиналите тогава бяха повече.

Вероятно заради естеството на атентата. За съжаление свалени самолети има всяка година, но такъв атентат като в Париж е по-стряскащ за обществото.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Ное 18, 2015 19:40 
ветеран
ветеран
Аватар

Tampico написа:
:arrow_u: Може и да си прав, че има много такива. У нас нещата са доста объркани и размешани. Не знаеш кое е ляво, кое е дясно....ако изобщо тези понятия имат смисъл в политическия ни живот. Социалистите също не са социалисти, а са си върли "диви" капиталисти. :lol: Принципно в САЩ и Европа десни винаги са били консервативните партии, които защитават християнските и семейни ценности, националната идентичност и култура, и разбира се, са за по-малко преразпределение на обществените блага, като наблягат върху индивидуалната и обществена солидарност. В Европа тези характеристики в по-голямата си част все повече се "присвояват" от т.нар. националистически партии по простата причина, че нормалните десни партии не стоят вече зад принципите си, което за мен е огромен грях от тяхна страна.
.

Тампико,

за мен има ясна разлика в мисленето и философията на дясното и лявото. И тази разлика НЕ Е предимно икономическа, колкото е философска, диалектична. Десният човек вярва в силата на природните закони и естествените инстинкти на човека и хората, които раждат известно неравенство, както и обуславят склонноста на хората да изпитват по-голяма степен на солидарност и съпричастност с хора, които са им близки по кръв, произход, култура и т.н., в сравнение с хора, които са им далечни. Левият човек вярва, че единственото естестествено и равновесно състояние на обществото е пълното равенство във всички сфери и във всяко едно отношение, и за него всяко неравенство е изкуствено създадена човешка конструкция, а не следствие на естествени природни закони.

Десният човек вярва, че поради природата си и поради наличието на тестостерон в големи количества, мъжете са много по-склонни да се увличат по машини и технологии, което от своя страна обуславя доминантната роля на мъжете в сферата на инженерните науки и технологиите. Затова десният човек вярва, че в тази сфера не трябва да се прави изкуствена регулация - т.е. да се слагат квоти за мъже и жени - а трябва всичко да се саморегулира според потребностите, желанията и предпочитанията на всеки човек. Левият човек обаче вярва, че мъжете и жените са АБСОЛЮТНО ЕДНАКВИ, и имат съвсем еднакви вкусове и предпочитания, и всякакви различия между двата пола са следствие на, цитирам, изкуствено създадено неравенство, което се внушава подсъзнателно на двата пола от най-ранна детска възраст, и което има за цел да държи жените в подчинено положение.

Левият човек примерно вярва, че това, че в Премиерлийг няма треньори жени, е само и единствено заради неравенството в обществото, което е изкуствено създадено и регенирирано от поколение на поколение. Левият човек също така вярва, че няма разлика в уменията на Лионел Меси и на Алекс Морган (най-известната футболистка), и че разликата в заплащането на двамата е изцяло плод на неравенството в обществото. Десният човек първо прави ФЕЙСПАЛМ :frusty: пред идиотията на левичарите, след което казва, че единствената причина да има изцяло мъже треньори в Премиерлийг, и Меси да получава повече от Алекс Морган, е, че това е ЕСТЕСТВЕНОТО и ПРИРОДНО положение, и че ако то бъде нарушено, резултатите ще са комично-плачевни.

Подобни диспути между Десния и Левия човек се водят в почти всяка друга обществено-политическа и икономическа сфера. Левичарят винаги вярва, че всяко неравенство е изкуствено създадено, и трябва да бъде изкоренено чрез изкуствени и регулативни мерки. Неслучайно левичарите толкова много мразят нациите и идентичността, докато за десните хора те са всичко. Левичарите смятат, че нациите са изкуствено създадени конструкции, и че естественото състояние на човека е да живее в свят без нации и каквато и да е културна и национална идентичност. Десните са убедени, че най-естественото и природно състояние на човека включва обединяването на хора по общи признаци, като генетика, култура, език, произход, история и т.н.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Ное 18, 2015 20:00 
ветеран
ветеран
Аватар

Мичо в интерес на истината за мен това е повече философия отколкото реалност.Лявото и дясното са твърде крайни за да просъществуват напълно и то успешно.Крайно дясното патриархално общество е създавало неравенства които действително са изкуствени.Визирам факта че жените например не са имали равен достъп до образованието.Уравниловката при левите също е неестествена и няма как да просъществува дълго.Крайния национализъм при десните води често до шовинизъм който също не е препоръчителен.Либерастията на левите път позволява на мюсюлмани и друга сган да си разиграват коня.За мен нито дясното нито лявото сами по себе си могат да доведат до справедлива система.Истината тук е някъде по средата.

http://www.economic.bg/bg/news/5/bog-mo ... ratno.html

Вовата гази.

Последна промяна tegaviq на Сря Ное 18, 2015 20:02, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Ное 18, 2015 20:01 
ветеран
ветеран
Аватар

:arrow_u:
Ааааааааааааа........... кърти мивки...

“Бог може и да изпраща терористите, но мой дълг е да му ги върна обратно”

:worship:

Tampico написа:
НикЪв катарзис не съм преживял, освен за необходимостта Русия да участва за решаване на проблема с ИДИЛ. Пак съм си твърдо за НАТО, но честно казано не виждам Русия като враг на НАТО...

Абе Тампико,
Оланд що не е поискал още "помощ от НАТО" ???... а само от ЕС... :innocent:
Я виж Плевньо как им се примоли след като рашките му хакнаха профила в ГепиМе...
при това - "хибридно"...
:n014:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Ное 18, 2015 20:12 
ветеран
ветеран
Аватар

tegaviq написа:
Мичо в интерес на истината за мен това е повече философия отколкото реалност.Лявото и дясното са твърде крайни за да просъществуват напълно и то успешно.Крайно дясното патриархално общество е създавало неравенства които действително са изкуствени.Визирам факта че жените например не са имали равен достъп до образованието.Уравниловката при левите също е неестествена и няма как да просъществува дълго.Крайния национализъм при десните води често до шовинизъм който също не е препоръчителен.Либерастията на левите път позволява на мюсюлмани и друга сган да си разиграват коня.За мен нито дясното нито лявото сами по себе си могат да доведат до справедлива система.Истината тук е някъде по средата.

http://www.economic.bg/bg/news/5/bog-mo ... ratno.html

Вовата гази.

Тегав, брат, тия неравенства не са "създадени от десните', те са си били просто най-естественото положение на нещата за онези времена и епохи, и за онова ниво на технологиите и производството. И не "прогресивните леви" са премахнали тези неравенства, а развитието в технологията, в методите на производство и в икономиката като цяло.

Робството не е някаква садистична приумица, а просто тогава това е бил единственият начин за интензивно земеделско производство. Без робския труд, щеше да е невъзможно да се обработват огромните плантации със захарно цвекло и кафе в Карибите и Южна Америка, а това щеше да направи невъзможно създаването на държави там. Същото важи и за Южните Съединени Щати. С навлизането на технологиите и машините, нуждата от робски труд силно е намаляла и постепенно е изчезнала.

Подобно е положението и с неравенството на жените. В онези времена икономическият продукт се е създавал почти изцяло чрез тежък физически труд, който е бил по силите само на мъжете. Затова жените са стояли вкъщи и са се грижили за дома, а мъжете са носили прехраната. В днешно време, икономическият продукт се създава предимно от машини, а повечето хора работят на бюра и пред компютри, което изравнява мъжете и жените.

Аз ти гарантирам, че ако утре избухне мощна ядрена бомба, и оцелее малка част от цивилизацията, която се върне векове назад, то практиките от миналото много бързо отново ще се установят.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Ное 18, 2015 20:46 
просто минава

По БНТ казаха че автоматите на терорягите били български :laugh_many:

Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Страница 424 от 426 [ 12754 мнения ] Отиди на страница Предишна  1 ... 421, 422, 423, 424, 425, 426  Следваща

Начало форум » Общи » Свободна зона