Регистрация    Влез    Форум    Въпроси/Отговори

Начало форум » Общи » Свободна зона

Теория ?
Индоиранска 57%  57%  [ 49 ]
Тюркска 17%  17%  [ 15 ]
Автохтонна 7%  7%  [ 6 ]
Друга ? 19%  19%  [ 16 ]
Общо гласове : 86

Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Произход на българите ?
 Мнение Публикувано на: Пет Дек 12, 2014 16:48 
ветеран
ветеран
Аватар

Факт е, че "българския език" има много общо с някои езици, един от които не е "политкоректно" да се споменава...
И тези езици се наричат "Славянски"...
А именно "ЕЗИКА" е основен националноформиращ фактор...

Иначе "сърбоманите" в Скопие немаше да трошат време и усилия повече от век...

Оттам /езика/ и от някои "исторически събития" / също "политНЕкоректни" / - голямата част от народа чувства "близост" към един друг народ...
"Православието" е допълнителен елемент за тая близост...

А доколко сме "славяни" и доколко сме близки антропологически до днешните Иранци примерно - е друг въпрос...
:innocent:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Дек 12, 2014 16:51 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

Пълни глупости говори Мечтателят... Славнобългарская. ХАхаАХХАХАХАХАХА. Да, а в средновековието не се е говорило за църковнославянски, а за църнославен. Бегай, бе.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Дек 12, 2014 16:54 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

ХАХА а църковно славянския от кога се казва църковнославянски??
Това е старобългарски език и по времето когато се е говорил се е наричал просто БЪЛГАРСКИ език ;)

Любо Пенев, в.Труд 20.01.2010г.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Дек 12, 2014 17:10 
ветеран
ветеран
Аватар

Еми значи - нема лошо...

Освен четмО и ПисмО - и език сме им дали на сИте славяни /или "слав'ни/...

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Дек 12, 2014 17:29 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

Ако говориш за църковнославянския (старобългарския), да ние им го даваме. Но това е логично следствие на обстоятелствата, след като кирилицата и християнството тръгват от България към другите "славянски" народи, т.е. книгите достигнали до тях на кирилица през 9-10 век са били на български език (написани от книжовните школи в Плиска, Преслав, Охрид и т.н.), а тези книги са били главно църковни. Тоест "поповете" им са чели на български, а от там старобългарския се превръща в църковнославянски ;) .

Последна промяна Dreamer на Пет Дек 12, 2014 17:30, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Дек 12, 2014 17:29 
вдига купата
вдига купата
Аватар

bobbby написа:
Факт е, че "българския език" има много общо с някои езици, един от които не е "политкоректно" да се споменава...
И тези езици се наричат "Славянски"...
А именно "ЕЗИКА" е основен националноформиращ фактор...

Иначе "сърбоманите" в Скопие немаше да трошат време и усилия повече от век...

Оттам /езика/ и от някои "исторически събития" / също "политНЕкоректни" / - голямата част от народа чувства "близост" към един друг народ...
"Православието" е допълнителен елемент за тая близост...

А доколко сме "славяни" и доколко сме близки антропологически до днешните Иранци примерно - е друг въпрос...
:innocent:

Така наречения славянски лежи върху българския език.
Славяни няма. Има склавини, които са наследници на гетите.

KZL11 написа:
Паисий Хилендарски рубладжия ли е според тебе, че е написал История славянобългарска

Няма такава история. Има история славно българска.

KZL11 написа:
https://www.youtube.com/watch?v=IMi0meGOTXw
Поздрав за всички славяни, тюрките да си ходят в Тюркия :beer:

Ем нали вие привържениците, които твърдите,че сме славяни, смятате,че българите са били тюрки, които са претопени в голямо славянско море и само запазват названието българи ?

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Дек 12, 2014 17:31 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

@Fen_don :thmbup:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Дек 12, 2014 17:33 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Аз смятам да повЕрвам на Спайк, който ги е учил тия неща в университета, па вие си четете "История Славнобългарска", смех :lol:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Дек 12, 2014 17:35 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

То е много важно кой го учил в университета :)

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Дек 12, 2014 17:40 
ветеран
ветеран
Аватар

Не знам, Сънсет...
Аз не разбрах с кое не са съгласни от това, което лично аз съм написал...
И въобще каква е "идеята"...

Ако е, че по произход не сме "славяни" / каквито може и да е нямало както казвате - но сега е утвърдено "понятие" за десетина народа в Източна Европа / - ОК...
Това променя ли факта, че езиците ни са близки ???...

Ако цели народи са заменили майчиния си език си с "църковнославянския" / български / и така се е получила тази близост на езиците - просто не ми звучи много логично...

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Дек 12, 2014 18:57 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

Езиците са били близки и преди това. Не става въпрос за това дали славянския произлиза от българския, а за църковнославянския. Както и да е ;) .

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Дек 12, 2014 19:08 
ветеран
ветеран
Аватар

:arrow_u:

То че корените на "църковнославянския" език са в "старобългарския" - въобще предмет ли е на някакъв научен спор по света и у нас ???...
Освен на "македонците" да им е хрумнало да го наричат "старомакедонски"... :grin:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Дек 12, 2014 19:16 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

Dreamer написа:
ХАХА а църковно славянския от кога се казва църковнославянски??
Това е старобългарски език и по времето когато се е говорил се е наричал просто БЪЛГАРСКИ език ;)

Ми, да бе, бавен. Старобългарският просто го кръщават "чуждите писатели и историци" така, за да се омаловажи приносът, който сме дали към европейската култура.

Мога много да пиша и за Костенечки, и за Евтимия, а и Цамблак относно това как те са наричали този език, на който са писали житията и похвалните слова.

Няма нормален човек от академичната общност, който да си е помислял за безумието, за което си споменал. Ще ти задам директно въпроса :) : ТИ ЧЕЛ ЛИ СИ "ИСТОРИЯ СЛАВЯНОБЪЛГАРСКАЯ"???

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Дек 12, 2014 19:18 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

bobbby написа:
Не знам, Сънсет...
Аз не разбрах с кое не са съгласни от това, което лично аз съм написал...
И въобще каква е "идеята"...

Ако е, че по произход не сме "славяни" / каквито може и да е нямало както казвате - но сега е утвърдено "понятие" за десетина народа в Източна Европа / - ОК...
Това променя ли факта, че езиците ни са близки ???...

Ако цели народи са заменили майчиния си език си с "църковнославянския" / български / и така се е получила тази близост на езиците - просто не ми звучи много логично...

За езика е така, но като етнически и визуални прилики, ако щеш, нямаме нищо общо ни със сърболята, ни с руснаците. Това, че ни говорят езика е отделен въпрос.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Дек 12, 2014 19:19 
ще си купи билет
ще си купи билет
Аватар

@Spike, Чел съм я бързако, естествено на съвременен български, не на Паисиевия.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Дек 12, 2014 21:37 
Официално отстранен
Официално отстранен
Аватар

Спайк, глупости говорят Дриймъра и другият, който му пригласяше. Ти знаеш, че и с теб имаме различия по дадени исторически теми, но в случая си абсолютно прав. Личи си, че наскоро са слушали много интервюта на доктор (само че не по исторически науки) Пламен Пасков, от когото тръгна "идеята", че историята на П.Хилендарски не била Славянобългарская, а 'Славнобългарска'. :mrgreen: Паисий сигурно се обръща в гроба, слушайки интерпретациите на сульо и пульо за творбата. Пасков и компания имат хубави идеи за тракийското наследство, но с такива смехотворни твърдения сами си плюят на трудовете.

Иначе ви обещавам като се върна за празниците да ви преснимам един учебник-бижу по история на България от 1875г., издаден във Виена.
Библиографска рядкост. Да видите, че българските ученици преди Освобождението са изучавали истинската история на България и българите.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Дек 12, 2014 23:56 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Aн тъй, гответе се за празниците, момчета, аз в понеделник летя, вече ме тресе еуфорията, само ме е яд, че изпускам последния мач на ЦСКА :frusty:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Съб Дек 13, 2014 09:16 
Официално отстранен
Официално отстранен
Аватар

Генните изследвания доказват, че гените ни са "букет".
Изненада е било, че най-голям % на съвпадения е имало с гените на траките, славяните и източните гени са много по-малък процент.

За вас не знам, но аз съм ТРАК, наследник на племето Трибали, населявало северна България.
Изображение
:bye: :bye: :bye:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Съб Дек 13, 2014 09:48 
вдига купата
вдига купата
Аватар

lamer написа:
Спайк, глупости говорят Дриймъра и другият, който му пригласяше. Ти знаеш, че и с теб имаме различия по дадени исторически теми, но в случая си абсолютно прав. Личи си, че наскоро са слушали много интервюта на доктор (само че не по исторически науки) Пламен Пасков, от когото тръгна "идеята", че историята на П.Хилендарски не била Славянобългарская, а 'Славнобългарска'. :mrgreen: Паисий сигурно се обръща в гроба, слушайки интерпретациите на сульо и пульо за творбата. Пасков и компания имат хубави идеи за тракийското наследство, но с такива смехотворни твърдения сами си плюят на трудовете.

Иначе ви обещавам като се върна за празниците да ви преснимам един учебник-бижу по история на България от 1875г., издаден във Виена.
Библиографска рядкост. Да видите, че българските ученици преди Освобождението са изучавали истинската история на България и българите.

Suпер, значи българите са били кривокраки тюрки приличащи на орки, които били претопени от славяни, които нямали никаква цивилизация, култура и държава. :clapping:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Съб Дек 13, 2014 15:23 
Образцов съфорумец
Аватар

Някъде тук бях чел едно генетично изследване или нещо такова :grin: ,което доказа,че имаме най-много гени от траките и освен с македонците,с които имаме абсолютна генетична близост,най-близко сме до румънците,което се обяснява с преобладаващите ни тракийски гени!

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Дек 14, 2014 17:43 
Аватар

Колеги, някои бъркате говора (езика) с писмеността. Езика си е език и дали ще го наречем славянски или не все тая. Близко говорим с много от народите, а защо и как това е формирано във времето е друг въпрос. Именно говора е водещия-писмеността, т.е. буквите с които се изписва начина на съответната дума е нещо отделно. Едни "славяни" пишат на латиница други на кирилица. Когато говорим за език следва според мен да изхождаме от говора, писмеността е вторична.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Яну 11, 2015 18:02 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Край с лъжата за тюркския ни произход

В началото на седмицата излязоха първите резултати от най-мащабното правено досега ДНК-изследване на генофонда в България.

То доказа по безспорен начин, че българите са народ с европейска генетична структура, а тюркските гени са едва 1,5%.

40% от днешните българи принадлежат към хаплогрупите E-V13 и I-M423, които най-вероятно са възникнали в нашата Прародина на Балканите и оттук са били разпространени в цяла Европа от нашите предци при тяхната демографска експанзия след овладяването на земеделието. Също така за българите са характерни автохтонни, почти ендемични, редки и уникални генни комбинации.

Генетично българите са по-близко до италианците, северните гърци и дори унгарците, отколкото до останалите славяни.

При предишното голямо генетично изследвано директорът на Националната Генетична Лаборатория проф. Иво Кременски заяви в материал в сп. "Гео": "Независимо дали им се харесва на някои хора, оказа се, че имаме изключително малко славянско влияние в нашия народ - ние стоим много далеч от основните славянски народи". Според изследването ние не сме близки родственици със славяните, а имаме само натрупан славянски примес в по-късен период.

"Освен общите гени с Гърция и Италия, имаме корен, който сме наследили от прабългарите, които са дошли от Изтока. Оттам е индоевропейския ни корен. Нашите предци на коне обаче нямат нищо общо с тюркските племена, сочат резултатите - нямаме и 1% гени, свързана с монголоидната раса, към която спадат тюркските племена. Дори въпреки историческата ни съдба на петвековно робство, в гените ни не са останали следи от дългото съжителство с турци. Възможно е ние да сме обогатили тяхното ДНК, но обратният процес не се забелязва", подчерта акад. Ангел Гълъбов.

Коментар на редактора:

Това генетично изследване е от изключителна важност, а българските медии, учени и историци не му обърнаха почти никакво внимание. Не чухте за него по новинарските емисии, не чухте дискусии в сутрешните блокове, не чухте и изказвания на иначе устатите ни и компетентни историци.

А трябваше.

Защото темата за произхода на българския народ е много важна. И тъй като е много важна не просто за нас, а с голяма вероятност е от световно историческо значение, мнозина предпочитат да мълчат.

Чудовищната лъжа, че българите са тюрки (ако се чудите защо македонските лумпени ни обиждат на "татари", именно затова е) е дълбоко вкоренена в официалната история. Тази лъжа можете да прочетете във всеки учебник по история, по който сте учили вие или вашите деца. Нея можете да прочетете в Уикипедия, нея ще чуете и от устите на най-известните "историци".

А това е лъжа.

Гените не се подават на манипулация. И доказват лъжата. Езикът, в своето историческо развитие, не се подава на манипулация. И доказва лъжата. Простата човешка логика, която куца в официалната теория, също доказва лъжата.

Истината се оказва трудна за възприемане, след като са те лъгали цял живот. И се иска открито и непредубедено съзнание, за да я допуснеш до себе си.

А истината е, че българите са изключително древен народ. Нещо повече. Те са преки наследници на най-древния народ в Европа. Народът, притежаващ най-старата писменост в света, народът, започнал пръв да обработва златото и металите, народът, чиято култура е била на такова високо ниво, че с увереност може да се нарече люлка на знанията, които са превърнали европейската цивилизация в това, което е днес. Този народ не е бил пришълец. Не е дошъл от Иран, Пакистан, Афганистан, Татарстан, Хиндукуш, Памир и откъде ли не още. Той е живеел тук от незапомнени времена. И ние сме неговите наследници.

Това обаче не чухте никъде през седмицата. Едно такова признание и навързване на непризнатите досега исторически факти би разтърсило и пренаписало не само българската, но и световната история. И понеже залогът е прекалено голям, се мълчи.

От хилядолетия насам историята на българите е била писана от недоброжелатели. Била е преиначавана и манипулирана. Днес обаче, нашата собствена българска научна общност да прави същото - това е престъпление срещу народа, престъпление срещу кръвта.

Рано или късно то трябва да получи своето заслужено наказание. Защото да ограбиш собствения си народ от идентичност, принадлежност и самочувствие е едно от най-чудовищните престъпления.

Автор: Десислава Любомирова

http://actualno.actualno.com/Kraj-s-lyj ... 49997.html

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Яну 12, 2015 09:36 
Официално отстранен
Официално отстранен
Аватар

Да бе, бях сигурен, че имаме повече общо с гърците и италианците, отколкото с македонците. :lol:
Стига глупости, Десислава го е преекспонирала това изследване като дявола Евангелието.

Иначе е ясно, че и древните и сегашните българи са европеидни и винаги са говорили на индоевропейски език. Това за мен е вън от съмнение. Както и че аристокрацията е приела християнството много по-рано от 9-ти век.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Яну 12, 2015 15:42 
ветеран
ветеран
Аватар

Цитат:
...
Генетично българите са по-близко до италианците, северните гърци и дори унгарците, отколкото до останалите славяни.

Мдааа, това обяснява някои неща свързани с никнейма ми.
:mrgreen:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Яну 12, 2015 21:01 
гледа мача
гледа мача
Аватар

Според съчинението на уйгурския учен Махмуд ал Кашгари,по-известен като Махмуд от Кашгар,живял в 11 век,българите са тюркски народ.Ал Кашгари е написал тюркско-арабски речник,достигнал до нас в 3 преписа - 1 от 12 в.,съхраняван в Истанбул,1 от 14в.,съхраняван в Кайро и 1 от 15в.,съхраняван в Бритиш Музеум - Лондон.Българите са посочени като,народ,част от тюркските народи.Имат се в предвид волжките българи.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Яну 12, 2015 21:26 

Волжките българи са по-късно тюркизирани, аналогично на славянизирането на дунавските. Те не могат да бъдат база за това, на какъв език са си лафили Кубрат и Аспарух.
Няма как "прабългарите" да са били тюрки при положение, че в арменските извори са локализирани в Прикавказието векове преди каквито и да е тюрки изобщо да са си подали носа в Европата. Чиста проба сармати са си били на'ште хора, откъдето и да го погледнеш.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Май 11, 2015 08:43 
вдига купата
вдига купата
Аватар

lamer написа:
Иначе е ясно, че и древните и сегашните българи са европеидни и винаги са говорили на индоевропейски език. Това за мен е вън от съмнение. Както и че аристокрацията е приела християнството много по-рано от 9-ти век.

Въпросът е кое течение в християнството са приели? Аз залагам за арианството.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Май 11, 2015 14:20 
Официално отстранен
Официално отстранен
Аватар

За аристокрацията е ясно - православието. Още Кубрат е бил покръстен, иначе няма как да е патриций на Византия. За народа... кой знае.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Май 11, 2015 14:30 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

Приел е титлата по византийски/християнски обичай, а дали се е кръстил след това е спорно, да не кажа невъзможно. Той Тервел също приема титлата "кесар", но не приемаме христовата вяра при него, нали така?

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Май 11, 2015 14:39 
Официално отстранен
Официално отстранен
Аватар

Щеше да е спорно, ако не бяха намерили гробът му. Специалисти казват, че е погребан по християнски обичай.
По ирония на съдбата единствения доказано намерен гроб на български владетел е точно на считания за първи владетел на България. Предполага се, че е знаел и отличен гръцки, все пак е бил възпитаник на Магнаурската школа.
Тервел също го има изографисан с кръст. Медальона на Омуртаг също държи кръст. Пресиян/Персиан пък е бил дори архонт. Тогава да си архонт, при положение, че е нямало още БГ патриаршия не е било проста задача, както сега за Слави Бинев и Пампоров.

Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Страница 8 от 10 [ 276 мнения ] Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща

Начало форум » Общи » Свободна зона