Регистрация    Влез    Форум    Въпроси/Отговори

Начало форум » Общи » Свободна зона

Теория ?
Индоиранска 57%  57%  [ 49 ]
Тюркска 17%  17%  [ 15 ]
Автохтонна 7%  7%  [ 6 ]
Друга ? 19%  19%  [ 16 ]
Общо гласове : 86

Автор Съобщение
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Дек 11, 2010 17:04 
просто минава
Аватар

А така... Решете въпроса с гласуване :lol:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Дек 11, 2010 17:45 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Според книгата на Стоян Райчевски -"Странджа" и статистиката на Българското населението там ,през 18-19 век няма нито едно доказано (пра)Българско име,повтярам нито едно ! Що тъй ? Във всички други Български региони има (пра)Български имена,а там няма :lol: До 1989 година в Странджа е било много трудно да щъкаш ако не си местен,какво са криели комунягите ? Всеки който е ходил там се сеща за какво говоря :lol: Над тракийско светилище -църква ,стотици,а защо не и хиляди тракийски археологически паметници ,уникални обичаи и фолклор ...
Май ще се окаже ,че траките и до днес си живеят там 8)

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Дек 11, 2010 18:14 
просто минава
Аватар

Траките не са само там. Едно е сигурно - почти нямаме славянско в нас, това е много долнa соц. лъжа.

Последна промяна call_to_arms на Съб Дек 11, 2010 23:18, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Дек 11, 2010 19:24 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Tраките са били пичове,но гърците се опитват да ги искарат диваци. :lol:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Дек 11, 2010 19:49 
вдига купата
вдига купата
Аватар

call_to_arms написа:
Траките не са само там. Едно е сигурно - почти нямаме славянско в нас, това е много долно соц. лъжа.

Факт :idea:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Дек 11, 2010 20:17 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Тогава,защо постоянно се говори,че траките са изчезнали ? :roll: Говори се и се пише,че са били претопени от римляни,гърци,славяни и прочие .. :roll:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Дек 11, 2010 22:25 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Fen_don написа:
Тогава,защо постоянно се говори,че траките са изчезнали ? :roll: Говори се и се пише,че са били претопени от римляни,гърци,славяни и прочие .. :roll:

На русофилите в България не им бяха удобни (пра)Българите,пък какво остава за траките...Людмила Живкова са разрови и я убиха.
На гърците също не им отърва ,защото ще се разбере,че почти цялата им "история" е крадена от траки,илири,микенци,македонци,араби,перси,финикийци и т.н.
Тракийската цивилизация бърка в г..а на Италия,Гърция и Египет ...замесени са големи интереси за милиарди евро,ще им секнем туризма .Защо според теб турците са унищожавали всичко Българско и Тракийско под вещите съвети на гръцките изверги,а след туй комунисти,евреи и яничари продължават да крият и унищожават истината за траките ...Как тъй най-старата цивилиция в Европа ще е в България 8) Светилища,гробници,Бастет,Спартак,Ахил,Омир,Орфей...най-старото злато ,тракийските строители в Египет,тракийската армия на Александър,тракийската писменост,строителство,познания ,тракийските императори в Римската Империя,най-старите градове в Европа-тракийските Пловдив и Стара Загора и т.н.Въобще траките са намесени здраво в "историята" на Египет,Гърция и Италия,а туй не им отърва,щото ще им лъснат голите задници ...

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Дек 11, 2010 22:46 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Малко конспиративно го даваш, Спрайте: )
Траките са интересна тема, ако искате да я продължите тук, да прекръстя темата на "история"?
Доколкото имам лаишки познания върху тракийското изкуство и култура, колкото по-стари са откритите техни произведения на бита и изкуството, толкова по-съвършени са - и обратното - колкото по-напред във времето се отива, толкова по-груби и несъвършени са изделията им. Може би още тогава се е разиграла туристическата далавера за милиарди евро :grin:

А некропола с най-старото злато в света май не е тракийски, а принадлежи на по-стара цивилизация, изтребена много преди траките.

Man verdirbt einen Jüngling am sichersten, wenn man ihn anleitet, den Gleichdenkenden höher zu achten, als den Andersdenkenden.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Дек 11, 2010 23:06 
просто минава
Аватар

Sprite написа:
Fen_don написа:

На русофилите в България не им бяха удобни (пра)Българите,пък какво остава за траките...Людмила Живкова са разрови и я убиха.
На гърците също не им отърва ,защото ще се разбере,че почти цялата им "история" е крадена от траки,илири,микенци,македонци,араби,перси,финикийци и т.н.
Тракийската цивилизация бърка в г..а на Италия,Гърция и Египет ...замесени са големи интереси за милиарди евро,ще им секнем туризма .Защо според теб турците са унищожавали всичко Българско и Тракийско под вещите съвети на гръцките изверги,а след туй комунисти,евреи и яничари продължават да крият и унищожават истината за траките ...Как тъй най-старата цивилиция в Европа ще е в България 8) Светилища,гробници,Бастет,Спартак,Ахил,Омир,Орфей...най-старото злато ,тракийските строители в Египет,тракийската армия на Александър,тракийската писменост,строителство,познания ,тракийските императори в Римската Империя,най-старите градове в Европа-тракийските Пловдив и Стара Загора и т.н.Въобще траките са намесени здраво в "историята" на Египет,Гърция и Италия,а туй не им отърва,щото ще им лъснат голите задници ...

Прав си в големи части, но само да вметна, че по нашите земи е имало и по старо население от траките. Предстои много скоро това да стане достояниe на повече хорa и искат не искат туризма ще се засили тук.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Съб Дек 11, 2010 23:14 

Fletcher Lind написа:
Малко конспиративно го даваш, Спрайте: )
Много даже. :grin:
Цитат:
Доколкото имам лаишки познания върху тракийското изкуство и култура, колкото по-стари са откритите техни произведения на бита и изкуството, толкова по-съвършени са - и обратното - колкото по-напред във времето се отива, толкова по-груби и несъвършени са изделията им. Може би още тогава се е разиграла туристическата далавера за милиарди евро :grin:
Мисля, че не е точно така. Известните тракийски съкровища и разните там гробници са след 4 век пр. Хр., горе-долу по време на Одриското царство. Откриват се различни влияния - елинско, персийско, скитско. По-назад във времето, тракийските находки са предимно някакви светилища по планини и скали, не толкова съкровища.
Цитат:
А некропола с най-старото злато в света май не е тракийски, а принадлежи на по-стара цивилизация, изтребена много преди траките.
Така е, става въпрос за прединдоевропейско население, каквото е останало от него, било е избито и асимилирано от идващите от североизток индоевропейци, в случая траките.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Дек 12, 2010 00:57 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Все ни избиват,асимилират и т.н. много криминално бря...траките изчезнали,българите изчезнали или били малко и се претопили в бездраната славянска тор :lol: :cry: Румънците -даки,гърците-древни гърци,сърболята-трибали,албанците-илири,само ние нямаме нищо общо с траките :lol:
Напоследък доста сериозни историци,дори Пламен Павлов намекна,че участието на траките в нашия етногенезис хич не е малко :lol:
Аз като се разхождам ,гледам хората и си мисля -тоз е тракиец,тоз куман,тоз българин,тоз славянин ,тоз албанец-илир(остроух,те са най-лесни за познаване).Най-интересното е,че славяни почти не виждам ,освен по русата коса и сини очи ,те се разпознават по малките глави тип яйце :lol: Траките имат големи тикви и доста често са къдраци :lol: Зависи в кой район на България си де :lol: можеш да си направиш доста интересни изводи като си навържеш някои неща,стига да не си промит в търновския или софийския :lol:
Наскоро се запознах с още един луд като мене ,който гледа хората и си мисли какъв произход имат :punk: Не съм сам :tooth:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Дек 12, 2010 01:01 
вдига купата
вдига купата
Аватар

call_to_arms
За кимерийците ли думаш ? :lol:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Дек 12, 2010 01:02 
просто минава
Аватар

Нека лудите станем 3 -ма и аз нонстоп го правя това с произхада.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Дек 12, 2010 01:06 
вдига купата
вдига купата
Аватар

call_to_arms написа:
Нека лудите станем 3 -ма и аз нонстоп го правя това с произхада.

Браво брато :lol: Аз вече съм спец и мога да различвам -Българи,траки,албано-илири(специфични мутри и остроухи),кумани,печенеги и славяни(те са най-лесни) :lol:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Дек 12, 2010 01:10 
просто минава
Аватар

Аз основно българи и траки срещам сред нас славянчеата нещо не ги вида :lol: а уж трябваше да са море :lol:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Дек 12, 2010 02:04 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Реално толкова сме се омешили,че не може да се правят разлики между отделните компоненти на нашия етнос.Дори някой да прилича на славянин примерно не означава,че е такъв.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Дек 12, 2010 12:18 
просто минава
Аватар

Реално изобщо не сме се умешали толкова.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Дек 12, 2010 12:37 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Мисълта ми беше,че може да се прояви някой "заспал" ген и човек да прилича на славянин не означва,че е славянин.На мен ако ми открият процент келтско в кръвта ми няма да тръгна да нося поличка. :lol:

call_to_arms написа:

Прав си в големи части, но само да вметна, че по нашите земи е имало и по старо население от траките. Предстои много скоро това да стане достояниe на повече хорa и искат не искат туризма ще се засили тук.

Пеласги ? :roll:

Sprite написа:
call_to_arms
За кимерийците ли думаш ? :lol:

Кимерийците мисля,че са по на север,а не на балканите. :roll:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Дек 12, 2010 13:22 

Sprite написа:
Преглеждал съм стари регистри,както и доста книги за Странджа(става въпрос за 18-19 век)...освен ,че никой няма ОВ,ЕВ,СКИ ,хората имат по две имена(така е било сред почти 80% от Българите ...),освен туй няма нито един Аспарух,Крум,Борис,Боян или пък някое доказано Българско име !Докато в Македония имената Круме,Боян,Борис са доста разпространени,явно по Куберова линия. Чисти българизирани траки са хората от Странджа и тракийските Българи :lol:
Ето ви и малко имена от Странджа и Одринско :lol:

Георги Пано , Стою Вълко, Драган Мавро ,Коста Райо ,Петко Мавроди,Груду Яни ,Гюро Дено ,Вълчо Граматли ,Димо Стамо ,Гюри Петко,Калуди Дука ,Илчу Минул,Петко Огнен ,Пройну Димитър,Атанас Матю ,Калчу Неделко ,Марин Илу ,Иван Диак ,Железко Миал ,Найден Рейшу,Стаму Минуш ,Инчу Новак ,Бою Бойчу ,Бурав Яне ,Дяк Стоян,Миу Кирку ,Анил Иван ,Пеню Прод,Митро Диано,Проду Русу,Аршан Митре,Белю Стоян ...
Странджа -Стоян Райчевски :lol:

много от тези имена напомнят румънски, румънците се пишат наследници на даките; имат ли основание или се опитват да си добавят векове и хилядолетия към кратката историйка?

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Дек 12, 2010 13:22 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Fen_don написа:
Реално толкова сме се омешили,че не може да се правят разлики между отделните компоненти на нашия етнос.Дори някой да прилича на славянин примерно не означава,че е такъв.

Тогаз защо в Османската империя ,за 500 години не се смесихме с турците ,които са били мнозинство по нашите земи ? По таз логика не вервам и много да сме се смесили със славянските кавали,освен аристократите-българи и славяни...Славяните в България и Византия са били нещо като циганите днес...
Никъде няма данни колко са били,няма почти никакви археологически открития от тях и т.н. Обаче има доща доказателства ,че сме ги драли,изселвали по границата и продавали :lol:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Дек 12, 2010 13:25 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Ultras-passion написа:
Sprite написа:
Преглеждал съм стари регистри,както и доста книги за Странджа(става въпрос за 18-19 век)...освен ,че никой няма ОВ,ЕВ,СКИ ,хората имат по две имена(така е било сред почти 80% от Българите ...),освен туй няма нито един Аспарух,Крум,Борис,Боян или пък някое доказано Българско име !Докато в Македония имената Круме,Боян,Борис са доста разпространени,явно по Куберова линия. Чисти българизирани траки са хората от Странджа и тракийските Българи :lol:
Ето ви и малко имена от Странджа и Одринско :lol:

Георги Пано , Стою Вълко, Драган Мавро ,Коста Райо ,Петко Мавроди,Груду Яни ,Гюро Дено ,Вълчо Граматли ,Димо Стамо ,Гюри Петко,Калуди Дука ,Илчу Минул,Петко Огнен ,Пройну Димитър,Атанас Матю ,Калчу Неделко ,Марин Илу ,Иван Диак ,Железко Миал ,Найден Рейшу,Стаму Минуш ,Инчу Новак ,Бою Бойчу ,Бурав Яне ,Дяк Стоян,Миу Кирку ,Анил Иван ,Пеню Прод,Митро Диано,Проду Русу,Аршан Митре,Белю Стоян ...
Странджа -Стоян Райчевски :lol:

много от тези имена напомнят румънски, румънците се пишат наследници на даките; имат ли основание или се опитват да си добавят векове и хилядолетия към кратката историйка?

Кои по-точно приличат на румънски ? :lol: Имената на 90 % от Българите са били без ОВ,ЕВ или СКИ...Кой и защо е добавил ОВ,ЕВ и СКИ ,сещаш ли се :wink:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Дек 12, 2010 13:34 

Груду Яни, Илчу Минул, Марин Илу, Стаму Минуш, Миу Кирку, Митро Диано, Проду Русу, Аршан Митре

кой е добавил -ов ?

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Дек 12, 2010 13:38 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Ultras-passion написа:
Груду Яни, Илчу Минул, Марин Илу, Стаму Минуш, Миу Кирку, Митро Диано, Проду Русу, Аршан Митре

кой е добавил -ов ?

Янев,Минулев,Илув,Минушев,Дианов,Русув,Митрев :lol:
Относно туй,кой е добавил "ОВ" не мога ти отговоря точно,но си мисля ,че това са руснаците с техните Български агенти/подлоги,с цел да ни славянизират :lol: Тъй си мисля и ми звучи логично :idea: Ако някой има друга информация ,нека каже :lol:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Дек 12, 2010 13:44 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Sprite

Турците са мюсюлмани,а ние християни.Нормлно да не се омешат.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Дек 12, 2010 18:43 
Аватар

спрайт, според мен човекът те питаше за румънците и връзката им с даките и искаше да каже, че в румъния има подобни имена, а не че изброените от теб са румънци; въпросът е интересен и ако ти или някой друг е запознат, нека отговори

аз имам друг въпрос - някой има ли данни за съдбата на заселилите се на Апенинския полуостров първобългари, водени от Алцек? дали са се запазили като етническа група или са се размили в "италианското море" :lol:

Не, аз не мога да съм като вас!

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Дек 12, 2010 19:19 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Sprite написа:
...Как тъй най-старата цивилиция в Европа ще е в България 8) Светилища,гробници,Бастет,Спартак,Ахил,Омир,Орфей...най-старото злато ,тракийските строители в Египет,тракийската армия на Александър,тракийската писменост,строителство,познания ,тракийските императори в Римската Империя,най-старите градове в Европа-тракийските Пловдив и Стара Загора и т.н.Въобще траките са намесени здраво в "историята" на Египет,Гърция и Италия,а туй не им отърва,щото ще им лъснат голите задници ...

Пък да не говорим,че има народ който се имат за богоизбран и на тях не им изнася. :lol:
За това примерно аз не съм видял филм за (пра)българите или траките по разните уж научни канали(Дискавъри,Нешанъл джиографик,BBC(те даже ни обиждат редовно))

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Дек 12, 2010 19:44 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Yavor_cSKa написа:
спрайт, според мен човекът те питаше за румънците и връзката им с даките и искаше да каже, че в румъния има подобни имена, а не че изброените от теб са румънци; въпросът е интересен и ако ти или някой друг е запознат, нека отговори

аз имам друг въпрос - някой има ли данни за съдбата на заселилите се на Апенинския полуостров първобългари, водени от Алцек? дали са се запазили като етническа група или са се размили в "италианското море" :lol:

Разбрах го ,но друго ми се въртеше в главата и исках да го кажа :lol:
Ако имената си приличат с румънските ,които са даки,тогаз туй е още едно доказателство ,че хората в Странджа са траки 8)
Българите в Италия живеят в областите Молизе и Абруцо,според италиянският учен Д'Амико(не съм сигурен за името) техни наследници са около 2 милиона италианци :lol:
Гледал съм снимки на хора от тези региони и си мязат баш на Българи,Робърт Де Ниро е от там ,а той изглежда досущ като Българин :lol: Естествено италианските власти прикриват този факт и хората ,които са потомци на Българите не знаят за произхода си ...Би било интересно да се отиде в град Бояно 8)

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Дек 12, 2010 20:02 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Fen_don
Скоро няма и да видиш филм за Българите или Траките ...демек за нас :lol: Там има филми само за Рим,евреи,гърци и египтяни ... :bottom: :thumb_down: :lol:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Дек 12, 2010 21:30 
просто минава
Аватар

Чудно защо ли :lol: Имат се за големи научни канали пък ........

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Нед Дек 12, 2010 21:43 
просто минава
Аватар

Някога Италия е имала в скуадрата, един халф Булгаррели,който е от тези българи,заселили се в Италия,той самия го е потвърждавал,че е потомък на тези българи !!

Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Страница 3 от 10 [ 276 мнения ] Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Следваща

Начало форум » Общи » Свободна зона