Регистрация    Влез    Форум    Въпроси/Отговори

Начало форум » Общи » Свободна зона

Теория ?
Индоиранска 57%  57%  [ 49 ]
Тюркска 17%  17%  [ 15 ]
Автохтонна 7%  7%  [ 6 ]
Друга ? 19%  19%  [ 16 ]
Общо гласове : 86

Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Произход на българите ?
 Мнение Публикувано на: Пон Май 11, 2015 15:02 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

Да, де, ама Омуртаг лишава от наследство Енравота, първородния си син, който по наш обичай трябва да заеме престола...

Малко митологични ми идват повечето неща за християнските им гробове. Заветът към Аспарух е бил да създаде БЪЛГАРСКАТА държава далеч от Фанагория, а не да приема християнството, но е факт, че освен Маламир, всички български канове са били, в допустими граници, толерантни към християнството.

След това, изборът на Борис да приемем кръста е с политическа, културна, ако щеш и цивилизационна цел. Голям държавник е бил той, голям... С него мога да сравня само Аспарух, Крум и Калоян, дори Симеон, който си ми е личен любимец от средновековното ни съществуване, ми идва малко по-първосигнален и фанатичен.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Май 11, 2015 15:10 
вдига купата
вдига купата
Аватар

lamer написа:
За аристокрацията е ясно - православието. Още Кубрат е бил покръстен, иначе няма как да е патриций на Византия. За народа... кой знае.

Православие няма до преди 1054 година. :innocent: ;)

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Май 11, 2015 15:22 
Официално отстранен
Официално отстранен
Аватар

Така де, аз затова казвам "според специалистите". Аз съм си вярващ и православен, но не съм експерт по археология, гробове и история на християнството в ранното Средновековие.
Не можеш да отречеш обаче, че Златарски напоследък все по-често се опровергава от съвременната българска истореография. А истината е, че всички тези неща, за които и аз и ти сме учили (Енравота, заветът на Аспарух и т.н.) са описвани именно от него. Част от несъгласните с него са включително Пламен Павлов и Лилияна Симеонова от Института за балканистика.

Fen_don написа:

Я пак? Ортодоксално християнство = православие. На английски православие и до ден днешен си е Orthodoxy.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Май 11, 2015 20:00 

Малко уточнения.
За Кубрат си има ясни изворови данни, че е бил покръстен. Титлата патриций не е особено висша и тя не е критерий. За гроба му, съвсем не е сигурно, че е негов и че въобще става въпрос за гроб. Има заровено съкровище, част от което е принадлежало на Кубрат. Не е учил в Магнаурската школа.
Титлата като аргумент за християнство се използва при Тервел. За разлика от патриций (давана под път и над път), кесар не е каква да е титла - втора след василевса и обикновено давана на престолонаследника. На 99% е сигурно, че няма как да я е получил, ако не е бил християнин. Имаме и средновековен култ към св. Тривелий, отнасящ се точно за него. Противоречиви изворови данни, представящи го за кръстител на българите, където го поомешват с Борис, но има и някои любопитни особености, които няма как да се отнесат към Борис. Също и негов печат с надпис "Богородице, пази кесаря Тервел“, макар че и Омуртаг (името му всъщност е Муртаг/Муртагон, но това е друга тема) има медальон, на който е изобразен като християнин, пък той със сигурност не е бил.
С архонт ромеите назовават по принцип българските владетели, просто техният си превод на нашата титла. Не че специално са ни раздавали титлата архонт.
Това, какъв бил заветът към Аспарух, само той си знае.

И още нещо - Кубер, един от Аспаруховите братя, престоява в Аварския каганат, където му е дадено да управлява християните там (общо взето ромейски пленници), които и домъква със себе си след това при преселението си в Македония.
Друг от братята - Алцек, е посрещнат доста добре в Италия и получава местни титли, което е също косвена следа за християнство.
Трябва да се отбележи и че до Севар (последният владетел от Дуло), нещата откъм Византия са доста тихи. След което родът се сменя и рязко става напечено.
Така че, с немалка вероятност може да се предполага, че родът Дуло е бил християнски след Кубрат. Доколко искрено вярващи, доколко когато им отърва, вече тяхна си работа. :)

Fen_don написа:
Има, просто тогава Римската църква отпада от него. :innocent: ;)

Последна промяна Армеец_87 на Пон Май 11, 2015 20:17, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Май 11, 2015 20:05 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

Да, бе, това и аз го знам че Църквата го канонизира Тервел, заради спасението на Европа от арабите.

Абе, писано им е било на нашите да са християни още от "Велика България".

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Май 11, 2015 20:09 

Нашите нямаше как да не са християни на това географско място. Рано или късно. Е, имаше де, но сега щяхме да сме част от историята.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Май 11, 2015 22:54 
Официално отстранен
Официално отстранен
Аватар

:arrow_u:

1) България доказано съществува преди Аспарух. Доказателство - летописът "Именник на Българските владетели".

2) Да си патриций и кесар в най-могъщата държава в Европа и света тогава, без да си християнин, е равносилно на това днес да си английски лорд или баронеса без да знаеш една думичка на английски. Просто граничи с нулата. Всеки византолог ще ти го каже. За патриций може да се е раздавала под път и над път в късното средновековие, но не и през 6-7 век.

3) Братът на Кубрат - Кий е основател на един от първите градове-държави на територията на Украйна и градът Киев е кръстен именно на него, а той е негов първи княз. Различните източници посоват различна родствена връзка между Кубрат и Киев, но всички твърдят, че те са роднини. И да, Кубрат със сигурност е завършил в Константинопол.

И последно - това "ромеи" нищо не значи като националност. От съвременна гледна точка това е все едно да кажеш, че някой е заловил като пленници "граждани на ЕС". Същото и с ромеите. Може да са били българи, може да са били гърци, може да са били келти, арменци и какво ли още не.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Май 11, 2015 23:11 
ветеран
ветеран
Аватар

lamer написа:
:arrow_u:
1) България доказано съществува преди Аспарух. Доказателство - летописът "Именник на Българските владетели".

:lol:

lamer написа:

3) Братът на Кубрат - Кий е основател на един от първите градове-държави на територията на Украйна и градът Киев е кръстен именно на него, а той е негов първи княз.

:lol: :lol:

Леймърче, дай още свежи лафове да се смеем, молим та!

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Май 11, 2015 23:53 

lamer написа:
Че аз да съм твърдял нещо по този въпрос?
Цитат:
2) Да си патриций и кесар в най-могъщата държава в Европа и света тогава, без да си християнин, е равносилно на това днес да си английски лорд или баронеса без да знаеш една думичка на английски. Просто граничи с нулата. Всеки византолог ще ти го каже. За патриций може да се е раздавала под път и над път в късното средновековие, но не и през 6-7 век.
Патриций е далеч от кесар и там да речем е можело да се направи компромис, за да се осигури силен съюзник, макар и езичник. Но все едно, думата ми беше, че специално за Кубрат си е ясно казано, че е бил покръстен, докато при Тервел се използва титлата като косвен признак за това.
Цитат:
3) Братът на Кубрат - Кий е основател на един от първите градове-държави на територията на Украйна и градът Киев е кръстен именно на него, а той е негов първи княз. Различните източници посоват различна родствена връзка между Кубрат и Киев, но всички твърдят, че те са роднини. И да, Кубрат със сигурност е завършил в Константинопол.
Кий си местна легенда за основаването на Киев, нямаща нищо общо с Кубрат. Това, което казваш, го няма в никакви извори, а е приумица на пантюркиста Фархат Нурутдинов, автор на фалшификата Джагфар Тарихи и други "волжкобългарски летописи" (чиста проба художествени произведения).
Цитат:
И последно - това "ромеи" нищо не значи като националност. От съвременна гледна точка това е все едно да кажеш, че някой е заловил като пленници "граждани на ЕС". Същото и с ромеите. Може да са били българи, може да са били гърци, може да са били келти, арменци и какво ли още не.
Става въпрос за християнско население от Византия, което аварите пленявали при походите си. Иди ги търси какви са по етническа принадлежност. Просто изтъкнах любопитния факт, че точно Кубер аварския каган е сложил да ги ръководи, което е някаква косвена следа за християнство.

Micho, за първото к'во се хилиш, естествено, че България съществува преди Аспарух, Кубрат какво е управлявал? Какво прави Аспарух - оттегля се в западните предели на държавата, седи си там 10-15 години, след което завладява Мизия и премества центъра на управление на юг от Дунав. Ами то по тая логика и Самуил е създал нова държава (бюрмовците ще са във възторг).

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пон Май 11, 2015 23:59 
ветеран
ветеран
Аватар

Армеец_87 написа:

Micho, за първото к'во се хилиш, естествено, че България съществува преди Аспарух, Кубрат какво е управлявал? Какво прави Аспарух - оттегля се в западните предели на държавата, седи си там 10-15 години, след което завладява Мизия и премества центъра на управление на юг от Дунав. Ами то по тая логика и Самуил е създал нова държава (бюрмовците ще са във възторг).

Да, бе, точно толкова, колкото ЦСКА е равносилен на АС-23, толкова и обществено-политическото образувание, ръководено от Кубрат, е равносилно на България. КУбрат е управлявал номадско племе, което, както подксазва името му, не е било уседнало, а постоянно се е местило. Това по дефиниция не може да бъде държава - няма такава пътуваща и местеща се държава. Това е било племе, ръководено от Кубрат. Държавата се създава чак тогава, когато се усядат на едно място.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Май 12, 2015 00:14 

Какво, какво подсказвало името му? :huh:
Къде са се местили? Поне от 2 век си щъкат из Прикавказието и Северното Причерноморие (и единствени с аланите сторели градове в района, според Захарий Ритор). Карл Велики като е обходил половин Европа и за разлика от нас е нямал и нищо, дето да минава за столица какво, Франкската държава не е държава ли? Ами Аварския и Хазарския каганат, с какво са по-различни от Кубратовото образувание? Или само моделът на Византия трябва да приемаме за държава?

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Май 12, 2015 00:18 
ветеран
ветеран
Аватар

Добре, Армеец, цялата световна историография възприема 681 година за начало на България, но ние във форум ЦСКА ще се споразумеем да обявим началото за няколко века по-рано....Даже може направо за преди Христа да го определим - така и така ще трябва да се конкурираме с македонците за най-стара държава в света. :lol:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Май 12, 2015 00:30 
Официално отстранен
Официално отстранен
Аватар

Мичо, коя е тази цяла истореография? Византийските хронисти май не са били на това мнение. Аз вярвам на старите летописи и на византийските и ватиканските архиви, не на Иречек, Златарски и Бешевлиев. ;)

Смей се колкото искаш, слабо ме вълнуват твоите емоционални състояния. Трябва да се знае истинската история на България, не фабрикуваната отвън. Нас едва ли не историята е написала от 24-годишен чех-самозванец, който не знае дори български, но който ние сме длъжни да цитираме като светило. :lol: Това е смешното, а не написаното от мен.
Доста от възрожденците ни са били почитатели на автохонната теория. Само че вече много станаха почитателите и трудно историчарите на статуквото ще удържат на напъна. Трудовете на цензурирания от БКП Ганчо Ценов добиват все повече популярност.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Май 12, 2015 00:32 
ветеран
ветеран
Аватар

Яко! Ще си мерим пишките с македонците по това кой по-комплексарски ще си измисля историята и ще се надлъгваме един друг!

Давайте пичове - ние сме най-старата държава в историяа на земята, ние сме изворът на човешката цивилизация. И Кий е бил брат на Кубрат, а Иисус - братовчед на Тервел. :lol:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Май 12, 2015 00:34 

Добре де, каква е разликата между 681 и 680? Или 679? Всеки мирен договор след край на война и новоприсъединена територия ли ще го броим за нова държава? Дори да приемем, че държавата на Аспарух е различна от кубратовата, то началото ѝ не е 681, а 10-15 години преди това. Дори византийците по това време си говорят за война с "България", не с "българите".
На световната историография и е през уя за нас. Ако ние не ревизираме такива малоумни НАШИ си неточности, чакай ти световната историография да ти се занимава. Говоря за реални очевидни неща, не за патриотарски чалга-истории и изхвърляния.

Последна промяна Армеец_87 на Вто Май 12, 2015 00:45, променена общо 4 пъти

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Май 12, 2015 00:35 
Официално отстранен
Официално отстранен
Аватар

Кий и Киев ако е легенда, да не съм чул вече да пишете за завета на Кубрат и снопа пръчки, за това че Крум е пил вино от черепа на Никифор, за Аспарух, лястовицата и мартениците и т.н.
То е легенда, че и пра-българите са чергари с конски опашки, но това е прието като безспорен факт.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Май 12, 2015 00:42 

Защо да не пишем, легендите са хубаво нещо, просто е добре да не се сместват с реалните факти. Проблемът при Кий е, че дори и като легенда няма връзка с Кубрат.
Черепът и Крум си е споменато в извор. Кубрат и снопът пръчки е късна измислица. За Аспарух и мартениците е ясно.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Май 12, 2015 10:14 
Мъмрене
Мъмрене
Аватар

Мичо, Велика България е просъществувала 30 години. Това, че са били номадско племе е така, но не бива да си отричаме историята и да се отказваме, само за да показваме различно мнение. Стига си спорИл, ей така за спорта. Имало е много български държави от племена, които съставлявали ордите на Аспарух, които се преселват към Онгъла и след това оттатък Истър-а. Важен е народа, който е образувал всички тези стари държавици около Кавказ и Каспийско море, а не земята на която са били. Най-малкото това е било в периода на Великото преселение на народите... Как искаш някой народ да се установи на едно място? То, значи, по белег "заварено население" сме траки и славяни...

Това за Кий и Киев е нещо ново, което не знаех, но ще си направя труда да се разровя. Евала, Ламер! :thmbup:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Нед Юни 14, 2015 11:33 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Проследяват пътя на прабългарите от Монголия до Гърция

Учени от България и Монголия започват съвместно изследване на петроглифите /скални рисунки/, оставени от прабългарите по целия им път от Азия до Средиземно море. Споразумението е постигнато при визитата на президента Росен Плевнелиев в азиатската държава.

Проучванията в България започват от Перперикон, където има над 30 скални рисунки. Сред тях най-интересно изображение на богинята-майка Умай. Според хипотезата на проф. Николай Овчаров най-вероятно графитите на Перперикон не са от прабългарите на Аспарух, а на неговия чичо Кубер, който се заселва между Солун и Кавала. В планината Пангея край античния град Филипи гръцки археолози откриха голямо количество прабългарски графити.

"Възможно е прабългарски групи или да са населявали Перперикон или да са били част от военния му гарнизон", смята проф. Овчаров.

Тазгодишните разкопки на археологическия комплекс край Кърджали вече стартираха. Във втория ден от проучванията археолозите изкопаха качествена бронзова фигура на Аролон от 3-ти век. Находката беше открита на метри от римски храм. Археологическото лято на Перперикон 4 месеца, а с разкопките ще бъдат ангажирани 90 работници от околните села. Целта е до края на сезона да проучат изцяло Акропола на Перперикон.

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Юни 30, 2015 20:46 

Армеец_87 написа:
Кубрат и снопът пръчки е късна измислица. За Аспарух и мартениците е ясно.

1. В анкетата няма д.)траки

аз специално съм наследник на тракийското Трибали.

За снопа с пръчки спор нЕма,
но кой пък е решил, че мартеницата е от по-късен период,
едно да го наречем предание винаги потъва в историята.

Ами видяхте филма- вее се мартеница, вие не вярвате,
какво да върже нещо за Убавко на входа пра...дедА ви- ми снопче конци, кое не му е нормалното, да не да е имал мигащи лампички?

Забележете- червено бели конците. :grin: :flag:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Вто Юли 21, 2015 07:59 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Изображение

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Сря Юли 29, 2015 17:48 
Армеец от запаса
Армеец от запаса
Аватар

Както казаха доста по-рано, ако погледнем мажоритарната част от генетичния ни материал (Homo Sapiens), сме дошли от Африка. Незнам за какво спорите. И в този ред на мисли: има известна ирония в маймунските звуци, с които агитката ни често "поздравява" футболисти на гостуващи отбори с повечко тен :whistle:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Юли 31, 2015 12:05 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Hart написа:
Армеец_87 написа:
Кубрат и снопът пръчки е късна измислица. За Аспарух и мартениците е ясно.

1. В анкетата няма д.)траки

:

Автохтонна сиреч тракийска. ;)

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Сеп 04, 2015 15:07 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Не сме славяни като останалите, показва ново международно изследване

Международен екип учени оповести комплексно генетично-лингвистично изследване на славяни и балтийци, което показва защо източните и западните славяни си приличат, а южните се различават силно от тях. Изследването на езиците и генетиката на славяните е публикувано в сп. PLoS One.

В работата участвали изследователи от много страни, където по-голяма част от населението е от славянски и балтийски народи (Русия, Украйна, Беларус, Литва, Естония, Хърватия, Босна и Херцеговина), а също учени от Великобритания и консорциумът на международния проект Genographic.

По определение славяните са народи, говорещи славянски езици. Сходството между всички славянски езици не изисква доказателства, но в същото време например южните славяни не приличат на източните и западните.

Генетиците изследвали повече от 8000 ДНК образеца от повече от 50 балтийско-славянски популации. Основните групи са източните славяни (беларуси, руснаци, украинци), западни славяни (кашуби, поляци, словаци, сърби, чехи), южни славяни (българи, босненци, македонци, сърби, словенци, хървати) и балтийски народи (латвийци, литовци).

Анализът бил провеждан по три генетични системи – това са Y-хромозомата, предаваща се по бащина линия, митохондриалната ДНК (мтДНК), предавана по майчина линия, и автозомната ДНК, включваща геномите на бащата и майката (пълногеномен анализ).

По всичките три системи били получени сходни картини. Източните славяни – руските централни и южни области, беларусите и украинците – образуват ясно отличима група. Изключение правят северните руснаци, които генетично са отдалечени от останалите източни славяни.

От западните славяни поляците са много близки до източните славяни, а чехите и в по-малка степен словаците са леко изместени в посока към немците и други западноевропейски популации.

Южните славяни са разделени на западни (словенци, хървати и босненци) и източни (българи и македонци) региони със сърбите по средата. Те генетично са сходни със своите неславянски съседи на Балканите – румънци, унгарци, гърци.

Балтийските популации – латвийци и литовци – разкриват близост към естонците и към някои източни славяни (беларуси). Оказало се също така, че балтийските популации са генетично близки към волжката група народи.

Когато се обърнали към лингвистиката, учените построили реконструирано дърво на балтийско-славянските езици и за всички популации сравнили три параметъра – генетика, език и география. Най-високата корелация се оказала между генетиката и географското положение на популацията.

Учените смятат, че разпространявайки се из Европа, славяните интензивно са включвали в състава си местните популации, които са живели на тези територии в дославянски времена. Славяните са носили със себе си езика и са попивали генофонда на местните популации. Този дълбок генетичен "субстрат" е бил различен за различните клонове славяни.

Източноевропейският субстрат е бил приет от западните и източните славяни. Вероятно по-голямата му част е била съставена от балтийски народи, разселени някога широко по Източноевропейската равнина. Другият – южнославянският субстрат, е бил попит от южните славяни и са го съставяли дославянските балкански народи. Тези процеси са циментирали западните и източните славяни в единна генетична общност, а южните славяни са придобили по-голямо сходство с неславянските народи на Балканите, отколкото с другите славянски народи.

Теорията, че формирането на съвременните българи е по-различно от официално налагани исторически тези, се защитава и от Павел Серафимов, по-известен сред виртуалната общност като Спароток. Той е твърдо убеден и прилага доказателства, че "славяни" е новото име на гетите, а те са тракийски народ.

Редактор: Антония Михайлова

Read more: http://interest.actualno.com/Ne-sme-sla ... z3km6Ugwsm

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Сеп 04, 2015 16:35 
вдига купата
вдига купата
Аватар

18-ти век в Странджа, никой не е чувал за българските имена Аспарух, Крум, Боян и т.н( в Македония пък Боян и Круме са много популярни). Хората са с по 2 имена ... Новак Васил, Иван Гацо и т.н. Като името Новак е бая разпространено. ОВ, ЕВ никой нема в имената, тъй като още не сме славянизирани от руската тор и kурвата Екатерина, която "краде" илирийската(славянската идея) от Мавро Орбини и хърватските му авери масони. Заличаването на българската народност започва след краха Охридската Архиепископия и ако не беше Екзархията, днес щяхме да сме около 100-200 хиляди макс на Балканите, етнически повече, на като усещане толкоз.
Историята ни е следната( говоря за Балканските българи) :arrow_d:
Жълта измет натиска от изток(вижте картата на Афганистан), това става след похода на Аце Педерот( който се жени за българската царица Роксана) и бялото население започва да мигрира на запад. В армията на Аце мнозинството са тракийци, македонци( не днешните) и илири, та тогава е първия досег на българи и траки, комуникация, бракове и т.н. Не е случайно, че точно първите българи се заселват в Тракия като федерати, 200 години преди Аспарух да кацне на Балкано( българи кацат на Балкана и с Атила)! Балканците бързо се асимилират(били са само мъже), но техните внуци и правнуци, така и не забравят за Балкана. Сганта, която е тръгнала от древна Българа е била разнородна- тия от смесените бракове, утригури, оногондури и кой знае още к'ва бяла азиатска измет :lol: Но всички са били БЕЛИ !
Жълтури и тюрки са натискали от изток, перси от запад, та нашите са немали голям избор и са тръгнали към земята траките ...
Нашите хващат пътя за Кавказ, където има сродни бели племена, славяни, авари, алани и общо взето бая сган, колим ги, те ни колят, но създаваме Велика България, която се разпростира през Украйна, до днешна Румъния. Там се образуват (пра)Българите, с ЯСНО българско самосъзнание. Тъпаците, които си мислят, че Аспарух е дошъл с 30 хиляди българи на Балканя и са асимилирани от некви славяни, могат да се застрелят. Аспарух мести държавата с кажи речи 150-200 км, което и по тогавашните разбирания е малко и не е проблем да преместиш толкоз сган. Най-реалистично е около 500.000 хиляди Аспарухови и около 100 хиляди Куберови българи. Кормим Римската Империя, подчиняваме, избиваме, асимилираме и изселваме славяните( само Омуртаг гони към 200 хиляди), българизираме траките и така се получават новите българи, после кацат Кумани и Печенеги и българския етнос е завършен.
Днешните българи са в основата си предимно (пра)Българи образувани в Кавказ и траки, после се нареждат кумани, славяни и печенеги, твай ! Ако се чудите как изглежда печенег вижте некой плевенски бек, леко дръпнат(имах такъв колега, но не е задължително), черна права коса, бело лице, предимно ниски или направо вижте Виданов. Куманите са светли русоляви, като славяните и чернокоси с бели лица, българите са кафеви, траките и те са светли, но са предимно кафеви(но едри и по-високи), (пра)Българите. Ако се чудите как изглежда един тракиец вижте водещия Митко Павлов или Бербати, куман Камбуров, (пра) българин Стоичков, Балъков, Божо Димитров, Ивет Лалова( голяма глава има, власите са ни викали големоглавци) :lol: Славяните са с череп тим яйце(таките са с по-квадратни глави), руси и рижави, всеки е eбал рускиня, к'во да ви обяснявам. Освен това всеки си има огледало и може сам да прецени на какъв мяза най-много.
Туй то :bg:
Моята тиква е славянска, тъмно кафеви очи, тъмно кафева коса, рижаво-кафева брада.
Тъй като се гледам, имам предимно българска, тракийска и славянска кръв, явно по Шар планина(границата с Косуу и Албания) от дет ми е рода(писмени данни от 1700 и някоя), явно не са кацнали кумани и печенеги. За да определите(съвсем лаишки разбира се), на к'во мязате, трябва да имате некво инфо поне от де са бабите и дядовците ви. Враца-Видин предимно славяни, както българи и власи, Монтана Плевен печенеги, Вардарска Македония(западна)-българи, траки илири, Куманово(източна Вардарска Македония) Кумани, Българи, южна Македония(днешна Егейска) българи, траки, славяни, западна Егейска Македония(Костур) Българи(по границата с Византия са били само българи), Солунско- предимно славяни, но и българи, Пиринска Македония е най-интересна, там се виждат от най-руси и синеоки, до най-тъмни- славяни, траки българи. Родопите и Странджа са ясни, предмно траки, както и българи, Добруджа е доста неясна, тъй като там до преди 100 години почти е немало българи. Най-криви с типично (пра)Български черти, са нашите по границата с Албания, един нема с нормален вид, светли и синеоки па ич, Костурско също ... :lol:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Сеп 04, 2015 16:44 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Цитат:

Харте, ти специално си наследник на племето Аграри( без лоши чувства) :lol:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Сеп 04, 2015 17:07 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Levaka написа:
Генните изследвания доказват, че гените ни са "букет".
Изненада е било, че най-голям % на съвпадения е имало с гените на траките, славяните и източните гени са много по-малък процент.

За вас не знам, но аз съм ТРАК, наследник на племето Трибали, населявало северна България.
Изображение
:bye: :bye: :bye:

Баш трибал си, дето северната граница е най-атакувана и там населението е най-избивано. Там са клали франки, германци, даки, римляни, хуните на Атила, Авари, Сърби, славяни, маджари, кумани, печенеги, монголци, та дори и викинги. И след като цялата тая сган е клала, ти да си мислиш, че там са останали трибали е скандала на века :lol: Траки са останали в Родопа, Пирин, Странджа, или по-точно казано, на юг от Стара планина ...
Виж клип, как стадо бежанци нахлуват в македонскио град Гевгелия и правят целия град и границата дармадан, при това не са въоръжени. Сега си представи, изброената горе измет, която 1500 години корми из днешна северна България, тежко въорежана, не взима пленници, граби, изнасилва и избива. Та малкото оцелели трибали, които не са станали гладиатори, пратени в северна Африка и продадени в робство, са отишли на юг или директно са хванали пътя за днешна Босна :lol: Т'ва е все едно, некой в Афганистан да се обяви за наследник на българите от древна Българа :bg:

А генните "изследвания" са едно голямо лaйно. Поръчани и платени от съответната държава/фондация. Тъй албанците се изкараха Илири, гърците ... гърци, а македонското изследване в швейцарски институт, "доказа" че нямат грам българска кръв :bg:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Сеп 04, 2015 18:50 
ветеран
ветеран
Аватар

:-o
Спрайта ме застрелЯ...
Аз съм бил бахти мутанта...
От софийския шоплук, от северозапада, от Варна и от Добруджа...
( че и осминка от Макетата... )... само от Тракия май нема...
:grin:

Но поне чутурата ми е прабългарска рзбирашли...
10-и номер фуражка носех в казармата...
:tooth:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Пет Сеп 04, 2015 21:09 
просто минава
Аватар

Браво на Спрайта! :drunk:
Аз съм си Балканец по бащина линия и Тракиец по майчина.
С две думи - чист Българин. :grin:

Върнете се в началото 
 Мнение Публикувано на: Съб Сеп 05, 2015 11:41 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Боби
Цитат:
В антрополгично отношение никополските власи по нищо не се отличават от власите в района между Корабия и Турну Мъгурели, за които повечето истински румънци казват: Bulgaru cu capul mare «българи с големи глави» Bulgari incapatanati „инат българи”, Bulgari-tucana glava „българи-туканска глава”. Истинските румънци са дребни, фини в телосложението, докато тази част от румънския народ (не е част от румънския, а от българския народ, тук Балкански си противоречи, б.а.), която пряко произхожда от българите в Румъния се отличава с едро телосложение и най-типичната за българите антропологична черта: голямата глава, сложена на къс врат.”

:lol:

Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Страница 9 от 10 [ 276 мнения ] Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Следваща

Начало форум » Общи » Свободна зона