Регистрация    Влез    Форум    Въпроси/Отговори

Начало форум » Общи » Свободна зона

Автор Съобщение
 Заглавие: Kонспирации тайни общества,политика,или на къде отива Света.
 Мнение Публикувано на: Сря Апр 08, 2009 11:56 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Отварям тази тема специално за Селтик Фена.

Селтик ето филми които са добри по темата.
Специално филми за emil_mlo
Zeitgeist The Movie / Духът на времето (2007)
http://zamunda.net/details.php?id=99337&hit=1

Zeitgeist Addendum / Духът на времето 2
http://zamunda.net/details.php?id=163643&hit=1

David Icke - The Turning Of The Tide (1996)
http://zamunda.net/details.php?id=134417&hit=1

Някои истини във филмите съм достигнал до тях много преди да съм ги гледал,но тези истини са представени с повече факти.Има неща които въобще не съм съгласен и съм на противоположно мнение,но е интересно да се види чужда гледна точка.Има и други,но те нямат суб.

Последна промяна Fen_don на Пет Авг 29, 2014 14:23, променена общо 3 пъти

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Апр 08, 2009 11:59 

Дай и тези без субс. На мен ми е интересен мемориала на Битбергер (дано не се лъжа за името), в Израел на който е оставил завет към света, да се редоцира населението до 500млн. души, да има каста която да командва робовете и т.н.

Келта ми беше дал филм за тази организация.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Апр 08, 2009 12:11 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Eто филми без суб.
David Icke - Secrets Of The Matrix (2003)
http://zamunda.net/details.php?id=126274&hit=1

Secret Space 2 - Alien Invasion
http://zamunda.net/details.php?id=134471&hit=1

Ето в този сайт има филми по тематиката.
http://www.kolibka.com/2.html

Ето за Билдерберговците

Bilderbergers to Meet in Greece

James P. Tucker, Jr.
The American Free Press
March 28, 2009

Bilderberg will return to its 1993 crime scene when it attempts to meet secretly in Vouliagmeni, Greece, May 14-17. Bilderberg will return to the grounds of Nafsika Astir Palace hotels in Vouliagmeni, 20 miles outside Athens, and meet behind guards at the Westin Nafsika.

High on the Bilderberg agenda will be how to manipulate the global economic crisis for their selfish interests. They will pressure both European and North American nations to pull back from “protectionism” in the later meetings of heads of state. Since the international financiers and high officials of government see themselves as “citizens of the world” and scorn “nationalism,” their only loyalty is bankrolls, not their country. They love free trade, essential for world government.

Thus, they are determined that the United States and other nations refuse to impose tariffs that would equalize competition at the water’s edge. They want to continue shipping U.S. manufacturing jobs overseas where cheap labor may be exploited. They want to continue importing products made by slave labor in China and Africa, underselling domestic products.

Bilderberg, a secret elitist group that meets each spring at posh resorts protected by armed guards, uniformed police, sometimes the host nation’s military plus a brigade of private, plain-clothes guards, tries hard to keep its deliberations secret. But, with help from the European media and with inside sources, their mischief is always revealed to this newspaper.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Апр 08, 2009 12:14 
разпява агитката
разпява агитката
Аватар

Всички сме гледали филми за Зона 51,чели сме за тайните общества на илюминати,тамплиери и други подобни.Какво мислиш ще постигнеш с тия филми,то си личи с каква цел са направени.То и аз имам книги от поредицата "Тайни и загадки"-Убийството на Кенеди,За Брус Лий,НЛО,опитите на САЩ да създадат материя,пътуваща през времето.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Апр 08, 2009 12:16 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Нищо не целя с тези филми.
Просто Селтик фена ме помоли.Иначе въобще нямаше да се занимавам с подобни теми и както казах в друга тема към подобни конспирации съм малко скептичен.. :wink:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Апр 08, 2009 12:35 

Ако има някакъв проблем , модераторите могат да изтрият темата когато си поискат . Просто ми се стори интересно да има и такава тема във форума . Знам , че е футболен форум , но в крайна сметка тези неща засягат в по-голяма и в по-малка степен всеки един човек . А доказателства има достатъчно . Сега терябва да излизам , но вечерта обещавам да метна и няколко мой любими филмчета и статии по темата . И още веднъж , не виждам какво и лошото на темата , има си теми за Пуул , Юнайтед , дори за лъскането , а това ако е истина , е много по-важно :wink:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Апр 08, 2009 12:38 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Ако темата е излишна модераторите да я заключат,а аз ще преместя постовете за филмите в темата за САЩ. :roll:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Апр 08, 2009 21:32 

Според мен темата е интересна, могат и да се коментират филмчетата, на някой ако нещо му е направило впечатление.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Апр 09, 2009 14:48 
гледа мача
гледа мача

http://www.zamunda.net/details.php?id=151855&hit=1

Още един такъв филм,този път на Алекс Джоунс,а не на добре познатият ни Майкъл Мур :roll: Доста интересни факти са показани,а и кадри от самите срещи на "Билдерберг" :wink:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пет Апр 10, 2009 19:12 
Пазител на славата
Аватар

Zeitgeist е в топ 5 на най-безсмислените филми , които съм свалял , при това по изричното настояване на жена ми ... :grin: На 30-тата мин. тя самата каза :"....е няма такава тъпня..."През 190.., на остров ... , състоя ТАЙНА среща (за която естествено знаем САМО НИЕ !!) на Х с У и Й...
Подобно разочарование беше за мен и "Великата тайна на Водата" ! 1' 46'' наистина интересни научни факти и после 140 мин глупости в стил Моссфилм . :( Теориите на Конспирацията са за хора , които не са прочели "Зимата на нашето недоволство " на Стайнбек - там той много простичко и ясно дефинира защо едни стават богати , а други - НЕ ! Тези теории имат за цел само да подсилят убедеността на хората в липсата на алтернатива , в "предрешеността ' на нещата , в безизходицата ...
Че сем . Буш са идиоти и изроди е очевадно и не е необходимо да се взира човек в тъмното минало на Буш - дядо . Достатъчно е да се сети за неговите наследници - баща и син !

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пет Апр 10, 2009 20:20 

Ямото взе нобелова награда за изследванията му за водата. Но според мен не е издържано научно и е прекалено субективно. Това се и обсъждаше когато японеца беше в България, научни работници от Бан го питаха, как може да се каже на една замразена вода с лепнато етикетче, че е в лабораторни условия и да наречем обективен експеримент. Отговор нямаше, защото нещата са субективни, в единият случай едни фигурки на замръзналата вода, в другият други и красивите са по-добрите :) пак хаотичните и разпилени образно казано са лоши...

Не съм съгласен с Мечо и никога няма да бъда, когато съществува този свят във вида в който е в момента и с историята, която има, повтаряща се многократно няма как да има нещо възвишено и истинско основано на "добрата" идея на хуманността, дума произхождаща от необходимостта от хума...

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Апр 16, 2009 17:40 

Мечо , има предвид , че срещата е тайна , защото широката общественост не е била информирана за нея и не се е запечатала в историята като важно събитие , каквото заслужава да бъде . Тези неща колкото и да се прикриват , винаги накрая истината излиза наяве . Не съм съгласен и с тезата , че този род филми засилват чуството ни на обреченост , че нищо не зависило от нас . Напротив , ако гледаме само Биг брадъри , Мюзик Айдъли или Планета ТВ само тогава ще бъдем обречени . Сега не можем да се изправим срещу цялата манипулативна система , но поне знаем за голяма част от нещата . А знанието наистина е сила ! И свобода ! Например ако преди няколко години много хора се вързаха на постановката "11 септември 2002" , то сега ако се повтори сценария баламите ще са наполовина и с тенденция да намаляват всеки път .

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Апр 22, 2009 17:57 
вдига купата
вдига купата
Аватар

http://zamunda.net/details.php?id=164092&hit=1

http://zamunda.net/details.php?id=138817&hit=1

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Апр 22, 2009 18:25 

Супер , най-накрая са излезли буквички за Обамата , но и другия май ще се гелда , майната му , кво като е на ингилизки :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=yTbdnNgqfs8
Пича от клипчето го имаше и в Цайтгайст 2 , така че е любопитно да се гледа :idea:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Апр 22, 2009 19:29 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Другия филм има Суб. :wink:

тук трябва да има http://subs.unacs.bg/search.php

ето интересен клип. http://www.youtube.com/watch?v=BGpTrDEqQRs

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Апр 22, 2009 19:41 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Субтитрите на торента за Обама са много зле, сякаш ги е правил някой 13-годишен...

Man verdirbt einen Jüngling am sichersten, wenn man ihn anleitet, den Gleichdenkenden höher zu achten, als den Andersdenkenden.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пет Май 01, 2009 22:24 

сащ ще ебе майката на тоя свят ,тея свине нз кво правят :!: :D

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пет Май 01, 2009 22:27 
легенда
Аватар

Света отива на майка си у *********,и това е контролирано и насо4вано. :evil:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Май 06, 2009 20:51 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Нашия свят отива на майната си.А тези които насочват нашия свят към майната си искат да живеят в розов свят.За тях сме просто добитък.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Сря Май 06, 2009 21:20 

redmaniac написа:
Света отива на майка си у *********,и това е контролирано и насо4вано. :evil:

мммда :(

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Май 07, 2009 23:50 

ако сте гледали филма вавилон/ с вин дизел / та там целият свят беше в разруха само копелетата от сащ си живяха добре ........... :P

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Май 28, 2009 18:34 
вдига купата
вдига купата
Аватар

http://www.vbox7.com/play:957ec1c8

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Май 28, 2009 18:56 

Първо , гледайте това

После прочетете това

Накрая гледайте отново първото клипче . Усещате ли разликата :wink:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Май 28, 2009 19:11 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Знаех си, че Боби Турбото е зъл евреин :lol:

Man verdirbt einen Jüngling am sichersten, wenn man ihn anleitet, den Gleichdenkenden höher zu achten, als den Andersdenkenden.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Май 28, 2009 19:43 
вдига купата
вдига купата
Аватар

Боби турбото сатанист. :lol:
Иначе дори преди да видя втория линк видях разни кадри. :roll:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пет Май 29, 2009 00:01 

трябва да се гледа филма по "шестото клеймо"
чудасе да ида даже на кино, щото с хубаво качество не се знае кога ще излезне.

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пет Май 29, 2009 01:01 

http://www.xnetbg.com/new/content/view/514/40/

вижте на какво попаднах ! муахха

ще се мре :lol: :grin:

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Чет Юни 18, 2009 20:06 
вдига купата
вдига купата
Аватар

http://www.torrentreactor.net/torrents/ ... ure-(FINAL)

Последна промяна Fen_don на Чет Сеп 03, 2009 10:32, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пет Юли 17, 2009 22:01 
вдига купата
вдига купата
Аватар

http://vbox7.com/play:6f05b5a9
http://vbox7.com/play:0e521769

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: Пет Фев 05, 2010 18:44 

Изключително силно и съдържателно интервю на Сергей Станишев. Червена България е с вас!

Сергей Станишев:
Моята партия носи лявото и нямат шанс да я смачкат

Бойко Борисов омаскарява страната и й създава образ на гето в ЕС, предупреждава лидерът на социалистите

- "Образът на корумпираната партия директно е свързан с физиономията на Сергей Станишев". Изречението е на Румен Овчаров...
- ... (свива рамене и махва с ръка)

- Такова изречение, си мисля, не може да няма отговор...
- Това не е интересно.

- Как да не е интересно... За публиката е истински купон - наблюдава отстрани как се докарвате направо до канибалщина, разменяте си удари. Полза не се вижда нито за удрящия, нито за удряния. Какво по-забавно?
- Въобще няма да го коментирам в личен план. Общественото мнение по отношение на моя образ е достатъчно категорично. Какъвто и да се опитват да ме изкарат, опитът с корумпираността май е най-плосък... За мен е много по-важно нещо друго - във всеки момент, когато БСП започва да прави нещо реално, което пряко засяга хората, когато започва публично да се противопоставя на днешните управници, някой в БСП веднага обръща фокуса обратно вътре към партията. С удар под кръста, със сензация или ефектна фраза, с хвърлена във въздуха обида. Точно сега, след като парламентарната група излезе с много ясна позиция за акцията на управляващите за целенасочено закриване на лечебни заведения, която ще засегне над една трета от хората в България, темата светкавично бе засенчена. Няма как да наложим представата за БСП като силна лява опозиция, която защитава публичния интерес, интереса на хората, на социалнослабите, ако постоянно се занимаваме с такива интриги.

- Позицията обаче, че управляващите имат полза БСП да бъде демонизирана, мачкана и разбивана отвътре, може да има няколко прочита. Например - "хора в БСП работят в полза на Борисов". Или - "хора в БСП работят заедно с Борисов".
- Не ползвам СРС, за да знам кой с кого се среща и какви планове си прави. Говоря за обективни реалности. Проведе се заседание на Градския съвет на БСП в София. Румен Овчаров оттегли своята оставка. Негово право. Но аз питам какво послание се чу от това заседание за реакцията на Градския съвет, на общинските ни съветници за бюджета на София, за таксите за детските градини, за изпълнението на бюджета за миналата година, за това как БСП в София ще отстоява интересите на своите избиратели? Нищо. Нула отзвук в общественото пространство.

- Нали от Градския съвет ще тръгне промяната, защото сега имало подмяна чрез имитация на промяна?
- Ако говорим за промяната в БСП, от нас хората очакват категорично и аргументирано отстояване на ясни позиции. БСП трябва да бъде възприемана като лявата партия, алтернатива на ГЕРБ. Аз действително вярвам, че единствено БСП днес е препятствие пред плановете на Борисов за установяване на пълен, тотален контрол и еднолично управление. Всяка фигура в БСП, всеки лидер на мнение, на организация трябва да осъзнае тази наша отговорност. Ако искаме действително да постигнем това, което очакват от нас хората.
За мен днес е важно да говорим какво се случва всъщност в страната. Покрай многото пиар изяви на премиера и кабинета се замъглява общата линия на политиката. Реализира се последният етап на раздържавяване, на отказ на държавата от нейни задължения и функции. Свива се държавата в условия на криза, нарушават се основни принципи на Конституцията. Фрапантен пример е политиката в здравеопазването.

- Обвиняват обаче БСП за непровеждането на реформа.
- Да, БСП не направи реформа, защото нямаше готовност да се извърши преструктуриране на лечебните заведения, без това да създаде гигантски трус. Не може да закриеш десетки, вероятно и стотици болници, ако не си финансирал и не си създал много ясна организация за спешна помощ. Подобна реформа не може да се прави без пари, без организация, без логистика. Затова в предишните години бяха инвестирани близо 500 милиона в здравната инфраструктура, за модерна апаратура в големите и най-дееспособните болници, в които преминава огромен поток от хора. Закупуването на 450 линейки, целенасоченото увеличаване на заплатите на работещите в спешната помощ беше част от това. Борисов и досега открива обекти, финансирани от нашето правителство. Типичният случай е отпреди няколко дни, когато откри новия ангиограф в Трета градска...

- Дето преди него хората ги колели като ярета, а той правел само дупчица ли?
- Въпреки прословутите му разяснения за безкръвните операции, [size=9]Борисов пропусна да признае, че апаратът е платен от предишното правителство още през декември 2008 г. Всичко това, което се случва днес - рязане на ленти, откриване на нови обекти, е свършено от предишното управление.[/size]Целта на тази "реформа" е абсолютно прозрачна - рязко да се намалят обществените лечебни заведения и да се проправи път на масовото частно здравеопазване. Дори и чрез фалит на НЗОК. И да не ми говорят пак, че нямало пари, защото за миналата година резервът, оставен от предишното ръководство - д-р Райнов и д-р Тодорова, е над 700 милиона лева!

- Как обаче се изгражда тази видимост на всеобщо одобрение? Какво е обяснението за този пашкул от декларирана подкрепа? Лекари, шефове на болници масово "приветстват реформата", а в собствената си среда се възмущават, бизнесът "приветства антикризисните мерки" на кабинета, но под сурдинка чертае зловещи картини за безработица и фалити. Какво е това?
- Живеем в много специфично време. Милион и шестстотин хиляди души гласуваха за ГЕРБ с надеждата за някаква промяна. Човек трудно си признава, че надеждата му се сгромолясва. От друга страна, за първи път от години в България се възражда чувството за страх, за полицейска държава, за държава, която мачка по брутален начин. Съвсем наскоро гледах пореден репортаж от "непринудените срещи на премиера с местна общественост". Чудна картинка: министър-председател разговаря с представители на бизнеса, недоволни от блокирането на границата, с хора от болниците, с тютюнопроизводители, а кой седи на най-почетно място - шефът на РДВР! Това се прави навсякъде. И всеки си знае, че а се е обадил нещо накриво, а са му резнали парите.
Абсолютно същият е подходът спрямо БАН. Още един пример за отказ от държавност и за пръста на идеолога на всички тези експерименти - Дянков. Върви безскрупулен рекет - ако светкавично, ама до месец-два не направите съкращения на няколкостотин души, сливане и ликвидиране на институти, няма да ви преведем парите. Толкоз! Нали знаете, че в повечето държавни институции са преведени за януари 70% от това, което е гласувано в бюджета? За каква държава говорим? Спомнете си как пропищяха орталъка, че намерили 350 милиона лева дефицит през юли! Така ли беше?

- Момент. В началото на януари чух от устата на премиера, че Станишев му оставил 6-7 милиарда дефицит...
- Какво да кажа... Безумие, пълна некомпетентност. Безхаберие какво говориш, къде, кой те слуша... Да, оставихме 8 милиарда. Излишък, не дефицит!

- Пак ще попитам защо никой не опонира, да не говорим, че никой не се съпротивлява?
- Съпротива няма да има още известно време. Тя обаче неизбежно ще се породи, ако щете, спонтанно, извън политическото поведение на партиите.-

Някои казват просто "няма опозиция".
- Опозиция има, но още не е доизживян периодът на заклеймяване на БСП. Когато половин година всички министри приказват непрекъснато колко ужасно е предишното управление, няма как това да не наложи отпечатък. Нищо, че е лъжа, нищо, че фактите всекидневно ги опровергават. Чуваемост все още няма. Хората трябва да започнат да правят собствената си съпоставка какво е било и какво им се случва днес.
Пак ще подчертая, не става дума само за некомпетентност, просто за експерименти или липса на опит. Става дума за много ясна дясна политика на раздържавяване на колкото се може повече сфери. На отказ от държавни приоритети. И на поведение на всепозволеност.
- Според някои от обясненията хора като Дянков просто си изпълняват възложените задачи. Изпълняват плана на Световната банка - разбиване на местната наука в заварения й вид, тотално преобръщане на системата на здравеопазване, индустрията и големите енергийни проекти - на трупчета. И хората работят по план.
- Чувал съм, разбира се, тази теория. Тук нещата пак опират до най-важния въпрос - имаме ли държава или не! И това правителство българско ли е или изпълнява нечий зададен модел? А реално погледнато, и в самата Световна банка този ултралиберален модел е отречен. Но това, което казвате, е факт като политическа линия. Не просто като отделни експерименти на министри, а като последователно реализиране на план.
Единственият сектор, в който се върви към силна и силова държава, е МВР. Трябва да се отдаде дължимото, може би Цветанов е най-адекватният в това правителство, по-адекватен и от министър-председателя. Такова силно МВР обаче е нужно на правителство в държава, в която всички останали сектори са разбити. В която се очаква сериозно социално напрежение и недоволство. Защото как иначе ще контролират възмущението на тези стотици хиляди българи, които ще започнат да се сблъскват със сериозни проблеми при получаването на здравна помощ? Как да удържиш безработните, които според синдикатите ще са 15%, а според работодателските организации ще надвишат 20%? Тука ще трябва сила! И, без съмнение, за ползването на сила за властовите си цели това правителство е мноого по-активно от предишното. Но, аз питам, 20 години след началото на демокрацията това ли е обществото, към което сме се стремили?

- Еврофондовете. "На тях им ги спираха, на мен ми ги пускат". Балонът се надува, а никой не пита защо не само че не пускат, ами май ще спират и още.
- Лично Бойко Борисов и ГЕРБ допринесоха изключително много на България да тегне крайно негативен образ в ЕС. Казвал съм му още тогава да не прекалява, защото ще се изгради трайно черен имидж за страната. Днес вече той жъне плодовете на собственото си поведение. Хубаво, трябваше да омаскари онова правителство, но омаскари и страната. Глупавият подход "ЕНП е зад мен, затова ще ми пуснат фондовете" в Европа просто не върви. Там има критерии, ясни правила и стандарти, които с партийно лобиране не можеш да заобиколиш. Истината е, че България стои добре с 23 процента одобрени проекти по оперативните програми. Въпросът е, че сега има проблем с реалното усвояване на тогавашните договори. И не се казва публично, че всъщност нещата се спират отново от Симеон Дянков, който не желае да отделя задължителния ресурс за национално съфинансиране. Публична тайна е освен това, че специализираната администрация, която се занимава с еврофондовете, също беше пометена от политическата метла. Колкото и да замитат проблема под килима, кредитът на Борисов пред Европа свършва. За огромно съжаление на България в ЕС в момента се гледа като на страна, която не знае какво иска и как да го постигне. Българското правителство няма политическа позиция по нито един въпрос в ЕС. Някой да е чувал каква позиция ще отстояват при обсъждането на бюджетната реформа на съюза и визията до 2020 г.?!
Опасявам се, че на България с това лобистко, некомпетентно и непрозрачно управление се налага образа на своеобразно гето на Европейския съюз.

- Звучи много страшно.

- Тези хора не са в състояние да формулират визия за развитието изобщо. Това е страшното. Какво догонващо развитие, каква икономика на знанието и технологиите - как ще го направят с тази политика?! На Борисов и Дянков тези неща ще бъдат припомняни!

- Станаха модерни пак думи като "промяна", "подмяна", "нови лица", "възраждане". Не усещам май особено желание да говорим за това, когато тези думи са свързани с БСП...
- Не, защо, нека да говорим! Нека да говорим обаче съвсем конкретно.

- Кой какво подменя? Какви нови лица ще идват на мястото на старите? За хората сте си все едни и същи - партията долу дори не забеляза, че Овчаров и Петков не са в ИБ, че Дончева не е в парламента...
- Хората нормално възприемат, че щом някой непрекъснато е в телевизора, значи е част от ръководството. От "онези горе". Важно е обаче кой какво прави. Като си в парламента - отстояваш ли обществения интерес? Смея да твърдя, че през последните месеци БСП го прави. Ние сме първите, които се противопоставиха на отварянето на вратите пред нахлуването на ГМО в селското стопанство. Първи го заявихме, много рязко и с аргументи. Това е в обществен интерес. Така хората могат да идентифицират БСП. По отношение на здравната реформа няма да спрем да разобличаваме всичко, което вършат, няма да престанем да искаме незабавно да се спре с това безумие, докато най-малкото не бъде осигурен гарантираният достъп.
Това е за мен единственото важно нещо. Всичко друго са някакви клишета. "Аз ще правя ляв проект". Добре де, кажи му същността. Каква ти е идеята? Чисто лична ли - ще бъда аз, а не еди кой си? "Аз ще възраждам БСП". Много хубаво, наистина искрено желая в столичната организация, най-голямата в партията, да се реализира такава промяна, която да позволи БСП да спечели местните избори догодина.

- Новото Изпълнително бюро след конгреса заяви също желание за радикални промени в партийния живот. Доколко нещата на "Позитано" се променят?
- БСП е стара къща, с много наслагвания, отношения, стереотипи дори. Промяната се реализира не толкова бързо, колкото и на мен би ми се искало. Хората казват - имаше конгрес, всеки каза, каквото имаше, имаше избор на председател, нещата са ясни. А сега действайте. Действайте, ама не е толкова просто. Повече от месец избирахме Изпълнително бюро. Повече от месец! На две стъпки. Всичко при нас трябва да е сложно, драматично и мъчително... И това беше политически режисирано и организирано. Два пленума събирахме, за да изберем съвети и комисии! Защото при нас има кръгове на влияние, организираност, неформална комуникация... Както и да е. И този период отмина. Бюрото функционира ефективно, хората имат желание да се докажат и да вършат работата си, всеки в сферата, за която отговаря. За мен е важно ИБ да влезе много по-плътно в областите, да работи непосредствено със структурите. Ще заседаваме в различни региони и няма да се занимаваме само със състоянието на партийната структура, а ще излизаме с позиции за важни за хората неща. След Варна сега отиваме в Благоевград. Там ще обсъждаме състоянието на "Булгартабак" и намерението за приватизация. Която аз лично спрях навремето! Ще обсъждаме проблемите на тютюнопроизводителите. Естествено ще се срещаме навсякъде с наши членове и симпатизанти, с хората.

- Тогава защо ви е страх открито да застанете зад протестите на тютюнопроизводителите? Защо се разграничавате от социалните протести?
- Не ни е страх! Как ще ни е страх?! И въобще не е вярно, че се разграничаваме! Казах го категорично по отношение на случващото се в здравеопазването - най-важното е медиците и хората там, където насила, с принуда закриват болници, да се противопоставят открито. Единственият начин на действие е общественият натиск и протестът! Ако щете, дори ги призовавам! Да, БСП ще застане зад всеки протест и ще го подкрепи с каквото може. Защото смятаме, че това, което се прави, е вредно! И го заявявам ясно. И хайде, точно бившият кмет да не ни обвинява в подстрекателство и саботажи... Да не е забравил оная безумна палатка на Сидеров пред президентството, от която имаха безсрочно кметско разрешение да крещят и плюят...

- А има ли хъс в БСП в момента да се държи като опозиция? И Борисов признава, че това БСП го може. Може ли го?
- За това трябва работа. В парламентарната група хората вече се нахъсват. Работи им се. Не мълчим и няма да мълчим. Изисква се обаче огромна работа не само в София, тук запушването е тотално. Моят стремеж е ИБ да слезе в регионите, парламентарната група също масирано трябва да се среща с избирателите. За да можем до следващото заседание на конгреса да сме стъпили навсякъде. В директния разговор хората имат нужда да чуят нашите позиции. Не както са интерпретирани в медиите. Защото няма какво да се крие, че медиите в огромната си част продължават безкрайния меден месец с това правителство. Скандални неща се представят по безгрижен начин. Скандални. Само да си представим какво щеше да се случи, ако министър от предишното правителство беше така олепен в лъжа, както Нона Караджова, Дянков и премиера за това, че били крити писма. Щяха да ни помлеят от първите страници. Не си правя илюзии за ситуацията на медийния пазар и за натиска, на който са подложени собствениците. Говоря обаче за обществената отговорност...

- Апропо, следващият конгрес. Сергей Станишев ли ще е последният председател на БСП в сегашния й вид? Каква е визията за БСП след Станишев?
- Ето заради тези въпроси изключително много държах да се случи Младежкото обединение. 20 години партията не успяваше да направи единна младежка организация и причините бяха чисто вътрешни. Заради ревността между различните фигури в партията младежките структури бяха използвани като сфери на влияние. Разбира се, веднага се появиха интерпретациите, че обединението се прави за Станишев, едва ли не като преторианска гвардия на председателя. Младите хора трябва да бъдат достатъчно влиятелна сила сами по себе си в БСП. Защото при нас бъдещето е на младите, а днешният ден никога не е техен. На всички нива БСП е длъжна да отглежда млади кадри, които да трупат опит и да се доказват - от ОПО до председателския кабинет! Младите трябва да имат в ръцете си инструмент да разширяват влиянието си. Има места, в които млади не пускат. В София област например голяма част от общинските ни съветници са млади хора и се представят много добре. А в Русе най-младият общински съветник от БСП е на 52 години!
При нас всяко ново нещо среща съпротива. Ако някой млад показва, че е твърде активен, сработва инстинктът "да бъде отстрелян". Към някои вече отправят реплики от сорта "а бе, ти гледай да не си много близо до Станишев", "я не проявявай хиперактивност", "мирувай, все ще имаш перспектива". Не това е моето разбиране.

- Говорим навръх 4 февруари. Тази дата тук, в сградата на Националния съвет на БСП, е и като биография, и като спомен много натоварена с емоции. Не се ли връща филмът като дежа вю?
- Е, никой филм не се повтаря. А и всеки римейк по принцип е по-слаб. Има много разлики. [size=9][color=red]БСП приключи успешен пълен мандат - няма да се уморя да го повтарям. Резултатите от този мандат в икономически и социален план са добри.[/size] Това е факт, който съм готов политически да защитавам аргументирано, със зъби и нокти. Стратегически това е важно за БСП и няма да позволя на никого в нашите среди да омаловажава действително постигнатото!
А БСП продължава да е единствената формация в държавата, която е доказала, че консенсусът, националният интерес, гражданският мир стоят в ценностната й система по-високо от партийния интерес. И това понякога ни носи пасиви. Ние и досега трудно се отърсваме от подхода към случващото се като управляващи. На опозицията по принцип трябва да й е по-лесно, но аз и досега напомням на колеги в ПГ, на наши председатели "Ало, събудете се, не вие управлявате. Бъдете по-агресивни". Защото не ние днес създаваме проблемите в БДЖ например, а друг министър, на който хората и името не могат да му запомнят 7 месеца. Толкова много е направил...[/color]

- Както си говорим, нещата за БСП изглеждат не чак толкова отчаяни, безнадеждни, забити в ъгъла. Няколкото хиперактивни медийни герои в интервюта обрисуват съвсем друго - приключваме, всичко е на доизживяване, нищо не се случва, кръжецът на "Позитано" е неспособен, окопаха се за лично оцеляване. Паралелни реалности...
- Ние самите правим нещата да изглеждат безнадеждни. Ние самите. Ако цялата тази енергия, дето я изляхме в месеците около конгреса във вътрешни боричкания, битки и интриги, беше насочена навън, днес БСП щеше да има съвсем друга кондиция и образ. Въпросът е дали ще продължим по този начин. Всеки трябва да си направи своя избор дали ще продължи по един или друг път...

- Има и още един въпрос - може ли това изливане на черна енергия да бъде спряно.
- Административно, с разпоредба "шът, да мълчиш!" това не може да бъде спряно. За добро или за лошо, в БСП това е невъзможно. Ние не сме ГЕРБ. Там депутатите, членовете на ръководството са нищо, пионки, машини за гласуване. Аз понякога им съчувствам искрено, защото са поставени в унизителното положение на безмозъчни същества. Предполага се, че голяма част от тях не са такива. В БСП това не е възможно. БСП е мислеща партия, спореща, понякога ожесточено. Важното е споровете да са за градивното, как да стане нещо по-добре. А не как да удавиш другарчето. Защото хората гледат и казват чистосърдечно "а бе, къде сте тръгнали, вие себе си не можете да оправите".

- Значи не се виждате в ролята на последния председател, който ще заключи сградата?
- Не искам да звуча като човек, който не вижда реално съществуващите проблеми. Проблеми в БСП има достатъчно. И организационни, и идейно-идентификационни, и междуличностни, и поколенчески. Съществуването на една партия е функция от потребността на обществото, на хората от нея. Аз по никакъв начин не виждам обреченост за социалистическата партия. Днес, в условията на криза, България има нужда от лява партия, която действително отстоява социални права, която трябва да бъде много яростна, ако щете, в това. Аз твърдя, че моята партия е автентичният носител на лявата, на социалната идея. Нещата са в нашите собствени ръце.

Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Страница 1 от 12 [ 353 мнения ] Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Следваща

Начало форум » Общи » Свободна зона